Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112545 razy)

Offline robbo1

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #495 dnia: 28 Styczeń, 2018, 14:42 »
Widzę,że temat "przetaczania krwi" itp.jest trudny do usprawiedliwienia.
Nawet same starania z naszej strony uczynienia tego spotykają się ze sprzeciwem z waszej strony,więc nie zamierzam podawać żadnych wyjaśnień w tym temacie.
Pozdrawiam.


Offline Villa Ella

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #496 dnia: 28 Styczeń, 2018, 14:49 »
Pomyłka, jest niemożliwy do usprawiedliwienia...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #497 dnia: 28 Styczeń, 2018, 14:49 »
Widzę,że temat "przetaczania krwi" itp.jest trudny do usprawiedliwienia.
Nawet same starania z naszej strony uczynienia tego spotykają się ze sprzeciwem z waszej strony,więc nie zamierzam podawać żadnych wyjaśnień w tym temacie.
Pozdrawiam.
I tu się z Tobą zgadzam. To nie jest forum reklamujące wyrafinowane metody samobójstw lub pomocy i zachęt do niego. A podobno śJ tak szanują życie jako święte. Hipokryzja osiągająca epickie rozmiary. 
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline MX

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #498 dnia: 28 Styczeń, 2018, 14:54 »
(...)
Rozumiem zarzut o niepotrzebnym składaniu siebie na ołtarzu nie przyjmując transfuzji.
Takie mamy zrozumienie.
(...)
Robbo ale to nie jest "wasze" zrozumienie. To jest zrozumienie CK które wam ono narzuca i macie się temu podporządkować bez dyskusji. To jest "ich" zrozumienie, które mogą jutro zmienić i jutro będziesz się wypierał, że było inaczej.

Gdyby ktoś sam za siebie bez nacisku enigmatycznego "naszego" zrozumienia wybrał leczenie bez transfuzji jego sprawa, ale tutaj jest wybór pod presją. A wobec dzieci to już karygodne bo one SJ zazwyczaj nie są.

U was "nasze zrozumienie" to iluzja i nie oszukuj sam siebie.

Jest pewne, że gdyby CK jutro powiedziało wam, że to sprawa sumienia i nie ma konsekwencji to większość SJ transfuzje by przyjeła.

Żyjesz w świecie iluzji.



MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń, 2018, 14:56 wysłana przez MX »


Offline Asturia

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #499 dnia: 28 Styczeń, 2018, 14:55 »
dogmat o zakazie transfuzji krwi = interpretacja omylnego niewolnika

ten dogmat nie ma nic wspólnego z Biblią, niech do tego zakazu podporządkowują się ci którzy interpretowali wersety biblijne według własnego rozumowania, transfuzja = spożywanie, a nie narzucać na 8 mln. zmanipulowanych współwyznawców i straszyć wykluczeniem


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #500 dnia: 28 Styczeń, 2018, 15:00 »
Rozumiem twoje rozczarowanie i "niechęć do religii".
Zapewne z tej przyczyny opowiedzenie się za "niewiarą".


Chyba, źle mnie zrozumiałeś, ja i niewiara?
Ja wierzę w Boga ale innego niż Ty.
Twój bóg jest od kilku dni 8-osobowy i mieszka w Warwick. Ja nie chcę mieć z Twoim bogiem nic wspólnego, choć jego jarzmo niestety ciągle mnie uwiera.
Jak dla mnie, możecie wierzyć nawet w "świętą krowę", tylko nie krzywdźcie innych ludzi. Jak przestaniecie, odczepię się i pójdę na długi urlop albo przerzucę się na zwalczanie głupot i destrukcyjnych zasad innych sekt.

Czy dzisiaj robbo1 się pokłoniłeś?
Jak daleko się posuniesz w uwielbieniu swojego bożka?
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń, 2018, 15:06 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #501 dnia: 28 Styczeń, 2018, 15:04 »
Jak dla mnie, możecie wierzyć nawet w "świętą krowę", tylko nie krzywdźcie innych ludzi. Jak przestaniecie, odczepię się i pójdę na długi urlop albo przerzucę się na zwalczanie głupot i destrukcyjnych zasad innych sekt.
No przecież oni w to wierzą. Może nie w krowę, ale w niebieski kwadrat z reklamą strony.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #502 dnia: 28 Styczeń, 2018, 15:09 »
No przecież oni w to wierzą. Może nie w krowę, ale w niebieski kwadrat z reklamą strony.

Robbo1 wizualizacja specjalnie dla Ciebie na "prośbę" Nemo. Mamy połączenie krowy i jw.org  ;)




To chyba jednak byk nie krowa.....    ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń, 2018, 15:14 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Mała mi

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #503 dnia: 28 Styczeń, 2018, 15:15 »
Rozumiem twoje rozczarowanie i "niechęć do religii".
Zapewne z tej przyczyny opowiedzenie się za "niewiarą".
Nie wydaje mi się ,żeby słowa przypisujące nam "zakłamanie i destrukcje" ukazywały nas we właściwym świetle.
Zapewne masz do tego prawo,jak i ja nie zgodzić się z tym zdaniem.

Wiesz,że nie obstajemy już za szukaniem usprawiedliwienia,jak i szukaniem winy.
Zdecydowanie zmieniliśmy podejście do tego zwyrodnienia,na korzyść poszkodowanych.

Na pewno szanujemy wypowiedź z 1 Kor.6:1 i wewnętrzne winy staramy się rozstrzygać wewnątrz.1 Kor.6:1
Wiemy,że nie można jednak w tym przypadku n a tym pozostać i należy po wstępnym ustaleniu za i przeciw przekazać"sprawę" tym,którzy ujawnią winę [ewentualnie uniewinnią] ,i skażą winnego.

I nie występuję przeciw "ratowaniu dzieci" przez szpitale,jeżeli widzą taka konieczność.
Przeciw zadaniu do jakiego zostali "powołani".
Ratowanie życia ludzkiego,na wszystkie możliwe sposoby.
Przypominam jednak,że istnieją pozytywne wypowiedzi odnośnie "powstrzymywania się od krwi"[transfuzji] m.in.Z.Religii.
Czy wiesz jak używać cudzysłów. Bo nie wiem czy cytujesz czy co?


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #504 dnia: 28 Styczeń, 2018, 15:17 »
Cytuj
Przypominam jednak,że istnieją pozytywne wypowiedzi odnośnie "powstrzymywania się od krwi"[transfuzji] m.in.Z.Religii.
Czyli prof. Religa był za wykluczaniem ŚJ, którzy poddadzą się transfuzji. :(


Offline robbo1

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #505 dnia: 28 Styczeń, 2018, 16:03 »
Nie wiem jakiemu celowi mają służyć "uszczypliwe uwagi".
Nie działają one jednak nigdy pozytywnie.Zniechęcają do ludzi ich używających i tyle.
Naszą telewizję oglądam rzadko,jak i każdą inną.
A jw.org to sposób na przekazywanie nauczania.
I nic ponad to.


Nad oglądanie wybieram czytanie.
I nie tylko naszej literatury.
Tak naprawdę najczęściej nie naszej.
Ostatnio czytam tzw. serię :
"Ojcowie żywi" wyd. Znak tom 7-9
"Eucharystia pierwszych chrześcijan"
"Pierwsi świadkowie"
"Męczennicy"

-W tym przypadku ".....",były cytatami,ewentualnie modyfikacjami ,niemniej zacytowanych miejsc.

Zbigniew Religa mówił w wywiadzie o "dobrych skutkach" naszego trzymania się wezwania o "powstrzymywaniu się od krwi".
To znaczy potrzebie rozwijania ,ewentualnie propagowania alternatywnych do tego sposobu leczenia metod.
Tylko tyle,i aż tyle.


« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń, 2018, 16:08 wysłana przez robbo1 »


Offline Szarańcza

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #506 dnia: 28 Styczeń, 2018, 16:21 »
Robbo mam jedno pytanie: czy i dlaczego powinniśmy wszyscy wrócić do organizacji?


Online janeczek

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #507 dnia: 28 Styczeń, 2018, 16:40 »
Nie wiem jakiemu celowi mają służyć "uszczypliwe uwagi".


A dlatego poczytaj bo lubisz
http://
http://prawdziweobliczewts.info/blood/dziecikrew.html
To nie nic wspólnego ze zrozumieniem tylko politycznym podejśćem organizacj
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline robbo1

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #508 dnia: 28 Styczeń, 2018, 16:47 »
Wydaje mi się,że  istotą problemu jest powrót do "o r g a n i z a c j i".
Nie tyle powrót ,co traktowanie naszej społeczności nie tyle,jako "organizmu" tylko jako "organizacji".
Nie występuję przeciw naszej nazwie ,czy jej zasadności.
Tylko jej tak traktowaniu.
Jesteśmy ludźmi "z krwi i kości",tworzącymi nasze wyznanie.
I powrót do organizacji nie wydaje się potrzebny,[do domu,do swoich],już tak.
A pod niejednym względem bycie "świadkiem" jest wyzwaniem.
Mam "świeckich" pracowników ,i wiem o czym mówię.
Tego jak żyją,jakie wyznają wartości. itp.
Tak naprawdę większość z nich żyje tylko według jednej zasady:
"żyć bez zasad".
W naszej społeczności w przeciwieństwie do wielu innych nie straciliśmy poszanowania ,dla tradycyjnych wartości.
Jednostki na pewno.
Społeczność nie.
A wracając do tematu,pytania :czy ,to pewnie tak.
Czy koniecznie.
Nie wiem.
Pewnie z tej przyczyny,że szanujemy natchnione słowo itp.
I co najważniejsze ,należymy do społeczności.
"którzy go skwapliwie i z cierpliwością oczekują".Heb.9:28
Nawet jeżeli początkowo z "niecierpliwością",to ponieważ nadal i ciągle to w istocie ,to na pewno oczekujemy na niego:
 "skwapliwie[entuzjastycznie,gorliwie,może i przez to wyrywnie] i z cierpliwością".

Temat nie przetaczania krwi jest emocjonalny i wcale mnie to nie dziwi,jak i istnienia wystąpień przeciw temu.








« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń, 2018, 17:06 wysłana przez robbo1 »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #509 dnia: 28 Styczeń, 2018, 18:09 »
W naszej społeczności w przeciwieństwie do wielu innych nie straciliśmy poszanowania ,dla tradycyjnych wartości.

Czy "wasza społeczność" pamięta zasadę szacunku dla rodziców, czy nie ma wśród was przypadków jak dzieci wyrzekają się rodziców bo ci śmieli zacząć myśleć i opuścili tą destrukcyjną religię? A właśnie szacunek do rodziców jest chyba jedną z tradycyjnych wartości. Czy tradycyjną wartością nie jest pozdrawianie sąsiada bez względu na jego światopogląd, czy może śJ wprowadzili nową tradycję, gardzenia osobami opuszczającymi ich religię? Czy tradycyjną wartością nie jest pielęgnowanie więzów rodzinnych? Czy może znowu jest nowa tradycja dająca możliwość selekcji na tych dobrych, czytaj, członków destrukcyjnej sekty i na tych złych, czyli tych którym wrodzona przyzwoitość nie pozwalała dalej tkwić w tym zakłamaniu?
Robbo z każdą Twoją nieudolną próbą bronienia tej destrukcyjnie działającej na więzi rodzinne i społeczne organizacji religijnej, coraz bardziej strzelasz sobie w kolano.
 Przecież nie można bronić czegoś co jest z gruntu złe. Odróżnij propagandę w stylu Kima z Korei Pn, od faktów.

Ps: Janeczek dwa posty wyżej wkleił przykład łgarstwa Twoich przywódców religijnych. Poczytaj może.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń, 2018, 18:11 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi