Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14  (Przeczytany 33201 razy)

Offline Roszada

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #120 dnia: 03 Luty, 2020, 17:45 »
A tak w ogóle to oni wola sprzedawać domy niż budować. :)

Dlaczego nie powinniśmy teraz budować domów dla wiernych, którzy zmartwychwstaną? (...) Tym, którzy przeżyją Armagiedon, oraz wiernym ludziom starożytności, którzy wzbudzeni będą z martwych, mógłby Pan Bóg w razie potrzeby oddać w posiadanie domy i zakłady, które w walce Armagiedonu odbierze ich bezprawnym właścicielom” (Strażnica Nr 11, 1948 s. 12 [ang. 15.02 1948 s. 58]).
 ;)
Cwaniaki powiedzieli to, gdy sprzedali Dom Książąt. ;)


Offline nowicjusz

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #121 dnia: 03 Luty, 2020, 17:59 »
Aloha,
jakiś czas temu miałem możliwość rozmawiać z bratem z miasta Łódź. Wspomniał, że:
1) sale sprzedaje się w większości poza rozgłosem/ogłoszeniami
2) decyzje co do sprzedaży zmieniają się często i szybko. Podobno nawet tamtejszą sale zgromadzeń mają do sprzedania. Albo juz nie, bo to się zmieniało parę razy.
3) problemem są sale gdzie na 'pięterku' mieszka dożywotnio darczyńca ziemi na której są sale.
4) Jakiś czas temu wprowadzono rotacje osób pilnujących i utrzymujących sale małe i duże
5) w dzielnicy (Teofilów, jeśli dobrze zapamiętałem) najpierw właściciel mieszkania nad salą sprzedał je i ... z nowym nie byo tak łątwo sie dogadać.
6) w dzielnicy (Teofilów, jeśli dobrze pamiętam) był jakiś przekręt, że obecny prawny właściciel przejął salę (albo jej część) i ją sprzedał. Teraz mają nową.
7) Budując nową salę (ta sama dzielnica chyba, Teofilów), zrobili jakiś przekręt w papierach i nie chcieli im sali odebrać przez grube miesiące. Podobno wstyd był, że .... nikt nie wie ;-)

To, o czym dyskutujemy na forum to 'czubeczek' Czomolungmy. Ta korporacja, jak każda inna (nawet non-profit) musi komuś generować zysk. Liczy się kasa. U nas z handlu salami robi sie 'ochy i ahy', a w USA to proceder standardowy. Sprzedają, kupują, remontują. Jedno sa zajęci i nie mają czasu na głupoty, inni zarabiają. Win-Win.


Offline Terek

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #122 dnia: 03 Luty, 2020, 20:40 »
Sądzę, że teraz wystawiają szczególnie dużo sal królestwa lub terenów na sprzedaż nie tylko z uwagi na ich sytuację finansową, ale dlatego, że w Polsce jest na to najlepszy czas. Katolicki rząd doprowadził do powstania takiej bańki spekulacyjnej, że rynkowe ceny nieruchomości podskoczyły do niewyobrażalnego wręcz poziomu. Nic więc dziwnego, że jeśli mieli w planach sprzedać sale to robią to właśnie teraz. Piękny, choć raczej niezamierzony, przykład współpracy na linii organizacja Świadków Jehowy - władza   ;)


Offline Roszada

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #123 dnia: 03 Luty, 2020, 20:45 »
A kto powiedział, że dopiero teraz zaczęli sprzedawać, za tej władzy?
Masz takie informacje?
Nikt po prostu nie śledził tej strony, gdzie są oferty.
Może to ma miejsce już z 10 lat.


Offline Terek

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #124 dnia: 03 Luty, 2020, 20:47 »
A kto powiedział, że dopiero teraz zaczęli sprzedawać, za tej władzy?

Nie twierdzę, że dopiero teraz zaczęli sprzedawać nieruchomości. Mówię jedynie, ze jeśli mieli w planach kiedyś je sprzedać i czekali na odpowiedni moment to ten moment jest właśnie teraz. Dlatego obecnie jest szczególnie dużo ofert.


Offline Roszada

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #125 dnia: 03 Luty, 2020, 20:56 »
Nie wiem czy teraz jest szczególnie dużo ofert.
Mamy dane o likwidacji zborów z wcześniejszego czasu.
Wtedy mogła być główna sprzedaż.
Teraz to niedobitki.

Poszczególne lata i liczba zborów w Polsce

2019,  zborów 1 277 (Sprawozdanie z działalności ... 2019 s. 4).
2018, zborów 1 288 (Sprawozdanie z działalności ... 2018 s. 4).
2017, zborów 1 294 (Sprawozdanie z działalności ... 2017 s. 4).
2016, zborów 1 305 (Rocznik Świadków Jehowy 2017 s. 185).
2015, zborów 1 327 (Rocznik Świadków Jehowy 2016 s. 185).
2014, zborów 1 350 (Rocznik Świadków Jehowy 2015 s. 185).
2013, zborów 1 418 (Rocznik Świadków Jehowy 2014 s. 185).
2012, zborów 1 487 (Rocznik Świadków Jehowy 2013 s. 185).
2011, zborów 1 561 (Rocznik Świadków Jehowy 2012 s. 185).
2010, zborów 1 814 (Rocznik Świadków Jehowy 2011 s. 45).
2009, zborów 1 813 (Rocznik Świadków Jehowy 2010 s. 37).
2008, zborów 1 812 (Rocznik Świadków Jehowy 2009 s. 37).
2007, zborów 1 803 (Rocznik Świadków Jehowy 2008 s. 37).


Offline dziewiatka

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #126 dnia: 04 Luty, 2020, 11:21 »
Tereny ,mieszkania ,domy ofiarowane przez wiernych zawsze były w sprzedaży.To że dzisiaj korzystają z koniunktury to dobrze o nich świadczy. te sale do sprzedaży to w większości domy mieszkalne ,coś co zostało zbudowane jako mieszalnia pasz lub inne cudo w działalności gospodarczej a tylko nieliczne to typowe sale królestwa.W tym nie różnią się od pozostałych grup religijnych,tego typu pasożytnictwo cechuje wszystkie religie, choć deklarują coś innego.


Offline NNN

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #127 dnia: 05 Luty, 2020, 11:10 »
 Źle robi biuro oddziału w Nadarzynie, że wyraźnie ukrywa, iż budynki  wystawione do sprzedaży to byłe sale królestwa, bo budynek w Czechowicach  z wieżyczką Strażnicy na elewacji sprzedał się najszybciej, bo „spadł już z wokandy”, czyli ogłoszenie znikło.

 Jak oni kluczą w tych ogłoszeniach! Niektóre sale królestwa to zwykłe sale, inne to „duża sala o pow. 115,5 m2 do dowolnego podziału”, „duże pomieszczenie główne o pow. 74m2”,  „sala wielofunkcyjna”, ale w większości są to „sale konferencyjne”, a w jednym przypadku  sala królestwa w ogłoszeniu stała się salą dydaktyczną. No już mnie nic nie zdziwi.
 W moim zborze budowaliśmy w 2000 roku dwie sale pod jednym dachem, oczywiście pod nadzorem Nadarzyna. Na koniec wziąłem sobie na pamiątkę tę żółtą tablicę, która wisiała na budowie. Jakież było moje zdziwienie, gdy w domu przeczytałem na niej, że ja nie pomagałem w budowie Sal Królestwa tylko w budowie „budynku oświatowego”. Może to i racja, bo po dwóch latach chodzenia do niego tak mnie oświeciło, że zacząłem się powoli wycofywać, aż z znikłem z niego na dobre.
Dzisiaj to już mnie nawet Meksyk nie zdziwi! Przypomniał mi się taki epizod z lat siedemdziesiątych: byłem młodym chłopakiem, siostra rodzona mnie poprosiła, abym zaopiekował się siostrzeńcem (nie była już  wtedy w organizacji). Ja nie chciałem opuścić zebrania i zabrałem kilkuletniego brzdąca ze sobą. Zebrania były oczywiście jeszcze w domach prywatnych, ale to w tej chwili nie ma znaczenia. Po jakichś trzech godzinach wyszliśmy, a siostrzeniec do mnie z takim tekstem „wujek, myślałem, że ta konferencja nigdy się nie skończy!”. Jakież to wtedy było prorocze!  Zawsze się z tego śmiałem, chociaż zdałem sobie sprawę jak ten dzieciak się wynudził. 

Boją się na pewno, aby świadomość, że Nadarzyn upłynnia domy Jehowy, nie odbiła się  na morale głosicieli, którzy niejednokrotnie odmawiali sobie wszystkiego, poświęcali swój prywatny czas i swoją  energię,  zaniedbywali swoje rodziny, często w rozłące od nich, by potem zobaczyć w ogłoszeniu  sprzedaży taki kwiatek: „Dużym atutem jest nowy piec C.O. oraz przeprowadzony generalny remont wraz z nowym pokryciem dachu – co powoduje niskie koszty utrzymania.” Kto dał kasę na ten piec? Kto dokonał generalnego remontu w raz z dachem? Ile tygodni ci ludzie byli poza swoimi rodzinami? I dlaczego pracowali za darmo? Po to, żeby teraz biuro oddziału w Nadarzynie sprzedawało te obiekty kultu sakralnego za 1290 zł/m kwadratowy; 2112zł/mkw.; 2316zł/mkw.; czy 2539zł/mkw? A działkę nad morzem za 30zł/mkw, ale w Nadarzynie już za 180 zł/m2.  W Toszku jest do sprzedania budynek w stanie surowym. Piszą „stan do wykończenia”. Czyżby RKB nie wytrzymało i zeszło z budowy sali królestwa przed czasem?

Patrzcie, i nic nie piszą w Strażnicach o wyprzedaży domów Jehowy! Nie mogli by w niej dać te ogłoszenia? Przecież ukazuje się w milionach egzemplarzy i na całym świecie!  Może jakiś bogaty Polski emigrant by kupił na raz parę sal?  A w lipcu 2017 roku Strażnica wypatrzyła w Polsce jednego  ‘maleńkiego’ głosiciela  dającego świadectwo człowiekowi zbierającemu jabłka w sadzie niedaleko Grójca! I jeszcze  z tego zdjęcie zamieścili na okładce. Jak oni go tam w tym gąszczu drzew wypatrzyli? A tu w samych kapciach, bez ruszania się zza biurka takie niusy przepuszczają. Jaki to byłby dobry tytuł: „W  nowym roku rydwan Jehowy tak przyśpieszył, że aż sypnęło kasą i dzięki temu biuro zarządu w Nadarzynie przytuli ponad 20 milionów baksów” Pecunia non olet, no nie? (Budynki- 6.467 800 +działki 14.670 000 =21. 137 800 zł).
 
« Ostatnia zmiana: 05 Luty, 2020, 11:13 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #128 dnia: 05 Luty, 2020, 22:31 »
     Wydaje się, że Nadarzyn już dawno zapomniał co wcześniej pisał do zborów i do gron starszych, chociaż od tego upłynęło dopiero parę lat. Warto to teraz przypomnieć:

  List nr SKA 5 marca 2013 do gron starszych w Polsce, dotyczy: odpowiedzialności za Salę Królestwa (strona 1):
 
„W naszym kraju powstały już setki Sal Królestwa. Te skromne, funkcjonalne budynki stanowią dla zborów i okolicznych mieszkańców wielką wartość – są centrum czystego wielbienia.”


To ci, co wiedzą jak wielką wartość mają sale królestwa dla obywateli naszego kraju, sprzedając je, milczą o dotychczasowym ich przeznaczeniu? Wstydzą się tego? Nie poinformują zainteresowanych kupnem, że są to cenne budowle, bo dotychczas były centrum czystego wielbienia Jehowy, Boga Świadków Jehowy? I nadal z nimi mają się obchodzić godnie? A jak znowu ktoś zrobi z takiej Sali bur…., znaczy dom schadzek, albo inny klub go go? Albo salon masażu erotycznego?  Przy każdym budynku jest obszerny, gotowy parking. W sam raz na tego rodzaju działalność. Będą z tego dumni miejscowi głosiciele? Ale jakie to by było zbezczeszczenie imienia Jehowy! Nie boi się tego Nadarzyn? 
Jak to jest taka wielka wartość, to może Sale Królestwa  powinny być bezcenne? Nie na sprzedaż. Bo do niedawna trąbiono, że potrzeba ich mnóstwo. Ale o tym później. A jeśli chodzi o okolicznych mieszkańców, to w Polsce najwięcej jest katolików. Dla nich świadkowskie sale stanowią wielką wartość? Komu ta ściema? Ano jak zwykle, dla głosicieli, bo dalej piszą tak:
 
„Gdy po zakończonej budowie Sala Królestwa oddawana jest do użytku, w uroczystej modlitwie przekazujemy ją Jehowie. To On jest jej faktycznym właścicielem (1 Kronik 29:14-16). Dlatego respektujemy ustanowiony przez Niego sposób zarządzania mieniem, które służy jego wielbieniu ( Mateusza 24:45-47).”
 
I ten Najwyższy, Najdostojniejszy właściciel będzie niedługo patrzał z góry na bezczeszczenie swego centrum czystego wielbienia?! Chyba Nadarzyn ma nieczyste zamiary  w stosunku do tak godnych budynków. Czy Nadarzyn rzeczywiście respektuje ustanowiony przez Jehowę sposób zarządzania mieniem, który służy Jego wielbieniu, czy tylko to udaje i egzekwuje to tylko od innych?


Mają też braciszkowie zarządcy pewien problem. Polega on tylko na tym, że list ten napisany był w marcu 2013, a w lipcu tego samego roku niewolnik w Strażnicy  napisał, że odtąd mieniem Jezusa jest Królestwo Mesjańskie w niebie. Po wielkim ucisku nagroda dla niewolnika (Strażnica z 15 lipca 2013 r. s.24, ak. 17 i s.25, ak. 18) Czyli  nowe światło zniosło stu letnią wiarę w to, że mieniem było to co na ziemi (wszystkie ziemskie sprawy Królestwa). Co nagrabił wtedy niewolnik to nagrabił.  Znam przynajmniej jedno małżeństwo, które odeszło jak napisali, że do Jezusa należą biura oddziałów na całym świecie i trzeba je utrzymywać.  Ale teraz  nowe światło pozbawiło ich tej podstawy. Owszem piszą, że niewolnik nadal zarządza dobrami materialnymi, ale werset z Łukasza 12:42 na który się powołują (plus kontekst, o którym nie wspominają) to ten sam co z Mateusza 24 rozdziału 45-47. A na tym już nie mogą się opierać, twierdząc, że zarządzają mieniem ziemskim. Zobaczcie sami akapit 14 na stronie 23 Strażnicy z 15 lipca 2013 roku.
 W związku z tym, wyprzedają sale bez podstawy biblijnej.  Widać to wyraźnie w cytowanym wyżej liście, na stronie ostatniej, czyli czwartej, bowiem to co zacytuję nie poparli żadnym wersetem. Przypominam, że na 1 stronie piszą, że sale należą do Jehowy.
 
„Ponieważ zbory w naszym kraju nie mają osobowości prawnej, tytularnym właścicielem użytkowanych przez nie nieruchomości jest Towarzystwo Strażnica. Jest ono reprezentowane przez zarząd lub wyznaczonych przez niego pełnomocników.”
 
 Więc zamiast wersetu z Pisma Świętego absurdalny argument, że zbory nie mają osobowości prawnej? A kto im tę osobowość zabrał? Rutherford!  A kto im nie chce jej oddać?  Przez resztę  XX wieku (od śmierci Rutherforda w 1942 roku) i teraz to niewolnik nie chce im  przyznać osobowości prawnej. Ale jaki jest skromny - to wina zborów, że on jest właścicielem wszystkiego. Przypominam, że ‘tytularny właściciel’ to ustanowiony na specjalnych prawach, odrębnych przepisach, w tym wypadku tylko sam Bóg wie jakich. Można się domyśleć, że ustanowionych przez samo Towarzystwo Strażnica i przepisy amerykańskie obowiązujące Korporację Strażnica w Polsce.

 
 Czy w ogóle coś należy  w takim razie do zborów  Polskich?  Czy zbory coś posiadają?  Jest to znowu napisane na pierwszej stronie tego listu, bo Nadarzyn uznał to za arcyważne:
 
Odpowiedzialność za budowę, utrzymanie i administrowanie Salami Królestwa spoczywa przede wszystkim na zborach.”
 
Koń by się uśmiał. Tak, zbory posiadają bardzo dużo, bo  odpowiedzialność za wszystko przed ważnymi notablami z organizacji. A oni za nic nie odpowiadają, ani przed ani jak widać po sprzedaży tego rodzaju obiektów. Nowy właściciel może nawet chlew zrobić z takiej „Sali dydaktycznej” albo „konferencyjnej”. Ma nawet gotowy sprzęt nagłaśniający do puszczania wieprzom muzyki, aby się nie stresowały i  aby mięsko szybko przyrastało!  Bo teraz to tylko może  być chów świnek szczęśliwych, jak w raju. O, o i starsi mogliby nadal robić dla nich wykłady, że wieprze będą najszczęśliwsze  tylko w raju, wtedy, jak Armagedon przyjdzie jak najszybciej, A przecież jest tuż za snopkiem słomy. Poinformują je, że odstępcy to jak one, powrócili do tarzania się w błocie! Mogliby przyprowadzać wycieczki zborowe, aby pokazywać głosicielom, jak to naocznie i węchowo wygląda. W jakim stanie są ci wstrętni odstępcy. A może zostały także nagrania pieśni królestwa? Te toby świnki uspakajały…… aż się sam rozmarzyłem.  ^-^
 
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Roszada

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #129 dnia: 05 Luty, 2020, 22:35 »
To jest super:

„Gdy po zakończonej budowie Sala Królestwa oddawana jest do użytku, w uroczystej modlitwie przekazujemy ją Jehowie. To On jest jej faktycznym właścicielem (1 Kronik 29:14-16). Dlatego respektujemy ustanowiony przez Niego sposób zarządzania mieniem, które służy jego wielbieniu (Mateusza 24:45-47).”

Jakoś wplątał się niewolnik w Jehowę. ;D


Offline Takajaja

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #130 dnia: 06 Luty, 2020, 07:54 »
To jest super:

„Gdy po zakończonej budowie Sala Królestwa oddawana jest do użytku, w uroczystej modlitwie przekazujemy ją Jehowie. To On jest jej faktycznym właścicielem (1 Kronik 29:14-16). Dlatego respektujemy ustanowiony przez Niego sposób zarządzania mieniem, które służy jego wielbieniu (Mateusza 24:45-47).”

Jakoś wplątał się niewolnik w Jehowę. ;D

I znow następuje zamknięcie buzi, tym co by chcieli krytykować i szemrać. Coż za chwyt :))
Gratulacje dla dobrych psychomanipulatorów w USA


Offline Opatowianin

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #131 dnia: 06 Luty, 2020, 08:26 »
To jest super:

„Gdy po zakończonej budowie Sala Królestwa oddawana jest do użytku, w uroczystej modlitwie przekazujemy ją Jehowie. To On jest jej faktycznym właścicielem (1 Kronik 29:14-16). Dlatego respektujemy ustanowiony przez Niego sposób zarządzania mieniem, które służy jego wielbieniu (Mateusza 24:45-47).”

Jakoś wplątał się niewolnik w Jehowę. ;D

Ciemny lud wszystko kupi... :(


Offline NNN

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #132 dnia: 06 Luty, 2020, 17:56 »
 Wspomnę jeszcze  o liście  AB 30 maja 2012 do gron starszych, dotyczy budowy i użytkowania Sal Królestwa:
 
„…zbory w Polsce spotykają się w około 800 Salach Królestwa. Większość Sal jest w pełni wykorzystana. (…) Wiele Sal Królestwa jest małych i ciasnych, co uniemożliwia dalszy rozwój. Zgodnie ze wskazówkami Ciała Kierowniczego wiele zborów zostało powiększonych. Powinny mieć możliwość zorganizowania drugiej klasy TSSK oraz posiadać bibliotekę zborową. Sala Królestwa ma być na tyle duża, by bracia mogli swobodnie się w niej poruszać przed zebraniem i po nim i móc prowadzić budujące rozmowy, Powinniśmy też mieć wystarczającą liczbę toalet.”
 
Tutaj jest wszystko wytłumaczone, dlaczego sprzedają sale królestwa i kto jest  temu winien. Jest to nieograniczone pole do działania dla Ciała Kierowniczego i co za tym idzie i Nadarzyna, oraz nawiedzonych starszych i obwodniaków. Wiadomo więc, że ciasne sale nie są wynikiem naturalnych procesów zachodzących w zborach (wzrost populacji świadków) lub wynikiem wzrostu ich liczby na wskutek chrzczenia neofitów pochodzących spoza zborów. Poza tym wiadomo kto nie ma nic do powiedzenia w zborach, a kto ma najwięcej do powiedzenia.
 
„Mamy wszelkie podstawy, by w ciągu najbliższych lat spodziewać się wzrostu.”

„Czy zgadzacie się, że przed zakończeniem tego systemu rzeczy liczba głosicieli w Polsce może osiągnąć 200 000?”

Śmiech na Sali – puste krzesła!

(…) „Nawet gdyby nie było aż takiego wzrostu, to  i tak będziemy musieli wybudować więcej większych Sal Królestwa.”

No, to wszystko jest jasne. Każda sala może być na wagę złota, a tu się je sprzedaje bez zmrużenia oka. Ale jest wytłumaczenie: potrzebujemy większych Sal. Jak połączyliśmy zbory, to jasne, że Sale są za małe. I oto nam chodzi.
 
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Matylda

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #133 dnia: 06 Luty, 2020, 19:53 »
http://www.chojna24.pl/2020/02/pozar-budynku-w-mieszkowicach-foto.html
Jedna mniej.
Nie wiem czy była własnością świadków czy tylko ja wynajmowali.
Harnaś Ty pewnie wiesz czy to ich sala.?Ja nawet pojęcia nie mam czy oni mają sale w mieszkowicach czy do Dębna jeżdżą czy do Chojny.


« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2020, 20:09 wysłana przez Matylda »


Offline Opatowianin

Odp: Wystawione SK do sprzedaży w Polsce ... NADARZYN ... ul. WARSZAWSKA 14
« Odpowiedź #134 dnia: 06 Luty, 2020, 20:09 »
http://www.chojna24.pl/2020/02/pozar-budynku-w-mieszkowicach-foto.html
Jedna mniej.
Nie wiem czy była własnością świadków czy tylko ja wynajmowali.

Byłem tam kiedyś na zebraniu (w 2001 r.), ale nie orientuję się,  czy budynek był własnością WTS. W każdym razie nie ma już zboru w Mieszkowicach - został zlikwidowany chyba całkiem niedawno (w zeszłym roku jeszcze był w wyszukiwarce jw.org, teraz już tylko Dębno (2 zbory), Chojna i ewentualnie nieco dalej Kostrzyn n. Odrą (2 zbory)). Z Wikipedii (hasło Mieszkowice) zniknął nieco wcześniej (w sierpniu 2018 r.).
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2020, 20:51 wysłana przez Opatowianin »