Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak wyglądają imprezy Świadków Jehowy?  (Przeczytany 11220 razy)

Offline Storczyk

Odp: Jak wyglądają imprezy Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Lipiec, 2019, 12:12 »
„Niektórzy jednak nie stosują się do zalecenia i organizują spotkania towarzyskie tak duże, iż nie sposób roztoczyć nad nimi odpowiedniego nadzoru, co prowadzi do nieprzyjemnych sytuacji. Czasami na huczną zabawę, na której dominuje świecka rozrywka, zaprasza się setki osób. Od uczestników nieraz żąda się opłaty za wstęp albo ponoszenia innych kosztów. Takie spotkania łudząco przypominają świeckie imprezy, na których przekracza się wszelkie granice przyzwoitości i łamie zasady biblijne (...). Nadchodzą informacje, że duże grupy Świadków zbierają się w wynajętych obiektach, gdzie korzystają z niezdrowych świeckich form rozrywki i gdzie brak jest należytego nadzoru. Podobne zabawy, zachwalane jako ‘weekendy Świadków Jehowy’, urządza się w hotelach i innych lokalach. Tak licznym grupom trudno zapewnić odpowiedni nadzór, co stwarza kłopoty. Nieraz dochodzi do awantur, nadużywania trunków czy wręcz do niemoralności (...). Takie spotkania towarzyskie nie przysparzają czci Jehowie. Ściągają raczej hańbę na dobre imię zboru i gorszą drugich...”.[„Nasza Służba Królestwa” Nr 9, 1995 s. 2]

To że takie imprezy ŚJ to wieloletnia tradycja, poświadcza poniższy cytat z 1950 r., w którym ostrzegano:

U niektórych sług Bożych panuje skłonność do urządzania towarzyskich przyjęć lub do uczęszczania na takie, gdzie jest okazja do obfitego picia. Jest wskazane, by się mieć na baczności. Nadmiernemu piciu może towarzyszyć zabawa, która jest daleka od budującego działania i na którą mogą się składać uczynki, które nie wytrzymują światła...” [Strażnica Nr 20, 1950 s. 16].
często było to porszane tylko po co ?Nigdy tego nie moglam pojąć.Dzieci starszych powinny dawac przykład a tu takie excesy? O co tu chodzi ?Sumienie od dziecka  wyszkolone na Biblii,zresztą ona sama mowi ,ze jest czas plasow ☺ .Mysle sobie te malzenstwa ze sznurem potrójnym, ;) a tu ona rogi mu przystawia ze swiatusem ...takiemu super bratu.Moja naiwności ;D


Ola

  • Gość
Odp: Jak wyglądają imprezy Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Lipiec, 2019, 12:29 »
"Na przykład dwóch młodych sług Bożych po nadużyciu alkoholu wdało się w praktyki homoseksualne."[Strażnica Nr 8 z  1988r., str.18] "


Uhuhu nadużycie alkoholu grozi praktykami homoseksualnymi !!! ::) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

No i tak się właśnie bawi naród wybrany 🤣


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Jak wyglądają imprezy Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Lipiec, 2019, 14:01 »
Jak będziecie jechac na taką imprezę, to dajcie znać, te światusy z którymi ja się zadaję to jakieś sztywaniaki są w takim razie.

Skoro mnie wywołałeś to odpowiadam.

Pisałem o sytuacjach z przed trzydziestu, dwudziestu lat, osobiście Ci nie pomogę.  ;)


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Jak wyglądają imprezy Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Lipiec, 2019, 15:55 »
Opiszę jak wygląda sytuacja oczami dziecka starszego.
Gdy twoi koledzy z klasy chodzą na urodziny, imprezy, dyskoteki, tobie nie wolno.
Masz ochotę pobawić się i potańczyć ale nie masz gdzie.
Nie zostaje więc nic innego jak samemu zorganizować 'imprezę teokraryczną' 
Najpierw organizujesz mniejsze gdzie młodzież z okolicznych zborów spotyka się w prywatnych mieszkaniach, następnie większe, gdzie trzeba wynająć sale.

Wielokrotnie organizowalem Imprezy na które zapraszam znajomych z całej Polski (między innymi osoby poznane na ośrodkach) Zasada była jedna, 0 alkoholu i dokładna selekcja osób, nie każdy mógł być.
Bracia że zboru gościli i nocowali gości, było wesoło.
Następnego dnia po imprezie sala pełna, młodzież biorąca udział w zebraniu, starsi zadowoleni, więc nikt nie powinien mieć pretensji.
Jednak nie wszystkim się to podobało, szły skargi do nadzory i Nadarzyna. Choc nasze grono nie miało nic przeciwko, to starsi z innych zborów mieli pretensje, że w naszym mieście takie coś się dzieje a później młodzież im mówi że u nich nie wolno.
Miałem z tego powodu trochę problemów.
Nie żałuję ani jednej imprezy.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline mczcz

Odp: Jak wyglądają imprezy Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Lipiec, 2019, 16:44 »
Ja też uważam, że te imprezy organizowane były super. Może bawliśmy się na tych samych  ;D. Chociaż na większości z nich nie było alkoholu to na parkingach, w autach wszyscy pili. Więc ci, którzy pojechali na tą zabawę i nie wyszli z budynku do końca jej trwania, często się dziwili jak później były jakieś afery i byli w szoku, że jednak był alkohol.  :o
Ale tak czy inaczej wszyscy się super bawili zazwyczaj.


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Jak wyglądają imprezy Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Lipiec, 2019, 17:13 »
Ja też uważam, że te imprezy organizowane były super. Może bawliśmy się na tych samych  ;D. Chociaż na większości z nich nie było alkoholu to na parkingach, w autach wszyscy pili. Więc ci, którzy pojechali na tą zabawę i nie wyszli z budynku do końca jej trwania, często się dziwili jak później były jakieś afery i byli w szoku, że jednak był alkohol.  :o
Ale tak czy inaczej wszyscy się super bawili zazwyczaj.
Na imprezach które organizowałem była zasada podawana na początku oficjalnie, że jak ktoś będzie pod wpływem odrazu wylatuje. Całkiem możliwe, że w ukryciu coś ktoś wypił, ale robiono to na tyle dyskretnie, że nic nie widziałem. :)
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Mefiboszet

Odp: Jak wyglądają imprezy Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Lipiec, 2019, 19:26 »
Na imprezach które organizowałem była zasada podawana na początku oficjalnie, że jak ktoś będzie pod wpływem odrazu wylatuje. Całkiem możliwe, że w ukryciu coś ktoś wypił, ale robiono to na tyle dyskretnie, że nic nie widziałem. :)

Jak najbardziej takie tez były. Fakt


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Jak wyglądają imprezy Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Lipiec, 2019, 19:49 »
Na imprezach które organizowałem była zasada podawana na początku oficjalnie, że jak ktoś będzie pod wpływem odrazu wylatuje. Całkiem możliwe, że w ukryciu coś ktoś wypił, ale robiono to na tyle dyskretnie, że nic nie widziałem. :)
No to słabo... z Trójmiasta raczej nie wielu by przyszło :) lub nikt?

Coraz mniej się wypowiadam na forum, ale imprezy to jest to co uwielbiam, więc muszę coś powiedzieć w owej kwestii
Imprezy to temat który zawsze był i nadal jest mi bliski  >:D choć obecnie w znacznie mniejszym stopniu - zdrowie nie to  ;D
W Trójmieście i okolicznych miejscowościach (np.: pamiętny Tczew, Górki Zachodnie) na przełomie XX/XXIw bywały takie świadkowskie melanże (w wynajmowanych salach lub knajpach), że na żadnej "świeckiej imprezie na której wtedy bywałem nie było takiego chlańska, ćpańska i ruchańska!
Większość to była tak zwana elyta ;D świadkowska - potomstwo wysoko postawionych w orgu rodziców
Osoby ówcześnie na takich imprezach ostro zabawiające obecnie są pionierkami, starszymi, sługusami :)
Zdarzyło się że osoby nie związane węzłem małżeńskim zapominali zamknąć kibel jak wchodzili do kabiny na numerek! No i przez to zobaczyłem jako młodzik że święta organizacja to zwykłe pieprzenie - dosłownie
Sam nie byłem potem święty, oj nie, ale przykład brałem od najznamienitszych rodzin świadkowskich  >:D

Natomiast obecnie niewiele się zmieniło w tej kwestii. Jedyne co mają surowo zabronione wynajmowanie sal i klubów. Ale kto zabroni domówki?

Poniżej zamieszczam linki których byłem świadkiem gdyż działy się u świadków (państwo Olejnik ze zboru Gdynia Karwiny) którzy mieszkali za ścianą mojej sypialni - po 2 w nocy, nie dało się spać, a rano niby wszyscy na zebranie standardowo skacowani szli.
Moja małżonka nawet spotkała się w tej sprawie (i nie tylko w tej) ze starszymi z ich zboru i co? ... Sprawę zamieciono pod dywan - zero konsekwencji. Dodam że nagrana domówka odbywała się tam średnio co drugi tydzień. Obecnie już tam nie mieszkam więc nie wiem jaka jest sytuacja.

https://www.dropbox.com/s/s7zv2y8inh6yc1r/Balety%20Jehowc%C3%B3w%20Za%20%C5%9Aciana%203.02.m4a?dl=0

I jeszcze krótki filmik jak towarzystwo opuszcza dom.. nie mogę znaleźć nagrania jak rzygają na chodnik przed furtką :).
Niestety po przeprowadzce przepadły mi chyba nagrania z kamer przemysłowych jak towarzystwo się wytacza z tego samego domu i rzyga zaraz za furtką na chodnik.
Filmik warto pogłośnić bo nie wszystko dobrze słychać - odległość i pijackie mamrotanie

https://www.dropbox.com/s/91s87mnbp8gqecd/koniec%20dom%C3%B3wki%20jehowc%C3%B3w.m4v?dl=0
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2019, 20:05 wysłana przez Szycha »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Jak wyglądają imprezy Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Lipiec, 2019, 19:57 »
„Niektórzy jednak nie stosują się do zalecenia i organizują spotkania towarzyskie tak duże, iż nie sposób roztoczyć nad nimi odpowiedniego nadzoru, co prowadzi do nieprzyjemnych sytuacji. Czasami na huczną zabawę, na której dominuje świecka rozrywka, zaprasza się setki osób. Od uczestników nieraz żąda się opłaty za wstęp albo ponoszenia innych kosztów. Takie spotkania łudząco przypominają świeckie imprezy, na których przekracza się wszelkie granice przyzwoitości i łamie zasady biblijne (...). Nadchodzą informacje, że duże grupy Świadków zbierają się w wynajętych obiektach, gdzie korzystają z niezdrowych świeckich form rozrywki i gdzie brak jest należytego nadzoru. Podobne zabawy, zachwalane jako ‘weekendy Świadków Jehowy’, urządza się w hotelach i innych lokalach. Tak licznym grupom trudno zapewnić odpowiedni nadzór, co stwarza kłopoty. Nieraz dochodzi do awantur, nadużywania trunków czy wręcz do niemoralności (...). Takie spotkania towarzyskie nie przysparzają czci Jehowie. Ściągają raczej hańbę na dobre imię zboru i gorszą drugich...”.[„Nasza Służba Królestwa” Nr 9, 1995 s. 2]

To że takie imprezy ŚJ to wieloletnia tradycja, poświadcza poniższy cytat z 1950 r., w którym ostrzegano:

U niektórych sług Bożych panuje skłonność do urządzania towarzyskich przyjęć lub do uczęszczania na takie, gdzie jest okazja do obfitego picia. Jest wskazane, by się mieć na baczności. Nadmiernemu piciu może towarzyszyć zabawa, która jest daleka od budującego działania i na którą mogą się składać uczynki, które nie wytrzymują światła...” [Strażnica Nr 20, 1950 s. 16].

Super to opisałeś.

Ktoś napisał "ekscesy",  zamknięty lokal, zamknięte niemałe grono i..... no właśnie.

Po prostu, jak by wieszcz ujął: "sodomia i gomoria", zbierają się, by było wesoło, w kro...u również.

Bym się w ogóle nie zdziwił, gdy kiedyś dobrze wkurzony ktoś, wstawi taki film z "orgii", w internet.

Co naruszenie czyjejś nietykalności?

To dopiero będzie się działo.


Offline Storczyk

Odp: Jak wyglądają imprezy Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Lipiec, 2019, 20:14 »
No to słabo... z Trójmiasta raczej nie wielu by przyszło :) lub nikt?

Coraz mniej się wypowiadam na forum, ale imprezy to jest to co uwielbiam, więc muszę coś powiedzieć w owej kwestii
Imprezy to temat który zawsze był i nadal jest mi bliski  >:D choć obecnie w znacznie mniejszym stopniu - zdrowie nie to  ;D
W Trójmieście i okolicznych miejscowościach (np.: pamiętny Tczew, Górki Zachodnie) na przełomie XX/XXIw bywały takie świadkowskie melanże (w wynajmowanych salach lub knajpach), że na żadnej "świeckiej imprezie na której wtedy bywałem nie było takiego chlańska, ćpańska i ruchańska!
Większość to była tak zwana elyta ;D świadkowska - potomstwo wysoko postawionych w orgu rodziców
Osoby ówcześnie na takich imprezach ostro zabawiające obecnie są pionierkami, starszymi, sługusami :)
Zdarzyło się że osoby nie związane węzłem małżeńskim zapominali zamknąć kibel jak wchodzili do kabiny na numerek! No i przez to zobaczyłem jako młodzik że święta organizacja to zwykłe pieprzenie - dosłownie
Sam nie byłem potem święty, oj nie, ale przykład brałem od najznamienitszych rodzin świadkowskich  >:D

Natomiast obecnie niewiele się zmieniło w tej kwestii. Jedyne co mają surowo zabronione wynajmowanie sal i klubów. Ale kto zabroni domówki?

Poniżej zamieszczam linki których byłem świadkiem gdyż działy się u świadków (państwo Olejnik ze zboru Gdynia Karwiny) którzy mieszkali za ścianą mojej sypialni - po 2 w nocy, nie dało się spać, a rano niby wszyscy na zebranie standardowo skacowani szli.
Moja małżonka nawet spotkała się w tej sprawie (i nie tylko w tej) ze starszymi z ich zboru i co? ... Sprawę zamieciono pod dywan - zero konsekwencji. Dodam że nagrana domówka odbywała się tam średnio co drugi tydzień. Obecnie już tam nie mieszkam więc nie wiem jaka jest sytuacja.

https://www.dropbox.com/s/s7zv2y8inh6yc1r/Balety%20Jehowc%C3%B3w%20Za%20%C5%9Aciana%203.02.m4a?dl=0

I jeszcze krótki filmik jak towarzystwo opuszcza dom.. nie mogę znaleźć nagrania jak rzygają na chodnik przed furtką :).
Niestety po przeprowadzce przepadły mi chyba nagrania z kamer przemysłowych jak towarzystwo się wytacza z tego samego domu i rzyga zaraz za furtką na chodnik.
Filmik warto pogłośnić bo nie wszystko dobrze słychać - odległość i pijackie mamrotanie

https://www.dropbox.com/s/91s87mnbp8gqecd/koniec%20dom%C3%B3wki%20jehowc%C3%B3w.m4v?dl=0
To prawda.Słyszałam pogłoski co sie dzialo w Tczewie .


Offline Matylda

Odp: Jak wyglądają imprezy Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Lipiec, 2019, 21:40 »
Najlepsza impreza zborowa na jakiej byłam to"chrześcijańskie"wesele siostry Doroty.Był wykład i chrześcijańskie rozrywki,cód,miód i orzeszki  ::) wszystko było by cacy gdyby siostra Dorota 4czy 5 miesięcy po ślubie nie urodziła dorodnego syna ;D ;D Chłop jak dąb,ni jak nie dało się na wcześniaka nabrać. Brat starszy Witek niejaki bankowo pękał z dumy że mu się wnuk urodził ;D ;D
Ale co tam rozeszło się po kościach.Wykluczyli ich,posiedzieli trochę w przedostatniej ławce,bo ostatnia była zajęta przez tych co ich wylali za palenie fajek,i ciach mach ich przyłączyli.
Mam tylko nadzieję że siostra Dorota tego syna ze świeżo poslubionym mężem miała,bo osobiście mi opowiadała jak z koleżanką Ulką"światuską" :P po nocnych Szczecińskich lokalach ze striptizem balowała.

Tak poza tym to ja na imprezach innych nie bywałam ale mimo woli wielokrotnie widziałam braci i siostry nawalonych jak świnie.
Jak się weźmie pod uwagę że opowiadam o latach 80tych ubiegłego wieku a mój zbór mały był a mój osrodek książki był prawie że jak na wsi to raczej płonna nadzieja że teraz jest lepiej.


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Jak wyglądają imprezy Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Lipiec, 2019, 23:40 »
No to słabo... z Trójmiasta raczej nie wielu by przyszło :) lub nikt?

Kiedyś jako młodzieniec pojechałem na Ośrodek Pionierskie w wasze regiony, nikogo nie znałem i chciałem poznać nowe osoby.
Ośrodek wyglądał następująco. Wieczorem picie, imprezy, rzyganie. Rano prawie nikt nie może wstać do służby.
Prowadzący w dzień potrafił po pijaku jeździć rowerem na jezioro. Tak wyglądały prawie 2 tygodnie. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim.

Wśród tego całego towarzystwa znalazło się kilka osób, które chciały głosić, więc trzymalismy się razem i chodziliśmy do sluzby. Rano wstawalismy robiliśmy sobie zbiórkę i spedzalismy cały dzień razem.

Tak więc kilka osób z Trójmiasta przyjeżdżało na nasze imprezy. Zdaje sobie jednak sprawę, że dla wielu obecność na takich zabawach była by karą.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Matylda

Odp: Jak wyglądają imprezy Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Lipiec, 2019, 23:47 »
Kiedyś jako młodzieniec pojechałem na Ośrodek Pionierskie w wasze regiony, nikogo nie znałem i chciałem poznać nowe osoby.
Ośrodek wyglądał następująco. Wieczorem picie, imprezy, rzyganie. Rano prawie nikt nie może wstać do służby.
Prowadzący w dzień potrafił po pijaku jeździć rowerem na jezioro. Tak wyglądały prawie 2 tygodnie. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim.

Wśród tego całego towarzystwa znalazło się kilka osób, które chciały głosić, więc trzymalismy się razem i chodziliśmy do sluzby. Rano wstawalismy robiliśmy sobie zbiórkę i spedzalismy cały dzień razem.

Tak więc kilka osób z Trójmiasta przyjeżdżało na nasze imprezy. Zdaje sobie jednak sprawę, że dla wielu obecność na takich zabawach była by karą.

Nooo to grubo. Żeby aż takie cyrki to nigdy nie słyszałam.
Co do trójmiasta to kurcze tak czytam że fajne rozrywki tam się działy ;D ;D  Coraz bardziej żałuję że mnie mój trójmiejski narzeczony porzucił.  ;D ;D ;D
Poważnie to cale szczęście bo ja jednak mało rozrywkowa jestem :P
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2019, 23:50 wysłana przez Matylda »


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Jak wyglądają imprezy Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Lipiec, 2019, 23:55 »
Błogosławieni ubodzy, błogosławieni trzeźwi, błogosławieni cierpiący, błogosławieni brzydcy, przeklęci bogaci, przeklęci szczęśliwi , przeklęci piękni bla bla bla,
Nie da się zasad moralnych wybiórczo wybranych z Biblii przestrzegać w tych czasach, zakazany owoc smakuje najlepiej i nie dziwi mnie to że świadkowie którzy nie mają zbyt wiele okazji to zabawy jak już mają to wykorzystują to na maxa , moim zdaniem tak postawionych zasad moralnych jak mają np świadkowie nie da się teraz przestrzegać. Co do zasad moralnych w Biblii to też można podyskutować

Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego». 33 Upoiły więc swego ojca winem tej samej nocy; wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała.
34 Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: «Oto ostatniej nocy ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego». 35 Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała. 36 I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca.


Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Matylda

Odp: Jak wyglądają imprezy Świadków Jehowy?
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Lipiec, 2019, 00:01 »
Takich wycyckanych z palca zasad nigdy się nie dało przestrzegać.
Ja osobiście też nie przestrzegałam tylko że róznica między młodym światusem a młodym jehowym jest taka że światus boi się tylko co powie matka z ojcem a jehowy boi się że będzie leżał jak gnój na polu. Skoro ryzyko większe to i rozrywki z niższej półki :-\