Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112579 razy)

Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:05 »
Dobra, dziękuję Ci za odpowiedzi:-)
Co do tej pedofilii to mam tylko taką obserwację - skoro org szczyci się przodowaniem w oczyszczaniu, to powinien każdy przypadek od początku usuwać bez czekania na Państwo. Po wybuchu afery pokazał, że ma w pompie Państwo i ofiary. Często podają jakieś nowe postanowienia jako ‘od Jehowy’ - i tak kupuje to 8 mln osób - ale piszą, że to oni tak postanowili i liczą na błogosławieństwo Boże. W przypadku problemu pedofilii powinni byli też zacząć przodować ponad inne religie i wywalać na zbity pysk i liczyć, że Jehowa pobłogosławi tym postanowieniom. Nie zrobili tak i widać, że nie pobłogosławił. Przykład Szyszki i podobnych pokazuje, że to jest pokłosie tych zaniedbań CK sprzed kilkudziesięciu lat. I to nie o takich jak on oczyszcza się organizacja - ona ubożeje o takich jak on, a pleśń rośnie dalej.

Swoją drogą zbierasz plombę za plombą, dawno tu tak nikt nie oberwał - coś mi się wydaje, ze z wrażenia nie zaśniesz do jutra wieczora:-)

Pozdrawiam Cię!
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Tusia

  • Gość
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #76 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:06 »
organizacja oczyszcza się z osób

Organizacja upada. To tylko kwestia czasu. Nastąpi to już wkrótce:

http://piotrandryszczak.pl/wkrotce.html

 ;D





Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #77 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:08 »
Organizacja upada. To tylko kwestia czasu. Nastąpi to już wkrótce:
Oby, módlmy się o to z całego serca :)


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #78 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:09 »
Nabonit masz 23 lata, jesteś młodym człowiekiem, bronisz coś czego nie znasz, mam dobrą radę dla ciebie, zastanawiaj się, na czym polega chrześcijanka wolność, jestem 100% pewny, że na ten moment absolutnie nic nie wiesz na ten temat i nie możesz wiedzieć dopóki karmisz się ze stołu twojego niewolnika, CK nigdy nie pozwoli, żebyś zrozumiał co to jest, jesteś w niewoli, w niewoli duchowej, masz nad sobą ludzi którzy są panami twojej wiary i nie mów że tak nie jest, bo jak mam rozumieć że w pewnych sprawach nie zgadzasz się z ''jedynym kanałem'' ale dla świętego spokoju siedzisz cicho i czekasz na Boga?

masz pewność, że różne sprawy nie funkcjonują tak jak podaje Biblia ale i tak odgrywasz piękną rolę niby wszystko jest cacy zachęcając/nauczając innych aby wierzyli w rożne bzdury wymyślone prze ''niewolnika''?

jesteś w niewoli ratuj się i nie pakuj innych w duchowe niewolnictwo CK, to, że zauważyłeś coś (coś nie zgodnie z Biblią) i nie możesz o tym głośno mówić, bo sam dobrze wiesz dlaczego i nie kupuję twojego tłumaczenia, że nie robisz tak bo jedność w zborze, już pokazuje, że masz nad sobą ludzkich panów, bo w imię prawdy trzeba robić wszystko, kiedy Paweł odważnie zganił Piotra nie powiedział, nie zrobię tego bo zbór straci jedność lub spokojnie poczekam na Boga.

2 Kor 1:24: Nie jesteśmy panami waszej wiary, lecz współtwórcami waszej radości, bo przy wierze mocno stoicie. [Biblia Poznańska]

Czuje się wolnym człowiekiem. Nikt nie nakazuje mi wiary. Wierzę w to co chcę. Natomiast Biblia mówi, żeby nie wprowadzać rozdźwięków ani nie tworzyć sekt. Dlatego nie należy nauczać innych swoich poglądów ponieważ jednemu nie podoba się ta nauka a innemu inna a każde królestwo wewnętrznie podzielone się rozpadnie.

Sprawdź sobie czym jest kłamstwo a czym jest blef. Ta sieć była 4 miesiące i sprawdzałem jak szybko ktoś doniesie... trochę im zeszło. Nawet jeśli uznasz to za kłamstwo to nie było ono uporczywe gdyż tylko raz to powiedziałem. I po komitecie powiedziano mi (nie byłem na nim) że przyczyną wykluczenia jest fakt że nie uznaję CK. o kłamstwie do którego tak pijesz nie wspomnieli. Gdyż oni do dziś nie są pewni czy to moja czy nie moja sieć. Na marginesie ona nie jest moja ale pochodzi z mego mieszkania :) więc tak na prawdę nie kłamałem.... Zdziwko??

Z tego co kojarzę to napisałeś posta, że Ty założyłeś tę sieć. Jeśli nie kłamałeś to przepraszam. Natomiast krytyka Ciała Kierowniczego to oczywiście odstępstwo za które jest się wykluczanym z organizacji. Gdybyś zakończył rozmowę na tym, że ta sieć nie jest Twoja to nikt by Cię nie wykluczył.

Szczycić się błędem a zalatwiać sprawy na zapleczu to różna sprawa.
I jest to moje odczucie plus osób mi bliskich.
Pamiętaj, że pytałem też o konkretne przypadki zgłoszeń, a nie zdanie typu zgłaszają bo muszą.
Nie odbierz mnie źle, ale lubię prawdę i fakty.
Dlatego nie chodzę na zebrania.. ;)


Restauracje załatwiają takie sprawy zazwyczaj po cichu i dają np. darmowe kolacje czy w inny sposób próbują rekompensować daną stratę. Oczywiście problem pedofilii jest znacznie poważniejszy dlatego Świadkowie Jehowy wypłacają ogromne odszkodowania dla ofiar tego niegodziwego czynu. Dodatkowo wprowadzają zmiany tak aby więcej do tego nie dochodziło. Niestety nie potrafię podać Ci żadnego przykładu ponieważ starsi zachowują poufność w tych sprawach. Jednak pytałem nadzorcę obwodu o te sprawy ponieważ padają takie zarzuty wobec Świadków Jehowy i Nadzorca Obwodu powiedział, że od jakiegoś czasu KAŻDY przypadek jest zgłaszany do odpowiednich organów ścigania tak aby uniknąć problemów na przyszłość. Zapytaj swojego Nadzorcę obwodu o tę kwestię skoro dalej jesteś Świadkiem Jehowy.

Czesc Nabonit !
Chetnie uslyszalbym od Ciebie , co sadzisz o  tzw. Wyroku Bozym  na ludziach , ktorzy z roznych przyczyn nie sluza Bogu i nie oddaja mu czci . Czy taki wyrok jest zgodny z Twoim poczuciem sprawiedliwosci ?
A jezeli tak , to czy wzialbys osobiscie udzial w wykonywaniu tego wyroku ? Pzdr.

Hej :) fajny nick.

uważam, że Jezus osądzi każdego sprawiedliwie. Biblia wyraźnie wskazuje, że każdy dostanie też szansę na pokazanie kim tak naprawdę jest. Dlatego wierze, że wyrok ten będzie sprawiedliwy. Co do brania udziału w wykonywaniu wyroku to nie mam kompetencji ani do osądzani ani do wykonywania wyroku.

Cześć Nabonit. Jak miałem 23 lata to tez broniłem organizacji i denerwowałem się na odstępców. Tez jestem z rodziny świadków i to od kilku pokoleń. Jestem byłym starszym, nadal w organizacji.

Chce tylko doprecyzowac odnośnie zgłaszania przypadków pedofilii przez Biuro Oddziału. Ponieważ po opublikowaniu listu z lipca 2017 roku, miałem do czynienia z przypadkiem pedofilii w zborze wiem jak działają teraz starsi. Rzeczywiście musza to zgłosić, ale zgłoszenia nie dokonuje Biuro Oddziału. Nie nakazują tego starszym, a jedynie upewniają się czy maja taki zamiar. Natomiast samego zgłoszenia dokonują starsi, którzy są osobiście zaanagażowania w sprawę.

Przy okazji mam tez kilka pytań do ciebie:
1. Jak zapatrujesz się na kwestie transfuzji krwi?
2. Jak wyjaśnić, ze zakaz spożywania krwi odnosi się rownież do przeszczepu krwi?
3. Dlaczego nie mogę jako SJ dokonać autotransfuzji, pomimo tego, ze moja wlasna krew po opuszczeniu organizmu nie wyobraża mojego utraconego życia, ponieważ nadal żyje i w związku z tym nie zachodzi potrzeba wyłania krwi do ziemi?
4. Jak udaje Ci się wierzyć w rok 1914 i 1919 jako fundamentalne daty dla naszej religii, skoro rok 607 p.n.e. Jako rok zburzenia Jerozolimy jest błędny i istnieje na to przytłaczająca liczba dowodów?



1. Nie przyjął bym krwi nie dlatego, że uczymy tak innych tylko dlatego, że zawsze brzydziłem się krwi. Jednak nie mówię tego stanowczo ponieważ podobno gdy człowiek ma nóż na gardle to różnie bywa dlatego nie będę w tej kwestii dogmatyczny i zbyt pewny siebie.
2. Nie potrafię tego wyjaśnić dlatego uważam, że każdy kto przyjmuje transfuzję zda sprawę przed Bogiem za siebie. Jest to ciekawy temat bo są Świadkowie, którzy wracają do zboru po transfuzji. Dodatkowo jeśli chodzi o tę kwestię to:
Wysłuchaj tego proszę i sam oceń czy to słuszne. Ja bardzo szanuję Religę bo to niezwykły człowiek i dla mnie mistrz w swojej dziedzinie.
3. Film, który Ci wysłałem może coś pomoże.
4. Nie skupiam się na żadnej dacie. Służę Bogu z miłości a nie żeby nie umrzeć. Nawet jeśli umrę to wierzę, że Bóg mnie wskrzesi.
Nabonit


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:09 »
Świadkowie Jehowy uważają, że ostateczny osąd każdego człowieka należy do Jezusa Chrystusa.
A ja usłyszałem z ust starszych na odchodne. "Zamknąłeś sobie drogę do zbawienia". Kto kłamie?

Nemo, ostatnimi czasy organizacja zachęca do tego aby pomagać tym, którzy z róznych przyczyn odeszli ze zboru.

Cytat z publikacji śJ mówiący o tym poproszę.

Nigdy nawet gdy głoszę, nie chodzi mi o przyciąganie ludzi do zboru, skupiam się na tym żeby ludzie wierzyli w Boga i trzymali się Jego wzniosłych zasad. Myślę, że łatwiej będzie im trzymać się tych zasad, będąc w zborze.
Pamiętasz filmik z kongresów z 2016 r. Ten o córce która jako wykluczona musiała się wyprowadzić z domu. I potem jest scena jak dzwoni do swojej mamy, a ona telefonu nie odbiera. Popierasz takie postępowanie? Chciałbyś znaleźć się w takiej sytuacji będąc na miejscu tej dziewczyny, odebrał byś telefon od wykluczonego bliskiego krewnego? Czy takie wzniosłe zasady kreuje Twój bóg? Czy jakby Jezus stał obok tej matki i widział że nie odebrała ona telefonu od córki, pochwaliłby ją? Odpowiedz mi na te pytania. Ale tak jak człowiek, nie chcę sloganów WTS-owskich.

A i jeszcze typowo prywatne pytanie niezwiązane z tematem. Raportujesz sobie godzinki przegadane z nami?
 

« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 21:11 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Światus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #80 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:12 »
Organizacja upada. To tylko kwestia czasu. Nastąpi to już wkrótce:

http://piotrandryszczak.pl/wkrotce.html

 ;D

Oj Tusia, wymagasz od chłopaka, który jest jednym pokoleniem ze swoim dziadkiem...
Pewnie nawet siedzieli w szkole w jednej ławce  ;D ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #81 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:13 »
Witam w ten piękny, śnieżny wieczór. Świadkowie Jehowy uczą, że każdy zda sam sprawę przed Bogiem. Nigdy Ciało Kierownicze nie pisało, że to oni odpowiedzą za kogoś. Dlatego warto samemu mieć swoje przemyślenia. Oczywiście, nie należy się tym afiszować i narzucać swojego zdania innym aby nie czynić podziałów i rozdźwięków w organizacji. Każdy ma jednak swój rozum i może wierzyć tak jak chce. Odstępstwo to przedstawianie swoich poglądów innym.

Witaj Nabonit , nie mogę zgodzić się z Tobą , że jak piszesz
 "Nigdy Ciało Kierownicze nie pisało, że to oni odpowiedzą za kogoś."

otóż w jednej z rozmów ze starszymi usłyszałam takie słowa

Hebr 13: 17

17  Bądźcie posłuszni tym, którzy wśród was przewodzą,+ i bądźcie ulegli,+ oni bowiem czuwają nad waszymi duszami jako mający zdać sprawę+ — żeby mogli to czynić z radością, a nie ze wzdychaniem, bo to wyszłoby wam na szkodę.+

Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #82 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:14 »
18 gości przegląda teraz ten wątek. Muszę IP sprawdzić, ilu jest z Nadarzyna.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #83 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:15 »
Cytuj
Świadkowie Jehowy uważają, że ostateczny osąd każdego człowieka należy do Jezusa Chrystusa.
G... prawda. :)
„Noe i jego bogobojni domownicy ocaleli dzięki schronieniu się w arce, a nasze ocalenie zależy od okazywania wiary oraz od lojalnej współpracy z ziemską częścią wszechświatowej organizacji Jehowy” (Strażnica Nr 10, 2006 s. 22-23).

Wskazówki organizacji Jehowy, od których będzie zależało nasze życie, według ludzkiej oceny mogą się wtedy wydać niepraktyczne. Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie” (Strażnica 15.11 2013 s. 20).

„Co jest niezbędne, żeby ludzie zostali wybawieni? Ze sprawozdania za rok służbowy 2014 wynika, że lud Boży z zapałem i gorliwością głosi dobrą nowinę o Królestwie (Mat. 24:14). Dzięki służbie od drzwi do drzwi, specjalnym kampaniom z traktatami i zaproszeniami oraz świadczeniu publicznemu prawda biblijna dociera do ludzi na niespotykaną dotąd skalę. Jednak żeby ktoś został wybawiony, musimy studiować z nim Biblię i pomóc mu stać się uczniem Jezusa (1 Tym. 2:4)” (Nasza Służba Królestwa Nr 7, 2015 s. 1).

Organizacja zbawia a nie Jezus wg Towarzystwa. :-\


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #84 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:15 »
Sprawdź i daj znać Ilu i kto :)
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Tusia

  • Gość
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #85 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:16 »
uważam, że Jezus osądzi każdego sprawiedliwie.

Jezus Jezus dzisiaj to wg Świadków Jehowy archanioł Michał. A ja wyczytałem, że staniemy jednak nie przed Trybunałem archanioła Michała, a przed Bogiem, Jezusem Chrystusem:

Rz 14:10 bt5 "Wszyscy przecież staniemy przed trybunałem Boga."

2Kor 5:10 bt5 "Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre."

Nie skupiam się na żadnej dacie.

Kiedyś Świadkowie Jehowy skupiali się nie na jednej dacie, ale na wielu. Nie chcę tracić całego tygodnia, miesiąca czy lat, na wyliczaniu wszystkich dat.
 ;D


« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 21:19 wysłana przez Tusia »


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #86 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:16 »
A nie mówiłem, że będzie fajna zabawa. ;D

Nie to co z robbo czy trampkiem. :(


Offline Estera

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #87 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:18 »
   No, ładnie.
   Wątek od dzisiaj 17:52 ...
   I już sześć stron zaliczył.
   To nawet userzy tego forum tak szybko nie jadą.

   Ciekawe, kto kogo przekona.
   Jeszcze obecny śj, pozdrawia gorliwego śj.
   Nabonid.
   Bardzo uważaj, bo możesz zgubić swoje wszystkie poglądy i przekonanie.
   Już tu mieliśmy takich, a na dziś nie są śj.
   :D :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #88 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:19 »
Przykład o restauracji w kontekście CK jest po prostu nie trafiony imo.
Pytałem NO nie tylko o pedofilów.
Przez to miałem nie jedną "pasterkę" i wiele przyjemnych rozmów w gronie.
Jednak średnio jestem wstanie uwierzyć, że pytając NO o te sprawy masz spokój w zborze i nadal uslugujesz.
Ale to moje demony i moja głowa..
Cóż jeśli nie przeszkadzają ci te odszkodowania wypłacane przez WTS i wypływające kolejne afery, które dowodzą, że starsi nadal ukrywają pedofilii to twoje sumienie.
Jeśli zostaniesz odstępcą to możesz na nas liczyć.
My się ludzi nie wypieramy


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #89 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:20 »
Sprawdź i daj znać Ilu i kto :)
Napiszę, że znalazłem.  ;D Zmienia się jak w kalejdoskopie, już 23 gości.
Drodzy śJ nie bójcie się rejestrować. Komitety sądownicze są do waszej dyspozycji.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi