Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14  (Przeczytany 32499 razy)

Offline Roszada

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Styczeń, 2020, 13:39 »
Swego czasu temu mówiło się o budowie miejscowej sali królestwa w Nadarzynie, by ludzie z wioski nie panoszyli się po Biurze Oddziału (bo tam mieli zebrania).  :)

Czy ta inicjatywa doszła do skutku?
Może to ta ziemia jest do sprzedaży?
Albo za dużo było ziemi. ;)


Offline PoProstuJa

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Styczeń, 2020, 14:40 »
Wszytko to jest robota odstępców , którzy są pod wpływem szatana i rozsiewają plotki na temat organizacji . Mamy nie słuchać takich wiesci i nie i stresuje nas to bo ufamy Jehowie i braciom . Organizacja się rozwija intensywnie i cieszy się błogosławieństwem Jehowy . Sale te są sprzedawane ze względu że nie spełniają warunków unijnych a także przeciw pożarowych .

Na to miejsce buduje się nowe o odpowiednich standardach .

To nadal genialne posunięcie... ciągle się buduje... żeby później znów było co sprzedawać.

Pierwszą osobą, od której się dowiedziałam o tym mechanizmie była Barbara Anderson, która pisała o kupowaniu i remontowaniu (przez darmowych ochotników!) wysłużonych budynków, które miały być przeznaczone na cele teokratyczne. A później się okazywało, że jednak budynek na cele teokratyczne się nie przyda i trzeba go sprzedać DROŻEJ - już jako wyremontowany!

A później rozmawiałam z jednym Świadkiem, który był Świadkiem jak wyglądała budowa jego sali królestwa... mówił, że to był jeden wielki przekręt. Były wystawiane jakieś lewe faktury, materiały były pozyskiwane za bezcen lub za darmo z różnych miejsc. I zdaje się też, że działka budowlana była darowizną jakiegoś Świadka. Oszacował, że na jego oko sala która powstała mogła kosztować max 300 tysięcy zł. No ale jak już powstała, to uznano, że jest warta milion złotych... i właśnie taką kwotę spłacali ci, którzy ją użytkowali!
Spłacali... Ale już nie muszą... bo teraz wszystko jest własnością CK!

Czujecie klimat?! Sami budujecie sobie salę za 300 tysi. - własnymi siłami, własną krwawicą... Ale spłacacie kredytu za milion! To chyba nawet banki nie mają takiego oprocentowania jak CK w USA!
Tylko czekam aż ktoś wpadnie na pomysł żeby wystawić tę salę na sprzedaż...!


Świadkowie - obudźcie się! Ktoś z USA kroi Was na grubą kasę!


Offline ergo77

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Styczeń, 2020, 15:09 »
Witam-czy ja dobrze rozumie?-czy wszystkiego oferty na liście z tego linka to oferta Wts-j?


Offline Matylda

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Styczeń, 2020, 15:21 »
Wszytko to jest robota odstępców , którzy są pod wpływem szatana i rozsiewają plotki na temat organizacji . Mamy nie słuchać takich wiesci i nie i stresuje nas to bo ufamy Jehowie i braciom . Organizacja się rozwija intensywnie i cieszy się błogosławieństwem Jehowy . Sale te są sprzedawane ze względu że nie spełniają warunków unijnych a także przeciw pożarowych .Na to miejsce buduje się nowe o odpowiednich standardach .

A tak sie śmiali z Katolików,tak krytykowali a teraz dostosowują,rzekomo,standardy.Hipokryci.
Kościoły katolickie nie mają ogrzewania,toalety,wyjścia awaryjnego a z powodzeniem służą za miejsce kultu,kontemplacji,zadumy,modlitwy czy odpoczynku w upalny dzień.Co kto woli.
Nikt od nich nie wymaga dostosowania do norm unijnych.
Jaki zakuty łeb trzeba mieć żeby siedzieć na zebranku słuchać takich dyrdymałów i nie włączyć myślenia.
Jak miałam około 20 lat i słuchałam takich pierdół i jak mnie próbowano siłą do Nadarzyna,co się wtedy budował,wcielić to przestałam chodzić na zebrania i się skończyła moja kariera.Dziś to bym jeszcze wstała z krzesła i powiedziała,Heniek nie pierd** bo sie na wymioty zbiera.


Offline Salome

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Styczeń, 2020, 15:30 »
To są nieruchomości wystawione na otodom tu i teraz....
a ile się sprzedaje po cichu, lokalnie, a nie na portalach ogólnopolskich?

Kiedyś kręcili biznes wydawniczy, dziś kręcą biznes w branży nieruchomości.
Ciekawe co w przyszłości? pewnie już mają swój plan, może wprowadzą telewizję jworg na abonamenty albo będą zmuszać ludzi do zakupu jakiejś nowinki technologicznej, z której Jehowa będzie zadowolony i można będzie dzięki temu "zyskać Jego przyjaźń"...
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Styczeń, 2020, 16:14 »
Ciekawe co w przyszłości? pewnie już mają swój plan, może wprowadzą telewizję jworg na abonamenty albo będą zmuszać ludzi do zakupu jakiejś nowinki technologicznej, z której Jehowa będzie zadowolony i można będzie dzięki temu "zyskać Jego przyjaźń"...

Nic nie jest lepsze niż budowlanka, dobrze wykombinowali. Budowla stoi i zyskuje na wartości, nic nie trzeba koło niej robić i jeszcze zbór ci spłaca pożyczkę za zbudowanie nie swojej posiadłości. Telewizje czy gadżety to drobnica, zresztą obciążona bardzo dużym ryzykiem nieopłacalności. Gdyby to się kalkulowało WTS już lata temu przy stadionach otworzyłby np. swoje własne stoiska z akcesoriami. Tymczasem oficjalnego merchandisingu skierowanego do głosicieli jak nie było, tak nie ma.


Offline on-on

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Styczeń, 2020, 16:54 »
"DOCHODOWY budynek 234 m2 z częścią  mieszkalną"

 Jakie chwytne nagłówki


Offline Roszada

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Styczeń, 2020, 17:38 »
Swego czasu temu mówiło się o budowie miejscowej sali królestwa w Nadarzynie, by ludzie z wioski nie panoszyli się po Biurze Oddziału (bo tam mieli zebrania).  :)

Czy ta inicjatywa doszła do skutku?
Może to ta ziemia jest do sprzedaży?
Albo za dużo było ziemi. ;)
Jak wpisałem na jw.org w haśle Zebrania w Nadarzynie to pokazało mi tylko Biuro Oddziału:

Cytuj
Zbór polski
Nadarzyn
    Wtorek, 19:00
    Niedziela, 10:15

Biuro Oddziału Świadków Jehowy w Polsce
ul. Warszawska 14
05-830 NADARZYN

Telefon: +48 603-942-640 
Cytuj
Grupa
angielski
angielski - Nadarzyn

    Wtorek, 19:00
    Niedziela, 10:15
Niektóre zebrania odbywają się w języku:
    polski

https://apps.jw.org/ui/P/meeting-search.html#/weekly-meetings/search/P/Nadarzyn,%20Polska/52.093585,20.806062//detail?id=C4B1C1DB-6094-4D23-A739-09C6E7DE3C48

Czyli tam sali królestwa nadal nie wybudowali.
Może to co sprzedają, to właśnie to co było przeznaczone na ten cel.

Pamiętam, gdy zaczęto mówić o tej ewentualnej budowie sali, to gruchnęła wieść, że jeśli nakazują im budować, to znaczy, że Biuro Oddziału do sprzedaży i wyprowadzka jego do Sosnowca (połączenie z Czechami i Słowacją).
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2020, 17:43 wysłana przez Roszada »


Offline klenczon

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Styczeń, 2020, 17:41 »
W naszym mieście jak została spalona SK to bracia
w przypływie uczuć przynosili kasę jeden przez drugiego.
Bo jacy to światusy złe. A to była zemsta na KD śj który podpadł
tym co pożyczają auta bez zgody właściciela(długa historia).

Sala do dziś nie została legalnie przepisana na JW o co
pobiło się dwóch starszych zboru. Ten co sala nie jest jego
atakował tego co sala była jego, były rękoczyny  ;D.
To tak przy okazji sal  :)
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Styczeń, 2020, 19:36 »
Tę salę w zabudowie domku jednorodzinnego, to braciaki sprzedali po wybudowaniu już nowej sali, typowej przeznaczonej na obiekt sakralny. Już dokładnie nie pamiętam ile miesięcy budynek stał na sprzedaż po wybudowaniu nowej sali, ale w tamtym czasie myślałem, że po sprzedaży tego budynku kwota uzyskana zostanie rozliczona na poczet zaciągniętego kredytu. Kredyt spłacaliśmy przez wiele lat. Właściwie, to całkiem niedawno spłaciliśmy kredyt bodajże w 90 - paru %. Skoro całą kwotę kredytu spłaciliśmy to gdzie podziała się kasa ze sprzedaży starego budynku? Coś mi się wydaje, że pieniążki zostały wchłonięte przez organizację ;)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline NNN

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #55 dnia: 24 Styczeń, 2020, 19:42 »
Już sobie ogłoszenia drukuję w kolorze do rozmów przy stojakach. Temat  tym bardziej aktualny, że parę lat temu 4 kilometry ode mnie sprzedano salę kr. A wcześniej kupiono działkę z domem, który trzeba było dostosować do użytku jako salę.  A sprzedano znowu jako budynek mieszkalny. Wielokrotnie pytałem braciszków z tego zboru, gdzie poszły pieniądze. Udawali, że nie słyszą.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Salome

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Styczeń, 2020, 20:15 »

Sporo jest oszustów,  którzy okradają szczególnie ludzi starszych z całego dorobku życia.
Najpopularniejsze to: na wnuczka i na policjanta.
Teraz doszła nowa metoda.
Wyłudzanie na Jehowę.

"Wyłudzanie na Jehowę" to jest HIT!

Wprowadzam to określenie do mojego odstępczego słownika, zaraz obok hasła: "dochodowy budynek na sprzedaż".  :D :D :D :D

Dochód wygenerowany przez wolontariuszy....
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2020, 20:17 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline disloyal

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Styczeń, 2020, 20:36 »
Bilans księgowości z 2019 roku był na minusie, więc trzeba wyrównać aby był dodatni  :) Będę obserwował z ciekawością ile czasu zajmie im sprzedaż tych budynków. Ceny są przystępne, więc raczej zależy im na szybkiej sprzedaży.


Offline Salome

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #58 dnia: 24 Styczeń, 2020, 20:45 »
A wiecie kochani że ja swój dom też chciałam przepisać na orga jakby dzieci od sekty odeszły takie plany miałam wariatka 😜😠

Hiacynto! A co by było jakbyś przepisała chatę u notariusza na towarzystwo, a potem byś się przebudziła? Ale by były jaja.
Ciekawe, czy można by to było odkręcić.......
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Estera

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Styczeń, 2020, 20:53 »
Hiacynto! A co by było jakbyś przepisała chatę u notariusza na towarzystwo, a potem byś się przebudziła? Ale by były jaja.
Ciekawe, czy można by to było odkręcić.......
   Oczywiście, że można.
   Sporządza się drugi dokument u notariusza, który unieważnia pierwszy i po sprawie.
   W przypadku sporządzenia notarialngo aktu, ważny jest ten z późniejszą datą.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.