Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Karcenie dzieci - a wychowanie  (Przeczytany 13551 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #75 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 19:21 »
Jak na razie to pozwoli dzieci wychowywane nowocześnie czyli bezstresowo biją czy nawet mordują swoich rodziców bo ci np nie chcą im dać kasy na prochy czy alkohol.Że co ja zrównuję ? Naprawdę to nie ja mam problem z czytaniem ze zrozumieniem. Nie znasz Biblii nie znasz prawa nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. No trudno.

Skoro znasz Biblię to czemu nie przytoczyłaś żadnego wersetu na poparcie wypisywanych przez Ciebie bzdur? Ja gdy piszę, że Biblia o czymś mówi, mam na to co najmniej jeden werset... Ty gdy proszę o cytaty zasłaniasz się wymyślaniem kolejnych bzdur.


Offline Cytryna

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #76 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 19:23 »
Skoro znasz Biblię to czemu nie przytoczyłaś żadnego wersetu na poparcie wypisywanych przez Ciebie bzdur? Ja gdy piszę, że Biblia o czymś mówi, mam na to co najmniej jeden werset... Ty gdy proszę o cytaty zasłaniasz się wymyślaniem kolejnych bzdur.


Przecież to trampek....do niego nie dotrze,a nas zajeździ.W kilku wątkach wywody na te samą modłę...


Offline Klepsydra

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #77 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 19:31 »
Skoro znasz Biblię to czemu nie przytoczyłaś żadnego wersetu na poparcie wypisywanych przez Ciebie bzdur? Ja gdy piszę, że Biblia o czymś mówi, mam na to co najmniej jeden werset... Ty gdy proszę o cytaty zasłaniasz się wymyślaniem kolejnych bzdur.
Na co chcesz potwierdzenie? Póki co większość z tego co piszecie nie znajduje potwierdzenia w Biblii.


Offline Safari

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #78 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 19:38 »
Posłuchaj, nawet prawo takiego zachowania nie traktuje jako pobicia. To jakie ktoś ma swoje zdanie to jego sprawa. Tworzenie teorii nie mających nic wspólnego z Biblią nie interesują mnie. Biblia pozwala stosować karcenie wychowawcze więc widać Bóg na to pozwala. Ja nie chcę być ponad Bogiem.


I jeszcze to: Głupcem jest ktoś kto karcenie wychowawcze zrównuje z biciem czy znęcaniem się nad dziećmi.
Jeśli mi ojciec da w twarz z liścia np za to, że go wyzwę to nie potraktuję tego jako pobicia


OMG.

Uwielbiam sluchac wyjasnien, ze Biblia mowi o karceniu, a to niekoniecznie bicie.

Czy wiecie dlaczego tak osoby wierzace mowia? Dlatego o tylko wylacznie dlatego, ze czasu sie zmienily. Ze mamy psychologie I mamy badania naukowe I wiekszosc autorytetow na swiecie potepia bicie dzieci.

Czemu tak twierdze? Wyobrazcie sobie kogos czytakacego the wersy 100 lat temu, 200 czy 300 lat temu - zrozumialby je zgodnie z duchem czasu w jakim zyl.

http://www.lisak.net.pl/blog/?p=3907

Prosze, zobaczcie jaka jest historia Kar cielesnych.

I Bogu niech beda dzieki za to, ze wyszlismy z tego okresu.

P.S. bezstresowe wychowanie polega na czyms zupelnie innym niz to co potocznie sie o nim powtarza Klepsydro.

A Ile zla przysporzyly the wersety biblijne o biciu rozga, to tylko wiedza tylki tych, ktorzy otrzymywali te razy od swoich bogobojnych rodzicow (wierzacych szczerze ze dobrze robia).

Niech idzie w swiat, ze nie wolno bic dzieci tak jak nie wolno ich wykorzystywac seksualnie ani ponizac werbalnie. Edukacja edukacja edukacja I jeszcze raz edukacja


Edit: (odnosnie drugiego cytatu na gorze)
Klepsydro a czemu mialabys lub mialbys zwyzywac ojca? I czemu jego reakcja mialoby byc uderzenie z liscia? Czyz nie jest tak, ze przemoc rodzi przemoc?
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2019, 19:56 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline sawaszi

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #79 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 20:29 »
Ponoć ojciec Stalina krótko go trzymał... tak słyszałem  ;D ;D ;D
E tam Józef S. (gruzin) był wychowankiem w domu dziecka
Adolfa H. też był bity za młodu (i tak mu sie porobiło) ..


Offline Safari

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #80 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 09:00 »
Dokladnie!

Nie rozumiem, czemu zawsze musze bronic idei niebicia dzieci na forach i ogolnie w rozmowach I ludzmi oponujacymi z mojego doswiadczenia SA ludzie wierzacy?

Co sie dzieje z haslem Bog jest miloscia?

"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #81 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 11:42 »
Patologie zdarzają się wszędzie. Jedni wydają 500+ na dzieci a inni na alkohol i narkotyki, jedni oddaliby życie za swoje dzieci a inni potrafią je zamordować.

    Są tacy co mordują w imię boga i biblii, jawnie i z aprobatą innych. Np nie zgadzają się na leczenie ratujące życie. Patrzą jak odchodzi ich bliski i w swej głupocie myślą, że tego od nich oczekuje Bóg.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #82 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 12:04 »
    Są tacy co mordują w imię boga i biblii, jawnie i z aprobatą innych. Np nie zgadzają się na leczenie ratujące życie. Patrzą jak odchodzi ich bliski i w swej głupocie myślą, że tego od nich oczekuje Bóg.
I tacy powinni być skazywani jak zwykli dzieciobójcy.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline lukier

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #83 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 12:51 »


Głupcem jest ktoś kto karcenie wychowawcze zrównuje z biciem czy znęcaniem się nad dziećmi.
Jeśli mi ojciec da w twarz z liścia np za to, że go wyzwę to nie potraktuję tego jako pobicie.


A ja naiwnie myślałam, że chodzi Ci 'tylko' o klapsy, a tutaj "dawać dziecku z liścia'... co to w ogóle za określenie padające z ust miłosiernej chrześcijanki, ja bym nikogo dorosłego nie upokorzyła daniem w twarz, a co dopiero dziecko, wstyd klepsydra! Dajesz 'wyśmienity' przykład jako osoba wierząca, naprawdę jestem w szoku.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec, 2019, 12:55 wysłana przez lukier »


Offline sawaszi

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #84 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 13:27 »
WTS trzyma się starych zasad co do wychowania członków zboru i ich dzieci (rodem ze starożytnych czasów)
Np - "karcenie w duchu miłości" (nie odzywać się do dziecka lub męża wykluczonego) - to  terapia ?? -'terapia szokowa i ma takiego jeszcze więcej upokorzyć'
Wiele sekt stosuje te metody wychowawcze (za radą Szawła 13nastego apostoła zwanego potem Pawłem) .
A cha (przypomniało mnie sie) Szaweł lubił kamienować i prześladować chrześcijan ówczesnych i tak napisał w listach swych (dla przykładu i swego zrozumienia) ..
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec, 2019, 13:33 wysłana przez sawaszi »


Offline Klepsydra

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #85 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 14:00 »

A ja naiwnie myślałam, że chodzi Ci 'tylko' o klapsy, a tutaj "dawać dziecku z liścia'... co to w ogóle za określenie padające z ust miłosiernej chrześcijanki, ja bym nikogo dorosłego nie upokorzyła daniem w twarz, a co dopiero dziecko, wstyd klepsydra! Dajesz 'wyśmienity' przykład jako osoba wierząca, naprawdę jestem w szoku.
Ja też jestem w szoku gdy czytam wasze posty.
WTS trzyma się starych zasad co do wychowania członków zboru i ich dzieci (rodem ze starożytnych czasów)
Np - "karcenie w duchu miłości" (nie odzywać się do dziecka lub męża wykluczonego) - to  terapia ?? -'terapia szokowa i ma takiego jeszcze więcej upokorzyć'
Wiele sekt stosuje te metody wychowawcze (za radą Szawła 13nastego apostoła zwanego potem Pawłem) .
A cha (przypomniało mnie sie) Szaweł lubił kamienować i prześladować chrześcijan ówczesnych i tak napisał w listach swych (dla przykładu i swego zrozumienia) ..
Świadkowie Jehowy trzymają się zasad biblijnych, Bóg nie zmienił się i Biblia też nit.
    Są tacy co mordują w imię boga i biblii, jawnie i z aprobatą innych. Np nie zgadzają się na leczenie ratujące życie. Patrzą jak odchodzi ich bliski i w swej głupocie myślą, że tego od nich oczekuje Bóg.
Chyba pomyliłaś świadków z innymi wyznaniami. Poczytaj o tym wyznawcami jakiego Boga byli np ci którzy wywoływali wojny światowe. Przy nich danie klasa dziecku to naprawdę igraszka.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #86 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 14:29 »
Ja też jestem w szoku gdy czytam wasze posty.Świadkowie Jehowy trzymają się zasad biblijnych, Bóg nie zmienił się i Biblia też nit.Chyba pomyliłaś świadków z innymi wyznaniami. Poczytaj o tym wyznawcami jakiego Boga byli np ci którzy wywoływali wojny światowe. Przy nich danie klasa dziecku to naprawdę igraszka.

   Po pierwsze...mnie nie interesują inne wyznania tylko to, które znam z autopsji.
Po drugie...to jest forum o śJ i ich chorej miłości.
Po trzecie...czytaj ze zrozumieniem, piszesz o mordercach dzieci i do tego się odniosłam. ŚJ też mordują swoje dzieci i składają z nich krwawe ofiary.
Pytanie dla kogo?
Bo jak inaczej nazwać odmowę podania krwi, aby ratować najcenniejsze co mamy czyli życie?

« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec, 2019, 14:35 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Klepsydra

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #87 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 14:38 »
   Po pierwsze...mnie nie interesują inne wyznania tylko to, które znam z autopsji.
Po drugie...to jest forum o śJ i ich chorej miłości.
Po trzecie...czytaj ze zrozumieniem, piszesz o mordercach dzieci i do tego się odniosłam. ŚJ też mordują swoje dzieci i składają z nich krwawe ofiary.
Pytanie dla kogo?
Bo jak inaczej nazwać odmowę podania krwi, aby ratować najcenniejsze co mamy czyli życie?
Morderstwo to poważne przestępstwo, zglosilaś to Policji czy uprawiasz demagogię? Ja widzę jak wyznawcy innych bogów zabijają niewinnych ludzi.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #88 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 14:39 »
Morderstwo to poważne przestępstwo, zglosilaś to Policji czy uprawiasz demagogię? Ja widzę jak wyznawcy innych bogów zabijają niewinnych ludzi.

Zgłosiłaś na policję czy należy zgłosić Cię jako współwinną?


Offline Klepsydra

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #89 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 14:48 »
Zgłosiłaś na policję czy należy zgłosić Cię jako współwinną?
Co mam zgłaszać?