Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Święty spokój!  (Przeczytany 36326 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #210 dnia: 25 Grudzień, 2019, 20:31 »
W sześć oczu. Wypierać się, zmiękczać? Dziś myślałem jak prowadzić rozmowę. Nie chce mi się kłamać i brzydzę się kłamstwem. W sumie podważyłem wiarygodność organizacji w oczach Bożych.

Nie wiem jak te osoby trzecie zareagują.

No zobaczymy, czy pójdzie do starszych, jutro zebranie. Najpóźniej jutro albo w piątek powinienem mieć telefon.
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień, 2019, 20:34 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Cytryna

Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #211 dnia: 25 Grudzień, 2019, 20:42 »
Gandalf,zrzuć to brzemię,ono ciąży,bardzo ciąży.Zakończ sam tzn głupio napisałam-nie chce byś odebrał,że narzucam najlepsiejsze rozwiązanie.Ja nie chciałam dać się zgnoić-po prostu na tamtym etapie przypłaciłabym to zdrowiem.Jeżeli Ty jesteś na innym etapie,to co innego.


Offline Aliki

Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #212 dnia: 26 Grudzień, 2019, 00:57 »
Gandalf, chyba nie chcesz przechodzić przez to bagno jakim jest KS? Na pewno wiesz jak to wygląda... Trzech kolesi spotyka się tylko po to by z satysfakcją czwartego wdeptać w ziemię...
Napiszę jak to niedawno rozegrała moja koleżanka. Otóż przygotowała list o odłączeniu i paru sąsiadów, bo to jeszcze nie miał być KS, tylko wstępne spotkanie. Zaprosiła dwóch pastuszków do siebie tzn pod blok i w obecności 6 świadków powiedziała co myśli o tym całym cyrku Strażnicowym. Wręczyła list, nawet jej potwierdzili pisemnie odbiór. A potem odebrała gratulacje od sąsiadów :)


Offline Roszada

Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #213 dnia: 26 Grudzień, 2019, 09:04 »
Ja słyszałem ostatnio o kobiecie, która przeszła oba komitety.
A później na końcu powiedziała im, że się będzie odwoływać do Nadarzyna i opisze wszystko co wie o zborze.
Powiedziała później, że tylko dla ich głupich min warto było przejść całe procedury. Bo zatkało ich. Myśleli, że ona nie wie że może się do Nadarzyna odwołać.
Napisała list do Nadarzyna na 12 stron.
Opisała wszystko co widziała tam przez lata bo była ŚJ ponad 30 lat.
Mieli pewnie pełne galoty strachu.

Zapewne ten list nic nie da, ale jej ulżyło. :)
Poza tym może nic tym starszym nie zrobią dziś, ale kiedyś, gdy jeszcze w czymś podpadną, to wyciągną im ten list.
Powiedzą im: my tu mamy zeznania czy kwity na was. ;D

Poza tym ona wysyłając do Nadarzyna oczywiście nie dała im przeczytać.
Jeśli mają coś na sumieniu to czują się niekomfortowo. ;)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #214 dnia: 17 Październik, 2021, 21:20 »
Odgrzewam wątek, bo dowiedziałeś dziś kilka rzeczy na swój temat. Otóż niby mam ten święty spokój, ale okazało się, że to ułuda. Starsi zboru już mnie sklasyfikowali jako gorszego od niewierzącego i stwierdzili, że nie są w stanie mi pomóc. Żadne rozmowy nie będą ze mną prowadzone, wyczerpał się limit ich miłości chrześcijańskiej do mnie. Ale to nie wszystko. Otóż, jak twierdzi mój rozmówca przede mną deklaracja czy dalej chce być świadkiem jehowy. Prawdopodobnie szykowana jest ze mną taka rozmowa, abym złożył jednoznaczną deklarację. Poza tym jestem bacznie obserwowany czy nie dam się na czymś złapać np: gdybym był z kobietą na kawie lub ktoś by mnie zobaczył palącego papierosa, generalnie potrzebny jest pretekst, aby mnie zaciągnąć na rozmowę z trzema nieomylnymi.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Marzena

  • Gość
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #215 dnia: 17 Październik, 2021, 21:24 »
Chcesz przez to wszystko przechodzić?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #216 dnia: 17 Październik, 2021, 21:28 »
Chcesz przez to wszystko przechodzić?
[/b][/size]
Dwa lata temu byłem na to zdecydowany, ale teraz jak się dowiedziałem, starsi mają bezwzględną rację, tak twierdzą u mnie w zborze >:D, chyba nie ma sensu rozmawiać. :-\
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #217 dnia: 17 Październik, 2021, 21:29 »
no właśnie: czy chcesz (opcja1) zdeklarować się jasno (np. "nie chcę być ŚJ, tu jest moje oświadczenie, a teraz wynocha") czy (opcja2) zamierzasz unikać rozmów ze starszyzną (konserwując obecne zawieszenie w próżni) czy (opcja3) zamierzasz wprowadzać ich w błąd (że niby wierzysz w niewolnika jak dewotka w ojca inwestora) a może masz jeszcze jakąś inną 4-tą opcję?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #218 dnia: 17 Październik, 2021, 21:33 »
no właśnie: czy chcesz (opcja1) zdeklarować się jasno (np. "nie chcę być ŚJ, tu jest moje oświadczenie, a teraz wynocha") czy (opcja2) zamierzasz unikać rozmów ze starszyzną (konserwując obecne zawieszenie w próżni) czy (opcja3) zamierzasz wprowadzać ich w błąd (że niby wierzysz w niewolnika jak dewotka w ojca inwestora) a może masz jeszcze jakąś inną 4-tą opcję?
[/b][/size]
Sebastianie chyba rozmawialiśmy już na ten temat u Ciebie  w  Karpaczu. Szkoda mi resztki życia, więc w grę wchodzi opcja 1 czyli jasna deklaracja. Zrezygnowałbym z głębszej dyskusji.

Ps. Opcja 2: szukają pretekstu wyciągnięcia ode mnie deklaracji i to jest kwestia czasu. Rozmowa musi nastąpić Opcja 3: musiałbym swoim życiem pokazać, że rzeczywiście tak jest. 
« Ostatnia zmiana: 17 Październik, 2021, 21:37 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #219 dnia: 17 Październik, 2021, 21:38 »
to jest wg mnie najlepsze wyjście i to dla wszystkich: Ty masz problem z głowy, Starszyzna ma problem z głowy i nawet Szatan Diabeł ma już wtedy problem z głowy :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Marzena

  • Gość
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #220 dnia: 17 Październik, 2021, 21:48 »

Dwa lata temu byłem na to zdecydowany, ale teraz jak się dowiedziałem, starsi mają bezwzględną rację, tak twierdzą u mnie w zborze >:D, chyba nie ma sensu rozmawiać. :-\

Też uważam, że nie ma sensu żadna rozmowa z nimi. Oni decyzję zapewne podjęli.


Offline Vog

Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #221 dnia: 17 Październik, 2021, 23:58 »
Godzenie się na rozmowę ze starszakami mającymi oceniać stopień skruchy w mojej opinii uwłacza ludzkiej godności. Nie mówiąc już o płaszczeniu się w obawie przed wykluczeniem. Dawniej był jeszcze sens nagrywać ten cyrk ku uciesze publiki ale obecnie chyba mało kogo już to kręci.
Warto wywalić sektę i sekciarzy ze swojego życia. Szkoda na nich czasu i nerwów :)


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #222 dnia: 18 Październik, 2021, 00:07 »
Czystkę jaka robia czy co? U nas też powineli jednego. Nie odstępca i mąż jednej zony. Jednak ma inne problemy. Wiele lat znosili ale teraz go posunęli. Chyba zeby dobić. Przynajmniej nie ich kłopot. Nie muszą się tłumaczyć czemu nic nie zrobili.

Przykro na to patrzeć. 


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #223 dnia: 18 Październik, 2021, 13:58 »
Godzenie się na rozmowę ze starszakami mającymi oceniać stopień skruchy w mojej opinii uwłacza ludzkiej godności. Nie mówiąc już o płaszczeniu się w obawie przed wykluczeniem. Dawniej był jeszcze sens nagrywać ten cyrk ku uciesze publiki ale obecnie chyba mało kogo już to kręci.
Warto wywalić sektę i sekciarzy ze swojego życia. Szkoda na nich czasu i nerwów :)

Też tak uważam. Lepiej ich zwyczajnie olać, strząsnąć ich proch ze swoich butów i odejść w swoją stronę zostawiając ten gnój za sobą.
nihilista


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Święty spokój!
« Odpowiedź #224 dnia: 18 Październik, 2021, 19:16 »
Czystkę jaka robia czy co? U nas też powineli jednego.
Przykro na to patrzeć.
[/size]

Wszystko na to wskazuje. Moje nazwisko padło wśród innych nazwisk osób nieczynnych, unikających kontaktów z organizacją. Kto wie, może hurtowo będą chcieli zrobić czystkę w zborach.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,