Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Karcenie dzieci - a wychowanie  (Przeczytany 13410 razy)

Offline Siedemtwarzy

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #60 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 14:59 »
Klepsydra, to gdzie jest granica pomiedzy fizycznym karceniem a biciem. Tylko poprosze konkrety, a nie jakies ogólne zasady.


Offline Klepsydra

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #61 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 15:07 »
Klepsydra, to gdzie jest granica pomiedzy fizycznym karceniem a biciem. Tylko poprosze konkrety, a nie jakies ogólne zasady.
Danie klapsa dziecku za to, że tłucze swojego brata mimo zwracania mu uwagi.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #62 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 15:13 »
Danie klapsa dziecku za to, że tłucze swojego brata mimo zwracania mu uwagi.

Racja, najlepiej przemocą zwalczać przemoc. Nic tak nie nauczy dziecka, że jeśli nie można inaczej to jeszcze jest przemoc.  ;D ;D ;D


Offline Siedemtwarzy

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #63 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 15:17 »
Klepsydra, w jakim wieku dziecka można dać pierwszego klapsa? Jak ma 6 miesiecy, rok, dwa lata?
Jeśli dałaś klapsa, bo biło rodzeństwo, ale nadal to robi, to trzeba dać dwa klapsy czy zostajemy przy jednym?


Offline Klepsydra

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #64 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 15:31 »
Klepsydra, w jakim wieku dziecka można dać pierwszego klapsa? Jak ma 6 miesiecy, rok, dwa lata?
Jeśli dałaś klapsa, bo biło rodzeństwo, ale nadal to robi, to trzeba dać dwa klapsy czy zostajemy przy jednym?
Jeśli jesteś mądrą matką czy ojcem to czasami wystarczy zwrócić ostro uwagę dziecku aby tak się nie zachowywało. Ale na coś takiego trzeba być mądrym  a nie zadawać głupie pytania. A mądre dziecko po jednym klasie zrozumie, że źle postępowało.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #65 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 15:34 »
Dziekuje za odpowiedzi, widać nie dorosłem do rodzicielstwa. Pozdrawiam


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #66 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 15:35 »
Jeśli jesteś mądrą matką czy ojcem to czasami wystarczy zwrócić ostro uwagę dziecku aby tak się nie zachowywało. Ale na coś takiego trzeba być mądrym  a nie zadawać głupie pytania. A mądre dziecko po jednym klasie zrozumie, że źle postępowało.

Ponoć ojciec Stalina krótko go trzymał... tak słyszałem  ;D ;D ;D


Offline Klepsydra

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #67 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 15:38 »
Dziekuje za odpowiedzi, widać nie dorosłem do rodzicielstwa. Pozdrawiam
Najwidoczniej.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #68 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 17:40 »
Jeśli jesteś mądrą matką czy ojcem to czasami wystarczy zwrócić ostro uwagę dziecku aby tak się nie zachowywało. Ale na coś takiego trzeba być mądrym  a nie zadawać głupie pytania. A mądre dziecko po jednym klasie zrozumie, że źle postępowało.


 Yyyy to coś nie kumam...
Wychodzi na to, że ci od klaosów to głupi rodzice.  :o
I tu się z Tobą zgadzam!
Osobiście dałam w życiu jednego klapsa, czego się wstydzę do dziś. Nigdy tego błędu więcej nie popełniłam, z tego jestem dumna, tak samo jak z mojej dorosłej już pociechy.

Brat tlucze brata, a rodzic tego brata tłucze za to, że tamten tlucze brata. I koło się zamyka.

Jeśli klaps to nie jest przemoc to jak dostaniesz z liścia w twarz to też nie miej żalu. To tylko klaps, a to nie to samo co pięścią między oczy.  :D
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2019, 17:45 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Klepsydra

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #69 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 17:58 »

 Yyyy to coś nie kumam...
Wychodzi na to, że ci od klaosów to głupi rodzice.  :o
I tu się z Tobą zgadzam!
Osobiście dałam w życiu jednego klapsa, czego się wstydzę do dziś. Nigdy tego błędu więcej nie popełniłam, z tego jestem dumna, tak samo jak z mojej dorosłej już pociechy.

Brat tlucze brata, a rodzic tego brata tłucze za to, że tamten tlucze brata. I koło się zamyka.

Jeśli klaps to nie jest przemoc to jak dostaniesz z liścia w twarz to też nie miej żalu. To tylko klaps, a to nie to samo co pięścią między oczy.  :D
Głupcem jest ktoś kto karcenie wychowawcze zrównuje z biciem czy znęcaniem się nad dziećmi.
Jeśli mi ojciec da w twarz z liścia np za to, że go wyzwę to nie potraktuję tego jako pobicie.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2019, 18:03 wysłana przez Klepsydra »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #70 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 18:04 »
Głupcem jest ktoś kto karcenie wychowawcze zrównuje z biciem czy znęcaniem się nad dziećmi.
Jeśli mi ojciec da w twarz z liścia np za to, że go wyzwę to nie potraktuję tego jako pobicia.

Danie z liścia w twarz jest uderzeniem a więc biciem. Skoro traktujesz danie z liścia w twarz jako karcenie wychowawcze to zrównujesz karcenie wychowawcze z biciem. Wniosek nasuwa się sam: Jesteś ...
I chyba znakomita większość forumowiczów ma o Tobie takie zdanie.  ;D ;D ;D


Offline Klepsydra

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #71 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 18:14 »
Danie z liścia w twarz jest uderzeniem a więc biciem. Skoro traktujesz danie z liścia w twarz jako karcenie wychowawcze to zrównujesz karcenie wychowawcze z biciem. Wniosek nasuwa się sam: Jesteś ...
I chyba znakomita większość forumowiczów ma o Tobie takie zdanie.  ;D ;D ;D
Posłuchaj, nawet prawo takiego zachowania nie traktuje jako pobicia. To jakie ktoś ma swoje zdanie to jego sprawa. Tworzenie teorii nie mających nic wspólnego z Biblią nie interesują mnie. Biblia pozwala stosować karcenie wychowawcze więc widać Bóg na to pozwala. Ja nie chcę być ponad Bogiem.


Offline Mania

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #72 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 18:58 »
Oby na starość dzieci opiekowały się Tobą w tym samym duchu miłości!


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #73 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 19:04 »
Posłuchaj, nawet prawo takiego zachowania nie traktuje jako pobicia. To jakie ktoś ma swoje zdanie to jego sprawa. Tworzenie teorii nie mających nic wspólnego z Biblią nie interesują mnie. Biblia pozwala stosować karcenie wychowawcze więc widać Bóg na to pozwala. Ja nie chcę być ponad Bogiem.

Nie znasz prawa... ale cóż... jego znajomość Tobie chyba też nie pomoże.
W zagadnieniu,w którym stwierdzasz: "Głupcem jest ktoś kto karcenie wychowawcze zrównuje z biciem". Zrównujesz karcenie wychowawcze z biciem , więc wg swojej logiki jesteś głupcem. Brawo za samoocenę. To kwintesencja Ciebie.


Offline Klepsydra

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #74 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 19:06 »
Oby na starość dzieci opiekowały się Tobą w tym samym duchu miłości!
Jak na razie to powoli dzieci wychowywane nowocześnie czyli bezstresowo biją czy nawet mordują swoich rodziców bo ci np nie chcą im dać kasy na prochy czy alkohol.
Nie znasz prawa... ale cóż... jego znajomość Tobie chyba też nie pomoże.
W zagadnieniu,w którym stwierdzasz: "Głupcem jest ktoś kto karcenie wychowawcze zrównuje z biciem". Zrównujesz karcenie wychowawcze z biciem , więc wg swojej logiki jesteś głupcem. Brawo za samoocenę. To kwintesencja Ciebie.
Że co ja zrównuję ? Naprawdę to nie ja mam problem z czytaniem ze zrozumieniem. Nie znasz Biblii nie znasz prawa nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. No trudno.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2019, 19:19 wysłana przez Klepsydra »