Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz  (Przeczytany 9731 razy)

Offline Stanisław Klocek

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Kwiecień, 2020, 18:43 »
No to Jezus miał początek?  Zgodnie ze słowami Jan 1:1.
'Gremczak' dobre pytanie zadałeś, ale nie Tobie odpowiadam, ponieważ Ty dobrze rozumiesz. Odpowiem jednak innym, którym trudno rozstać się z dogmatami Trójcy i WTS-owskimi, więc przytoczę im, że Ja 1:1, to nie chodzi o istnienie Jezusa z czasów archaicznych, a nawet nie chodzi o narodzenie Jezusa w Betlejem. Jan pisząc "na początku było słowo", dotyczy lat 30-tych, gdy Jezus dał początek nauczaniu ewangelii (dobrej nowiny) i tu przytoczę niektóre potwierdzenia.
Dz 1:1 ... co Jezus czynił i czego nauczał od początku
Flp 4:15 Filipianie, wiecie przecież, że na początku [głoszenia] Ewangelii ...
Hebr 2:3 ... wielkie zbawienie? Było ono głoszone na początku przez Pana, ...
1 Ja 1:1 ... co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, ...
Tak rozumieli inni, jak i sam Jan. Przy czym chcę nadmienić, że zarówno Ew. Ja 1:1 i List 1 Ja 1:1 nie pisał Jan jeden z 12-tu apostołów, lecz inny Jan, czyli uczeń Jana apostoła. Takie przekonania żywi większość współczesnych badaczy wynikających z krytycznych badań. Ale to tylko tak na marginesie, gdyż to inna kwestia.
Że wam się chce kolejny raz dyskutować nad istnieniem i nad Bóstwem. :-\
Tyle razy było omawiane.
Te linki, które wstawiłeś wskazują na promowanie Trójcy, jak i nie Trójcy, ale preegzystującego Jezusa. Dla innych staram się wskazać drugą stronę "medalu", że można się "dokopać tego, że niema tam nauk o Trójcy, ani wcześniejszego istnienia Jezusa. Te dogmaty to tylko błędna interpretacja sofistów z NT.


Offline dziewiatka

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Kwiecień, 2020, 18:49 »
Dla mnie  to wsio rawno ,kto chce może uznawać Jezusa za Boga najwyższego lub najniższego .Dla mnie jest on wymysłem nie całkiem zdrowej wyobraźni choć cwanego człeka.Dla mnie to szkoda czasu by poddawać to jakimkolwiek rozważaniom,dzisiaj bardziej interesują mnie książki szmitha seria ,,Pola dawno zapomnianych bitew" to jest o wiele ciekawsze.


Offline Roszada

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Kwiecień, 2020, 18:51 »
Klocku kompletnie mylisz pojęcia.
Żadnej Trójcy tam nie ma, a tylko Bóstwo Chrystusa.

Tam nie ma słowa Trójca, chyba  że w cytacie ŚJ i w odsyłaczu do innego artykułu, który ma w tytule to słowo.

Temat wskazanego wątku:
Bóstwo Jezusa w Przekładzie Nowego Świata

Nawet nie wiesz że istnieją wyznania które uczą o Bóstwie Chrystusa a zwalczają Trójcę.
Widzę, że po tylu latach nadal jesteś ignorantem w tych sprawach.
Wstyd, bo zaliczyłeś już ze 3 czy 4 fora jako Gambit

O Trójcy mogę ci dać linki, ale temat jest o czym innym. Tobie, jak już nie raz pisałem wszystko się miesza w główce. :-\
Starość nie radość. Ja to tez będe miał kiedyś. :)


Online Gremczak

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Kwiecień, 2020, 20:28 »
Początek czyli chodzić może  o poczatek  stwarzania ziemi.Pojawił się na początku jako" początek stwarzania"


Może? Coś cienko to brzmi.


Offline Storczyk

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Kwiecień, 2020, 21:04 »
Może? Coś cienko to brzmi.
Może, to wstawka :)


Stanisławie Kolcku
 Jesli chodzi o Trójce ? To wszystko co czyni Bóg, zawsze z udzialem Jezusa i Ducha Św .
Wiele wersetow i kontekstów na to wskazuje.
Stąd ta Trójca, która ma sens...




Offline Roszada

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Kwiecień, 2020, 21:08 »
Stanisławie Kolcku
 Jesli chodzi o Trójce ? To wszystko co czyni Bóg, zawsze z udzialem Jezusa i Ducha Św .
Wiele wersetow i kontekstów na to wskazuje.
Stąd ta Trójca, która ma sens...
Brawo Storczyk!
W boksie się mówi, że najlepsze są ciosy proste. Nie jakieś wyrafinowane z techniką. To jest właśnie taki prosty cios. :)


Offline Stanisław Klocek

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Kwiecień, 2020, 21:37 »

... z wymienionych opcji się nie udowodni, włącznie z tym, czy w ogóle Jezus istnieje?
Flawiusz Tacyt wypowiadali się chyba o istnieniu Jezusa,nie wspomnę o apostołach.
Wymieniony Flawiusz i Tacyt żyli po Jezusie, czego nie neguję, o czym w innych moich komentarzach, można dopatrzeć się przekonania o istnieniu Jezusa jako człowieczego reformatora religijnego. Natomiast sceptycznie odnoszę się do istnienia w zaświatach po jego śmierci i tego dotyczył mój znak zapytania.
O ST  nie trzeba chyba  Ci Stanisławie przypominać gdzie o mesjaszu jest dziesiątki jeśli nie setki wersetów-ale oczywiście to zanegujesz
Chciałbym jednak aby mi wskazano choćby ze dwa fragmenty ST, których autorzy wiedzieli o istnieniu Jezusa w tym okresie. Wiem natomiast, że były zapowiedzi prorocze pojawienia się Mesjasza, którego utożsamiono po narodzeniu się z Marii. Tymczasem proroctwa, to proroctwa dotyczące przyszłości, a nie teraźniejszość dla autorów ST.
Klocku kompletnie mylisz pojęcia.
Żadnej Trójcy tam nie ma, a tylko Bóstwo Chrystusa.
A niby każda z trzech osób Trójcy nie jest bóstwem? Ja użyłem ogólnej nazwy Trójca, gdyż w niej ten dogmat stanowi centralną prawdę wiary teologii chrześcijańskiej. A niby jakie najważniejsze czynniki decydują o bóstwie Jezusa, które czynią go Bogiem jedności w Trójcy? Poproszę choćby o trzy. Storczyk podał m. in.
Wspomnę tez o ciekawym zabiegu by ukrywać boskość Pana Jezusa a mianowicie chodzi
o wersety z Filipan 2:6
Ale o czym ma  świadczyć ta cecha czy przymiot, że jest to potrzebne do uprawnienia bycia Bogiem w Trójcy? Jeśli tak, to co z innymi nagrodzonymi ludźmi 2 P 1:4 ... obietnice, abyście się dzięki nim stali uczestnikami Boskiej natury, ... Czy z tego powodu Trójca przestanie być trzy osobowa, stając się wielokrotnością osobową?
Jesli chodzi o Trójce ? To wszystko co czyni Bóg, zawsze z udzialem Jezusa i Ducha Św .
Wiele wersetow i kontekstów na to wskazuje.
Prosiłem o choćby trzy fragmenty ze ST, których to autorzy wierzyli w istnienie Jezusa, który stwarzał świat materialny, ale jak dotąd nikt nie podał. Skup się na zaspokojeniu mej ciekawości, tylko proszę nie myl z proroctwami o Mesjaszu, ponieważ proroctwa dotyczą zapowiedzi przyszłego zaistnienia Mesjasza, a nie jego istnienia w tamtych czasach. Ja nie oczekuję wygrać swej racji, tylko zasygnalizować innym, jak Biblia jest pokrętna.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2020, 21:45 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline josh82

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Kwiecień, 2020, 21:53 »
Że wam się chce kolejny raz dyskutować nad istnieniem i nad Bóstwem. :-\
Tyle razy było omawiane.

Istnienie tu:
https://sjwp.pl/ateizm/jezus-postac-histortyczna-czy-wrecz-przeciwnie/msg79840/#msg79840

Bóstwo tu:
https://sjwp.pl/biblia-dyskusje/bostwojezusa-w-przekladzie-nowego-swiata/msg101623/#msg101623

Kyuubi myśli że jakąś Amerykę kolejny raz odkrywa, a inni z niego kpią, bo rzeczywiście argumentację przedstawia na poziomie podstawowym. :(
Zamiast pójść z tym na forum typowo biblijne, to on tu jakąś edukację chrystologiczną chce przeprowadzać? Ewangelizacja? :-\

Nie potępiaj tak prędko Kyuubiego, Roszado.
Zetknął się ze Świadkami, odkrył, że ich interpretacja Biblii jest zła i teraz "wnikliwie bada Pisma", porównuje Je ze Strażnicą i dzieli się swoimi spostrzeżeniami.
To forum o Świadkach Jehowy i właśnie o ich złej interpretacji Biblii Kyuubi pisze.

Chłopak szuka prawdy - nie zniechęcaj go.


Offline Roszada

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Kwiecień, 2020, 22:38 »
Ale przepisywanie wersetów jest nudne.
Każdy je zna.

Apologetykę to się uprawia tak, że się podaje twierdzenie drugiej strony i się zbija ją.
Każdy ŚJ weźmie jego teksty i popatrzy w skorowidzu jak organizacja je wyjaśnia i całe przepisywanie Kyuubi nic nie warte.
Popatrz jak mądrze napisała Storczyk. Krótko, bez wersetów. Na logikę.
Wersety zawsze może znaleźć.


Offline Storczyk

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Kwiecień, 2020, 20:41 »
Skup się na zaspokojeniu mej ciekawości, tylko proszę nie myl z proroctwami o Mesjaszu, ponieważ proroctwa dotyczą zapowiedzi przyszłego zaistnienia Mesjasza, a nie jego istnienia w tamtych czasach.

Ciekawość, powiadasz?
 Ja sama szukałam sporo czasu i wysiłku mnie to kosztowało( zarwane noce)
Nikogo nie prosiłam aby mi szukał...





Offline Kyuubi

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Kwiecień, 2020, 12:01 »
Że wam się chce kolejny raz dyskutować nad istnieniem i nad Bóstwem. :-\
Tyle razy było omawiane.

Istnienie tu:
https://sjwp.pl/ateizm/jezus-postac-histortyczna-czy-wrecz-przeciwnie/msg79840/#msg79840

Bóstwo tu:
https://sjwp.pl/biblia-dyskusje/bostwojezusa-w-przekladzie-nowego-swiata/msg101623/#msg101623

Kyuubi myśli że jakąś Amerykę kolejny raz odkrywa, a inni z niego kpią, bo rzeczywiście argumentację przedstawia na poziomie podstawowym. :(
Zamiast pójść z tym na forum typowo biblijne, to on tu jakąś edukację chrystologiczną chce przeprowadzać? Ewangelizacja? :-\

Jakie eudkacje przepraszam cie chyba Bóstwo Jezusa jest powiązane ze ŚJ ?? przecierz oni go nie uznają i mam isc z tym na forum biblijne??. Sam robisz edukacje cytująć stare Strażnice :v i wypowiadając sie na forum, sam nie rób edukacji bo większość juz o tym wie lol i sami se moga sprawdzić publikacje..... Nie robie ewangelizacji.. jesli ja chce pokazać że świadkowie jehowy sie mylą to mam nie pokazywać tego na podstawie Biblii to jak ? to najlepsza jest broń jeśli chodzi o prawde biblijną by obalić. Ale wiadomo. Sam cytujesz strażnice i sama Ewangelizujesz byłych świadków jehowy i robisz edukacje..... tyopowa biblijne acha okej to czyli nie uznajesz obalania Straznicy biblia??. To tak jak bym chciał obalić przeciwników Mikołaja Kopernika ale bym nie korzystał z jego badan. LOL
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2020, 12:06 wysłana przez Kyuubi »


Offline Roszada

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Kwiecień, 2020, 12:04 »
Dobra ucz ludzi wersetów. :)


Offline Kyuubi

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Kwiecień, 2020, 12:11 »
Dobra ucz ludzi wersetów. :)


Moj drogi nie ucze zadnych wersetów nie mówie że tak musi byc jak ja myśle i ze mam racje 100%. Gdzie to napisałem?????????? nie ucze wersetów moze nie którzy ich nie znają? większość sie wypowiada o jakieś nauce a rzadko cytuje do tego werset z bibli. Jesli ty mówiac ze cytujac wersety i pisanie o tym co ja myśle to jest nauczanie no to sory. A ty co robisz, tez nauczasz. I chciałem omówić te 2 wersety w osobny wątku a nie wtciagać równierz inne rzeczy na temat Boskosci Jezusa. A twoim zdaniem co oznacza dział BIBLIJNE DYSKUSJE? no chyba rozmowy na temat biblijnych wersetów ?
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2020, 12:15 wysłana przez Kyuubi »


Offline Roszada

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Kwiecień, 2020, 12:14 »
Ależ pisz ile wlezie. ;)
Wszyscy czekają jak widzisz na Twe pisania. Na mnie nie patrz, bo ja i tak mam inne zdanie.


Offline Roszada

Odp: Boskość Jezusa - List do Filipian vs Ksiega Izajasz
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Kwiecień, 2020, 15:05 »
Taki fachowy artykuł, spełniający warunki, które podałem, napisałem kiedyś:

Osiem interpretacji słów „Pan mój i Bóg mój” Towarzystwa Strażnica dla zwalczania Bóstwa Chrystusa


https://piotrandryszczak.pl/polemika2aa/osiem-interpretacji-slow-pan-moj-i-bog-moj-towarzystwa-straznica-dla-zwalczania-bostwa-chrystusa.html

Do dziś zapewne bym nic do niego nie dodał choć pisałem go w 2016 roku, a opublikowano go w lutym 2017.