Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112603 razy)

Offline NNN

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #240 dnia: 23 Styczeń, 2018, 16:50 »
 Nabonitowi brakło czasu. Jest świadkiem -przygotowywanie się do zebrań, czytanie Biblii i Strażnicy. Jest pionierem stałym - udaje, że mu tak na godzinach w cale nie zależy, ale przecież jak nie będzie ich wyrabiał to przestanie nim być. Jest sługą pomocniczym, ma być wcześniej na zebraniach, ma wszędzie być aktywnym, dostaje zadania do wykonywania od strasznych i ze strasznymi. I wreszcie - zaczął czytać nasze forum, a to nie jest zadanie na chwilę. Widać było, że nie przeczytał konkretnych przemyśleń i doświadczeń wielu byłych. A do tego jeszcze trzeba odpowiadać forumowiczom, a wiec pisać, a to też jest pracochłonne. Jest szybki, bo młody i pełen zapału, ale może go braknąć. Musi się wysypiać, żeby go starczyło wszędzie. Chociaż pisze, że ma doświadczenie - robił trudne studia i jednocześnie był pionierem i sługą pomocniczym. Nie pamiętam ile musi obecnie pionier wyrobić godzin, ale jak to  wszystko zebrać do kupy, to chyba jak w akordzie.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #241 dnia: 23 Styczeń, 2018, 16:59 »
Dostrzegam Twe dobre intencje i to jest coś warzne. Tylko, że deklaracja nie zawsze idzie z praktyką. To ja tak przeliczyłem na tamtejszy czas, ale czyja to wina, że inni ŚJ nie chcą Ci pomagać? Mimo tego dostrzegam w Tobie pewną chęć obiektywnej konfrontacji, weryfikacji, recenzji poglądów, dlaczego tak, a nie inaczej? Proponowałem i nadal proponuję publiczne 1/1. Pamiętaj jednak, że aby było fer, a jak deklarujesz, że przede wszystkim Biblia, co przyjmuję, to czy Ty 'Nabonit' też przyjmujesz tą zasadę, że nie można działać anonimowo? Porównaj wersy: Ps 26:4 (cz b) ... którzy ukrywają, kim są, nie wchodzę. - Ja 18:20 "mówić jawnie, a nie skrywając swą tożsamość" nawet w przypadku z największym odstępcą jakim jest szatan upublicznić adwersację. Hi 1:6. Tym sposobem mamy "być naśladowcami Boga" Ef 5:1 Dlaczego ŚJ nie chcą naśladować Boga? Mój wizerunek jest jawny jak i wielu innych ex-ŚJ. Odwrotnie jest głosicielami jak i mającymi przywileje, którzy ukrywają się od odpowiedzialności swoistym  immunitetem? Jeśli nie jesteś stronniczym i rzeczywiście zależy Ci na rzeczywistej prawdzie, to dlaczego ukrywasz swą tożsamość? Mogę zrozumieć, a nawet pochwalić, że robisz to ze względu, aby mieć dostęp do tajnych dokumentów Organizacji ŚJ, niedostępnym ŚJ nie będącymi zakonnikami wspólnoty mieszczącej się w  BO Nadarzyna, aby tym sposobem mieć dostęp do rzeczywistej prawdy, nie tylko dla siebie, ale i dla innych w stosownym czasie.. Proszę, czy możesz bez "ogródek" ustosunkować się do tej kwestii?

Drogi Stanisławie,

jestem pod wrażeniem tego, że potrafisz merytorycznie dyskutować. Widać, że wiek, idzie w parze z mądrością. Dlatego Biblia zachęca młode osoby, takie jak ja, aby szanować osoby starsze. Naprawdę uważam, że należy Ci się ogromny szacunek i cieszę się, że jest tutaj ktoś kto potrafi pokazać innym jak powinni funkcjonować.

Pismo Święte zachęca też do tego aby być ostrożnymi. Jezus Chrystus zachęcał do tego. Dawid potrafił udawać nawet chorego aby uzyskać z tego tytułu pewne korzyści. Dlatego pozostanę dalej anonimowy. Zgodnie z wersetami, które zacytowałeś to rady te są dla Ciebie a nie dla mnie ponieważ to Ty nie powinieneś wchodzić z tymi, którzy ukrywają kim są.

Nie przyszedłem też tutaj prowadzić pojedynku 1 na 1. Jak już pisałem, chciałbym aby na forum pojawił się sprawiedliwy opis różnych kwestii. Nie przyszedłem tutaj zmuszać kogoś do zmiany swoich poglądów. Chciałbym aby każdy mógł poznać poglądy dwóch stron. Pismo Święte zachęca do tego aby wysłuchać dwóch stron sporu ponieważ gdy wysłuchasz jednej strony, może wydawać Ci się, że strona ta ma rację, natomiast gdy wysłuchasz drugiej, zobaczysz, że sprawa nie jest tak oczywista.

Jeszcze raz Panie Stanisławie, ogromny szacunek z mojej strony dla Pana za sposób wypowiedzi i merytoryczną rozmowę.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2018, 17:02 wysłana przez Nabonit »
Nabonit


Offline Bożydar

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #242 dnia: 23 Styczeń, 2018, 17:02 »
A ja nie będę nikogo oceniał i bił piany tylko pokornie poczekam na pytania jakie zadałem na stronie 13. :)
Bardzo jestem ciekawy jak Nibonit nam odpowie. Cieszę się, że wróciłeś brachu. :)


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #243 dnia: 23 Styczeń, 2018, 17:07 »
A ja nie będę nikogo oceniał i bił piany tylko pokornie poczekam na pytania jakie zadałem na stronie 13. :)
Bardzo jestem ciekawy jak Nibonit nam odpowie. Cieszę się, że wróciłeś brachu. :)


Czy mogę Cie poprosić o ponowne zadanie tych pytań? Niestety jak sam widzisz w spamie zapewne wiele kwestii pominąłem za co najmocniej Cie przepraszam.
Nabonit


Offline Światus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #244 dnia: 23 Styczeń, 2018, 17:10 »
Nie zgadzasz się z podanymi tam informacjami,czy uważasz,że ja powinienem?
Temat "krzyża" już przerabialiśmy w innym miejscu,i podawałem słownikowe definicje gr. "stauros".
Udowodniłem to,że "pal"[słup,belka] zawsze występuje przed krzyżem.
I taką kolejność wybieramy w swoim tłumaczeniu.
Pewnie idzie ci o "źródło" wiedzy podanych w "Prowadzeniu rozmów..."informacji,ich nierzetelności.
Podaj dane,ewentualnie co dokładnie tam czytamy.

Chciałbym żebyś sprawdził, czy napisano prawdę w kwestii; wygląd krzyża w czasach chrześcijan.
Słownik;
https://1drv.ms/b/s!AiZ0DcEV7uA7gwvq6goSRVKYQDfk
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2018, 17:17 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline robbo1

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #245 dnia: 23 Styczeń, 2018, 17:12 »
Posądzanie innych o "złą wolę" itp.nie jest na miejscu.
Ja na przykład nie ukrywam swojej tożsamości,to jest danych potrafiących mnie zidentyfikować,rozpoznać itp.
Rozumiem jednak,że zamierzasz dyskutować z nowym wypominając mu na wstępie anonimowość.
Nie otwierasz tym -moim zdaniem- drzwi,tylko je zamykasz

-Poszukam innym razem i poszukam na pewno.
Robert Brzeziński.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2018, 17:17 wysłana przez robbo1 »


Offline xXx

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #246 dnia: 23 Styczeń, 2018, 17:30 »
Wspomniałeś że w następnym temacie postarasz się wyjaśnić dlaczego CK zmienia nauki. O tym na jw.org pisze i inni sj to samo mówią. Nudy.

Może napisz temat dlaczego CK nie zmienia niektórych nauk?
Ostracyzm jest  dla mnie nie biblijny. Jezus nigdy nikogo nie zostawił nie odtracał. On wychodził do ludzi zostawiam stado i szedł za owcą. A dlaczego ck nie zmienia tej nauki? Bo były by za duże spadki.  :D
Zakaz Transfuzji Krwi.
Unikanie nieodpowiedniego towarzystwa.
Wiara w to że Tylko u CK jest szansa na przeżycie armagedonu.


Offline Sebastian

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #247 dnia: 23 Styczeń, 2018, 17:34 »
Nabonicie, obiecałeś "opracować" pewne tematy.

Myśle że większość z nas woli normalną wymianę myśli (rozmowę) od czytania opracowań.

Skoro czytasz forum około 2 tygodnie to zapewne zauważyłeś, że robbo1 w miarę normalnie rozmawia (kiedyś zamieszczał listy wersetów teraz coraz częściej pisze albo o własnej indywidualnej wierze albo o własnych przemysleniach itp.). I np. ja czytam go z rosnącą przyjemnością.

Myślę że większość czytelników uszanuje jeśli napiszesz np. "odnoszę się z zaufaniem do nauczania niewolnika" i że woli taką odpowiedź od wklejek ze strażnicy.

Oczywiście liczę sie z tym, że w wielu tematach będziemy różnić sie, ale myśle że uda się nam merytorycznie podyskutować.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #248 dnia: 23 Styczeń, 2018, 17:44 »

Czy mogę Cie poprosić o ponowne zadanie tych pytań? Niestety jak sam widzisz w spamie zapewne wiele kwestii pominąłem za co najmocniej Cie przepraszam.
Nie jestem adresatem Twojego postu, ale sądzę że jako mod mogę pomóc. Proszę, oto link do pytań Bożydara.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/powitanie/chrzescijanski-swiadek-jehowy/msg121136/#msg121136
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2018, 17:51 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #249 dnia: 23 Styczeń, 2018, 17:46 »
Nabonicie, obiecałeś "opracować" pewne tematy.

Myśle że większość z nas woli normalną wymianę myśli (rozmowę) od czytania opracowań.

Skoro czytasz forum około 2 tygodnie to zapewne zauważyłeś, że robbo1 w miarę normalnie rozmawia (kiedyś zamieszczał listy wersetów teraz coraz częściej pisze albo o własnej indywidualnej wierze albo o własnych przemysleniach itp.). I np. ja czytam go z rosnącą przyjemnością.

Myślę że większość czytelników uszanuje jeśli napiszesz np. "odnoszę się z zaufaniem do nauczania niewolnika" i że woli taką odpowiedź od wklejek ze strażnicy.

Oczywiście liczę sie z tym, że w wielu tematach będziemy różnić sie, ale myśle że uda się nam merytorycznie podyskutować.

Drogi Sebastianie,

jesteś jedna z tych osób z którymi na pewno chętnie podyskutuje ponieważ widać, że chcesz rozmawiać merytorycznie. Zapewne źle mnie zrozumiałeś ponieważ pisząc opracuje, miałem na myśli dokładne opisanie sprawy ze strony aktywnego i wierzącego Świadka Jehowy. Nie mam zamiaru tutaj wklejać strażnic ani posługiwać się gotowcami z zebrań itp. jak już mi to zarzucił jeden z użytkowników, twierdząc, że moje przeżycia były opisane w wykładzie czy na kongresie. Wątpię aby były. Piszę tylko o swoich odczuciach i przeżyciach. Chce po prostu pokazać, że medal ma dwie strony a nie tylko jedną.
Nabonit


Offline Stanisław Klocek

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #250 dnia: 23 Styczeń, 2018, 17:52 »
Chciałbym żebyś sprawdził, czy napisano prawdę w kwestii; wygląd krzyża w czasach chrześcijan.
Słownik można znaleźć w necie.
Proszę zostawcie dywagować inne tematy, to nie wątek o krzyżu/palu. Proszę też, aby pokojowo odnosić się do wierzeń innych kimkolwiek są, choć się z nimi nie zgadzamy. Ja tak naprawdę nie chcę atakować i się wykłócać się, czy dusza jest śmiertelna czy nie, pal czy krzyż, Jezus przyszedł czy nie przyszedł w 1914 r., zburzenie Jerozolimy w 607 pne. , czy 587 pne, czy innym roku itp, itd. Przyjmijmy postawę krytycznego badania Biblii, a nie ślepego przyjmowania w niej sprzeczności jak leci. Najważniejszą sprawą jest dążenie do pokojowego współżycia. Co mnie boli u ŚJ, to, że KS są niesprawiedliwe, czasem rzeczywiście gardzą osobami dokonującymi przestępstw zaliczanych do kryminalnych, ale często bywa, że krzywdzą ostracyzmem, jeśli nie zrobili nic zdrożnego, a jedynie nie zgadzają się z interpretacją ŚJ, którzy rzekomo opierają się na Biblii, która tak mocno jest kontrowersyjna i zawiera tak liczne samo-zaprzeczenia. W niej należy szukać zamieszania, które Bóg serwuje zburzeniem cywilizację porządku Rdz 11:7 , gdy innym razem ją ceni 1 Kor 14:33. Proszę, zwróćmy uwagę na źródło, którym jest Biblia zarzewiem nieporozumień, gdyż od niej to zaczynają się wszelkie waśnie skłócające ludzi. Przepraszam, ale może doszedłem do większej znajomości wiedzy na jej temat.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2018, 17:59 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #251 dnia: 23 Styczeń, 2018, 18:07 »
Cytuj
Kochani, już jestem.

Ooo proszę, to mówi już zreformowany ŚJ. :)
Tak nie uczy CK by do odstępców się zwracać. "Kochani!"

Mało tego, wita wszystkich, a przecież CK mówi, takich nawet nie witajcie, bo będziecie mieć udział w ich uczynkach. :)


Offline Stanisław Klocek

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #252 dnia: 23 Styczeń, 2018, 18:21 »
Ooo proszę, to mówi już zreformowany ŚJ. :)
Tak nie uczy CK by do odstępców się zwracać. "Kochani!"
Włodek, przestań tak podchodzić. Czy nie chcesz dostrzegać w nim miłości? Może trzeba czasu. Ja bynajmniej marzę o wypracowaniu wspólnej przyjaźni z najróżniejszymi zwaśnionymi ideologicznie poglądami i wyeliminowaniu wszelkich nieporozumień. Wy obaj wierzycie w Boga biblijnego, choć inaczej, ja agnostyk, deista, a mam nadzieję, że wszyscy dążymy do rozwiązania nieporozumień, które nas zjednoczą do pokojowej przyjaźni. Co jest u mnie nie tak?


Nikt

  • Gość
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #253 dnia: 23 Styczeń, 2018, 18:22 »
........ Biblii, która tak mocno jest kontrowersyjna i zawiera tak liczne samo-zaprzeczenia. W niej należy szukać zamieszania, które Bóg serwuje zburzeniem cywilizację porządku Rdz 11:7 , gdy innym razem ją ceni 1 Kor 14:33. Proszę, zwróćmy uwagę na źródło, którym jest Biblia zarzewiem nieporozumień, gdyż od niej to zaczynają się wszelkie waśnie skłócające ludzi. Przepraszam, ale może doszedłem do większej znajomości wiedzy na jej temat.
Stanisławie piszesz że Biblia pełna jest sprzeczności. A jaka jest ludzkość, jaki jest pojedynczy człowiek ? Jaki jesteś Ty . Czy w każdym z nas nie ma sprzeczności . Jest miłość i nienawiść dwie sprzeczności a jednak w każdym z nas istnieją . Dlaczego jednych lubimy a innych nie ? Dlaczego jest dobro i zło . A co do poznania Biblii to wydaje mi się że trochę idziesz nie tym torem . Biblia jest zapisem historii . Historii zbawienia. Kolejno są objawiane kolejne prawdy.  Człowiek poznaje Boga i poprzez Boga poznaje siebie . Ludzkość dąży do doskonałości co prawda bardzo krętymi drogami ale jednak dąży do dobrego . Każdy z nas jest coraz bardziej świadomy swego istnienia swego ja . Swego kim ja jestem . Gdyby tak spojrzeć wstecz i zobaczyć jak traktowane jest na przestrzeni dziejów świata życie ludzkie to można by zobaczyć , że z biegiem czasu życie nabiera coraz większej wartości . Szczególnie tam gdzie uznaje się Jedynego Boga począwszy od Izraela aż do dziś . W kulturze japońskiej chińskiej  indyjskiej albo muzułmańskiej zdaje się nie ma albo jeszcze nie tak dawno nie było takiego szacunku dla drugiego człowieka jak w chrześcijaństwie . A Ty Stanisławie wyciągasz dwa wersety jeden z początku opisu dziejów zbawienia a drugi z końca  i je porównujesz. To tak jakbym ja porównał to co mówiłeś jak miałeś pięć sześć lat z tym co mówisz dziś . Choć nie jestem przekonany czy w to dobry przykład . Nie mniej człowiek starszy mądrzejszy choć błądzić mu wolno tak jak ludzkości .
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2018, 19:12 wysłana przez Nikt »


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #254 dnia: 23 Styczeń, 2018, 18:23 »
Ja tak sobie tylko podglądam całą tą "dyskusję" i przypomniało mi się, co tak bardzo mi przeszkadzało w niektórych zamianowanych osobach.
Zanim określę dokładnie, zaznaczam, że nie mam zamiaru oceniać Ciebie Nabonicie.
Jesteśmy przed sobą Avatarem i Nickiem, ile jest prawdy o nas wiemy tylko my..
Ale do rzeczy.
Kłuje w oczy ta zborowa/świadkowska "wyższość".
Tak z tobą porozmawiam bo jesteś miły.
Ty piszesz zbyt emocjonalnie to traktuje twoje posty jak spam..itd.
Przypomina mi to też sytuację, gdy przed drzwiami w służbie ktoś oskarżył SJ o to, że są sektą.
Domownikom powiesz, że to nieprawda, bo jesteśmy legalnie zarejestrowanym związkiem..blabla.
A na karcie terenu zamieścisz notatkę "nie odwiedzać, krzykacz z utwierdzonymi błędnymi informacjami.Szkoda czasu dla tego Pana.."
Dlatego jeśli jesteś nową postacią na tym forum, można powiedzieć "gościem" to jak kultura jaką się szczycisz pozwala ci decydować komu odpowiesz, a komu już nie?
Tu nie jesteś sługą czy starszym i nie decydujesz który głosiciel otrzyma od Ciebie odpowiedzi..
A to, że już określasz jakie tematy założysz, nie przekonując ani jednej osoby w poprzednim..jest kpiną z "rozmówcy"