Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112614 razy)

Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #510 dnia: 28 Styczeń, 2018, 18:13 »
Cytuj
Cytat: robbo1 w Dzisiaj o 16:47
    W naszej społeczności w przeciwieństwie do wielu innych nie straciliśmy poszanowania ,dla tradycyjnych wartości.
Dla mnie "tradycyjne wartości" to też: różne święta, imieniny, urodziny, zwyczaje, uroczystości, itd.

To CK "w przeciwieństwie do wielu innych STRACIŁO poszanowanie dla tradycyjnych wartości". :(


Offline robbo1

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #511 dnia: 28 Styczeń, 2018, 18:25 »
Twoje zarzuty przypominają sytuację w której człowiek umyty ,uczesany itp.,został odrzucony ,jako ewentualny pracownik ponieważ ma katar i przez to "czerwony nos".
Wyolbrzymiasz jedno ,pomniejszasz drugie.
Wyolbrzymiasz winy ,tego co uznajesz za winę i wydajesz werdykt skazujący.
Tak to widzę.
O wykluczeniu i jego zasadności pisałem.
Nikt nie kwestionuje jego istnienia w pierwszych wiekach ,jako metodzie "wychowawczej".
Dyskusyjne pozostają tylko [powody wykluczenia].
A nie pozdrawianie wykluczonych to jedna z metod praktykowanych przez pierwszych chrześcijan.
Rozumiem,że w podanym przez Jana 2 Liście wer.10-11 jest mowa o unikaniu wprowadzających w oszukańcze nauki ludzi.
Niemniej czytamy tam:
"Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi [o tym,że nasz zbawiciel naprawdę był człowiekiem] ,to nie przyjmujcie go do domu,i go nie pozdrawiajcie".
I wiecie,że w języku gr. n a określenie pozdrowienia używano różnych wyrazów.
W tym użyto,tego,który znaczy...




Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #512 dnia: 28 Styczeń, 2018, 18:48 »
"Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi [o tym,że nasz zbawiciel naprawdę był człowiekiem] ,to nie przyjmujcie go do domu,i go nie pozdrawiajcie".
I wiecie,że w języku gr. n a określenie pozdrowienia używano różnych wyrazów.
W tym użyto,tego,który znaczy...
A co z tymi którzy odeszli z tej destrukcyjnej religii ale dalej wierzą w to co wierzyli, po prostu nie mogli znieść nieludzkiego traktowania przez swoich przywódców religijnych i ciągłych błysków nowymi światełkami po oczach. Dalej wierzą w to co jest napisane w biblii. Czy oni podpadają pod tych o których mowa w fragmencie zacytowanym przez Ciebie?
 Naprawdę wybitnie nieudolnie bronisz ludzkich interpretacji biblii, powstałych tylko i wyłącznie dla gnębienia innych.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #513 dnia: 28 Styczeń, 2018, 18:58 »
Cytuj
Cytat: robbo1 w Dzisiaj o 18:25

    "Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi [o tym,że nasz zbawiciel naprawdę był człowiekiem] ,to nie przyjmujcie go do domu,i go nie pozdrawiajcie".
To teraz napisz jak te słowa rozumieliście przed rokiem 1952, gdy wprowadzono wykluczanie:

   „Niemniej ta ostateczność, jaką jest wykluczenie czy wyłączenie ze społeczności, nie była szeroko praktykowana po zborach i aż do roku 1952 też nie wymagano jej od zborów. [Zobacz »Strażnicę« w wydaniu angielskim z 1 marca 1952 roku, strony 131 do 148] Odtąd jednak nie można było uważać chrześcijańskiego prowadzenia się w życiu po prostu za sprawę prywatną danego człowieka lub grupy ludzi” (Strażnica Nr 22, 1968 s. 6).


Offline robbo1

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #514 dnia: 28 Styczeń, 2018, 19:08 »
Nie nie nie zamierzam wydawać na nikogo wyroku.
Nie uczynisz ze mnie,tym bardziej ja z siebie "sędziego"
Nie moje to zadanie wydawać wyrok.
Nie zastosuję do siebie ,pewnie i ty zdania:
"Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko,lecz sam przez n i k o g o nie jest sądzony" 1 Kor.2:15

Jako ostateczności zastosowania wykluczenia w "upomnieniu" Mat.18:15-20 pisał już Karol T.Russell

« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń, 2018, 19:13 wysłana przez robbo1 »


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #515 dnia: 28 Styczeń, 2018, 20:14 »
Widzisz Robbo, ja jestem Świadkiem Jehowy, tym z takich na maksa oddanych sprawie, ale muszę szczerze przyznać, że znam przypadki 'niesprawiedliwego' wykluczenia. Mój kolega został wykluczony a ponieważ werdyk jest podejmowany bez obecności winnego ale on stał pod drzwiami to nie słyszał w rozmowach starszych rzeczy typu czy widać u niego skruchę? czy żałuje? co zrobił dobrze?

słyszał przez drzwi i wierze, że tak było:

"niby nikt jeszcze o sprawie nie wie ale co jeśli wyjdzie na jaw, że za coś takiego nie został wykluczony? Będzie trzeba robić dużo wizyt pasterskich i uspokajać sytuację, a tak pół roku będzie wykluczony, spokornieje i wróci. Nie chce mi się robić jeszcze więcej wizyt pasterskich bo jest ich już dość."

Ja się pytam, gdzie jest miłość do jednostki? Jezus dbał o 99 owiec czy o jedną zaginioną? A starszy, który był przewodniczącym komitetu i wypowiedział te słowa jest bardzo znaną osobą, która piastuje mnósto dodatkowych przywilejów. Nie usprawiedliwiaj komitetu sądowniczego.

Zadaj sobie pytania:
Jak odbywało się sądzenie w Izraelu jeśli podobno to wzór tej procedury?
Jak niedoskonały człowiek może czytać w czyimś sercu i sprawdzić czy ktoś okazuje skruchę?
Czy w I wieku było ogłoszenie w zborze, że z kimś się masz nie zadawać czy każdy sam miał ocenić tę sytuację?
Kto miał też ocenić czy dana osoba już zerwała z grzesznym postępowaniem? 3 starszych czy zbór? Podpowiem, zbór ale jak ma to zrobić jeśli masz z taką osobą nie utrzymywać kontaktów? Może chodzi o zerwanie więzów duchowych? Jakim człowiekiem trzeba być żeby zabraniać kontaktu z wykluczonym członkiem rodziny?
Otwórz oczy.
Nabonit


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #516 dnia: 28 Styczeń, 2018, 20:21 »
Świadek pisze do Świadka by otworzył oczy :o
Dobre ;D

I to na odstępczym forum.


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #517 dnia: 28 Styczeń, 2018, 20:24 »
Świadek pisze do Świadka by otworzył oczy :o
Dobre ;D

I to na odstępczym forum.
Humor dnia. :)


Offline gedeon

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #518 dnia: 28 Styczeń, 2018, 20:26 »
Świadek pisze do Świadka by otworzył oczy :o
Dobre ;D

I to na odstępczym forum.

Można powiedzieć "cud" czyli cudownie sie to czyta. ;D


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #519 dnia: 28 Styczeń, 2018, 20:27 »
Muszę wam wszystkim "odstępczuchom" pogratulować. 35 stron wątku i chyba niecały tydzień wam zajęło żeby "odwrócić" kolejnego świadka :D


Offline Szarańcza

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #520 dnia: 28 Styczeń, 2018, 20:30 »
Nabonit jesteś debeściak ;D
Byłeś odstępczuchem zanim tu się zalogowałeś, taka prawda.


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #521 dnia: 28 Styczeń, 2018, 20:31 »
Muszę wam wszystkim "odstępczuchom" pogratulować. 35 stron wątku i chyba niecały tydzień wam zajęło żeby "odwrócić" kolejnego świadka :D
Sukcesem jest też to, że Robbo opuszcza zapewne zebrania i też siedzi tu na forum. :)
Warto popatrzeć kiedy ma zebrania w zborze, a kiedy on jest tu na odstępczym forum. ;D
Cytuj
Byłeś odstępczuchem zanim tu się zalogowałeś, taka prawda.
Pewnie każdy ŚJ nosi przy sobie buławę odstępczucha. ;D
Nie każdy ją wyciągnie.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń, 2018, 20:33 wysłana przez Roszada »


Offline Szarańcza

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #522 dnia: 28 Styczeń, 2018, 20:36 »
Muszę wam wszystkim "odstępczuchom" pogratulować. 35 stron wątku i chyba niecały tydzień wam zajęło żeby "odwrócić" kolejnego świadka :D

Inaczej - uruchomić myślenie i trzeźwy osąd.
Odwraca to się każdy sam.


Offline PoProstuJa

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #523 dnia: 28 Styczeń, 2018, 21:09 »
Nabonit jesteś debeściak ;D
Byłeś odstępczuchem zanim tu się zalogowałeś, taka prawda.

Myślę, że Nabonit po prostu ma serce i okazuje innym empatię.
I dlatego na dłuższą metę nie nadaje się do sztywnej organizacji Świadków, gdzie przepis z Hameryki jest ważniejszy od ludzkiego życia.

Jezus mówił "miłosierdzia chcę, a nie ofiary",
a CK mówi: "głoście na akord kosztem życia osobistego i rodzinnego; wrzucajcie do skrzynek - kosztem swoich potrzeb; rozdawajcie gazetki - oto sens waszego życia. Bądźcie ślepo podporządkowani CK, bo inaczej spotka Was wykluczenie."

Człowiek, który ma serce nie nadaje się do tej machiny - i albo odejdzie, albo zwariuje.


Offline Salome

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #524 dnia: 28 Styczeń, 2018, 21:13 »

Człowiek, który ma serce nie nadaje się do tej machiny - i albo odejdzie, albo zwariuje.

Dokładnie, dlatego ci bardzo wrażliwi wariują, a ci bardzo odważni odchodzą.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann