Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112528 razy)

Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #90 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:20 »
Ten sobie wziął Nabonida za patrona.
A trampek kiedyś Kserksesa.

Lubią tych pogańskich władców. ;D


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #91 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:20 »
Dobra, dziękuję Ci za odpowiedzi:-)
Co do tej pedofilii to mam tylko taką obserwację - skoro org szczyci się przodowaniem w oczyszczaniu, to powinien każdy przypadek od początku usuwać bez czekania na Państwo. Po wybuchu afery pokazał, że ma w pompie Państwo i ofiary. Często podają jakieś nowe postanowienia jako ‘od Jehowy’ - i tak kupuje to 8 mln osób - ale piszą, że to oni tak postanowili i liczą na błogosławieństwo Boże. W przypadku problemu pedofilii powinni byli też zacząć przodować ponad inne religie i wywalać na zbity pysk i liczyć, że Jehowa pobłogosławi tym postanowieniom. Nie zrobili tak i widać, że nie pobłogosławił. Przykład Szyszki i podobnych pokazuje, że to jest pokłosie tych zaniedbań CK sprzed kilkudziesięciu lat. I to nie o takich jak on oczyszcza się organizacja - ona ubożeje o takich jak on, a pleśń rośnie dalej.

Swoją drogą zbierasz plombę za plombą, dawno tu tak nikt nie oberwał - coś mi się wydaje, ze z wrażenia nie zaśniesz do jutra wieczora:-)

Pozdrawiam Cię!

Ja cieszę się, że organizacja zmienia się i oczyszcza. Czasem 'Cezar' musi tupnąć nogą, że zwrócić uwagę na jakiś problem i to bardzo cenne bo ważniejsze niż dobre imię organizacji Świadków Jehowy jest bezpieczeństwo dzieci.
Nie zauważyłem, żebym obrywał, na razie większość jest bardzo kulturalna poza drobnymi wyjątkami. Cieszę się, że są osoby, które chcą dyskutować.

A ja usłyszałem z ust starszych na odchodne. "Zamknąłeś sobie drogę do zbawienia". Kto kłamie?

Cytat z publikacji śJ mówiący o tym poproszę.
 Pamiętasz filmik z kongresów z 2016 r. Ten o córce która jako wykluczona musiała się wyprowadzić z domu. I potem jest scena jak dzwoni do swojej mamy, a ona telefonu nie odbiera. Popierasz takie postępowanie? Chciałbyś znaleźć się w takiej sytuacji będąc na miejscu tej dziewczyny, odebrał byś telefon od wykluczonego bliskiego krewnego? Czy takie wzniosłe zasady kreuje Twój bóg? Czy jakby Jezus stał obok tej matki i widział że nie odebrała ona telefonu od córki, pochwaliłby ją? Odpowiedz mi na te pytania. Ale tak jak człowiek, nie chcę sloganów WTS-owskich.

A i jeszcze typowo prywatne pytanie niezwiązane z tematem. Raportujesz sobie godzinki przegadane z nami?
 

Jeśli starsi zboru Ci tak powiedzieli to mogę tylko powiedzieć, że zachowali się bardzo słabo i odpowiedzą za to kiedyś przed Jezusem z podwójną odpowiedzialnością bo lepiej było by im przywiązać do szyi kamień młyński niż kogoś zgorszyć.

Film z kongresu interpretujesz bardzo błędnie. Córka sama się wyprowadziła ponieważ wybrała inne życie, dlatego została wykluczona a rodzice chcieli jej pomóc zerwać z grzesznym postępowaniem. Gdyby nie trwała w grzesznym postępowaniu to sądzę, że nie wyprowadziła by się z domu. Znam przykład w zborze Piaseczno, kiedy to pełnoletnia córka została wykluczona za niemoralność z pełnoletnim bratem ze zboru Zalesie Górne. W obu przypadkach byli dziećmi starszych zboru. Córka mieszkała dalej z rodzicami i jej Tato dalej był starszym zboru, jeździła nawet z nimi na zebrania. Brat z Zalesia Górnego wyprowadził się na początku jednak po jakimś czasie wrócił do domu, kiedy zaprzestał grzeszyć i jego Tato, który jest znanym starszym ponieważ udziela się mocno w RKB przyjął go pod swój dach. Dalej był starszym i jest. Dlatego w filmie tym chodzi tylko i wyłącznie o sytuację gdy syn lub córka grzeszą i chcą grzeszyć. Jeśli moje dziecko lub brat lub Mama lub Tata lub dziadek lub babcia by grzeszyli i nie chcieli by się zmienić to bym z nimi nie gadał. Jeśli widziałbym, że przestali grzeszyć to zrobił bym wszystko żeby im pomóc.
Nabonit


Offline Światus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #92 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:21 »
Przykład o restauracji w kontekście CK jest po prostu nie trafiony imo.

Ależ jak najbardziej jest!
Czekam aż zamkną restaurację, albo przyjdzie SANEPID i wlepi kary  :D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #93 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:21 »
18 gości przegląda teraz ten wątek. Muszę IP sprawdzić, ilu jest z Nadarzyna.
Już  23 Gości przegląda ten wątek.


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #94 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:22 »
Natomiast krytyka Ciała Kierowniczego to oczywiście odstępstwo za które jest się wykluczanym z organizacji. Gdybyś zakończył rozmowę na tym, że ta sieć nie jest Twoja to nikt by Cię nie wykluczył.
Kilka wątków wcześniej uparcie twierdziłeś ze każdy świadek może myśleć co chce tylko tego nie rozgłaszać. Ja tylko skrycie powiedziałem że nie słucham ludzi... i to było jedyną przyczyną wykluczenia. A skoro tak czyszczą swoją organizacyjkę to widać pedofilia nie jest czymś rażącym skoro ich nawet ukrywają! Natomiast bardzo nie tolerują osób które nie zgadzają się z ludzkimi naukami CK. Jest to w ich mniemaniu grzech największy. A Ty już po jednej kwestii się miotasz wykazując że tak na prawdę nie znasz jasnego stanowiska SJ, które brzmi - nie wierzysz w nauki ogłaszane przez CK - nie możesz być SJ. Z uwagi na podstawowe braki w Twej wiedzy śmiem powątpiewać w Twą nominację na sługusa.


Tusia

  • Gość
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #95 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:23 »
Już  23 Gości przegląda ten wątek.

Z Nadarzyna. Prowadzą śledztwo, któż to jest ten Nabonid.


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #96 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:23 »
Cytuj
Ja cieszę się, że organizacja zmienia się i oczyszcza. Czasem 'Cezar' musi tupnąć nogą,
No wszyscy się cieszą, że ta pedofilia się skończy. ;)


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #97 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:26 »
   No, ładnie.
   Wątek od dzisiaj 17:52 ...
   I już sześć stron zaliczył.
   To nawet userzy tego forum tak szybko nie jadą.

   Ciekawe, kto kogo przekona.
   Jeszcze obecny śj, pozdrawia gorliwego śj.
   Nabonid.
   Bardzo uważaj, bo możesz zgubić swoje wszystkie poglądy i przekonanie.
   Już tu mieliśmy takich, a na dziś nie są śj.
   :D :D :D
Esterko, Nabonit daje nam wieczorną rozrywkę :)


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #98 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:28 »
Kilka wątków wcześniej uparcie twierdziłeś ze każdy świadek może myśleć co chce tylko tego nie rozgłaszać. Ja tylko skrycie powiedziałem że nie słucham ludzi... i to było jedyną przyczyną wykluczenia. A skoro tak czyszczą swoją organizacyjkę to widać pedofilia nie jest czymś rażącym skoro ich nawet ukrywają! Natomiast bardzo nie tolerują osób które nie zgadzają się z ludzkimi naukami CK. Jest to w ich mniemaniu grzech największy. A Ty już po jednej kwestii się miotasz wykazując że tak na prawdę nie znasz jasnego stanowiska SJ, które brzmi - nie wierzysz w nauki ogłaszane przez CK - nie możesz być SJ. Z uwagi na podstawowe braki w Twej wiedzy śmiem powątpiewać w Twą nominację na sługusa.

Jeśli uważasz po tej wizycie pasterskiej, że nie powinieneś być wykluczony za odstępstwo to niestety jesteś w błędzie. Nie będę pisał na mój temat bo nie ja jestem przedmiotem dyskusji.
Nigdy nie zostaniesz wykluczony jeśli nie afiszujesz się ze swoimi poglądami.
Przykład o restauracji w kontekście CK jest po prostu nie trafiony imo.
Pytałem NO nie tylko o pedofilów.
Przez to miałem nie jedną "pasterkę" i wiele przyjemnych rozmów w gronie.
Jednak średnio jestem wstanie uwierzyć, że pytając NO o te sprawy masz spokój w zborze i nadal uslugujesz.
Ale to moje demony i moja głowa..
Cóż jeśli nie przeszkadzają ci te odszkodowania wypłacane przez WTS i wypływające kolejne afery, które dowodzą, że starsi nadal ukrywają pedofilii to twoje sumienie.
Jeśli zostaniesz odstępcą to możesz na nas liczyć.
My się ludzi nie wypieramy

Nadzorca Obwodu nie poinformował Cie o tym, że od momentu zmian każda sprawa jest zgłaszana do Państwa?
Co do przykładu restauracji to oczywiste, że nie jest doskonały jednak starałem się wyjaśnić dlaczego sprawa jest załatwiana w taki sposób a nie inny. Odstępcą nie zostanę bo uważam organizację za coś wartościowego.

   No, ładnie.
   Wątek od dzisiaj 17:52 ...
   I już sześć stron zaliczył.
   To nawet userzy tego forum tak szybko nie jadą.

   Ciekawe, kto kogo przekona.
   Jeszcze obecny śj, pozdrawia gorliwego śj.
   Nabonid.
   Bardzo uważaj, bo możesz zgubić swoje wszystkie poglądy i przekonanie.
   Już tu mieliśmy takich, a na dziś nie są śj.
   :D :D :D

Dzień dobry, ja liczę, że ktoś z osób tu obecnych dostrzeże, że część zarzutów nie jest sprawiedliwa.
Nabonit


Offline Asturia

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #99 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:33 »
Czuje się wolnym człowiekiem. Nikt nie nakazuje mi wiary. Wierzę w to co chcę.

dlaczego kłamiesz? myślisz, że z dziećmi rozmawiasz?
jestem w tej organizacji 25 lat, od kilku lat nauczyłem się czytać i analizować bez filtra Jw.org, jeżeli nie skruszysz beton to dalej będziesz w niewoli, może jak Pan pomoże zrozumiesz, że sam siebie oszukujesz, bo nie jesteś wolny.


Nikt nie nakazuje ci wiary? a na podstawie jakich szkiców wygłaszasz wykłady?

Co studiujesz z ludźmi na terenie kiedy okazują zainteresowanie? od kogo masz te gotowe nauki o 1914 i 1919 roku ( 1914 rok 100% fałszywa nauka wypożyczona od Babilonu, od adwentystów)

Jak jesteś wolnym człowiekiem dlaczego na terenie nie opowiadasz o naukach niewolnika z którymi nie zgadzasz się, przecież to nie zbór, ani chrześcijanie, to tylko zainteresowani, rozdźwięków nie robisz, a masz powiedzieć jak ty rozumiesz dany temat a nie odgrywać klauna

Nie masz pana wiary, to dlaczego ucisz innym o niewidzialnej obecności Jezusa? kolejna fałszywa nauka która została adoptowana od adwentystów, w ogóle analizujesz historię twojej religii?

studia tu nic nie dadzą, zabieraj się do roboty, bo to, że inni mówili religia świadków to prawdziwa religia nie ma nic wspólnego z prawdą, niestety twoja religia uczy mnóstwo fałszywych dogmatów i nauk, może sam sprawdzisz dlaczego tak jest?

włącz wiertarkę i wierć bo dalej zostaniesz naiwnym i zmanipulowanym świadkiem
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 21:42 wysłana przez Asturia »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #100 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:33 »
Wysłuchaj tego proszę i sam oceń czy to słuszne. Ja bardzo szanuję Religę bo to niezwykły człowiek i dla mnie mistrz w swojej dziedzinie.
.

Wysłuchałam , choć nie do mnie skierowałeś tą rozmowę odpowiem ,
zwróciłeś uwagę , że prof Religa bardzo dosadnie podkreślił fakt , że pacjent jest poinformowany o konsekwencjach  odmowy?  , że to tylko i wyłącznie jest ryzyko pacjenta?, że  lekarze w takiej sytuacji nie ponoszą odpowiedzialności za konsekwencje?

Świetnie , że świadkowie pozwolili medycynie doświadczyć jak daleko można przesunąć granice ,
w końcu obrońcy zwierząt nie wyrażają zgody na to by na biednych zwierzakach  prowadzić badania a tu proszę są żywi ochotnicy , świadomi zagrożeń i pozwalają .


Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #101 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:35 »
Film z kongresu interpretujesz bardzo błędnie.

Wg mnie to Ty błędnie interpretujesz ten film. Jestem rodzicem pełnoletnich dzieci (starszych od Ciebie) i wierz mi że choćby nie wiadomo jak moje dzieci by "nagrzeszyły", nigdy, przenigdy nie zlekceważyłbym telefonu od dziecka, pomimo że są samodzielne. To się nazywa "uczucia wyższe". Wybacz, ale wg mnie Ty nie wierzysz w boga tylko w organizację. Osobiście jestem osobą niewierzącą, ale nigdy nie zachowałbym się w tak nieludzki sposób. I za to dzięki WTS-owi, bo swoim nieludzkim zachowaniem przykrywanym rzekomą miłością bożą, wyleczył mnie z wszelkiej wiary.
PS: Cały czas czekam na cytat od Ciebie z publikacji śJ mówiący o pomocy dla osób z poza zboru.
I proszę ponownie o odpowiedź, czy raportujesz godziny przegadane z nami
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 21:39 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #102 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:36 »
Nabonid.
Mnie NO nie musi mówić jakie są procedury.
Jest wysoce prawdopodobne, że znam je wcześniej niż on..
NO powiadomił mnie tylko o wizycie w pokoiku.
Powód zbyt wiele pytań.
Dziwne bo były takie jak twoje.
Też kiedyś tak myślałem o organizacji.
Jednak instytucja która ukrywa przestępstwa, wypiera się faktów a datki przeznacza na odszkodowania to nie moja bajka..


Offline Estera

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #103 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:38 »
Esterko, Nabonit daje nam wieczorną rozrywkę :)
   No też tak mi się wydaje.
   Bo jak czytam Jego wypowiedzi, to naprawdę chłopak chyba nie wie w czym siedzi?
   Ale jeszcze młody, ma prawo być zdezorientowany.
   A CK niezły ferment w mózgach robi, żeby ludzie się nie połapali.
   :(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #104 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:39 »
Dokładnie Nemo - jeden z polskich exśj mówił, że organizacja śj produkuje najwięcej ateistów. Ale nie takich nigdy nieprzekonanych co do istnienia Boga, a raczej przekonwertowanych z silnie wierzących i praktykujących. ‘Świadkowie Jehowy bez cenzury’ - na tym kanale.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.