Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Komitet Sądowniczy Kleryka  (Przeczytany 10404 razy)

Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Komitet Sądowniczy Kleryka
« dnia: 02 Luty, 2020, 00:39 »
Scenariusz napisany przez życie

(Kleryk wchodzi na Sale królestwa do pokoju w salce B gdzie czekają na niego cztery osoby.
Po przywitaniu się i podaniu ręki przewodniczący rozpoczyna.)



PPRZEWODNICZĄCY  –  Byśmy chcieli rozpocząć spotkanie modlitwą.
KLERYK – Dobrze
PPRZEWODNICZĄCY –  Dobry stwórco Boże Jehowo jesteśmy Bardzo tobie wdzięczni, że znamy ciebie, ze możemy Tobie służyć, że posługujesz się nami, jako niedoskonałymi ludźmi, chcemy teraz prosić o Twojego świętego ducha i o mądrość. Spotkaliśmy się tutaj by rozważyć kwestie dotyczące brata Kleryka, jego postępowania, Chcielibyśmy Jehowo przejawiać Twoje cechy, twoje przedmioty ale także pamiętać o zborze Twoim Jehowo, wierzymy, ze będziesz nam błogosławił i dlatego bardzo Ciebie prosimy zarówno o twego ducha na czas tego spotkania jak i o Twoją mądrość bo ona jest nam bardzo potrzebna. Zechciej nam jej teraz udzielić, prosimy Cię o to przez pana Jezusa Amen

(wszyscy mówią amen oprócz brata Kleryka)

KLERYK – Usiądę trochę do tyłu abym Was wszystkich dobrze widział.
PPRZEWODNICZĄCY –  Spotkaliśmy się w Twojej sprawie tak jak mówiliśmy telefonicznie chodzi o odstępstwo.  Przypomnienie, że nie można nic nagrywać, tak więc ...
KLERYK – Tak wiem
PPRZEWODNICZĄCY –   Prosilibyśmy abyś tego nie robił, jeśli miałbyś taką możliwość, taki zamiar... Wiesz co, list Jakuba piąty rozdział
KLERYK –  Będę robił sobie notatki  (Kleryk wyjmuje notatnik i zaczyna notować)
PPRZEWODNICZĄCY –  Proszę śmiało oczywiście, W liście do Jakuba 5 rozdział a 14, 15 wersecie powiedziano takie słowa … (czyta z komórki)
„Jeśli ktoś z was choruje, niech wezwie starszych zboru, a ci niech się za niego modlą, nacierając go oliwą w imię Jehowy. Modlitwa zanoszona z wiarą uzdrowi chorego i Jehowa go podniesie. A jeśli popełnił grzechy, uzyska przebaczenie.”
Z tych słów wynika, ze starsi zboru maja pod względem duchowym być jak lekarze i jeśli ktoś poważnie choruje mają mu pomóc ale z drugiej strony także chronić zbór.
KLERYK – yhy
PPRZEWODNICZĄCY – Tak więc zachęcamy Ciebie abyś dał sobie pomóc w tych sprawach w których będziemy mówić.... Może mamy taka propozycję żebyśmy zrobili to w ten sposób. Ja przedstawię Ci …., te zarzuty jakie na tobie ciążą, o których bracia z tobą rozmawiali wcześniej, i Biblijną podstawę, a potem będziesz mógł się do tego odnieść. Dobrze?
KLERYK – No, ale zanim to nastąpi czy mógłbym się dowiedzieć, jak to się stało, bo w trakcie poprzedniej rozmowy zostałem powiadomiony o tym, że został powołany skład a później to się zmieniło, jakie przyczyny tego były?
RAFAŁ – Poprosiliśmy doświadczonych braci o pomoc
KLERYK – Acha rozumiem, czyli po prostu nastąpiła zmiana

// omówienie zarzutów


PPRZEWODNICZĄCY – Tak, Wiesz co pierwszym jak powiedziałem zarzutem jest odstępstwo i pierwsza to obchodzenie świąt związanych z  religią fałszywą. Jak sam mówiłeś braciom organizujesz dzieciom urodziny
KLERYK – Czyli pierwsze to jest Obchodzenie świąt?
PPRZEWODNICZĄCY – Tak obchodzenie świąt związanych z religią fałszywą, czyli na przykład obchodzenie urodzin. Tak jak powiedziałeś braciom, że organizujesz dla córek urodziny albo Halloween.
KLERYK – Nie powiedziałem, że obchodzę Halloween, Takie coś powiedzieliście braciom?
POMOCNIK – wiesz teraz nie będziemy mówić o zarzutach ale o
KLERYK – Dobra, Ok, ale...
PPRZEWODNICZĄCY – Później będziesz mógł to zweryfikować
KLERYK – Ale powtórzycie mi to jeszcze (zapisuje notatki)
PPRZEWODNICZĄCY – Może tak, widzieliśmy zdjęcie opublikowane, … 3 czarownice i kot. I teraz może jeśli chodzi o podstawę Biblijną … Jeremiasza 7:16-19 Może masz możliwość przeczytać?
KLERYK – Tryb samolotowy włączyłem w telefonie i nie chce go wyłączać żeby do mnie jakiś telefonów nie było.
PPRZEWODNICZĄCY – dobrze, ja będę czytał … w 7 rozdziale od 16 do 19
KLERYK – odnośnie Halloweenu?
PPRZEWODNICZĄCY – Tak, to znaczy, ogólnie obchodzenia świąt związanych z religią fałszywą (czyta z komórki) „A ty nie módl się za ten lud. Nie błagaj za nimi, nie zanoś modlitw ani nie proś mnie w związku z nimi, bo cię nie wysłucham  Czy nie widzisz, co oni robią w miastach Judy i na ulicach Jerozolimy? Synowie zbierają drewno, ojcowie rozpalają ogień, a żony zagniatają ciasto, żeby robić placki ofiarne dla Królowej Nieba, i wylewają ofiary płynne innym bogom, żeby mnie obrażać”
Więc z tych słów wynika, ze Jehowa potępił ludzi którzy obchodzili fałszywe święta, święta fałszywych bóstw. Tak jak sam stwierdziłeś …. organizujesz dziewczynom … urodziny
KLERYK – Yhy
PPRZEWODNICZĄCY – Te zdjęcie ma też niewątpliwie związek i pokazuje, wygląda na obchodzenie świąt Religi fałszywej. To jest pierwszy zarzut. Drugi to jest rozpowszechnianie fałszywych nauk. ... Chodzi między innymi o ..
KLERYK – czyli te dwie rzeczy są do pierwszego zarzutu?
PPRZEWODNICZĄCY – Tak, Teraz tak, widzieliśmy na przykład zdjęcie w której pokazujesz zdjęcia swojej biblioteczki z książką typowo odstępczą, w rozmowie z braćmi, przynajmniej tak bracia stwierdzili zalecałeś im czytanie tej książki.
POMOCNIK – Zachęcałeś
PPRZEWODNICZĄCY – Zachęcałeś do tego. Publikując również takie zdjęcia, zdjęcie z tą książką niejako odnosisz się z tym i to propagujesz. W drugim liści Jana z kolei, myślę, że znane są Ci te słowa, w dziesiątym wersecie czytamy słowa: „Jeżeli ktoś przychodzi do was, ale nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu ani go nie witajcie."
Jeśli ktoś propaguje fałszywe nauki, to jest to forma odstępstwa. … Inne, kolejny zarzut jest związany z wywoływaniem podziałów, chciałem nawiązać do Twojej wypowiedzi odnośnie dnia dziecka, która jednoznacznie kojarzy się braciom, nam z takim atakiem na Świadków Jehowy, na to w jaki sposób my traktujemy swoje dzieci. Chodzi o … wiesz o które zdjęcie chodzi?
KLERYK – Tak, to które poruszaliśmy na pierwszej  rozmowie. Tak?
PPRZEWODNICZĄCY – Tak, Bracia powiedzieli też jednoznacznie w jaki sposób ta wypowiedź została odebrana przez braci, jak oni ją traktują jak to ich dotknęło, jak oni ją odczytali. No i jak wiemy jak do tej pory ta wypowiedź jest opublikowana.
KLERYK – No ja myślałem, że tą sprawę wyjaśniliśmy.
PPRZEWODNICZĄCY – Wiesz co
KLERYK – No
PPRZEWODNICZĄCY – Chcieliśmy się ustosunkować do tej sprawy. …. Jeśli chodzi o wywoływanie podziałów, list do Rzymian 16 rozdział … wersety 17 i 18 mówią następująco „Usilnie proszę was, bracia, żebyście mieli na oku tych, którzy tworzą podziały i dają innym powody do potknięcia wbrew nauce, którą poznaliście. Unikajcie ich. Bo tacy ludzie nie są niewolnikami naszego Pana, Chrystusa, lecz własnych żądz. I gładkimi słówkami i pochlebstwami zwodzą serca tych, którzy niczego nie podejrzewają.”
 ….  I czwarty zarzut, to propagowanie, czy uprawianie, czy wspieranie pracy, która popiera religie fałszywą … chodzi o te rzeczy związane z religią fałszywą, które udostępniasz poprzez swoją stronę internetową. Objawienie pisze aby wyjść i nie dotykać tego co nieczyste. … Więc uważamy, że te cztery rzeczy wyraźnie wskazują na odstępstwo i chcielibyśmy teraz abyś się do tego odniósł, czy faktycznie takie są fakty. Może pierwsza sprawa. Jak wygląda kwestia tych urodzin?

// zarzut – obchodzenie świąt religii fałszywej - Urodziny

KLERYK – Po kolei tak. Czyli najpierw zaczniemy od urodzin żeby wszystko nie mieszać.
PPRZEWODNICZĄCY – dobrze
KLERYK – Tak, moje dzieci obchodzą urodziny. … ale nie wiedziałem …. i pierwsze słyszę, ze kwestia urodzin jest podstawą do zwołania komitetu sądowniczego. Kwestia urodzin nie jest popierana przez towarzystwo,  … tak samo jak to, zasada Biblijna mówiąca o pobieraniu się tylko w panu, tak samo to jest zasada Biblijna ale jej złamanie nie powoduje powołana komitetu sądowniczego, to jest coś niestosownego, ale nie coś co może pociągnąć za sobą kroki związane z komitetem.  … Czy tak nie jest? Czy jak wygląda sytuacja?
PPRZEWODNICZĄCY – Jest to obchodzenie świąt
KLERYK – religii fałszywej?
PPRZEWODNICZĄCY – Tak
KLERYK – Urodziny?
PPRZEWODNICZĄCY – Tak oczywiście
POMOCNIK – Myślę, ze jako Świadek Jehowy miałeś okazję przestudiować dokładnie ta kwestie chociażby w książce Trwaj w miłości Bożej była dokładnie omówiona.
KLERYK – Tylko jako Świadek Jehowy od dziecka się z tym nie zgadałem, nie zgadzałem się z kwestią urodzin i zawsze ją kwestionowałem. Od dziecka mówiłem, że się z tym nie zgadzam bo powinna być to kwestia sumienia a nie kwestia tego, że nie wolno tego robić … ale po prostu na zasadzie podporządkowania, jak są rzeczy z którymi się nie zgadzamy ale je robimy ponieważ stosujemy się do zasad … ale mówicie, ze kwestia urodzin jest kwestią obchodzenia świąt religii fałszywej?
PPRZEWODNICZĄCY –  Tak
KLERYK – Przecież to nie jest święto religii fałszywej. A możecie dać mi jakąś podstawę w publikacjach, że urodziny są świętem religii fałszywej?
PPRZEWODNICZĄCY –  Tak oczywiście, myślę, że to wszystko dokładnie przestudiowałeś w książce ….tak samo w żółtej książce  czego naprawdę uczy biblia ta sprawa jest wyjaśniona …. zresztą to jest sprawa którą trzeba ...
KLERYK – Ale wyjaśniona,
PPRZEWODNICZĄCY –  Tak
KLERYK – Ale teraz konkretnie mówimy, wyjaśniona, że to są religijne święta? Że urodziny są Świętem Religijnym?
PPRZEWODNICZĄCY –  Tak oczywiście
POMOCNIK – Tak
KLERYK – Przecież ateiści obchodzą urodziny
PPRZEWODNICZĄCY –   Ateiści obchodzą Boże Narodzenie, to nie zmienia faktu ...
POMOCNIK – że jest to święto religijne
KLERYK – Ale w jaki sposób, bo ja nie widziałem w publikacjach nigdzie w żadnej książce, jak możecie jakiś tytuł mi podać bo naprawdę … to jest tak dla mnie oderwane co mówicie, że to jest święto religijne, owszem, że jest to święto ale nie religijne, nie związane w ogóle z religią.
PPRZEWODNICZĄCY –   Nie Kleryku
KLERYK – Bo tam nie ma żadnych elementów religijnych, można powiedzieć, że jest związane z jakimiś pogańskimi zwyczajami, ze na przykład świeczki są  związane, … czy osoba która ma w danym dniu urodziny, to może być związane … ale w jaki sposób z religią nie bardzo rozumiem?
PPRZEWODNICZĄCY –  To znaczy tak, każdy kto ma zostać Świadkiem Jehowy doskonale wie, że Świadkowie Jehowy nie obchodzą urodzin. Prawda?
KLERYK – Ale tak samo wie, że Świadkowie Jehowy pobierają się tylko ze Świadkami Jehowy
PPRZEWODNICZĄCY –  Tak
KLERYK – I to jest też zasada.
PPRZEWODNICZĄCY –  Ale słuchaj, każdy wie, że zgłaszając się do chrztu zgadza się na to i również wiadomo, ze obchodzenie tego święta jest odstępstwem … i dlatego za obchodzenie tego święta może i w tym wypadku być  powołany komitet sądowniczy. Ty mówisz, że się z tym nie zgadzałeś, masz prawo się z czymś nie zgadzać, natomiast jeśli człowiek chce być Świadkiem Jehowy, musi się dostosować do mierników które panują w tej religii.
KLERYK – Rozumiem, to, że kiedyś się z tym nie zgadzałem, to już mówiłem, ale chodzi mi o to, że jest to kwestia powołania komitetu, żeby jakieś podstawy prawne do tego były. … Bo jak mówię … Kwestia, ze ktoś się ożenił z osobą, która nie jest Świadkiem Jehowy i został przez to powołany komitet sądowniczy, to nie jest podstawa do tego, zgodzicie się ze mną? Tak?
PPRZEWODNICZĄCY –   Nie to nie jest, natomiast to jest.
KLERYK – A urodziny są?
PPRZEWODNICZĄCY –   Tak
POMOCNIK – oczywiście.
KLERYK –  A jakaś podstawa w publikacjach, no to
POMOCNIK – Ja jestem zaskoczony, ze ty będąc tyle lat Świadkiem Jehowy nigdy tego nie wyczytałeś.
KLERYK – Powiem szczerze, że nigdy bym nie zrobił nikomu komitetu, nawet by mi do głowy nie przyszło za obchodzenie urodzin
POMOCNIK – Masz prawo do takiego podejścia
KLERYK – nigdy też na żadnych szkoleniach dla starszych, w których uczestniczyłem nie było tej kwestii poruszanej pod względem komitetu sądowniczego, bardziej, oczywiście to może by się wiązało z naznaczeniem takiej osoby, tak samo jak ktoś by się pobierał z kimś kto nie jest Świadkiem Jehowy i to by robił w sposób uroczysty, to mogło by być podstawą aby udzielić rady, wskazówki a następnie wygłosić przemówienie okolicznościowe, ale nie wykluczyć.
PPRZEWODNICZĄCY –  Nie jesteśmy tutaj po to abyś mówił nam … w jakich sytuacjach należało by powołać komitet sądowniczy, teraz zajmujemy się Twoją sprawą
KLERYK – Ok
PPRZEWODNICZĄCY –   i w twojej sprawie, my spotkaliśmy się tutaj jako starsi, Twoja sprawa była omawiana przez grono starszych w zborze, omawiane były te kwestie o których tu mówiliśmy, konsultowana była z nadzorcą obwodu, i wiadomo, ze w tej sytuacji należało powołać komitet sądowniczy. To nie, że my sami sobie wymyśliliśmy, po prostu tak jest. Ty jako Świadek Jehowy doskonale wiesz co Świadkowie Jehowy sądzą o obchodzeniu urodzin, jak to traktujemy, jak ta sprawę omawia biblia. Więc teraz chcielibyśmy zapytać Ciebie, czy to  jest prawda?  Czy organizujesz Urodziny swoim dzieciom?
KLERYK – Tak, ja się do tego przyznałem, powiedziałem, że urodziny moje dzieci obchodzą
PPRZEWODNICZĄCY –   Ale czy widzisz coś niewłaściwego …
KLERYK – No jak mówiłem, uważałem, że to nie jest stosowanie się do zasad Świadków Jehowy ale porównywalne, na tej samej zasadzie co … pobieranie się z kimś kto nie jest Świadkiem Jehowy Nie uważałem, ze jest to zasada, której złamanie oznacza powołanie komitetu sądowniczego i nigdzie w publikacjach tego nie wyczytałem.
POMOCNIK – Ale jest to właściwe według Ciebie czy nie? … Obchodzenie urodzin, czy organizowanie urodzin swoich dzieci? Czy jest właściwe czy nie?
PPRZEWODNICZĄCY –  Z punktu widzenia Jehowy
KLERYK – Ja patrze z innego punku widzenia.
POMOCNIK – A my chcielibyśmy, Acha
KLERYK – Nie chodzę na zebrania od dłuższego czasu, znacie moją historię tak?
PPRZEWODNICZĄCY –   noo
KLERYK – Bo ja o Was w zasadzie nic nie wiem. Wy podejrzewam, że o mnie troszeczkę wiecie. …. Robie te wszystkie rzeczy. To znaczy nie wszystkie bo z tym co powiedzieliście o Haloween to się nie zgadzam, ale jeśli chodzi o kwestie urodzin to jak wam mówiłem od dziecka się z tym nie zgadzałem, z wieloma kwestiami się nie zgadzałem. Uważałem na przykład, …., że bracia, mogą się mylić w wielu kwestiach i pewno z jakimś czasem zmienią zdanie w różnych kwestiach, na przykład takich jak urodziny. Od początku uważałem, że kwestia urodzin powinna być kwestią osobistą a nie kwestią, że zastanawiamy się, czy jest to właściwe czy nie. Na przykład jak byście zapytali mnie czy Świadek Jehowy może ożenić się z kimś kto nie jest świadkiem Jehowy czy to jest dobre? Jakbym się ożenił z kimś kto nie jest Świadkiem Jehowy to dla mnie było by to dobre skoro się ożeniłem z taką osobą, mimo ,że według zasad Biblijnych jest to niedobre. Tak samo to. Według zasad Świadków Jehowy obchodzenie urodzin nie jest dobre.
POMOCNIK –A według Ciebie?
KLERYK – No skoro to robię
POMOCNIK – Czy jest dobre według Ciebie? Precyzyjnie Kleryku
KLERYK – No przecież przed chwilą Ci powiedziałem, jeżeli ktoś wychodzi za mąż za osobę
POMOCNIK – Nie mówimy
KLERYK – która nie jest Świadkiem Jehowy
POMOCNIK – nie mówimy teraz o tym
KLERYK – Ale dla mnie jest to samo
PPRZEWODNICZĄCY – Kleryku właśnie
POMOCNIK – Mi chodzi  precyzyjne. Czy według Ciebie, Według Ciebie Kleryku jest to właściwe aby organizować, obchodzić urodziny? Prosta odpowiedź według Ciebie?
KLERYK – Według mnie?
POMOCNIK – Według Ciebie
KLERYK –No przecież mówię, skoro się nie zgadzam z tym poglądem to uważam, osobiście, to jest moje zdanie.
POMOCNIK – Twoje zdanie
KLERYK –  Uważam, ze jest to dobre, to jest moje zdanie.

// zarzut – obchodzenie świąt religii fałszywej – Halloween



PPRZEWODNICZĄCY – A możesz się odnieść w takim razie do tej kwestii związanej z … Halloween. Bo naszym zdaniem z tego zdjęcia które opublikowałeś jednoznacznie wynika, że popierasz to święto.
KLERYK – Mam to zdjęcie wydrukowałem je sobie.... Bo to było tak, wrzucenie zdjęcia dzieci i podpisanie jego: Trzy czarownice i kot. Tak? I to było wykonane 31 października 2019 roku, i wrzucone.
PPRZEWODNICZĄCY – Czyli dokładnie w dzień Halloween|
KLERYK – Tak, akurat w dzień w którym niektórzy obchodzą to święto. Ja święta Halloween nie obchodzę. Jeśli chodzi o moje dzieci, to moje dzieci ostatnio skończyły czytać Harry Pottera. Zakochały się w tej książce, w zasadzie wszystkich książkach, no i się przebrały za postacie z Harry Pottera. Dlatego te zdjęcie tak nazwałem: trzy czarownice i kot, ale w żaden sposób nie było to dla mnie popieranie Halloween ani uczestniczenie w tym.
PPRZEWODNICZĄCY – Naprawdę uważasz, ze opublikowanie zdjęcia ze swoimi dziećmi w dniu Halloween gdzie dzieci są przebrane za postacie które w dniu Halloween dzieci się za nie przebierają w żaden sposób się z tym nie wiąże? Nie jest formą wspierania?
KLERYK – Komuś może się skojarzyć ale jakbym to zdjęcie wrzucił dwa dni przed albo dwa dni po to by miało jakieś znaczenie? Dzieci przebrane i tak samo podpisane: trzy czarownice i kot?
PPRZEWODNICZĄCY – a powiedz gdybyś przebrał się w czerwony szlafrok, białą brodę czerwoną czapkę i wrzucił to zdjęcie w grudniu to by nie było w żaden sposób popieranie Mikołajek?
KLERYK – No ale jakbym się tak samo przebrał w styczniu to też było by popieranie Mikołajek. Tak? To bez znaczenia kiedy bym się przebrał za mikołaja
POMOCNIK – A dzieci Twoje za kogo się przebrały?
KLERYK – Za kogo? Za czarownice z Harry Pottera.
POMOCNIK – A Halloween z czym ma związek?
KLERYK – Halloween, z umarłymi, nie z czarownicami., to są dwie rożne sprawy.
PPRZEWODNICZĄCY – Ale czarownice, Nie to nie są oderwane od siebie sprawy
KLERYK – No bo czarownice to Harry Potter, czarowanie, magia i inne rzeczy, a Halloween to trupy, jakieś dynie.
PPRZEWODNICZĄCY – Dzieci się w Halloween za czarownice przebierają.
POMOCNIK – Dokładnie
PPRZEWODNICZĄCY – I opublikowanie 31 października tego zdjęcia jakkolwiek to teraz tłumaczysz, musiało zostać tak odebrane, wiedziałeś, że zostanie to tak odebrane, że jest to związane z Halloween a nie przypadkowo z czymś innym.
KLERYK – Nie przypadkowo, dzieci się przeybrały, przyszedłem do domu, zobaczyłem, że są fajnie przebrane, zrobiłem im zdjęcie i wrzuciłem do internetu i to wszystko, to był spontan, bez żadnego jakiegoś tam zastanawiania się czy ja w dzisiejszym dniu mogę to zrobić czy dzisiaj wrzucenie tego zdjęcia nie zostanie w jakiś sposób odebrane.
POMOCNIK – I absolutnie nie zastanawiałeś się jak to będzie odebrane?
KLERYK – Absolutnie nie zastanawiałem się, absolutnie mnie to nie interesowało, w ogóle mnie to nie interesowało jak to zostanie odebrane. Gdybym rzeczywiście obchodził Halloween to bym coś o tym napisał, na przykład: bez sensu zabraniać obchodzenia tego fajnego święta, czy coś takiego. Tak jak mówiłem mi się osobiście bardziej to kojarzy z Harry Potterem, bo to są książki, które teraz wszystkie tomy moje dzieci przeczytały
PPRZEWODNICZĄCY – Wiesz co ale chyba jesteś jedyna osobą której to się to z tym kojarzy.
KLERYK – A ile osób miało okazje przeczytać wszystkie części Harry Pottera?
PPRZEWODNICZĄCY – Nie wiem
KLERYK – No właśnie
PPRZEWODNICZĄCY – Chodzi o to, że opublikowanie tego zdjęcia 31 października jednoznacznie kojarzy się z Halloween, i jesteś na pewno świadomy, że opublikowanie czegoś zwłaszcza w takim dniu na swoim fb z jednej strony jest szokujące dla braci a z drugiej strony jest formą popierania tego. Na pewno nie jest to forma pokazania tego, że my jako Świadkowie Jehowy się tym nie zajmujemy, że jest to święto niebiblijne, że Bogu uwłacza, że jest oparte na fałszywych naukach.   
KLERYK – Ja Wam mówię w jakim kontekście to zrobiłem.
POMOCNIK – Rozumiemy.
KLERYK – Zrobiłem to w kontekście luźnym, nie atakowania nikogo. Gdybym chciał kogoś zaatakować to bym zrobił to w sposób bezpośredni.
PPRZEWODNICZĄCY – To my Ci powiedzieliśmy jak to zostało odebrane przez zbór
KLERYK – Przez zbór? To znaczy mamy na myśli kilka osób, które śledzi mój profil z ukrycia, tak?
POMOCNIK – to znaczy jak zostało odebrane prze zemnie.
KLERYK – Ale my się nie znaliśmy. Tak?
POMOCNIK –  No tak
LERYK – No to zobacz, żebyś musiał do tego zdjęcia dotrzeć, to jaki wysiłek musiałeś, to znaczy ty nie musiałeś podejmować żadnego wysiłku, dostałeś to zdjęcie od kogoś, ale ktoś musiał podjąć jakiś wysiłek, żeby wysłać komuś screen z mojego fb
POMOCNIK – To nie ma znaczenia
KLERYK – Nie, to ma znaczenie, bo to zdjęcia nie było skierowane do Świadków Jehowy tylko do moich znajomych którzy Świadkami Jehowy nie są.
PPRZEWODNICZĄCY – Ale którzy wiedza, ze jesteś Świadkiem.
KLERYK – Nie, nie wiedzą, o tym rozmawiałem ostatnio na spotkaniu, że ja się oddaliłem przez te lata od Świadków Jehowy i to nie jest, że ja dla znajomych jestem Świadkiem Jehowy. Większość osób nawet nie wie, ze jestem Świadkiem Jehowy.  A więc ten post wśród moich znajomych nie wywołał żadnych kontrowersji bo to był normalny post.
PPRZEWODNICZĄCY – Natomiast formalnie jesteś postrzegany jako Świadek Jehowy, a takie postępowanie czyli publikowanie takich postów, z Twoimi dziećmi w takim dniu jest postrzegane, przez każdego będzie postrzegane jako popieranie tego święta i choć bardzo chciałbyś inaczej to przedstawić to musisz być świadomy, ze tak jest. ….

// zarzut –  Rozmyślne rozpowszechnianie nauk sprzecznych z prawdą Biblijną



PPRZEWODNICZĄCY – Chcielibyśmy przejść do kolejnej sprawy, czyli ta książka.
KLERYK – Książka, …. To był chyba dzień książki. Święto książki. Ale Świadkowie Jehowy obchodzą to święto? Nie?
POMOCNIK – To nie istotne. W każdym razie jak mógłbyś się odnieść do tego.
KLERYK – Wykonałem zdjęcia dwóch półek, mojej i żony, no i wrzuciłem do internetu. To zdjęcie nie jest zrobione po to, żeby pokazać książkę Kryzys Sumienia ale po to aby pokazać różnice między moimi książkami a książkami żony, chodziło o pokaźnie czegoś wesołego.
Bo półka z książkami żony, widzieliście jaki są tam książki? 
POMOCNIK – no przejrzałem.
KLERYK – Same związane z prawem a u mnie z psychologią, i to było na tej zasadzie.
POMOCNIK – no i odstępcza książka
KLERYK – jedna książka napisana przez byłego Świadka Jehowy
PPRZEWODNICZĄCY – No i powiedz bracia rozmawiali z tobą w jaki sposób było to postrzegane, w jaki sposób bracia to postrzegają?
KLERYK – To znaczy dopiero ostatnio poruszaliśmy ten temat, bo to zdjęcia było wrzucone dawno temu.
PPRZEWODNICZĄCY – wiesz co to za książka, wiesz, że to książka napisana przez byłego Świadka Jehowy, czytaliśmy niedawno jak traktować byłych Świadków Jehowy, zwłaszcza tych którzy sprzeciwiają się temu co mówimy, i którzy są aktywnymi działającymi odstępcami, jak choćby autor tej ksiąski. I w monecie kiedy to publikujesz utożsamiasz się z tym i to propagujesz. Jeżeli to zrobiłeś nieświadomie to powiedz czy od rozmowy z braćmi usunąłeś to zdjęcia?
KLERYK – Nie to zdjęcie nadal jest na fb
PPRZEWODNICZĄCY – Czyli wiedząc to co ci bracia powiedzieli, jak zostało to odebrane w zborze i co to może świadczyć o tobie  mimo wszystko zostawiłeś. … I dalej to tam jest, wiedząc, że bracia to obierają jako propagowanie odstępstwa. Jako propagowanie książki odstępczej. Nie zmieniłeś tego, nie usunąłeś tego, skoro bracia tak to odebrali a nie chciałeś tak.
KLERYK – Ale jak, że bracia tak to odebrali? Kto tak odebrał?
POMOCNIK – Chociażby Ci bracia którzy z tubą tutaj rozmawiali.
KLERYK – Piotr razem z Rafałem, tak? Mówiłem im, że jedyne co mogłem zrobić to robiąc to zdjęcie wyciągnąć ją z półki, zrobić zdjęcie i włożyć ją z powrotem, ale takie zachowanie nazwał bym obłudą, bo chciałbym coś ukryć. Skoro ta książkę jest w mojej biblioteczce, w moim domu ja jej nie chowam i tez się nią nie chwalę. Chciałem zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz, nie wiem czy przeglądaliście mojego fb? Nie bo nie macie mnie w znajomych, to nie możecie nawet tych rzeczy śledzić.
POMOCNIK – Nie nie przeglądaliśmy tego
KLERYK – W każdym razie jak Rafał i Piotr mają mnie w znajomych, to widzą, ze każdą książkę którą przeczytałem jakoś komentuje, jest okładka, zdjęcie i kilka słów, tą książkę przeczytałem i nie zrobiłem zdjęcia okładki, to nie jest tak, że chciałem celowo pokazać tą książkę i wywołać kontrowersje.
POMOCNIK – To dlaczego nie usunąłeś tego zdjęcia?
PPRZEWODNICZĄCY – To wzbudziło kontrowersje
KLERYK – Ale wśród kogo wzbudziło kontrowersje?
POMOCNIK – Wśród braci, Świadków Jehowy, którzy z tobą rozmawiali
PPRZEWODNICZĄCY – Chociażby ich dwóch.
POMOCNIK – Proste pytanie dlaczego nie usunąłeś tej książki
KLERYK – Dlaczego nie usunąłem tego zdjęcia?
POMOCNIK – Tak
KLERYK – Bo nie chciałem ingerować w mój profil z racji tego, ze w tym zdjęciu nie chodzi o tą książkę. Tu chodzi ogólnie o książki.
POMOCNIK – Rozumiem
KLERYK – To nie o to chodzi
POMOCNIK – Rozumiem, czyli nie widzisz w tym nic złego, że to tam jest
KLERYK – Że na mojej półce jest książka?
POMOCNIK – Nie, że to zdjęcie jest tam gdzieś w tej sieci, bo ja nie do końca tam rozumiem
KLERYK – Zwróćcie tylko uwagę, że to nie jest publiczna sieć. Bo jeżeli coś robimy publicznie a coś dla swoich znajomych to jest różnica. Jak ja już od dwóch lat nie uczestniczę w żaden sposób w zebraniach, nie ma mnie na pamiątce, a ktoś kogo gorszą moje rzeczy ma mnie w znajomych i wchodzi na mój profil i ogląda co ja wrzuciłem.
POMOCNIK – czyli ty nie widzisz nic złego, ze to tam jest?
KLERYK – Że książka ta stoi na mojej półce?
POMOCNIK – i to zdjęcie jest tam gdzieś  w Twoim fb.
PPRZEWODNICZĄCY –Bracie Kleryku zadam Ci pytanie może troszeczkę odbiega od tematu, czy ty uważasz, że nie chodząc na zebrania i nie utrzymując kontaktu z braćmi jesteś zwolniony z zasad do których stosują się Świadkowie Jehowy będąc formalnie Świadkiem Jehowy?
KLERYK – Czy uważam, że jestem zwolniony z zasad? Skoro jestem oficjalnie Świadkiem Jehowy to oficjalnie zasady mnie w jakiś sposób obowiązują.
PPRZEWODNICZĄCY – I wiesz co Pismo Święte mówi na temat odstępców na temat kontaktowania się z nimi, na temat słuchania tego co mówią, czy propagowania czy odnoszenia się czy chwalenia się tym?
KLERYK – Jeśli bym chwalił się to książką, to naprawdę, wierzcie mi, zrobiłbym zdjęcie samej książki po przeczytaniu. Tutaj nie jest chwalenie się  książką, to nie o to chodzi w tym zdjęciu. A jeśli chodzi o samą to książkę, to przecież nie ma żadnych książek zakazanych przez towarzystwo. To jest moje zdanie, ja uważam, że warto przeczytać książkę, warto poznać inne zdanie w rożnych kwestiach. I to nie było tak, że ja zachęcałem braci starszych żeby przeczytali książkę, tylko ja się zdziwiłem, że ich nie interesuje poznanie takich rzeczy, to są dwie rożne sprawy. Bo ja nikogo nie zachęcam, tylko uważam, że warto poznać rożne rzeczy w danej kwestii.
POMOCNIK – To jak się to ma do tego co apostoł napisał aby całkowicie się od tego odsunąć?
PPRZEWODNICZĄCY – Nie przyjmujcie
POMOCNIK – Nie przyjmujcie, całkowicie się odsunąć. Twoje zdanie jest, że warto w to wejść.
KLERYK – Nie wejść tylko zapoznać się.
POMOCNIK – A jak według Ciebie ma się to do tego co mówi apostoł Jan? Jak to się do tego ma?
KLERYK –To można równie dobrze powiedzieć jak się to ma do tego aby sprawdzać jak się rzeczy mają.
POMOCNIK – Tylko to dotyczy odstępców. Jak według Ciebie się to ma do tego co mówi Jan pod natchnieniem? Czy to się nie kłóci według Ciebie?
KLERYK – Według mnie warto poznać inne zdanie osób z którym niekoniecznie się zgadzam. Rozmawiam z ludźmi z którymi się nie zgadzam w niektórych kwestiach i mimo, że się nie zgadzam, uważam, że warto poznać ich zdanie. Czytam również książki z którymi się nie zgadzam, ale to, ze z jakąś książką się nie zgadzam, to nie znaczy, że jej nie przeczytam. Uważam, ze warto zgłębiać wiedzę w rożnych dziedzinach.
POMOCNIK – Czyli nie zgadzasz się z tym co Jan tu napisał? Bo on napisał, że absolutnie nie.
KLERYK – Nie zgadzam się z Twoją interpretacją tych słów.
POMOCNIK – Masz prawo, masz pełne prawo się nie zgadzać z moją interpretacją. Dziękuje Ci bardzo.
KLERYK – Proszę bardzo.

// zarzut –  Wywoływanie podziałów



PPRZEWODNICZĄCY – Dobrze a powiedz jeszcze … została tam sprawa wywoływania podziałów wśród braci, bo czytając na fb Twoje wypowiedzi nie miałem wątpliwości do czego nawiązywałeś i nikt czytając te słowa nie ma wątpliwości o co chodzi. Do kogo jest tu nawiązane i jak to zostało przez braci w zborze odebrane. Ta wypowiedź chyba dalej też jet opublikowana na Twoim FB tak prawda?
KLERYK –Tak
PPRZEWODNICZĄCY – Czyli dalej jest, wiedząc w jaki sposób zostało to odebrane, w jaki sposób bracia to odczytali i jak się na to zapatrują. Odnieś się do tego.
KLERYK – Ale myślałem, ze ta sprawę, już załatwiliśmy, ja wyjaśniłem dokładnie o co chodzi w tym wszystkim ... może niektórzy mieli takie skojarzenia ale w tym poście chodzi zupełnie o coś innego.
PPRZEWODNICZĄCY – To znaczy o jaka religię chodzi?
KLERYK – Tu chodzi o rożne religie, nie chodzi o świadków Jehowy, ale ogólnie o religie jako wszystkie. Chodzi o fundamentalizm religijny jak w tym poście zostało napisane. Ta dziewczynka na zdjęciu to wiecie kto to jest?
PPRZEWODNICZĄCY – Tak
KLERYK – To zdjęcie miałem możliwość zrobić, … i jedyna rzecz która się odnosi nie do wyszeckich świadków Jehowy, tylko do niektórych Świadków Jehowy to można powiedzieć, że jest to  „wolność od strachu, że wzięcie cukierka od kolegi z okazji urodzin nie podoba się Bogu”
PPRZEWODNICZĄCY – i to nie jest o Świadkach jehowy?
KLERYK – No mówię, że o niektórych, Bo czy można wziąć cukierka?
POMOCNIK – No nie będziemy teraz się zastanawiali czy można czy nie można.
KLERYK – No przecież nawet na Broadcastingu którymś było, że w trackie hymnu można stać i nie ma w tym nic złego, a niektórzy uważają, że jest to złe, i to chodzi mi o taki fundamentalizm religijny, że niektóre dzieci przez takie zachowania czują się mega zestresowane.
PPRZEWODNICZĄCY – Wolność od sztachu, że wzięcie cukierka od kolegi z okazji urodzin nie spodoba się Bogu. Wolność od smutku, spowodowanego utratą kontaktu z rodziną w momencie porzucenia religii, i twierdzisz, że nie nawiązuje to do Świadków Jehowy?
KLERYK – No mówiłem, że to z cukierkiem to dotyczyło nie wszystkich Świadków Jehowy tylko niektórych, takiego fundamentalizmu religijnego, który jest widoczny wśród niektórych Świadków Jehowy i który uważam, że jest niezdrowy. Zdrowy Świadek Jehowy nie będzie miał problemu, że jego dziecko wzięło cukierka i powie, że nie ma nic w tym złego. Natomiast ta ostania rzecz to nie dotyczy tylko Świadków Jehowy dotyczy ogólnie religii, bo ile znacie takich przypadków, że ktoś został Świadkiem Jehowy a jego rodzice powiedzieli, że nie chcemy utrzymywać z tobą żadnych kontaktów przez to, że zostałeś Świadkiem Jehowy.
Albo ta dziewczynka bo to zdjęcie było zrobione w Nepalu, tam te poglądy religijne są straszne, ta dziewczynka, została odebrana rodzicom aby służyć jako żywa bogini, ona prawie nie  ma kontaktu z rodzicami. Ten post to było zwrócenie uwagi na sprawę jak religia, to znaczy fundamentalizm religijny potrafi wpłynąć na ludzi.
PPRZEWODNICZĄCY – Ale mówili Ci bracia w jaki sposób zostało to odebrane.
KLERYK – A ja im powiedziałem jaki był sens tego postu i co ja miałem na celu go publikując.
PPRZEWODNICZĄCY – Ale mimo wszystko wiedząc jak zostało to odebrane nie usunąłeś go mimo, że bracia byli tym zgorszeni i zszokowani ….
KLERYK – Bracia starsi byli tym zgorszeni i zszokowani? Bo nikt oprócz braci starszych z którymi rozmawiałem nie powiedział mi, że jest zgorszony tym postem czy zszokowany.
POMOCNIK – Ale mówiłeś, ze nie chodzisz na zebrania i nie masz kontaktu z braćmi w zborze.
KLERYK – Ale skoro mają mnie w znajomych, to na FB nie mogą napisać mi co wrzuciłem.
POMOCNIK – A może nie chcą
PPRZEWODNICZĄCY – Mozę nie chcą, może stwierdzili, że chcą ograniczyć z tobą kontakt.
KLERYK – No to wystarczy osunąć mnie ze znajomych zamiast śledzić wszystkie posty.
POMOCNIK – Ja nie śledzę
PPRZEWODNICZĄCY – Ja też
KLERYK – A oni skoro to wysłali braciom to znaczy, ze śledzą.
POMOCNIK – Czyli ty nie widzisz nic złego w tym, ze ten post tam istnieje, tam wisi.
KLERYK – Dla mnie jak mówiłem nie jest on związany bezpośrednio ze Świadkami Jehowy i dlatego tam jest.
POMOCNIK – Rozumiem.

// zarzut –  Praca związana z popieraniem religii fałszywej

PPRZEWODNICZĄCY – I Jeszcze została kwestia związana z pracą i publikowaniem na Twojej stronie ….
KLERYK – Wiesz co zanim jeszcze byśmy do tego doszli to ja chciałem do jednej rzeczy się ustosunkować, bo mi zarzucacie, że chce niepokoje wśród braci rozniecać. Są rzeczy który nie che wrzucać bo by na przykład mogło to zgorszyć braci. Jak na przykład kwestia wyborów. Byłem na wyborach i dzieci wrzucały do urny głos, zrobiłem zdjęcie ale tego zdjęcia nie wrzuciłem do internetu, wiem, że to by mogło wywołać podziały i zaczęła by się dyskusja, że jak to świadek chodzi na wybory. A więc moje działanie nie jest celowe aby wywoływać podziały.
PPRZEWODNICZĄCY – Czyli mówisz, ze byłeś na wyborach i brałeś udział w wyborach. Tak?
KLERYK –Tak
PPRZEWODNICZĄCY – A wiesz co biblia mówi na temat neutralności?
KLERYK – Ale ja jestem neutralny, nie opowiadam się za żadną stroną, nikt nie wie na kogo głosuję.
PPRZEWODNICZĄCY – Uważasz, ze branie udziału w wyborach nie jest opowiedzeniem się po którejś ze stron?
KLERYK – Kwestia sumienia uważam.
POMOCNIK – Acha, też tak możesz
PPRZEWODNICZĄCY – No dobrze a powiedz, w jaki sposób, … wyjaśnij tą kwestie kalendarzy adwentowych, topperów komunijnych, to są rzeczy typowo związane z religią fałszywą, które przechodzą przez Twoją stronę i ty się z tym zgadzasz i to reklamujesz.
POMOCNIK – Jak byś mógł się do tego ustosunkować?
KLERYK – Toppery? Bo toppery to wiecie co to są? Nie?
POMOCNIK – Wiesz co nie wiem. Ja mam tu zdjęcie.
KLERYK – Ale wiecie co to są toppery?
POMOCNIK – Nie mam pojęcia. Ja wiem tylko co to jest kalendarz adwentowy.
KLERYK – Pytam czy wiecie co to są toppery, bo toppery komunijne to ta nazwa dla Was strasznie brzmi a toppery to drewniane wycinane laserowo ze sklejki napisy które wbija się w tort. Robimy toppery z każdej okazji, toppery na urodziny, komunie i ślub. Imię dziecka na przykład jest wypisane czy to z okazji urodzin, czy z komunii czy z okazji ślubów jeśli jest sezon ślubny. Współpracujemy bezpośrednio z cukierniami, które wysyłają do nas zamówienia.
PPRZEWODNICZĄCY – I ty jako Świadek Jehowy prowadząc taką działalność uważasz, ze to nic niestosownego?
KLERYK – Produkujemy wszystkie toppery bez znaczenia na jaką okazję.
POMOCNIK – Ale jeśli chodzi o te religijne to nie widzisz nic złego w tym?
KLERYK –Religijne to znaczy na torty tak?
POMOCNIK – Ale czy to ma związek z religią?
KLERYK –To ma bardziej związek z jedzeniem tortu.
POMOCNIK – Możesz tak myśleć. … Czyli to nie ma nic wspólnego według Ciebie z religią? Ma coś wspólnego z religią fałszywą czy nie?
KLERYK – Ma na pewno coś wspólnego z komunią. Bo z okazji komunii ten tort zamawiają.
POMOCNIK – Czyli ma coś wspólnego  to religią fałszywą?
KLERYK – Coś wspólnego z Religą ma bo z urodzinami czegoś wspólnego nie ma. Tylko jak topper produkujemy z samym imieniem to tak samo on ma coś wspólnego.
Jeżeli było by to imię, na przykład Jonasz i ktoś mówi, potrzebuje teki topper na komunie z napisem Jonasz. Czy ten topper z napisem Jonasz będzie miał coś wspólnego z religią?
POMOCNIK – Absolutnie nie, ale ten
KLERYK – Jak nie. Będzie miał
POMOCNIK – Acha, no tak.
KLERYK – Jeśli ja go produkuje specjalnie na tort który będzie na komunie to on ma coś wspólnego.
POMOCNIK – Czyli ten topper tez ma coś wspólnego?
KLERYK – Tak, tak samo jak każdy który jest robiony z okazji komunii
POMOCNIK – A powiedz czy widzisz coś złego w tym.
KLERYK – Że produkujemy takie toppery?
POMOCNIK – Tak, czy widzisz w tym coś złego Ty Kleryku? Toppery, kalendarze?
KLERYK – No ja nie widzę w tym nic złego. Na przykład ostatnio było zamówienie u nas, że koś chciał zrobić sobie hasło na wesele z napisem Jehowa. I produkcja taka ja nie uważam, że ma coś wspólnego z religią Świadków jehowy. Tak samo produkcja czegoś takiego nie uważam, że ma coś wspólnego z kościołem tylko z tymi ludźmi a do czego oni później to wykorzystują to
PPRZEWODNICZĄCY – A kalendarz adwentowy?
KLERYK – Kalendarz to wiecie co to jest? Na każdy dzień jest cukierek. Klienta poprosiła nas aby wykonać taki kalendarz, bo chce włożyć w środek ekologiczne cukierki, lizaki
PPRZEWODNICZĄCY – I ty jako Świadek Jehowy nie widzisz nic w tym złego, że produkujesz rzeczy związane bezpośrednio z świętem religi fałszywej.
KLERYK – Tłumaczyłem już chłopakom, ktoś przynosi do nas książeczkę do nabożeństwa aby wykonać na niej grawer. Ja go wykonam i nie widzę w tym nic złego, tak samo jak ktoś przyniesie Biblie, ja na tej Bili wykonam grawer i tak samo to traktuje. To jest wykonanie usługi, graweru na czymś.
PPRZEWODNICZĄCY – Czyli wyprodukowanie kalendarzy adwentowych nie jest dla Ciebie związane z religią... fałszywą?
KLERYK – Nie, z religą ma jakiś związek, bo gdyby nie było świąt to ten kalendarz nie nazywał by się adwentowy tylko grudniowy.
POMOCNIK – czyli jest w tym coś złego?
KLERYK – W takim kalendarzu, nie ma nic złego.
POMOCNIK – Nie ma według Ciebie
KLERYK – Nie. Inaczej, a jak by tam nie było nazwy adwentowy tylko kalendarz grudniowy i by było 30 dni to by było wszystko dobrze?
POMOCNIK – Zwykły kalendarz jest czymś normalnym
KLERYK – Ale w grudniu?
POMOCNIK – Ja mam kalendarz grudniowy w domu?
KLERYK – Ale z cukierkami jakby był?
PPRZEWODNICZĄCY – Wiesz co innego jak jest to zwykły miesiąc a co innego jak wyjątkowy.
POMOCNIK – Ale tutaj jest kalendarz Adwentowy a adwent to wiąże się z religią.
PPRZEWODNICZĄCY – Jesteś świadomy, że się to z tym wiąże, tak samo jak topper wiesz lepiej od nas i nas nawet pouczyłeś dziękujemy Ci za to, bo ja nie wiedziałem z czym jest to związane, tak samo kalendarz adwentowy wiążę się z religą fałszywą a ty produkujesz to wiedząc z czym się to wiąże. Gdyby klinika aborcyjna przyszła i prosiła Cie abyś produkował dla nich kalendarze reklamujące ich klinikę
POMOCNIK – Działalność
PPRZEWODNICZĄCY – Działalność, miałbyś w związku z tym jakieś obiekcje czy tez nie?
KLERYK – Zależy co, jeśli klinika aborcyjna poprosiła by mnie abym przygotował dla nich toppery na tort to bym przygotowywał, jeśli klinika aborcyjna by mnie prosiła abym zrobił coś bezpośredniego na przykład jakiś produkt który by służył do wykonywania aborcji sumienie myślę by mi na to nie pozwoliło. Ale toppery bym zrobił.
RAFAŁ – A ulotki robisz. Czy byś zrobił ulotki do aborcji
KLERYK – Myślę, że ulotek do aborcji chyba bym nie zrobił, bym musiał to przemyśleć ale tak mi się wydaje.
PPRZEWODNICZĄCY – Ja do brata Kleryka nie mam więcej pytań. Wszystko sobie wyjaśniliśmy, bo nam jasno i precyzyjnie odpowiadałeś na te pytania.
Czy możemy Ciebie poprosić abyś na chwilkę opuścił pomieszczenie?
KLERYK –Tylko chciałem jeszcze jedną rzecz powiedzieć zanim Was opuszczę. ... W przypadku gdyby się pojawił komunikat na sali królestwa, że już nie jestem Świadkiem Jehowy to będę zmuszony, ...mimo, że bym bardzo nie chciał  założyć pozew cywilny każdej osobie o naruszenie dóbr osobistych. Poza złożeniem tego, będę się zastanawiał ale to razem z radą prawnym na złożeniu zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chciałem tylko wam o tym powiedzieć przed podjęciem decyzji.

(Kleryk  wychodzi z pokoju i czeka na korytarzu, po kilku minutach brat Piotr woła go aby przyszedł.)

POMOCNIK – Chcieliśmy ci powiedzieć, że postępowanie zostało zawieszone i skontaktujemy się z Tobą w możliwie najbliższym terminie.
KLERYK – Ok, rozumiem, czekam w takim razie na informację.

(Kleryk podaje na pożegnanie każdemu z członków komitetu rękę i wychodzi z pokoju.)
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty, 2020, 01:50 »
Witaj Kleryk:
Szczegółowo opisałeś ten ks(Ww), argumentacja prawidłowa i konkretna, również jasno przedstawione następstwa w sprawie jakie zostaną poczynione przez poszkodowanego , sytuacja patowa z ich strony , że nie dokonano szybkiego skreślenia .
W związku z takim obrotem sprawy, myślę, że skontaktują się z NO, jak również z działem prawnym BO-Nadarzyn, dlatego podali taką wymijającą odpowiedź, kiedy ponownie poprosili przesłuchiwanego do sali. 


Offline rzeski

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty, 2020, 08:02 »
Masakra,jak WTS sprzedaje SK Adwentystom, daje ogłoszenia że świetnie nadają się dla celów religijnych, to to nie jest odstępstwo.Paranoja, przecedzają komara, a połykają wielbłąda.Wiele można by pisać, ale szkoda czasu, beton nawet jak skruszeje pozostaje betonem.Oni chyba czerpią przyjemność z wałkowania tematu, a jednocześnie jak pokazuje końcówka są niejako ubezwłasnowolnieni, nie mają przecież prawa samodzielnie podjąć decyzji, a niby są takimi fachurami od osądzania innych.Pisząc beton mam na myśli ślepych wykonawców, nie twórców systemu WTS, ci są bardzo obcykani w manipulowaniu szarą masą.Szacun dla Kleryka za podejście do obłudy i stwarzania pozorów pod publiczkę.A tak swoją drogą coś jest nie tak ze ŚJ że tak bardzo są podatni na zgorszenie, czasami z byle czego.A przecież w Biblii jest napisane że prawy niczym się nie zgorszy jeśli naprawdę miłuje Boga.Po prostu kolejny syf pod płaszczykiem religii.Mała dygresja na temat ubezwłasnowolnienia: jestem pewien że przynajmniej niektórzy z szanownego gremium wcześniej poczuliby się zgorszeni gdyby ktoś na zebraniu czytał Słowo Boże z telefonu lub tabletu, a teraz dlaczego sami gorliwie tak czynią? Guru dał przyzwolenie, nawet przykład więc teraz można a nawet jest to mile widziane, gdyby nagle guru zmienił zdanie, oni gorliwie by przklasneli że to rydwan Jehowy zmienił kierunek. Smutna, żałosna rzeczywistość.
Nie pomyślą że guru głównie dla kasy zmienia światła błykasy.
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2020, 08:47 wysłana przez rzeski »


Offline Trinity

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Luty, 2020, 08:42 »
Kleryku powiedz że to stenogram, że wszystko nagrałeś! pliz
komitet za przebieranki, książkę, topplery ( nowe słowo), za wybory 😮
czy ja śnię?
na świecie są wojny, choroby, korupcja, ocieplenie klimatu, brexit
a tu 2 dorosłych facetów magluje trzeciego  że jego dzieci przebrały się?
serio ?
i to jak ich zażyłeś tym sądem!? ale wnioskując po książkach twojej żony
to chyba mają się czego bać 😏
Kleryku jesteś moim idolem 🤗


Offline zona_abrahama

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Luty, 2020, 08:53 »
No nie mogę. Toppery mnie rozwaliły.


Offline hiacynta

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Luty, 2020, 09:03 »
Ale super jak mnie się podobało Kleryku postraszenie ich sądem nie mogę, aż ich zatkało bardzo dobrze zrobiłeś to mają zagwozdkę teraz 🙂🙂🙂🙂😂😂


Online Siedemtwarzy

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Luty, 2020, 09:11 »
Przeczytałem i jestem trochę w szoku. Inwigilacja na poziomie znajomych z Facebooka. To jest porazajace.
Gratuluję spokoju na tym spotkaniu. Bardzo mi się podobał argument, że nie zgadzasz się z prywatną interpretacja wersetu.
Końcówka, też piękna.
Spokoju ducha życzę i ciekawość mnie zżera co będzie dalej. Jak się ustosunkują do tego.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Luty, 2020, 09:18 »
Kleryku, czy można wiedzieć ile i jakiej oliwy zużyli starsi podczas nacierania Cię w imieniu Jehowy?


Offline Roszada

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Luty, 2020, 09:22 »
Kleryku, czy można wiedzieć ile i jakiej oliwy zużyli starsi podczas nacierania Cię w imieniu Jehowy?
Za mało smarowali skoro maszyna na końcu się zacięła:
Cytuj
Chcieliśmy ci powiedzieć, że postępowanie zostało zawieszone i skontaktujemy się z Tobą w możliwie najbliższym terminie.

To tak jak z przyjmowaniem do pracy: "skontaktujemy się z tobą". :)


Online gerontas

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Luty, 2020, 09:24 »
Od razu widać, że głównym celem komitetu jest wykluczenie, nie żadna tam pomoc. Przecież w zborze aż huczy od plotek i trzeba się pozbyć problemu. Jak ich Kleryk na koniec postraszył sądem i prokuratorem to się nagle okaże, że tak naprawdę nie było podstaw do powołania komitetu a dowody są zbyt słabe.


Offline Matylda

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Luty, 2020, 09:45 »
Sąd i prekurator ;D >:D (jak mawiala babcia moja) najbardziej mi się podoba.
Szpiegowanie, podsluchiwanie, podglądanie i nagrywanie jest niezgodne z prawem i podlega karze.
Komitet Klerykowi zrobili na podstawie takiej że ci ci go podgladali mieli dyskomfort podglądania . Cyrk na kółkach.
Kleryku moje gratulacje, kawał dobrej roboty. Masz nerwy że stali.
Dołączam do fankluby razem z Trinity
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2020, 09:48 wysłana przez Matylda »


Offline Stanisław Klocek

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Luty, 2020, 10:08 »
Wzywam skład komitetu sądowniczego nad 'Klerykiem', aby stawili się na komitet sądowniczy w dn. ..... w sali tutejszego forum. Zarzut: 1. Odstępstwo 2. Bałwochwalstwo
Uzasadnienie
Po pierwsze: Rozpowszechnianie przez redaktorów ŚJ fałszywego kultu królowej niebios (Jer 44:17-19 bw) t.j. Marii. Dowodem jest Przebudźcie się z 8 kwietnia 1989 r. (nr 4), gdzie na stronie tytułowej umieścili katolicki wizerunek Matki Boskiej, czym popierają fałszywy kult. Po drugie: Rozpowszechnianie literatury "Babilonu Wielkiego" w postaci katechizmu (Strażnica 1 paźdz. 2004 str 30) podczas prelekcji w szkole świeckiej przez dwoje pionierów specjalnych ŚJ. Jeśli chodzi o bałwochwalstwo, to polega na tym, że literatura ŚJ wydawana pod nadzorem 'ciała kierowniczego' uwielbia się bardziej niż samą Biblie. Mówiąc analogicznie "złoty cielec" opisany w 32 rozdz. księgi Wyjścia, to współczesny cielec zwany 'ciałem kierowniczym'.
Dowody skanów w załącznikach.


Offline HARNAŚ

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Luty, 2020, 10:31 »
Porażająca logika a raczej jej brak ze strony starszyzny .  >:(
Rozwala mnie stwierdzenie , że kogoś coś gorszy choć z gruntu nie jest to złe . Skoro cię to człowieku gorszy to nie podglądaj!!
Ciekawe czy jak samochód  starszego  kogoś ze zboru gorszy to co ? Nie będzie nim przyjeżdżał na zebranie? No ale Ty Kleryk musisz usunąć zdjęcia , bo gorszą kogoś ze zboru  :-[ Paranoja


Offline klenczon

Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Luty, 2020, 10:58 »
Czy to delikatnie mówiąc to nie są podwójne standardy ?  Hipokryzja dwulicowość
Czy ten artykuł poniżej na zdjęciu w publikacji zachęca do obchodzenia urodzin?

PRZEWODNICZĄCY – Tak, Teraz tak, widzieliśmy na przykład zdjęcie w której pokazujesz zdjęcia swojej biblioteczki
z książką typowo odstępczą, w rozmowie z braćmi, przynajmniej tak bracia stwierdzili zalecałeś im czytanie tej książki.
POMOCNIK – Zachęcałeś
PRZEWODNICZĄCY – Zachęcałeś do tego. Publikując również takie zdjęcia, zdjęcie z tą książką niejako odnosisz się z tym i to propagujesz.


« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2020, 11:06 wysłana przez klenczon »
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Komitet Sądowniczy Kleryka
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Luty, 2020, 10:59 »
Czterech starszych na komitecie, a żadnego który zna aktualne wskazówki Organizacji w kwestii obchodzenia urodzin. Poniżej wycinek z publikacji dla Biur Oddziału Correspondence Guidelines, s. 30:



W wolnym tłumaczeniu: "Jeśli ktoś w zborze obchodzi swoje lub czyjeś urodziny, spróbujcie cierpliwie i łagodnie pozyskać go. Pokażcie mu, że obchodzenie urodzin często bywa wiązane z astrologią. Jezus nakazał swoim naśladowcom obchodzenie swojej śmierci, nie urodzin. Jest to zgodne z zasadą z Kaznodziei 7:1. W obu przypadkach obchodzenia urodzin opisanych przez Biblię chodziło o osoby niegodziwe. W obu przypadkach doszło do morderstwa lub egzekucji. Zwykle nie wyklucza się osoby za samo obchodzenie urodzin. Natomiast jeśli ktoś usilnie zachęca innych do obchodzenia urodzin bądź aktywnie wspiera firmy obsługujące urodziny, czym w otwarty sposób zachęca innych do ich obchodzenia i stwarza tym podziały może zajść konieczność wykluczenia takiej osoby. Ale każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie".

Starsi z Twojego komitetu po pierwsze mylą się twierdząc, że urodziny mają cokolwiek wspólnego ze świętami religijnymi. Po drugie mylą się twierdząc, że ich obchodzenie jest podstawą do powołania komitetu. Należy ich wysłać na jakieś szkolenie, bo widać, że mają duże braki.
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2020, 11:12 wysłana przez mav »