Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Komitet Odwoławczy Kleryka  (Przeczytany 14884 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #90 dnia: 24 Luty, 2020, 09:56 »
Ja jestem chyba numerem statystycznym w JW. Piszę chyba bo nie wiem jak jest, nie łażę na zebrania ale nie słyszałem też aby mnie ktoś wykluczył. Większość dawnych "braci i sióstr" mijając się ze mną na chodniku udaje, że mnie nie zauważa. Rodzina żony nie utrzymuje z nami kontaktu. Moja rodzina z którą podzieliłem się swoim poglądem na wiarę w JW.ORG mimo wszystko kontaktów ze mną nie zerwała. Czy jestem infantylny? Być może. Statystycznie ponad połowę życia przeżyłem ale czuję się młodo. Cieszę się jak dziecko jak słyszę jakiś nowy rockowy, bluesowy lub metalowy kawałek. Czy to dziecinne? Może ale dobrze mi z tym. Dlaczego jestem chyba numerem statystycznym sekty? Bo może sekta tak chce. Mi to zwisa. Nie jestem niewolnikiem sekty i nie mam interesu w tym by pilnować im statystyk  >:D


Marzena

  • Gość
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #91 dnia: 24 Luty, 2020, 11:12 »
Ja jestem chyba numerem statystycznym w JW. Piszę chyba bo nie wiem jak jest, nie łażę na zebrania ale nie słyszałem też aby mnie ktoś wykluczył. Większość dawnych "braci i sióstr" mijając się ze mną na chodniku udaje, że mnie nie zauważa. Rodzina żony nie utrzymuje z nami kontaktu. Moja rodzina z którą podzieliłem się swoim poglądem na wiarę w JW.ORG mimo wszystko kontaktów ze mną nie zerwała. Czy jestem infantylny? Być może. Statystycznie ponad połowę życia przeżyłem ale czuję się młodo. Cieszę się jak dziecko jak słyszę jakiś nowy rockowy, bluesowy lub metalowy kawałek. Czy to dziecinne? Może ale dobrze mi z tym. Dlaczego jestem chyba numerem statystycznym sekty? Bo może sekta tak chce. Mi to zwisa. Nie jestem niewolnikiem sekty i nie mam interesu w tym by pilnować im statystyk  >:D

W żadnym razie nie jesteś dziecinny, Ty żyjesz dlatego odczuwasz radość z drobnych rzeczy i to jest piękne.
A statystyki są dla tych co lubią liczyć, a to śj wychodzi najlepiej.


« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2020, 11:13 wysłana przez Marzena »


Offline trigger_finger

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 54
  • Polubień: 140
  • My psychiatrist said- maybe life isn't for everyon
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #92 dnia: 24 Luty, 2020, 12:11 »
(mtg):
Jednak ostro i wymownie ( ''napiermandalać'') na sektę (Ww) i w niej nadal trwać, jako nr. statystyczny, to wydaje się nad wyraz infantylne, mogę delikatnie powiedzieć to obłudne postępowanie, mając na uwadze innych, którzy ponieśli wielkie ofiary w swoim szlachetnym działaniu wobec tej zakłamanej, wyzutej z uczciwości sekty (Ww).

Szczerze mówiąc nie spodziewałam się przeczytać na tym forum takich słów, ale staż mam znikomy więc muszę się jeszcze dużo uczyć :) Przyznam, że nigdy nie odbierałam swojego zachowania jako infantylne. Czy jestem obłudna ? We własnych oczach taka się nie czuję. Nie przyklaskuje już tym naukom, właściwie nigdy tego nie robiłam. Mam swój wewnętrzny konflikt ale czy to dziecinne zachowanie? Trudno mi oceniać, raczej staram się nie wrzucać wszystkich do jednego worka ale przecież żyjemy w demokratycznym kraju i każdy ma prawo do własnego zdania. Zazdroszczę innym stawiania sprawy jasno, być albo nie być, czarne albo białe. Może kiedyś się tego nauczę :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #93 dnia: 24 Luty, 2020, 12:29 »
Szczerze mówiąc nie spodziewałam się przeczytać na tym forum takich słów, ale staż mam znikomy więc muszę się jeszcze dużo uczyć :) Przyznam, że nigdy nie odbierałam swojego zachowania jako infantylne. Czy jestem obłudna ? We własnych oczach taka się nie czuję. Nie przyklaskuje już tym naukom, właściwie nigdy tego nie robiłam. Mam swój wewnętrzny konflikt ale czy to dziecinne zachowanie? Trudno mi oceniać, raczej staram się nie wrzucać wszystkich do jednego worka ale przecież żyjemy w demokratycznym kraju i każdy ma prawo do własnego zdania. Zazdroszczę innym stawiania sprawy jasno, być albo nie być, czarne albo białe. Może kiedyś się tego nauczę :)

 :) Myślę, że nie trzeba się uczyć takiego zero-jedynkowego życia w stylu czarne albo białe. Szkoda na to czasu bo, życie jest kolorowe ze wszelkimi odcieniami szarości.
Wracając jednak do tematu wątku, to analizując sprawę komitetów Kleryka nie dopatruję się w decyzji Nadarzyna nawet cienia przegranej Kleryka. Jak napisałem wcześniej, wg mnie Kleryk jest zwycięzcą od początku. Oczywiście to moja subiektywna ocena, dokonywana przez pryzmat moich zapatrywań na ORG. Mam przypuszczenia, że gdyby Kleryk chciał pozostać ŚJ to tak by rozmawiał z aparatczykami organizacyjnymi na swoim komitecie, że ŚJ by pozostał. Kleryk chyba tego nie chciał. To była decyzja Kleryka. Nikt go nie wykluczył. On widząc czym naprawdę jest ORG przestał ŚJ być już jakiś czas temu a aparatczyki z opóźnieniem zaktualizowali bazę danych i tyle.
Trzymam kciuki za Kleryka aby starczyło mu chęci do podjęcia kroków prawnych jakie zapowiedział w odwołaniu.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2020, 12:31 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline Jaskier

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #94 dnia: 24 Luty, 2020, 15:58 »
Twoją sprawę, Kleryku, śledzę od jakiegoś już czasu. I o ile było w 100% wiadomo jak się skończy, to cieszy mnie fakt, że postanowiłeś się bronić. Moim zdaniem nie zaszkodzi trochę krwi urzędasom napsuć, szczególnie jeśli wykluczają cię za takie głupoty.
⛧ Ave Lucifer, Princeps Umbrarum, Dominus Abyssi ⛧


Offline Roszada

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #95 dnia: 24 Luty, 2020, 17:35 »
Istnieje zasada: wywalają cię drzwiami, to wchodź oknem. :)

Krwi im na pewno napsuje, a jak do mediów pójdzie, to będą nawet żałować, że nie dali se spoko.

A jak by ich ktoś oskarżył o uszczerbek zdrowia, to by zrobiło się głośno. ;)
Albo, że się straciło wśród sąsiadów poważanie z powodu rozgłoszenia, że taki a taki to zły człowiek, że trzeba było go wykluczyć poza nawias.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #96 dnia: 24 Luty, 2020, 18:12 »
Czy można byłoby oskarżyć organizację lub zbór za straty moralne po doznanej traumie związanej z przebytym komitetem sądowniczym i wykluczeniu? Nie jestem prawnikiem, ale ostatnie KS to było polowanie na czarownice.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2020, 18:44 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline disloyal

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #97 dnia: 24 Luty, 2020, 20:24 »
Czy można byłoby oskarżyć organizację lub zbór za straty moralne po doznanej traumie związanej z przebytym komitetem sądowniczym i wykluczeniu? Nie jestem prawnikiem, ale ostatnie KS to było polowanie na czarownice.
Chyba straciłeś kontakt z rzeczywistością że zadajesz takie pytanie. Popatrz co wyprawia w naszym kraju sekta katolicka. Bez żadnego wstydu, skruchy i pokory robią co chcą. Kościół jest ofiarą w tej chwili w Polsce. Walczą z szkodliwymi ideologiami.
W jw.org jest podobna narracja  :o


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #98 dnia: 24 Luty, 2020, 20:34 »
Chyba straciłeś kontakt z rzeczywistością że zadajesz takie pytanie. Popatrz co wyprawia w naszym kraju sekta katolicka. Bez żadnego wstydu, skruchy i pokory robią co chcą. Kościół jest ofiarą w tej chwili w Polsce. Walczą z szkodliwymi ideologiami.
W jw.org jest podobna narracja  :o
[/b][/size]

To było pytanie, a nie twierdzenie. Więc nie wiem skąd to stwierdzenie pod moim kątem. Poza tym przejrzałem wujka google i znalazłem kilka kancelarii prawnych, które zajmują się procesami o starty moralne. Należy wykazać szkodę na psychice i jest spora szansa na odszkodowanie. Oczywiście w stosunku do orga nie jest to wypracowana ścieżka. Ale od czegoś trzeba zacząć. Nie od razu hamerykę zbudowano.

A tu przykładowe ogłoszenie:
https://advoco.pl/odszkodowanie-straty-moralne/
https://www.tuodszkodowania.pl/odszkodowania/odszkodowanie-za-straty-moralne/

Jak zaznaczyłem nie jestem prawnikiem, ale może jest szansa, zwłaszcza gdy łamane są procedury i zasady podczas komitetów sądowniczych przez starszych zboru.
Taka myśl mi przeszła, ale nie wykluczam, ze może się nie udać. Stąd moje pytanie.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2020, 20:52 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline dziewiatka

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #99 dnia: 25 Luty, 2020, 04:49 »
No No No,tego jeszcze mi nie powiedziano ,jestem zdziecinniałym staruchem,który nie bardzo wie czego chce.To że nie poszedłem drogą Nadaszyniaka,nie jest wynikiem chwiejnej postawy i zdziecinnienia .Odsądzanie od czci i wiary była domeną także i moją gdy byłem aktywnym świadkiem i każdy kto po usłyszeniu tak zwanej dobrej nowiny wybierał swoją drogę, nie był z nami a więc był przeciw nam ,wróg .Był dla nas świadków gorszym sortem,bo wybrał własną drogę  .Ja jak przypuszczam wielu na tym forum czy nawet na świecie wybierając drogę wycofania się na peryferia organizacji zrobili to świadomie .


Offline franki

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #100 dnia: 25 Luty, 2020, 19:21 »
Jutro stracę kontakt z częścią rodziny, przyjaciół, znajomych.
https://www.wykop.pl/link/5351805

Wykopujemy dla zasiegow.


Offline Proctor

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #101 dnia: 26 Luty, 2020, 23:52 »

Każdy z nas wybiera odpowiednie działanie, które uważa wobec samego siebie za rozsądne i również wobec całego Gremium tego Forum.
Jednak ostro i wymownie ( ''napiermandalać'') na sektę (Ww) i w niej nadal trwać, jako nr. statystyczny, to wydaje się nad wyraz infantylne, mogę delikatnie powiedzieć to obłudne postępowanie, mając na uwadze innych, którzy ponieśli wielkie ofiary w swoim szlachetnym działaniu wobec tej zakłamanej, wyzutej z uczciwości sekty (Ww).
   

Myślę, że brak komentarza pod tym tekstem będzie najlepszym co można zrobić.
Dodam jeszcze.
Nadaszyniak serio?
Sam to wymyśliłeś?
 


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #102 dnia: 27 Luty, 2020, 10:31 »
Witaj Proctor
W poniektórych sytuacjach, brak odpowiedzi, to też pewna odpowiedź.
Jednak zaspokoję Twój zapał, który wywołał tak szczególne osobiste zainteresowanie.
Każdy kto jest kapitanem na okręcie (czyli na Forum), według swoich umiejętności rozpoznawczych dostrzega smugę światła z przybrzeżnej latarni, czasami widzi owo światło wyraźnie, ostre lub zamglone, to spostrzeganie zależy w jakich warunkach kapitan płynie kursem po morzu Barentsa, tyle w tym temacie- serdecznie pozdrawiam 
 


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #103 dnia: 28 Luty, 2020, 08:29 »
Mam prośbę do administracji.
Czy można przenieść rozważania o tym "czy wartyo być oficjalnie w Orgu czy lepiej się wypisać" do nowego wątku?
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Storczyk

Odp: Komitet Odwoławczy Kleryka
« Odpowiedź #104 dnia: 28 Luty, 2020, 12:26 »
Wypisać się ?
Ja wchodząc tam nic nie podpisałam ?
Więc, to wypisanie to chyba bardziej w naszych głowach,
 że odcinamy
się definitywnie, i jest nam wszystko jedno . "Wypisując" się tak formalnie, musimy jednak  mieć bardzo dużą wytrzymałość psychiczna, aby zderzyć sie z chamstwem byłych braci i przyjaciół. Kleryk chce być uczciwy wobec dzieci i najblizszych, robi to dla swojego komfortu psychicznego, jest teraz na tyle silny, wie że to ten czas !
Jednak każdy ma swoj czas  i swoja wytrzymałość na bycie w niebycie ;)

« Ostatnia zmiana: 28 Luty, 2020, 12:30 wysłana przez Storczyk »