Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzień dobry  (Przeczytany 8572 razy)

Offline Sebastian

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Kwiecień, 2020, 20:33 »
Co mam napisać? Jak napisał wcześniej pies berneński nagłe wycofanie się z przywilejów duchowych będzie oznaczało duże zaniepokojenie starszych.
wyżej proponowałem usuwanie się w cień w ten sposób, aby zrobić coś niewinnego za co można podpaść i utracić przywileje...

oczywiście jest jeszcze jeden, jeszcze fajniejszy patent - mianowicie zagrać starszyźnie na ich własnym sumieniu :)

przykładowo, strzelić focha o jakiś drobiazg zawiniony przez starszyznę i wynikający z niedoskonałości tejże starszyzny, a potem mazgaić się że mają cię przeprosić bo czymś tam mocno Ciebie urazili i Ty "z ich winy" teraz podupadłeś duchowo, tratatata...

Im bardziej "niemęskie" będą Twoje fochy, im bardziej będziesz przypominał rozchisteryzowaną starą pannę po 40-stce, tym lepiej :)

oczywiście aby profesjonalnie rozegrać coś takiego to trzeba mieć w sobie talent aktorski, a podejmowane działania skonsultować z trzema różnymi kobietami ze środowiska odstępczego...

ten sposób należy stosować _wtedy_i_tylko_wtedy_ gdy starszymi zboru są osoby o wysokiej empatii i wielkiej wierze w to, że organizacja ŚJ jest organizacją Bożą...

Oczywiście wiemy, że tzw. "prawda" to bujda na resorach, ale wiemy także, że istnieją funkcyjni którzy wierzą w tę prawdę z całego serca wierzą... istnieją takie jednostki na funkcyjnym stanowisku i istnieją takie zbory w Polsce, naprawdę... Kto wie, może nawet w 2-3% zborów w Polsce funkcjonują tacy właśnie starsi zboru...

i właśnie wobec nich można zastosować "niemalże kobiece" zaszantażowanie tejże starszyzny jakimś swoim "niemęskim fochem", czyli aktorskie udawanie człowieka który zgorszył sie ich niedoskonałością i "z ich winy" podupadł pod względem duchowym...

tego rodzaju zagrania przynoszą kilka korzyści:
1) wewnątrz masz z tego niezłą bekę, polewasz ze śmiechu, jak zmasakrowałeś czyjąś psychikę
2) blokujesz ich działania ich własnymi wyrzutami sumienia (bo "nie mają sumienia" żeby Ciebie wykluczyć, gdyż odchorowaliby emocjonalnie, że to "z ich powodu" człowiek zginie w armagedonie)
3) dajesz im powody, aby to oni sami zdjęli Ciebie z przywilejów
4) dajesz im powody, aby to oni sami z własnej inicjatywy zaczęli Ciebie unikać, ale zamiast statusu wykluczonego przyznali tobie "nieformalny status VIP-a" ;) czyli "nieaktywny i niewidzialny jednocześnie" :)

w pkt 4 chodzi mi o coś takiego: za kilka miesięcy (powiedzmy koniec 2020) brat Blue jest nieaktywny od kilku miesięcy, ma już status "nieregularnego", a starsi dostali małą zjebkę od nadzorcy podróżującego za to że go nie odwiedzili... Chodzi o to aby na samą myśl "odwiedzić brata Blue" starszyźnie robiło się niedobrze i w ogóle nie mieli ochoty Ciebie odwiedzać, co wiecej: aby sami przed sobą szukali usprawiedliwienia "dlaczego nie udało sie nawiązac kontaktu"...

jeśli dobrze aktorsko rozegrasz "niemęskiego focha", to nie tylko szybko wymiksujesz się z uciążliwych obowiązków sługi pomocniczego, ale doprowadzisz do sytuacji, w której brat starszy będzie dyskretnie rozpytywał otoczenie w jakich godzinach pracujesz zawodowo... ale NIE po to, aby Ciebie odwiedzić, ale po to aby przyjść wtedy kiedy na 100% Ciebie nie ma w domu... bo jak trzy razy przyjdzie o różnych porach i nigdy Ciebie nie zastanie, to będzie mógł "z czystym sumieniem" powiedzieć nadzorcy podróżującemu, że "pomimo wielu prób nie udało mu się" nawiązać kontaktu z bratem Blue :)

jeśli doprowadzisz ich do takiego stanu jak opisałem (że będą sami przed sobą udawali że szukali z Tobą kontaktu "ale im sie nie udało") to możesz nawet przez kilkadziesiąt lat cieszyć się "VIP-owskim" statusem "nieczynnego niewidzialnego"...

a wtedy żyjesz po swojemu, ale jednocześnie nie narażasz się na ostracyzm, bo formalnie nie jesteś wykluczony i Twoi bliscy nie mają obowiązku Ciebie unikać...
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2020, 21:08 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline HARNAŚ

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #61 dnia: 29 Kwiecień, 2020, 06:14 »

I nie martwi mnie siwizna tylko łysienie. :)
Gdy czoło goni do kołnierzyka zawsze można zapuścić sobie brwi i czesać do góry :)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #62 dnia: 29 Kwiecień, 2020, 14:27 »
Gdy czoło goni do kołnierzyka zawsze można zapuścić sobie brwi i czesać do góry :)

No skoro łysina wzbudziła takie poruszenie to sprecyzuję jej charakter anegdotą.

Mam kumpla który problem łysiny rozwiązał goleniem na zero.
Właściwie to nie znam go w wersji z włosami.
Któregoś dnia na stołówce, przeciskając się między krzesłami, przenosiłem tacę z zupą nad jego głową.
Mówię mu, że wybrałem tę drogę bo w razie "w" to zupa łatwo by spłynęła.
I tu pada jego riposta - u ciebie to wszystko by zostało w gnieździe.  ;D


Offline HARNAŚ

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #63 dnia: 29 Kwiecień, 2020, 15:10 »
No skoro łysina wzbudziła takie poruszenie to sprecyzuję jej charakter anegdotą.

Mam kumpla który problem łysiny rozwiązał goleniem na zero.
Właściwie to nie znam go w wersji z włosami.
Któregoś dnia na stołówce, przeciskając się między krzesłami, przenosiłem tacę z zupą nad jego głową.
Mówię mu, że wybrałem tę drogę bo w razie "w" to zupa łatwo by spłynęła.
I tu pada jego riposta - u ciebie to wszystko by zostało w gnieździe.  ;D
Nie dramatyzuj , ja mam większe zakola niż Ty gniazdo  :) , wiem , bo przenosiłem nad Twoją głową ciasto z kawą  ;D


Offline Sinéad

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #64 dnia: 29 Kwiecień, 2020, 15:39 »
W TV leci często reklama jakiegoś szamponu na porost czupryny. Tylko cholera zawsze zapominam w jakiej tubie jest na łysienie, a w jakiej na siwienie.  ;D

Na siwienie „siwa” tuba  ;)
2018 - p.i.m.o.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #65 dnia: 29 Kwiecień, 2020, 16:44 »
(mtg):  >:D


Offline Reskator

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #66 dnia: 29 Kwiecień, 2020, 17:09 »
W TV leci często reklama jakiegoś szamponu na porost czupryny. Tylko cholera zawsze zapominam w jakiej tubie jest na łysienie, a w jakiej na siwienie.  ;D
Siwy włos ozdobną koroną- Przysłów-16:31
Facet  ma w d... porost,łysienie,czy siwienie dlatego zapominamy takie reklamy
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2020, 17:25 wysłana przez Reskator »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #67 dnia: 30 Kwiecień, 2020, 12:02 »
Siwy włos ozdobną koroną- Przysłów-16:31
Facet  ma w d... porost,łysienie,czy siwienie dlatego zapominamy takie reklamy

Wolę ten
Przeciwko szadym głowam powstani a poćci twarz starego, a boj się Pana Boga twego. Jaciem Pan.
3Moj. 19:32( Przed siwizną wstaniesz, będziesz szanował oblicze starca, w ten sposób okażesz bojaźń Bożą. Ja jestem Pan! )


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #68 dnia: 06 Maj, 2020, 22:17 »
I nie martwi mnie siwizna tylko łysienie. :)
Mój wuj, który na głowie ma tzw. "trzy włosy na krzyż", zwykł mawiać, kiedy dyskusja schodziła na jego resztki włosów, że..."na mądrej głowie, włosy nie rosną".
Tym zawsze ucinał wszystkie przytyki w jego stronę.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #69 dnia: 06 Maj, 2020, 23:41 »
Jest taki stary dowcip.
Jak facet jest łysy na czubku głowy to oznacza, że dużo myśli.
Jeśli ma tzw. wysokie czoło to jest dobry w seksie.
A jeśli jest kompletnie łysy to - myśli że jest dobry w seksie.


Mali

  • Gość
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #70 dnia: 11 Maj, 2020, 15:35 »
Cześć! Witaj w klubie. Mam identyczną sytuację co Ty. To niesamowite jak wielu aktywnych świadków jest na tym forum.


Offline Sebastian

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #71 dnia: 11 Maj, 2020, 20:50 »
Cześć! Witaj w klubie. Mam identyczną sytuację co Ty. To niesamowite jak wielu aktywnych świadków jest na tym forum.
oprócz tych którzy "występują na scenie" naszego nieustającego kongresu (czyli piszą na forum) są jeszcze dziesiątki innych aktywnych świadków Jehowy, którzy czytają nas jako anonimowi niezarejestrowani goście
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline coma

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #72 dnia: 11 Maj, 2020, 21:16 »
Witaj Blue! Mamy wiele wspólnego. Wybudziłem się kilka lat temu, długo mi zajęło pozbycie się wszystkich "przywilejów". Głowa do góry, jak dobrze to rozegrasz to da się przeżyć. Ważne, by nie skakać na głęboka wodę, bo wtedy życie może się posypać.


Offline klenczon

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #73 dnia: 11 Maj, 2020, 22:21 »
Cześć! Witaj w klubie. Mam identyczną sytuację co Ty. To niesamowite jak wielu aktywnych świadków jest na tym forum.


Co się stało z : Mali
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #74 dnia: 11 Maj, 2020, 22:26 »

Co się stało z : Mali
Jej wątek powitalny mógłby pomóc ją zdemaskować przez Nadarzyńskich szpicli tutaj węszących. Na jej życzenie schowałem go głęboko. Jak będzie chciała to go przywrócę, albo ona sama napisze inny wątek powitalny, albo... zrobi co chce.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi