Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Komitet Sądowniczy Kleryka  (Przeczytany 10438 razy)

Offline Roszada

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Luty, 2020, 18:59 »
Pozostaje Komitet Odwoławczy, może trafią się inni starsi,  lepsi.
A niby skąd się mają wziąć?

„Członkowie komitetu odwoławczego powinni się kierować skromnością i nie wywoływać wrażenia że osądzają poprzedni komitet, a nie oskarżonego [pogrubienie za oryginałem]” (Paście trzodę Bożą 2010 s. 104-105).

Starsi wchodzący w skład komitetu odwoławczego nie mogą zapominać, że komitet sądowniczy zapewne lepiej zna całą sprawę oraz sytuację obwinionego” (jw. s. 105).

„Na początku komitet odwoławczy przeczyta materiały dotyczące sprawy i porozmawia z komitetem sądowniczym. Następnie spotka się z oskarżonym. Ponieważ poprzedni komitet uznał go za zatwardziałego grzesznika, komitet odwoławczy nie będzie się modlił w jego obecności, lecz uczyni to przed zaproszeniem go do pokoju” (jw. s. 105).

Wszelkie zeznania świadków będą składane w obecności poprzedniego komitetu” (jw. s. 106).


Offline Stanisław Klocek

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Luty, 2020, 19:07 »
PPRZEWODNICZĄCY –  Spotkaliśmy się w Twojej sprawie tak jak mówiliśmy telefonicznie chodzi o odstępstwo.  Przypomnienie, że nie można nic nagrywać, tak więc ...
W przypadku, gdyby inni zostali wezwani na komitet sądowniczy, a chcą się poprzekomarzać, radziłbym zapytać m. in. Czy zabranianie dokumentowania tego procesu jest nauką biblijną czy ludzką?Tu powołać się na PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ str. 3 ... Nie wolno robić kopi żadnych fragmentów tego podręcznika ... (zaczekać na uzasadnienie biblijne) Uzasadnienie biblijne, że ukrywanie jest złem, to jakby zabraniać kopiowania lub wydawania nowych nakładów Biblii. Ps 26:4 - nauki Jezusa charakteryzują się jawnością Ja 18:20 str. 90 ... Na przesłuchaniu nie będą też obecni obserwatorzy ... Nauka biblijna dotycząca ostateczności w obecności całego zboru  Mat 18:17 Orzeczenie odbywa się głosowaniem większością zboru 2 Kor 2:5-6  Nie wolno niczego nagrywać. Nauka biblijna polega na utrwaleniu w dokumencie Hi 31:35 co najmniej pisemnie dotycząca spraw handlowych, jak i innych narażonych na nieporozumienia Neh 9:38. To tylko niektóre, którymi należy dodawać im zgryzot.


Offline Profesor Tutka

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Luty, 2020, 19:09 »
Nie ma skruchy to jest wykluczenie. Jedyna droga do "ocalenia" to błędy w kwalifikacji grzechów, oraz błędy proceduralne.


Offline Roszada

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Luty, 2020, 19:13 »
A tak w ogóle to skąd oni oficjalnie wiedzą, co to za książka Kryzys sumienia? ;)
Jeśli oni ją znają, to i Ty też możesz znać. ;)
Książka ta nie formułuje odstępczych nauk, tylko opisuje i komentuje nauki i zwyczaje z tamtych lat i dawne.
R. Franz przecież nie namawia tam do żadnego kościoła czy konkretnych nauk.


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Luty, 2020, 19:17 »
...Ciąg dalszy

10 dni później



(Kleryk wchodzi do pokoju przesłuchań)


KLERYK – Przepraszam, że jestem tak ubrany ale jadę prosto z treningu

PPRZEWODNICZĄCY – Bracie Kleryku, naradziliśmy się w Twojej sprawie. … i … doszliśmy do wniosku, że to co mówiliśmy podtrzymujemy jeśli chodzi o ….

KLERYK – Ale teraz jesteśmy na komitecie sądowniczym, bo nie powiedzieliście mi jaki charakter ma spotkanie.

POMOCNIK – To ciąg dalszy komitetu

PPRZEWODNICZĄCY – Oczywiście przypominamy, że nie nagrywamy żadnych rzeczy tutaj powiedzianych, notować można. To jest kontynuacja poprzedniego komitetu sądowniczego. To co mówiliśmy to podtrzymujemy jeśli chodzi o odstępstwo. Doszliśmy do wniosku, że praktycznie dopuściłeś się odstępstwa, co więcej zauważyliśmy w Twoim postępowaniu znamiona czegoś co Biblia nazywa rozpasaniem. 2 do Koryntian 12 rozdział werset 21 mówi tak: „Obawiam się, że gdy znowu przyjdę, mój Bóg pozwoli mi zaznać wśród was wstydu i będę odczuwał smutek z powodu wielu tych, którzy zgrzeszyli, a nie okazali skruchy za nieczystość, niemoralne kontakty seksualne i rozpasanie" Znasz ten termin asélgeia grecki, prawda? Czyli postępowanie świadczące o rażącym braku szacunku dla norm którymi się kierujemy Świadkowie Jehowy na podstawie Biblii. I dostrzegliśmy w Twoim postępowaniu takie znamiona rozpasania. Niejednokrotnie bracia starsi z Tobą rozmawiali czy w dwójkę czy w trójkę i w związku z tym podjęliśmy decyzję, że nie jesteś Świadkiem Jehowy.

KLERYK – Rozumiem, a rozpasanie byście mogli tak szerzej uzasadnić?

PPRZEWODNICZĄCY – Tak oczywiście, cała postawa pokazująca, że lekceważysz to co Biblia mówi na przykład o kwestiach świątecznych. Mówisz, że obchodziłeś, to znaczy organizujesz dla swoich córek święta ponieważ myślałeś, że za to nie można być wykluczonym.

KLERYK – Nie powiedziałem, że organizuje święta. Powiedziałem, że nie uważam, że urodziny to są święta. Że urodziny nie są świętem religijnym.

POMOCNIK – Masz prawo taki pogląd mieć, natomiast my ci powiedzieliśmy jak jako Świadkowe Jehowy zapatrujemy się na to.

KLERYK – Wiecie co, przejrzałem nawet publikacje, żeby przygotować się w tym temacie co mówiliście i nie znalazłem żadnej wzmianki o tym, że urodziny są świętem, więc bardzo bym Was prosił żebyście jakieś materiały w tym temacie mi podali.

PPRZEWODNICZĄCY – Książka czego uczy Biblia, dodatek na samym końcu

KLERYK – Ale nie ma nigdzie tam wzmianki, że są to święta religijne.

PPRZEWODNICZĄCY – Tam jest wyraźnie to powiedziane.

KLERYK – Przeczytałem to i tego tam nie znalazłem.

POMOCNIK – Będąc starszym jestem przekonany, że niejednokrotnie słyszałeś o tym pewno na wielu szkoleniach lub na zebraniach, jakie podejście Świadkowie Jehowy mają do obchodzenia urodzin.

PPRZEWODNICZĄCY – Prowadząc pytania do chrztu niejednokrotnie tą sprawę znałeś i o tym wiedziałeś.

KLERYK – Ale nie, że są świętem religijnym.

POMOCNIK – Ale wiedziałeś też jakie podejście Świadkowie Jehowy mają do tego.

KLERYK – Tak wiedziałem jakie podejście i się z tym podejściem nie zgadzałem.

POMOCNIK – Dokładnie i masz prawo mieć swoje zdanie. Niemniej Świadkowie Jehowy mają odrębne zdanie. Zupełnie inne. Nasze zasady są takie.

KLERYK – Rozumiem, ale chodziło mi o uzasadnienie tego, że są świętem. Myślałem, że podacie mi dokładny fragment, tu strażnica w tym i w tym miejscu mówi

PPRZEWODNICZĄCY – To jest w publikacji czego uczy Biblia.

KLERYK – Mówię, ze przeczytałem i nie znalazłem nigdzie tam takiej informacji, że jest to święto religijne. Było, że mają pogańskie korzenie ale nie, ze są świętem religii fałszywej.

POMOCNIK – I warto sobie teraz przeanalizować czy pogaństwo ma coś wspólnego z religią prawdziwą.

PPRZEWODNICZĄCY – Uważamy, że ty doskonale o tym wiesz. Kleryku bracia mówili Ci w jaki sposób zbór reaguje na Twoje publikacje w internecie, to choćby związane z ….

POMOCNIK – Urodzinami

PPRZEWODNICZĄCY – Urodzinami, czy z dniem dziecka, czy to nieszczęsne zdjęcie na Halloween.

KLERYK – Ale z urodzinami? Nie rozumiem. Bo z urodzinami nic nie wrzucałem do internetu.

PPRZEWODNICZĄCY – No tak z urodzinami nie.

POMOCNIK – z urodzinami nie

KLERYK – Chodzi o dzień dziecka?

POMOCNIK – Tak, szerokim echem się to odbiło.

PPRZEWODNICZĄCY – I doskonale wiedząc jak bracia na to reagują, mimo wszystko utrzymujesz to na swojej stronie, to jest właśnie lekceważenie norm i dlatego podjęliśmy decyzje jednomyślnie, że nie możesz być Świadkiem Jehowy i to chcieliśmy ci w prost powiedzieć i chcieliśmy zachęcić Cię do tego abyś wrócił do religii prawdziwej. Masz taką możliwość, powinieneś, możesz okazać skruchę.

KLERYK – To znaczy ja nie czuje potrzeby okazania skruchy, bo nie uważam, ze zrobiłem coś złego.

POMOCNIK – Przedstawiliśmy Ci pogląd Biblijny na którym my jako świadkowie opieramy swoje wierzenia i ty niekoniecznie musisz się z tym zgadzać zupełnie do tego masz pełne prawo, niemniej masz prawo w każdym momencie wrócić, bo pewno niejednokrotnie czytałeś wersety biblijne takie jak z Izajasza gdzie jest napisane przyjdźcie i uporządkujmy sprawę między sobą. Jehowa zawsze zaprasza każdego, również Ciebie, żeby wrócić. Zawsze możesz o tym pamiętać bez względu na to w który momencie Twojego życia Kleryku będziesz.

PPRZEWODNICZĄCY – Możesz też się odwołać od naszej decyzji na piśmie wtedy musiałbyś takie odwołanie złożyć tutaj braciom miejscowym w zborze w ciągu siedmiu dni.

KLERYK – Siedem dni od daty dzisiejszej tak?

POMOCNIK – Tak

PPRZEWODNICZĄCY – Oczywiście możesz przychodzić na zebrania i przyjmować literaturę

KLERYK – To znaczy nie przychodzę i nie zamierzam przychodzić na zebrania.

POMOCNIK – Ale masz takie prawo gdybyś chciał.

KLERYK – Ok. Szkoda, że nie znaleźliście mi tego materiału odnośnie urodzin bo mi na tym zależało. … Odwołam się oczywiście od decyzji


(Kleryk żegna się ze starszymi podając im rękę)


POMOCNIK – Do zobaczenia

KLERYK – Do zobaczenia
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Roszada

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Luty, 2020, 19:21 »
Ponieważ nikt nie zamieści8ł fotokopii, więc ja zamieszczam cytat z Paście z 2019:

   „JEŚLI OBWINIONY GROZI WSZCZĘCIEM KROKÓW PRAWNYCH
18. Gdy obwiniony grozi wszczęciem kroków prawnych przeciwko starszym, komitet zawiesi postępowanie i bezzwłocznie zadzwoni do Działu Prawnego.
19. Jeśli ze starszymi skontaktuje się jakiś dziennikarz lub prawnik reprezentujący winowajcę, nie powinni udzielać żadnych informacji o sprawie ani potwierdzać, że powołano komitet sądowniczy. Powinni podać następujące wyjaśnienie: »Duchowa i fizyczna pomyślność Świadków Jehowy jest dla starszych sprawą najwyższej wagi, toteż chętnie udzielają oni pomocy duchowej członkom zboru. Starsi świadczą taką duchową pomoc z zachowaniem poufności. Dzięki temu osoby, które szukają pomocy starszych, nie muszą się martwić, że to, co powiedzą starszym, zostanie później komukolwiek wyjawione. Dlatego nie udzielamy informacji o tym, czy starsi spotykają się lub w przeszłości spotkali się z którymś członkiem zboru w celu udzielenia mu pomocy«. W razie potrzeby starsi mogą poprosić rozmówcę o nazwisko i numer telefonu oraz poinformować go, że skontaktuje się z nim ich prawnik. Potem powinni jak najszybciej zadzwonić do Działu Prawnego.
20. Gdyby władze poprosiły starszych o poufne dokumenty zboru lub o zeznania na temat poufnych spraw zborowych, nadzorcy powinni bezzwłocznie zadzwonić do Działu Prawnego” (‘Paście trzodę Bożą’ (1 Piotra 5:2) 2019 rozdz. 15:18-20).


Offline Profesor Tutka

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Luty, 2020, 19:31 »
Rozpasanie to  dużo możliwości, szerokie pole do popisu,podciągnąć można bardzo dużo.


Marzena

  • Gość
Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Luty, 2020, 19:32 »
Wziąłeś na barki coś czego ja bym nie dała rady udźwignąć. Jesteś wielki👍


Offline Takajaja

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Luty, 2020, 19:35 »
Rozpasanie?? Coś ty Kleryk na tych dziecinnych urodzinach wyprawiał?? Za duzo Picolo się popiło czy co?? :))


Offline Proctor

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Luty, 2020, 19:39 »
To jakaś kpina. Czyli nie boją się konsekwencji prawnych? Wspominali coś o tym?


Offline Roszada

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Luty, 2020, 19:41 »
To jakaś kpina. Czyli nie boją się konsekwencji prawnych? Wspominali coś o tym?
Zapewne nie wierzą w nie. W Polsce jedynie Owca Jehowy 'włóczyła się' z nimi po sądach. :-\


Offline klenczon

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Luty, 2020, 20:10 »
KLERYK – Przepraszam, że jestem tak ubrany ale jadę prosto z treningu

Już niedługo "to oni " będą musieli przepraszać za ten swój wygląd grobów pobielanych,
które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. 
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline Trinity

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Luty, 2020, 05:01 »
kleryku
dzinius 👄


Offline Siedemtwarzy

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Luty, 2020, 07:28 »
Nobody expects spanish inquisition.
Człowiek wraca z treningu, Ci go na komitet wzywają. Panowie życia i śmierci. Smutne to i nic miłego dla Ciebie Kleryku.


Offline Opatowianin

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Luty, 2020, 08:45 »
To DZIEŃ DZIECKA też "zakazany"?!?! ??? ??? ??? Za moich czasów jakoś chyba o tym nie wspominano (o Dniu Matki - owszem). No ale zorganizowany lud Jehowy otrzymuje coraz jaśniejsze światło!...  Obchodzenie takiej uroczystości może przecież szczerze zgorszyć któregoś ze zborowych głosicieli/donosicieli, przywieść mu na myśl skojarzenia z pogaństwem, choćby z Zeusem, który miał pokaźną gromadkę dzieci... >:D