Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowska mania imion starotestamentowych  (Przeczytany 65151 razy)

Offline Estera

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #105 dnia: 07 Grudzień, 2016, 22:37 »
Jest takie fajne imię dla dziewczynki TRADYCJA!!
TRADYCJA ... a to nie jest z kabaretu?   :D :D :D
 W moim zborze, co do tych imion to: Estera, Beniamin, Symeon, Samuel, Jonatan, Kesja ...
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień, 2016, 22:55 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline gangas

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #106 dnia: 07 Grudzień, 2016, 22:47 »
TRADYCJA ... a to nie jest z kabaretu  :D :D :D
 W moim zborze, co do tych imion to: Estera, Beniamin, Symeon, Samuel, Jonatan, Kesja ...

 Oczywiście to z filmu MIŚ
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #107 dnia: 07 Grudzień, 2016, 22:53 »
Niby film komedia... ale przesłanie jak najbardziej prawdziwe.


„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Ash

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #108 dnia: 29 Styczeń, 2017, 02:06 »
Brajanków i Alanków też nie trawię.
Mam w rodzinie Eneasza. I Damaris.


Offline Startek

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #109 dnia: 29 Styczeń, 2017, 03:38 »
Ja mam w rodzinie Michała Jerzego , oraz Marta  jest też Tomasz .To to także z Biblii ..


Offline gangas

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #110 dnia: 29 Styczeń, 2017, 06:13 »
 Poszedłbym dalej i dał synoju słowiańskie imię Świętopełk czy Świętopełek?   ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Lechita

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #111 dnia: 29 Styczeń, 2017, 15:26 »
Poszedłbym dalej i dał synoju słowiańskie imię Świętopełk czy Świętopełek?   ;) ;)

I bardzo dobrze gangas, obie wersje imienia są prawidłowe.
Idąc tą drogą  - czyli imion jak najbardziej "niestarotestamentowych" -  proponuję Bratomir, że niby taki trochę brat ale jednak słowiański  ;)  Dla dziewczynki zaś Sirosława, prawie jak (siora, siostra ) a mimo to nie do końca   ;)

Przepraszam, że odchodzę nieco od tematu, ale powstrzymać się nie mogłem  ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #112 dnia: 29 Styczeń, 2017, 16:58 »
odzinie ktos chce dziecku dać Rudolf na imię...

Jak ten renifer?
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #113 dnia: 29 Styczeń, 2017, 17:26 »
 W ogole to komiczne ( albo i kosmiczne ! ) mody sie na te imiona porobily i to nie tylko wsrod SJ !  W Niemczech starotestamentowe imiona nie sa czyms nadzwyczajnym . Duzo jest Benjaminow , Samuelow a dla dziewczynek Lea czy Sara i nie jest to religijnie motywowane .  Ostatnio zauwazylem ,ze starotestamentowi prorocy sa "na tapecie" jak Aaron czy Noe , co dla doroslego jeszcze ujdzie , ale jak widzisz  malucha z gilem do pasa  , a mamusia go wola : Aaron , chodz tutaj , zaloze ci czystego pampersa  ;D , to trudno  sie nie smiac .  Chyba lepiej jest nie nazywac dzieci wedlug jakiejs ideologii  bo to moze miec  nieprzyjemne skutki . Czytalem gdzies ,ze w Sowjetach byla moda na ideologiczne imiona  jak "Kir" ( komunisticzeskij internacjonal ) czy Wladlen ( Wladimir Lenin )  co kiedys bylo  "w pariadkie "  ale dzisiaj jest "out"  ;)  Ach ci biedni rodzice !  Jeszcze sie  maluch nie urodzil  a juz sprawia problemy ;D


Offline Startek

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #114 dnia: 29 Styczeń, 2017, 17:47 »
Ja proponuję  takie Słowianskie : Lech  Poznański , Samuel Warszawski  .Biblijne i Słowiańskie .☺


Offline Giwon

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #115 dnia: 29 Styczeń, 2017, 20:56 »
Jak ten renifer?

mi się kojarzy z Rudolfem Hessem, ale serio, dzieciak się urodził i jest Rudolf.
Człowiek rodzi się po to, żeby przeżyć życie i to od niego zależy czy go nie przegapi.


Offline gangas

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #116 dnia: 29 Styczeń, 2017, 21:15 »
 Niestety do pewnych imion przypisane są obciążenia i nic nie poradzisz. Adolf, Alfons,Rudolf, Mikołaj, itd. Zabawie się w Sztrasburgera i pojadę sucharem.

 Jedzie w autobusie pijany w sztok mężczyzna i chwiejąc się trzyma poręczy. Co chwila krzyczy KU.....WA!!!!.
Ludziska trochę zniesmaczone ale jadą dalej a pijany co chwila O KU...WA. Wreszcie nie wytrzymał kierowca i mówi; panie wyluzuj, bo ludzi wioze i nie będą wysłuchiwać pana obelg.
 Facet tłumaczy kierowcy;  mojemu kolezzze uroziiłłł sieee ssssyn... I co z tego pyta kierowca????? To nie powód żebyś pan bluzgał.  Ale on dał mu na imię Albin.  A cały autobus ludzi O KU......Wa!!!!!
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #117 dnia: 30 Styczeń, 2017, 07:48 »
Alfons, imię - instytucja.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #118 dnia: 30 Styczeń, 2017, 22:31 »
mi się kojarzy z Rudolfem Hessem, ale serio, dzieciak się urodził i jest Rudolf.

Nie chciałam obrazić, czy coś. Pierwsze skojarzenie, mam zawsze z jedną z moich ulubionych bajek z dziecinstwa.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Giwon

Odp: Świadkowska mania imion starotestamentowych
« Odpowiedź #119 dnia: 30 Styczeń, 2017, 22:36 »
spoko spoko, moja narzeczona w szkole miała ksywę Rudolf z uwagi na czerwony nos zimą :D
Człowiek rodzi się po to, żeby przeżyć życie i to od niego zależy czy go nie przegapi.