Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14  (Przeczytany 32504 razy)

Offline Salome

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Styczeń, 2020, 21:07 »
   Oczywiście, że można.
   Sporządza się drugi dokument u notariusza, który unieważnia pierwszy i po sprawie.
   W przypadku sporządzenia notarialngo aktu, ważny jest ten z późniejszą datą.

Tak, to w przypadku testamentu.
A jeśli za życia podarować ktoś chce nieruchomość na towarzystwo to co innego. Bo na przykład ma kilka mieszkań albo domów.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Styczeń, 2020, 21:12 »
W przypadku śmierci ofiarodawcy i tak jest zachowek dla najbliższej rodziny. Ale org ma dobrych prawników więc trzeba by było stoczyć prawną batalię.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #62 dnia: 24 Styczeń, 2020, 21:13 »

 Pamiętam za smarkacza był wykład i jakiś ważniak mówił...że religia fałszywa najpierw rozkwita, budują kościoły, a później zaczną je sprzedawać i co w nich będzie? Ano może nawet pasza dla świń składowana, a później nastąpi upadek tej religii.

Prorok jakiś czy CUŚ?  :o :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Borowik

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Styczeń, 2020, 21:42 »
Jest i sala na sprzedaż w mojej miejscowości; swego czasu obiekt wynajmowali, widocznie go zakupili. Od czerwca 2019 ŚJ z mojego miasta dojeżdżają do innej miejscowości oddalonej o jakies 25 km; tam pobudowano chyba ze dwa lata temu nowiusieńką :) i teraz służy dwóm zborom.


Offline Roszada

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #64 dnia: 24 Styczeń, 2020, 22:44 »
Czy to jest biuro nieruchomości czy organizacja Jehowy?  ;D

Przecież trzeba zrobić z tego zrzuty ekranu, bo jak sprzedadzą, to ludziska nie uwierzą.

Nie dla wierzących, ale dla przyszłych niedowiarków. :-\


Offline zaocznie wywalony

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #65 dnia: 24 Styczeń, 2020, 22:52 »
Jest i sala na którą zacząłem 30 lat temu "wydeptywać ścieżki", i przy remontach której spędziłem mnóstwo czasu i wydałem na nie kupę kasy. Akurat w tym przypadku wybudowano nową, już po moim exodusie (dowiedziałem się dzisiaj od mojej mamy, jeszcze świadka).
Ale to też prawda, co inni pisali, że sporo (jeśli nie większość) sal sprzedawana jest na rynku lokalnym, bez szczególnego rozgłosu i ogłoszeń ogólnopolskich - w mojej najbliższej okolicy sprzedano tak dwie sale.
Co ciekawe - zlikwidowano właśnie zbory posiadające własne sale, w lokalizacjach dobrych do sprzedaży, a głosicieli z nich skierowano do zborów odległych o nawet 30 km.


Offline Salome

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Styczeń, 2020, 23:10 »
A może by tak zrobić akcję i zacząć wydzwaniać do komórki zwanej  „Kontakt ds nieruchomości” zarejestrowanej przy Nadarzynie na numer z ogłoszenia i pytać : „jak to jest bracia, że najpierw wolontariusze w pocie czoła budują, oddają obrączki na cegły, a teraz Wy  sprzedajecie i robicie transfer kasy do Warwick?” I tak z 20 telefonów .... od rożnych odstępców z całego kraju ... morale by trochę spadło agentowi ds nieruchomosci  z Nadarzyna .... Ps. Cegła, myślę że mógłbyś zadzwonić jako pierwszy ...😂😂😂
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2020, 23:16 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Proctor

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #67 dnia: 25 Styczeń, 2020, 02:56 »
Świetnie się sprawdzają jako przedszkola .
W których puszczają Piotrusia i Zosie.... ;D ;)


Offline Estera

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #68 dnia: 25 Styczeń, 2020, 06:18 »
Nikt staruszki nie wesprze bo od tego są jej dzieci....nawet wtedy wykluczone się liczą :-(((
   Tak.
   To jest do bólu prawdziwe.
   Tak prawdziwe, że aż szpik kości boli :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #69 dnia: 25 Styczeń, 2020, 07:10 »
A jak z jakością tych budowli ?Piszecie że budowali je bracia i siostry, a przecież nie każdy zna się na murarce czy dekarstwie.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #70 dnia: 25 Styczeń, 2020, 07:49 »
A jak z jakością tych budowli ?Piszecie że budowali je bracia i siostry, a przecież nie każdy zna się na murarce czy dekarstwie.
[/b][/size]
Nie odbiegają od standardów. Oczywiście zdarzają niedoróbki, ale one wychodzą w pierwszych miesiącach użytkowania i bracia fachowcy je usuwają. Więc nie jest najgorzej. ;) 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline zaocznie wywalony

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #71 dnia: 25 Styczeń, 2020, 08:51 »
A jak z jakością tych budowli ?Piszecie że budowali je bracia i siostry, a przecież nie każdy zna się na murarce czy dekarstwie.
Przeważnie udaje się zorganizować fachowców, którzy pomagają/nadzorują prace - sam zjeździłem na budowy kawał Polski, nawet ponad 250 km. Gdy na "sali zgromadzeń" trafiły się prace wymagające konkretnej wiedzy i doświadczenia, to nawet zabrałem na nie swoich pracowników na parę tygodni, i je wykonaliśmy (przy okazji wyszło jakie wałki się tam kręci, ale to inna dłuższa historia).
Brygady "RKB" mają jakieś tam krótkie szkolenia, ale i chętnie uczą się od doświadczonych fachowców. A ponieważ zajmują się jedną konkretną "robotą" o wąskim zakresie, ich wiedza nie musi być duża i wszechstronna


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #72 dnia: 25 Styczeń, 2020, 09:28 »
Witam-czy ja dobrze rozumie?-czy wszystkiego oferty na liście z tego linka to oferta Wts-j?

Tak, spójrz na dane sprzedającego - ul. Warszawska 14, Nadarzyn to adres Biura Oddziału. Plus jak wejdziesz w poszczególne oferty i obejrzysz zdjęcia to widać wyraźnie, że to Sale Królestwa.

Czy to jest biuro nieruchomości czy organizacja Jehowy?  ;D

Przecież trzeba zrobić z tego zrzuty ekranu, bo jak sprzedadzą, to ludziska nie uwierzą.

Nie dla wierzących, ale dla przyszłych niedowiarków. :-\

Zleciłem zapisanie zrzutu tej strony na Web Archive, zostanie już na wieki:

https://web.archive.org/web/20200125083057/https://www.otodom.pl/shop/kontakt-ds-nieruchomsci-ID9JlQ/

Plus jedna przykładowa oferta:

https://web.archive.org/web/20200125083206/https://www.otodom.pl/oferta/dochodowy-budynek-234-m2-z-czescia-mieszkalna-ID440p0.html
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2020, 09:33 wysłana przez mav »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #73 dnia: 25 Styczeń, 2020, 11:00 »
Przeważnie udaje się zorganizować fachowców, którzy pomagają/nadzorują prace - sam zjeździłem na budowy kawał Polski, nawet ponad 250 km. Gdy na "sali zgromadzeń" trafiły się prace wymagające konkretnej wiedzy i doświadczenia, to nawet zabrałem na nie swoich pracowników na parę tygodni, i je wykonaliśmy (przy okazji wyszło jakie wałki się tam kręci, ale to inna dłuższa historia).
Brygady "RKB" mają jakieś tam krótkie szkolenia, ale i chętnie uczą się od doświadczonych fachowców. A ponieważ zajmują się jedną konkretną "robotą" o wąskim zakresie, ich wiedza nie musi być duża i wszechstronna
[/b][/size]
Najczęściej były to brygady składające się z wykształconych w danej specjalności pracowników. Więc nie można powiedzieć, że to sami piekarze budowali sale. Byli murarze, elektrycy, hydraulicy, dekarze itp. Na jednej budowie spotkałem brata, który był inżynierem budownictwa, ale sam się zdegradował ze względu na prawdę. Na budowie razem ze mną bloczki betonowe nosił.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2020, 11:02 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Roszada

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #74 dnia: 25 Styczeń, 2020, 11:07 »
Dzięki Mav!

Szkoda że nie wiemy od jak długiego czasu ten proceder kwitnie. ;)
Ile tam się było ofert w przeszłości i jak często pojawiają się nowe.

Czy gdzieś to jest w necie zarejestrowane? :)
Te archiwalne sprzedaże. :D