Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112732 razy)

Offline Sebastian

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #540 dnia: 30 Styczeń, 2018, 02:24 »
na dobrą sprawę nie wiem czy Nabonit naprawdę ma 23 lata i naprawdę jest albo do niedawna był pionierem świadków Jehowy. Może prowokacja a może autentyczny kryzys wiary.

Ale tak czy siak jego otwartość umysłu budzi moją sympatię.

Ja w wieku 23 lat byłem podobny do niego (zapatrzony w WTS ale myślący).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Mała mi

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #541 dnia: 30 Styczeń, 2018, 02:28 »
Cytuj
Mam "świeckich" pracowników ,i wiem o czym mówię.
Tego jak żyją,jakie wyznają wartości. itp.
Tak naprawdę większość z nich żyje tylko według jednej zasady:
"żyć bez zasad".
Znam wielu sj i wiem o czym mowie. To jak żyją , jak zebranie ważniejsze od wszystkiego. Wartości ? Zebranie , kongresy więcej brak. Ubolewają nad ofiarami pedofili w kościele a tych w zborach im nie żal?(gorsze te dzieci czy co?)Ubliżają papieżowi jednocześnie oddając chwale 7 wspaniałym z Warwic ( może 8) Opowiadają jak to inni odwracają się od dzieci , które zostały sj wówczas gdy sami nie odbierają nawet telefonu od wykluczonego dziecka bądź takiego co sj nie miało życzenia zostać. Czepiają się tej tacy wrzucając kasę w skrzynkę. Do Boga wala na ty jak do kolegi ale do siebie życzą sobie szacunku bo oto oni z jedynej organizacji itd itpMam wrażenie , ze wasz priorytetowy cel to ubliżyć komuś z poza organizacji, pokazać wyższość. Pókaja od drzwi do drzwi w niedziele i święta katolickie( oczywiście nie tylko ale zauważam wzrost głosicieli w święta)chyba tylko po to żeby czuć się prześladowanymi gdy ktoś nie wytrzyma i powie spier... Robbo może ty przeczytałeś kilka książek ale bez zrozumienia.


Offline Bożydar

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #542 dnia: 30 Styczeń, 2018, 09:46 »
W "Kryzysie sumienia" był fragment mówiący jak jeden z braci stwierdza, że skoro CK mówi "tak czarna książka ma biały kolor" to tak będzie wierzył, bo CK ma takie uprawnienia i wie lepiej. Jak ludzie dający sobie wyprać mózg mogą prawić komuś o zasadach, podczas gdy sami oddali stery swojego postrzegania dziadkom obijającym się po omacku w ciemnościach duchowych? I jakoś im się udaje, bo ich szaraki uznają to obijanie się za różne odcienie "światła". ;)
"Nasze jest najlepsze. Dlaczego? Bo jest nasze!" - takie motto dla JW.ORG


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #543 dnia: 30 Styczeń, 2018, 10:05 »
Mój kryzys wiary zaczął się od niesprawiedliwego wykluczenia mojego przyjaciela, który bardzo dobrze udokumentował całe wykluczenie. Miał nagrany komitet itp. Jak słuchałem jak to wygląda a potem widziałem przewodniczącego komitetu jak bryluje na zgromadzeniu i ma punkty to mi niedobrze się robiło. Chciałem spróbować obronić "prawdę" ponieważ w mojej ocenie prawda zawsze się wybroni.

Jeśli jakieś zdanie jest logiczne prawdziwe to nie ma szans go podważyć. Uważam, że Biblię należy tak właśnie analizować i rozumieć. Jeśli coś jest jasne i nie do podważenia to zawsze się obroni. Natomiast jeśli można znaleźć błąd w jakimś twierdzeniu to uważam, że każdy człowiek ma prawo samemu zdecydować czy w to wierzyć czy nie.

Przykładowo: Biblia jasno mówi o Bogu Ojcu, Synu Bożym i Duchu Świętym, dla mnie nie zaprzeczalne informację. Jednak są argumenty za tym, że są Trójcą oraz są argumenty, że Trójcą nie są dlatego każdy wolny chrześcijanin powinien móc samemu wybrać co jest bliższe jego sercu. Oczywiście dwie strony sporu mogą argumentować sprawę i bronić swojej tezy jednak w gruncie rzeczy, każda strona nie jest w stanie "udowodnić" swojej tezy a jedynie może przedstawić co Jego przekonuje do danego zagadnienia.

Teraz dochodzimy do sedna problemu:
Na świecie dlatego właśnie powstały setki religii ponieważ ludzie chcą dogmatyzować poglądy, które dogmatami być nie mają prawa ponieważ nie są jasno sprecyzowane w Słowie Bożym Biblii. Gdyby ludzie rozumieli to co powiedział Jezus, mianowicie, że kluczowa jest miłość do Boga oraz Bliźniego to cała reszta w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia.
Jeśli kochasz Boga to czy potrzebujesz przykazania żeby nie uprawiać bałwochwalstwa?
Jak kochasz bliźniego to potrzebujesz przykazania nie zabijaj lub nie cudzołóż?
Ludzkość podzieliła się ponieważ każdy człowiek wie lepiej i uważa, że jego racja jest najważniejsza. Nie potrafimy przyznać często, co widać chociażby tutaj na forum, czy u betonów ze strażnicy, że świat nie jest zero jedynkowy. Nie jest czarno biały. Nie da się pewny rzeczy stwierdzić jednoznacznie. Dlatego niektórzy idą na łątwiznę i trafiają do róznych sekt czy religii chrześcijaństwa nie rozumiejąc, że wszystko to jest jednym i tym samym kierowane. Chęcią zysków i władzy. Dlatego warto uruchomić swój rozum i zacząć być krytycznym wobec tego w co się samemu wierzy. Warto negować swoje tezy i próbować się zastanawiać: "a może się mylę? a może ktoś wprowadził mnie w błąd?"

Tego życze wszystkim tutaj forumowiczom.
Nabonit


Offline Oldnew

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #544 dnia: 30 Styczeń, 2018, 10:28 »
Cytuj
[/Jeśli kochasz Boga to czy potrzebujesz przykazania żeby nie uprawiać bałwochwalstwa?
Jak kochasz bliźniego to potrzebujesz przykazania nie zabijaj lub nie cudzołóż? quote]


A co to jest bałwochwalstwo? Proszę wytłumacz babci modlącej się pod figurą.
Co to rozpusta? Młodzi kochają się i dlatego mieszkają razem.
A mormoni? Czy oni nie kochają swojego boga?


Offline sawaszi

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #545 dnia: 30 Styczeń, 2018, 10:50 »
Nabonit pisz tak dalej - bo mądre są Twoje wywody i obiektywne .
U mnie masz dużego +
Pozdrawiam .


Offline Sebastian

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #546 dnia: 30 Styczeń, 2018, 12:12 »
Mam "świeckich" pracowników ,i wiem o czym mówię.
Tego jak żyją,jakie wyznają wartości. itp.
Tak naprawdę większość z nich żyje tylko według jednej zasady: "żyć bez zasad".
najdelikatniej mówiąc: pleciesz głupstwa.

jeśli są Twoimi pracownikami, a Ty nadal ich nie zwolniłeś dyscyplinarnie, tzn. że w conajmniej dostateczny sposób wykonują powierzone im obowiązki a ich praca jest warta wypłacanego im wynagrodzenia i odprowadzanych Cezarowi podatków i składek ZUS.

a zatem, już z samego tego faktu wynika, że żaden z nich nie żyje "bez zasad", bo realizuje praktycznie co najmniej kilka powszechnie obowiązujących zasad współżycia społecznego:

np. wywiązywanie się z umowy zawartej z pracodawcą
np. powstrzymywanie się od kradzieży mienia swojego pracodawcy
np. powstrzymywanie się od spożywania alkoholu w zakładzie pracy
np. przychodzenie do pracy w dni wynikające z ułożonego przez pracodawcę grafika

przynajmniej część z nich ma dzieci więc jeśli nie wszyscy mający dzieci pracownicy mają potrącane alimenty to przynajmniej nie-alimenciarze (a tych jest większość) trzymają się zasady że należy dostarczać środki utrzymania swoim dzieciom (kolejna zasada którą przestrzegają)

tak więc nie są to ludzie "bez żadnych zasad".
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2018, 12:40 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Mała mi

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #547 dnia: 30 Styczeń, 2018, 12:22 »
najdelikatniej mówiąc: pleciesz głupstwa.

jeśli są Twoimi pracownikami, a Ty nadal ich nie zwolniłeś dyscyplinarnie, tzn. że w conajmniej dostateczny sposób wykonują powierzone im obowiązki a ich praca jest warta wypłacanego im wynagrodzenia i odprowadzanych Cezarowi podatków i składek ZUS.

a zatem, już z samego tego faktu wynika, że żaden z nich nie żyje "bez zasad", bo realizuje praktycznie co najmniej kilka powszechnie obowiązujących zasad współżycia społecznego:

np. wywiązywanie się z umowy zawartej z pracodawcą
np. powstrzymywanie się od kradzieży mienia swojego pracodawcy
np. powstrzymywanie się od spożywania alkoholu w zakładzie pracy
np. przychodzenie do pracy w dni wynikające z ułożonego przez pracodawcę grafika

przynajmniej część z nich ma dzieci więc jeśli nie wszyscy mający dzieci pracownicy mają potrącane alimenty to przynajmniej nie-alimenciarze (a tych jest większość) trzymają się zasady że należy dostarczać środki utrzymania swoim dzieciom (kolejna zasada którą przestrzegają)

tak więc nie są to ludzie "bez żadnych zasad".
Samo to , iż zatrudnia świeckich a nie braci już o czymś świadczy.


Offline Sebastian

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #548 dnia: 30 Styczeń, 2018, 12:31 »
Co to rozpusta? Młodzi kochają się i dlatego mieszkają razem.
naprawdę uważasz że konkubinat jest przejawem rozpusty?!

Wystarczy porównać to co Jezus powiedział kobiecie którą uratował przed ukamienowaniem z tym co ten sam Jezus powiedział Samarytance i już znamy opinię Jezusa z Nazaretu na temat konkubinatów.

BTW: Czy opinia Jezusa z Nazaretu jest dla Ciebie istotna czy wolisz słuchać papieży, biskupów, cielców kierowniczych, pastorów, starszych zboru albo popów?

rozpustą jest współżycie z przypadkowo poznanymi osobami, np. ktoś idzie na dyskotekę i po pijanemu współżyje z dziewczyną której imienia rano nawet nie będzie pamiętać. Wtedy to jest rozpusta. Albo ktoś współżyje z kobietą inną niż jego stała partnerka - wtedy to jest cudzołóstwo.

Ale jeśli kocham jedną konkretną kobietę i o żadnej innej nawet nie pomyślę, to brak papierka i pieczątki na dokumencie na pewno nie czyni mojego związku uczuciowego mniej wartościowym ani rozpustnym.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2018, 12:56 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #549 dnia: 30 Styczeń, 2018, 12:31 »
Ktoś -kiedyś powiedział mi "lepiej zatrudniać ludzi ze świata niż ze zboru - bo na braciach i siostrach - nie zarobisz" ..
Fajna hipokryzja  :-\


Offline Sebastian

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #550 dnia: 30 Styczeń, 2018, 12:47 »
Twoje zarzuty przypominają sytuację w której człowiek umyty ,uczesany itp.,został odrzucony ,jako ewentualny pracownik ponieważ ma katar i przez to "czerwony nos".
Wyolbrzymiasz jedno ,pomniejszasz drugie.
o tym czy ktoś wyolbrzymia czy nie wyolbrzymia można powiedzieć wtedy gdy dowiemy sie czy zakatarzony pracownik miał pracować w biurze jako księgowy czy np. jako kucharz w kuchni. Jak kucharz to rozumiem że katar z czerwonym nosem może dyskwalifikować.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #551 dnia: 30 Styczeń, 2018, 13:57 »
Mój kryzys wiary zaczął się od niesprawiedliwego wykluczenia mojego przyjaciela, który bardzo dobrze udokumentował całe wykluczenie. Miał nagrany komitet itp. Jak słuchałem jak to wygląda a potem widziałem przewodniczącego komitetu jak bryluje na zgromadzeniu i ma punkty to mi niedobrze się robiło. Chciałem spróbować obronić "prawdę" ponieważ w mojej ocenie prawda zawsze się wybroni.

Jeśli jakieś zdanie jest logiczne prawdziwe to nie ma szans go podważyć. Uważam, że Biblię należy tak właśnie analizować i rozumieć. Jeśli coś jest jasne i nie do podważenia to zawsze się obroni. Natomiast jeśli można znaleźć błąd w jakimś twierdzeniu to uważam, że każdy człowiek ma prawo samemu zdecydować czy w to wierzyć czy nie.

Przykładowo: Biblia jasno mówi o Bogu Ojcu, Synu Bożym i Duchu Świętym, dla mnie nie zaprzeczalne informację. Jednak są argumenty za tym, że są Trójcą oraz są argumenty, że Trójcą nie są dlatego każdy wolny chrześcijanin powinien móc samemu wybrać co jest bliższe jego sercu. Oczywiście dwie strony sporu mogą argumentować sprawę i bronić swojej tezy jednak w gruncie rzeczy, każda strona nie jest w stanie "udowodnić" swojej tezy a jedynie może przedstawić co Jego przekonuje do danego zagadnienia.

Teraz dochodzimy do sedna problemu:
Na świecie dlatego właśnie powstały setki religii ponieważ ludzie chcą dogmatyzować poglądy, które dogmatami być nie mają prawa ponieważ nie są jasno sprecyzowane w Słowie Bożym Biblii. Gdyby ludzie rozumieli to co powiedział Jezus, mianowicie, że kluczowa jest miłość do Boga oraz Bliźniego to cała reszta w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia.
Jeśli kochasz Boga to czy potrzebujesz przykazania żeby nie uprawiać bałwochwalstwa?
Jak kochasz bliźniego to potrzebujesz przykazania nie zabijaj lub nie cudzołóż?
Ludzkość podzieliła się ponieważ każdy człowiek wie lepiej i uważa, że jego racja jest najważniejsza. Nie potrafimy przyznać często, co widać chociażby tutaj na forum, czy u betonów ze strażnicy, że świat nie jest zero jedynkowy. Nie jest czarno biały. Nie da się pewny rzeczy stwierdzić jednoznacznie. Dlatego niektórzy idą na łątwiznę i trafiają do róznych sekt czy religii chrześcijaństwa nie rozumiejąc, że wszystko to jest jednym i tym samym kierowane. Chęcią zysków i władzy. Dlatego warto uruchomić swój rozum i zacząć być krytycznym wobec tego w co się samemu wierzy. Warto negować swoje tezy i próbować się zastanawiać: "a może się mylę? a może ktoś wprowadził mnie w błąd?"

Tego życze wszystkim tutaj forumowiczom.

Nabonit nie grzeb w moim umyśle ;) Nie ładnie tak kraść moje myśli ;)

Bardzo się cieszę, że takie masz przemyślenia.
Kolejna "owieczka" wyrwana z sekty. To forum ma moc!!! :)


9830 razy przeczytane, 37 stron

Pierwszy post Nabonita :

"witam

nazywam się jak się nazywam. jestem aktywnym Świadkiem Jehowy. Usługuje w zborze jako sługa pomocniczy. Jestem też pionierem stałym. Konto stworzyłem aby pomóc choć jednej osobie wydostać się z odstępczych poglądów. Jestem gotów na dyskusje na temat Biblii oraz zarzutów odstępców tyczących organizacji.

Trochę na mój temat:
Mam 23 lata. Usługuję w zborze od 5 lat. Chrzest 6 lat temu. Pionierem stałym jestem również od 5 lat. Moja rodzina od 3 pokoleń jest Świadkami Jehowy. Forum to czytam od około 10 dni i widzę tutaj bardzo dużo błędnych informacji jak i fałszywych zarzutów świadczących, że Świadkowie Jehowy nie cieszą się uznaniem Boga.


 Wierzę, że CK pragnie zaspokajać potrzeby duchowe ludzi poprzez dostarczanie pokarmu duchowego. "


No zmiana jest ;D
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2018, 14:10 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Naznaczona

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #552 dnia: 30 Styczeń, 2018, 14:14 »
Ale jesteście naiwni...


Offline Yaqr

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #553 dnia: 30 Styczeń, 2018, 14:24 »
Nabonit mam nadzieje ze to nie pozegnanie z forum bo super sie czyta twoje wypowiedzi? Obym sie mylil


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #554 dnia: 30 Styczeń, 2018, 14:29 »
Ale jesteście naiwni...

Może być ;D
A Ty jeszcze w Orgu, czy poza sektą skoroś naznaczona?

Czytaj dalej....
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2018, 14:45 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission