Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14  (Przeczytany 32501 razy)

Offline Matylda

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #75 dnia: 25 Styczeń, 2020, 11:47 »
A może by tak zrobić akcję i zacząć wydzwaniać do komórki zwanej  „Kontakt ds nieruchomości” zarejestrowanej przy Nadarzynie na numer z ogłoszenia i pytać : „jak to jest bracia, że najpierw wolontariusze w pocie czoła budują,....
Mówisz i masz😜
Mam nawet  udokumentowane, tylko muszę pomyśleć czy warto publikować 🙄🤔


Offline disloyal

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #76 dnia: 26 Styczeń, 2020, 18:43 »
Mnie bardziej zastanawia jaki jest zaplanowany roczny budżet jw.org w Polsce. Nieruchomości są warte dokładnie 20 864 800 PLN. Po negocjacjach zostaną sprzedane, przypuszczam za 20 mln. i taki może być prawdopodobnie deficyt w kasie.
Przydałby się jakiś odstępczuch z działu księgowości w Nadarzynie, ale przypuszczam że w umowie którą podpisują obowiązuje ich wieloletnia lub dożywotnia tajemnica zawodowa, oczywiście pod rygorem karnym w sądzie państwowym.


Offline Roszada

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #77 dnia: 26 Styczeń, 2020, 18:49 »
A mnie najbardziej interesuje, jak długo już ten interes się toczy?  ;)

Jak często wpływają tam nowe oferty?
Czy jakieś lepsze oferty są trzymane w zanadrzu, np. w Warszawie?

Ciekawi mnie jak by zareagowały osoby które zmarły i przekazały to wiedząc, że to na handel dały, a nie np. dla pionierów na zamieszkanie.

Jak by zareagowały osoby, które chcą przepisać Nadarzynowi coś, a by zobaczyły do handlu 28 ofert? ;)


Offline Profesor Tutka

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #78 dnia: 26 Styczeń, 2020, 19:14 »
Ofert jest mniej. Niektóre sa podwójne.


Offline Martin

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #79 dnia: 26 Styczeń, 2020, 19:28 »
Mnie bardziej zastanawia jaki jest zaplanowany roczny budżet jw.org w Polsce. Nieruchomości są warte dokładnie 20 864 800 PLN. Po negocjacjach zostaną sprzedane, przypuszczam za 20 mln.
I to rzucili na rynek bez problemu, ot tak sobie, bez żadnego większego odzewu czy nawet świadomości wśród szeregowych Świadków. To w takim razie, jak wielkim majątkiem muszą dysponować w PL. Masakra. I niech mi ktoś powie, że religia to nie najlepszy biznes pod Słońcem.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #80 dnia: 27 Styczeń, 2020, 00:05 »
Czechowoce dziedzice mają znak szczególny na zdjęciu 🙂 strażnica z klinkieru.




Offline dziewiatka

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #81 dnia: 27 Styczeń, 2020, 08:02 »
Zobaczyłem dwie sale znane mi w Łaziskach i Jastrzębiu.Tak se obserwuję organizację z boku i cosik widzi mi się że kurczy się,,wody odpływają",nawet pamiątka nie gromadzi wielu chętnych by odwiedzić miejscową salę.No to po co utrzymywać ,to przecież koszty a tak kilka stów wpadnie .Co mi tam żadnych pretensji do orga nie mam ,za akcję wyprzedaży sal nawet jeśli niektóre powstawały w wyniku czasem niemałego wysiłku mojego i moich bliskich .Przecież nie raz nie dwa życzyłem orgowi  końca ,tonie byłem w tych życzeniach taki naiwny, licząc że orgowi się zwiną zostawiając cały zgromadzony majątek,nawet nie pożyczę im żeby się tymi pieniędzmi udławili .Niech wyjdzie im to na zdrowie i niech  znikną.


Offline Profesor Tutka

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #82 dnia: 27 Styczeń, 2020, 08:27 »
Może być tak , że Jw.org potrzebuje kasy. Może być też tak, że nastepuje odpływ wiernych. Może być też tak że opłaca się bardziej wynajmować  salę ,niż mieć własną .A może być też tak, że budynki nie odpowiadaja wysokim standardom ,nie spełniają jakichś norm i dlatego są sprzedawane.A może jeszcze z innego powodu.W Polsce jest chyba  ok. 700 sal,wystawionych do sprzedaży jest ok.4 procent.
Acha, nie jestem Trampkiem w łagodniejszej formie.


Offline HARNAŚ

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #83 dnia: 27 Styczeń, 2020, 08:51 »
Sprzedaż czy to ze względów ekonomicznych czy wymaganych standardów jest zrozumiała . złodziejstwem natomiast jest przywłaszczanie pieniędzy przez Centralę . Środki ze sprzedaży nieefektywnej sali powinny pomniejszyć kredyt zaczerpnięty na nowy obiekt a tak się niestety dla zadłużonych zborów nie dzieje


Offline Opatowianin

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #84 dnia: 27 Styczeń, 2020, 09:14 »
Być może dostaną z nich pożyczkę na budowę kolejnych SK...
Jeszcze taka mała dygresja: Zastanawiam się, czy pożyczki wts na budowę Sal Królestwa są oprocentowane???


Offline HARNAŚ

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #85 dnia: 27 Styczeń, 2020, 09:32 »
Z tego co pamiętam , to spłacaliśmy tyle ile pożyczyliśmy . Po wielu monitach z ich strony :)
Nie byłem jednak w żadnym komitecie budowanej sali więc pewności nie mam czy nie było marży ustalonej juz z góry . Z drugiej strony dlaczego kredyt np. 200 ts. a nie 180tys ? Przysyłają do spłaty a ty cieszysz się , że Jehowa pobłogosławił i spotykasz się na pięknej sali.
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń, 2020, 09:35 wysłana przez HARNAŚ »


Offline Trinity

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #86 dnia: 27 Styczeń, 2020, 11:57 »
z 5 lat temu była u nas wielka fuzja zborów
łączyli na siłę ku wielkiemu niezadowoleniu braci,
były dąsy awantury a nawet wyzwiska w kierunku NO

i wtedy ktoś puścił parę że prawie wszystkie sale w moim mieście idą pod młotek
bracia zaczęli pianę toczyć pianę "to my ostatni grosz dawaliśmy na budowę" i takie tam
pomysł był taki że sale pójdą do Żyda a z pieniędzy uzyskanych wybudujemy kompleks sal
na południu i na północy miasta. wszystkie zbory się tam umieści i będzie git.
niestety trafiła kosa na kamień i pomysł spalił na panewce.
sale pozostawiono i są jak były od lat ( często bez miejsc parkingowych 😒)
ile jest prawdy że to bunt braci a ile same sale okazały się złe i nie doszło do sprzedaży tego nie wie nikt.
bracia chodzą dalej do nich na zebrania i sprawa sprzedaży rozeszła się po kościach.

nam też ( mojemu obecnemu zborowi) obiecano nową salę, bracia mieli szukać na własną rękę działek i wysłać zapytanie do BO czy się spodoba.
szukaliśmy z zapałem nawet podczas głoszenia.
od 5 lat jest cisza w temacie 😒 a my gnieciemy się w klitce.




Offline Emerem

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #87 dnia: 28 Styczeń, 2020, 18:11 »
Jeśli mogę coś podpowiedzieć , bo wiem chłopaki , że czytacie potajemnie  .Ogłoście Black Friday Sale  :)
  ;D ;D ;D ;D
Jeśli coś wiesz, przyznaj że wiesz,. Gdy zaś czegoś nie wiesz, przyznaj że nie wiesz.
Oto prawdziwa wiedza


Offline HARNAŚ

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #88 dnia: 28 Styczeń, 2020, 19:38 »
To miłe dla mnie , że w tym ponurym swiecie kogoś rozbawiłem . ;D


Offline Adam Miałczyński

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #89 dnia: 29 Styczeń, 2020, 07:40 »
   KTOŚ CHCE KUPIĆ SOBIE SALĘ KRÓLESTWA???

   Nadarza się niepowtarzalna okazja.
   Nadarzyn wystawił na sprzedaż sporą ilość ofert nieruchomości, może poznajecie tam swoje byłe sale Królestwa.
   Więcej informacji w podanym linku niżej.

   Kontakt d/s Nieruchomości
   Nadarzyn, ul. Warszawska 14
   05-230 Nadarzyn, powiat pruszkowski, woj. mazowieckie.
   tel. +48227391617

   https://www.otodom.pl/shop/kontakt-ds-nieruchomsci-ID9JlQ/

   No ale dzieło się rozwija! ;) ;)
   Krzyczą, potrzebujemy więcej ochotników do budowy nowych obiektów.
   W zborach nawołuje się do składania deklaracji przez ochotników chętnych na różne budowy teokratyczne.
   Ciekawe, kiedy sami świadkowie Jehowy się połapią, jaka jest rzeczywistość? :'( :'(
Dziękuję Ci Estero za ten wpis.
Od jakiegoś czasu próbuję prowadzić dyskusje ze swoją zabetonowaną w Org rodziną i jedynym w miarę dochodzącym do nich argumentem jest właśnie fakt, że Organizacja Strażnica jest de facto Organizacją Obrotu Nieruchomościami.
Bardzo potrzebowałem takiej pigułki faktów w postaci tych ogłoszeń.

Jednak jeżeli posiadacie jakiekolwiek dodatkowe informacje w tym temacie to będę Wam jeszcze bardziej wdzięczny za ich wrzucanie (chodzi mi o handel Salami królestwa, Salami zgromadzeń, działkami, domami przepisanymi w spadku na Towarzystwo itp.)
Szczególnie potrzebuję na teraz jakiejś garści wiadomości o obiektach w Warszawie kupionych na biura tłumaczeń a następnie przeznaczonych na sprzedaż. Czy obiekty te zostały już sprzedane? Czy zostały przeznaczone na sprzedaż po ich wyremontowaniu czy jeszcze przed remontem? Czy ktoś ma choć przybliżone szczegóły kwot transakcji?
Próbowałem szukać na tym forum jakichś szczegółów w tym temacie, ale to co jest to wciąż mało.