Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wykluczony  (Przeczytany 34689 razy)

Offline M

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Maj, 2016, 16:01 »
Mało tego, pomimo iż nie jestem już czynnym świadkiem Jehowy nie narzekam na kontakty z tymi, z którymi wcześniej na co dzień utrzymywałem kontakty czysto towarzyskie.

Zobaczymy czy po tegorocznych kongresach nadal będzie tak różowo :).


Blizna

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Maj, 2016, 16:49 »
A to dziwne co piszecie bo czytam to forum i widze, że każdego kto krytykuje to co tu się krytykuje, np stojaki z literaturą u świadków Jehowy, zmuszanie do wypracowywania godzin czy rezygnowanie ze studiów  czy zmieniające się tzw światło poznawania prawdy to zaraz wyrzucacie go z tego forum. Byłem w tej organizacji wiele lat i uważam, że nie ma tam czegoś takiego o czym tu piszecie, mnie nikt nigdy do niczego nie zmuszał więc może ci którzy tu piszą to są jacyś słabi psychicznie ludzie ? Mało tego, pomimo iż nie jestem już czynnym świadkiem Jehowy nie narzekam na kontakty z tymi, z którymi wcześniej na co dzień utrzymywałem kontakty czysto towarzyskie.
Czytając co tu piszecie to czasami aż oczy przecieram ze zdumienia i myślę sobie, że wyobraźnia zawiedzionych byłych świadków jest niesamowita. Pozdrawiam !

Na tym forum są linki, filmy, programy, dokumenty, opracowania.
O jakiej wyobraźni mowa?
Moim zdaniem jesteś czynnym śJ który usiłuje zdyskredytować to forum i jego uczestników.


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Maj, 2016, 16:52 »
Zobaczymy czy po tegorocznych kongresach nadal będzie tak różowo :).
Zawsze jest różowo, a nawet różowiej. ;)
Teraz zaś niebiesko, raczej za sprawa pięciu liter i jednej kropki: jw.org  ;D


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Maj, 2016, 17:30 »
Mam taką propozycję. Wyznaczmy 2 starszych, którzy porozmawiają z wykluczonym. Zachęcą go do powrotu. Wytłumaczą wykluczonemu, że musi poprosić o przyłączenie w formie pisemnej.
Gdy taka prośba wpłynie wtedy wyznaczymy 3 starszych, którzy utworzą komitet sądowniczy. I to ów komitet zbada czy wykluczony
okazuje skruchę i ewentualnie stwierdzą czy wykluczony może być przyłączony do społeczności. Jeśli starsi stwierdzą, że jednak wykluczony nie może jeszcze powrócić do zboru, to wytłumaczą mu nad czym ma pracować, aby mógł powrócić do zboru.
PS. Jak go przyłączycie , to nie zapomnijcie nałożyć na niego ograniczeń.

Problem w tym: skąd wziąć starszych?
Gedeon to administrator.
Nemo to moderator.
Roszada to strażnik nowych świateł, czyli co... członek ciała kierowniczego? Przyleci z za oceanu?
M to raz moderator, raz nadzorca nagłośnienia, czyli musi być starszym.
Lebioda to moderator, a także nadzorca kraju; też starszy, ale co, będziemy wołać kogoś z nadarzyna?
Skarbnik to nadzorca obwodu, starszy, ale bardziej by nam się przydał do wyznaczenia komitetu odwoławczego.
tomek_s to pionier specjalny, czyli starszy.
Tadeusz też pionier specjalny, czyli starszy.

Reszta to głosiciele, nowi itp.
Sam jestem zainteresowanym i jak będę tak wolno pisał, to daleko mi do chrztu.
 


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Maj, 2016, 17:48 »
Czytając co tu piszecie to czasami aż oczy przecieram ze zdumienia i myślę sobie, że wyobraźnia zawiedzionych byłych świadków jest niesamowita. Pozdrawiam !
Zawiedzionych Świadków wyobraźnia powiadasz?
A jak jest wyobraźnia niezawiedzionych exŚJ?


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Maj, 2016, 17:51 »
A to dziwne co piszecie bo czytam to forum i widze, że każdego kto krytykuje to co tu się krytykuje, np stojaki z literaturą u świadków Jehowy, zmuszanie do wypracowywania godzin czy rezygnowanie ze studiów  czy zmieniające się tzw światło poznawania prawdy to zaraz wyrzucacie go z tego forum.
Ale podaj nicki tych wyrzuconych z forum.
Ja Ci podam np. moderację założoną na katolika, a nie na ŚJ: Pusia

Nie widziałem, by jakiś ŚJ krytykował tu podawane przez nas nowe światła zresztą na podstawie literatury Towarzystwa.
Co on miałby skrytykować zanim zostanie wyrzucony? ;)


Offline M

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Maj, 2016, 18:37 »
Przeglądając listę banów i ostrzeżeń, to przez ostatni rok takowe dostawali:
- byli Świadkowie Jehowy/"odstępcy"
- aktywni Świadkowie Jehowy
- katolicy
- protestanci
- ateiści/niezrzeszeni

Nie widzę zatem, abyśmy kogokolwiek faworyzowali :)


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Maj, 2016, 18:47 »
Ja też dostałem raz chyba ostrzeżenie, a do kosza poleciało sporo moich postów. :)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Maj, 2016, 19:41 »
Przeglądając listę banów i ostrzeżeń, to przez ostatni rok takowe dostawali:
- byli Świadkowie Jehowy/"odstępcy"
- aktywni Świadkowie Jehowy
- katolicy
- protestanci
- ateiści/niezrzeszeni

Nie widzę zatem, abyśmy kogokolwiek faworyzowali :)

  A gdzie są....zołzy, małpy i wrednoty? :D :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Maj, 2016, 19:46 »
A to dziwne co piszecie bo czytam to forum i widze, że każdego kto krytykuje to co tu się krytykuje, np stojaki z literaturą u świadków Jehowy, zmuszanie do wypracowywania godzin czy rezygnowanie ze studiów  czy zmieniające się tzw światło poznawania prawdy to zaraz wyrzucacie go z tego forum. Byłem w tej organizacji wiele lat i uważam, że nie ma tam czegoś takiego o czym tu piszecie, mnie nikt nigdy do niczego nie zmuszał więc może ci którzy tu piszą to są jacyś słabi psychicznie ludzie ? Mało tego, pomimo iż nie jestem już czynnym świadkiem Jehowy nie narzekam na kontakty z tymi, z którymi wcześniej na co dzień utrzymywałem kontakty czysto towarzyskie.
Czytając co tu piszecie to czasami aż oczy przecieram ze zdumienia i myślę sobie, że wyobraźnia zawiedzionych byłych świadków jest niesamowita. Pozdrawiam !

   A więc skoro tam jest tak fajnie, dlaczego już nie jesteś śJ?

Osobiście uważam, że wielką stratą i krzywdą dla samego siebie jest uciekanie z miejsc które są dla nas fajne i przyjemne. :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Maj, 2016, 20:34 »
A to dziwne co piszecie bo czytam to forum i widze, że każdego kto krytykuje to co tu się krytykuje, np stojaki z literaturą u świadków Jehowy, zmuszanie do wypracowywania godzin czy rezygnowanie ze studiów  czy zmieniające się tzw światło poznawania prawdy to zaraz wyrzucacie go z tego forum. Byłem w tej organizacji wiele lat i uważam, że nie ma tam czegoś takiego o czym tu piszecie, mnie nikt nigdy do niczego nie zmuszał więc może ci którzy tu piszą to są jacyś słabi psychicznie ludzie ? Mało tego, pomimo iż nie jestem już czynnym świadkiem Jehowy nie narzekam na kontakty z tymi, z którymi wcześniej na co dzień utrzymywałem kontakty czysto towarzyskie.
Czytając co tu piszecie to czasami aż oczy przecieram ze zdumienia i myślę sobie, że wyobraźnia zawiedzionych byłych świadków jest niesamowita. Pozdrawiam !
To że byłeś/jesteś w zborze gdzie starsi są ludźmi, a nie nadzorcami, nie doświadczyłeś presji na bycie czynnym świadkiem, a potem (nie wiem, ale wnioskuję po nicku) nie doświadczyłeś ostracyzmu po wykluczeniu. To są tylko dwa wyjścia. Pierwsze to byłeś w zborze tzw: jednym na milion, drugie, po prostu...kłamiesz.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Maj, 2016, 22:29 »
Byłem w tej organizacji wiele lat i uważam, że nie ma tam czegoś takiego o czym tu piszecie, mnie nikt nigdy do niczego nie zmuszał więc może ci którzy tu piszą to są jacyś słabi psychicznie ludzie ? Mało tego, pomimo iż nie jestem już czynnym świadkiem Jehowy nie narzekam na kontakty z tymi, z którymi wcześniej na co dzień utrzymywałem kontakty czysto towarzyskie.
Czytając co tu piszecie to czasami aż oczy przecieram ze zdumienia i myślę sobie, że wyobraźnia zawiedzionych byłych świadków jest niesamowita. Pozdrawiam !

Jeśli ktoś tak jak powyżej, sprowadza  przeżycia wielu ludzi,
którzy tu piszą, do wyobraźni, to najwyraźniej brak mu doświadczenia
z "Organizacją Bożą" oraz zwykłej ludzkiej empatii.
 Gdybym ja opisał historię moją
i mojej rodziny, to może zrozumiałby, że takie insynuacje
jak tworzy, są dla mnie po prostu przykre.
Pisze, że przeciera oczy ze zdumienia, czytając historie osób tutaj?
Właściwa reakcja! Ja także przecierałem oczy ze zdumienia
i wielu łez, kiedy przekonałem się, jak organizacja  niszczy
ludzi, którzy odkryli prawdę o niej, albo są otwarci by mówić co
naprawdę myślą, a potem uczy swych członków niechęci,
a nawet nienawiści do osób, którym zniszczyła życie.
Trzeba mieć sporo zarozumiałości, żeby tak jak w powyższym
cytacie odnieść się do doświadczeń znękanych ludzi.
Kiedyś, jako młody gniewny, też taki byłem...
Jednak życie nauczyło mnie, by poważnie traktować
uczucia innych. I jakże to jest inne podejście od tego,
które stosuje organizacja, która czego innego publicznie
naucza, a zupełnie co innego czyni w wielu kwestiach.
Wykluczonemu polecam "Kryzys Sumienia"
Raymonda Franca, byłego członka Ciała Kierowniczego.
Jest w sieci.


« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2016, 22:37 wysłana przez Abba »


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Maj, 2016, 23:48 »
Przestałem być czynnym świadkiem bo po prostu wolę być sam i sam decydować czy iść na zebranie czy pojeździć na rowerze. Wiem, że w organizacji większość to fajni ludzie ale nie to jest najważniejsze - dla mnie najwazniejsze jest to, że mimo wszystko to świadkowie Jehowy są najbliżej prawdy. Śmiejecie się tu np z ich przekręceń Biblii czy że co jakiś czas zmieniają światło na jakieś sprawy - tu tez jesteście w dużym błędzie tak samo jak katolicy, którzy uważają papieża za nie omylnego. Dlatego wszystkim wam życzę udanego lata , dużo słońca i więcej pokory wobec innych ;)
Mimo, że nie jestem czynnym świadkiem cały czas uważam, że jeśli być w jakiejś strukturze religijnej to tylko z nimi. To co tu czytam na ich temat to dla mnie sa jakieś kłamstwa i pisanie słabych w wierze osób. Polecam dobrych psychiatrów albo duuużo modlitwy do Jehowy - to drugie na pewno pomaga. Pozdrawiam !


Offline M

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Maj, 2016, 23:54 »
To co tu czytam na ich temat to dla mnie sa jakieś kłamstwa i pisanie słabych w wierze osób.

Masz jakieś konkretne dowody, cytaty na poparcie powyższej tezy, czy po prostu przyszedłeś tutaj rzucić w nas błotem i liczyć na to że coś sie przyklei? A może po prostu gryzą Cię wyrzuty sumienia że jesteś poza organizacją i szukasz sposobu na poprawienie swojego samopoczucia kosztem innych osób? Nie z nami te numery.

Chcesz dyskutować - proszę bardzo - ale dyskutujmy o faktach. Wykaż nam choć jedno kłamstwo na temat organizacji o którym tu przeczytałeś. Czekam :).


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Maj, 2016, 00:13 »
Dlatego wszystkim wam życzę udanego lata , dużo słońca  ;)
Wrócisz jesienią???
Czekam :).
J/w. Wróci jesienią.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi