Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112488 razy)

Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #45 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:00 »
Cóż..
Myślałem, że po takim wstępie wyczerpująco odpowiesz na parę pytań.
Jednak pozostał tylko posmak.
Chodziło mi o NAUKĘ O POKOLENIU.
definicje czym jest znam.
O braku odniesienia do Biblii przemilcze.
Ooo tu ma ściągawkę do omawiania na jw.org:

https://www.jw.org/pl/publikacje/program-zebran-swiadkow-jehowy/marzec-2018-mwb/program-zebrania-19-25mar/bliskosc-konca-tego-systemu-rzeczy-pytania/

Z F. Franzem jako znakiem czasu. ;D
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 20:04 wysłana przez Roszada »


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:01 »
Cóż..
Myślałem, że po takim wstępie wyczerpująco odpowiesz na parę pytań.
Jednak pozostał tylko posmak.
Chodziło mi o NAUKĘ O POKOLENIU.
definicje czym jest znam.
O braku odniesienia do Biblii przemilcze.
A pytanie odnośnie pedofilii też pozostanie bez odpowiedzi?
Znów dałem się nabrać ;)

Muszę Cię przeprosić ponieważ bardzo dużo osób pisało i chciałem na wszystko odpowiedzieć, już odpowiadam na temat pedofilii.

Jeśli chodzi o problem pedofilii to tak jak napisałem, nie znam organizacji, która nie zmaga się z tym problemem. Cieszę się, że 'Cezar' wymusza na Świadkach Jehowy aby przyjrzeli się temu tematowi. Zapewne nie potrafię zrozumieć co czują osoby, które były molestowane seksualnie, jednak domyślam się, że jest to drastyczne i tragiczne przeżycie. Bardzo cenną zmianą jest to, że każdy przypadek ma być zgłaszany do władz świeckich. Biuro Oddziału również w Polsce, zaleca aby każdy przypadek był zgłoszony do Biura Oddziału a dział prawny zgłasza każdy taki przypadek do odpowiednich władz świeckich. Biblia nigdzie nie oznajmia, że jeśli w jakiejś religii dochodzi do przypadków pedofilii to jest to religia, która nie cieszy się uznaniem Boga. Gdyby było tak, że tylko Świadkowie Jehowy w swoich szeregach mają taki problem to był bym skłonny uznać to za jakiś argument jednak po analizie chociażby komisji w Australii widać jasno, że nie ma religii, która nie zmaga się z tym problemem.

Pozwól, że streszczę to co napisał Nabonit.

Tyś mój wnuczek, jam twój dziadek
Jam twój przodek, tyś mój zadek.  ;D ;D

Bardzo miło było Cię poznać, nie zamierzam z Tobą więcej pisać.

Zasadniczy jesteś chłopcze ;)
Ja tak tupałam nóziami jak miałam 3 lata a nie 23  :o

Ciekawość czy juz się czujesz obrażony? ??? :-\

Hej :) jestem bardzo stanowczy, dużo osób to drażni, inni to lubią. Nalężę do tych, którzy, jeśli są jakieś wskazówki w organizacji to uważam, że należy sie trzymać ich co do joty.

To w takim razie , ciało kierownicze jest odstępcami . Bo szerzą własne poglądy i nakazują się nim dzielić , głoszą  ewangelię inną od tej którą głosili Chrześcijanie począwszy od Apostołów .  Zmieniają doktryny i każą  w nie wierzyć pod kara wykluczenia . 

Nie, Ciało Kierownicze dostarcza pokarm duchowy. Jeśli widziałeś komisję w Australii to widziałeś, że członek Ciała Kierowniczego nie uzurpuje sobie władzy. Ciało Kierownicze dba o dostarczanie pokarmu duchowego aby członkowie zboru byli gotowi na osąd Jezusa i trzymali się zasad pochodzących od Boga. Dodatkowo nie każą Ci wierzyć w daną naukę. Nikt nikogo nie zmusza do chrztu. Nawet jeśli jesteś już Świadkiem Jehowy to możesz wierzyć w co chcesz, natomiast nie możesz namawiać innych do swoich poglądów. Jeśli ktoś nie wierzy w nauki Ciała Kierowniczego jednak nie namawia do tego innych to oczywiście nie zostanie wykluczony ze zboru.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 20:06 wysłana przez Nabonit »
Nabonit


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:04 »
Cytuj
Jeśli chodzi o problem pedofilii to tak jak napisałem, nie znam organizacji, która nie zmaga się z tym problemem.
Ale mamy do czynienia z jedyną prawdziwą organizacją:

*** w95 15.1 ss. 13-14 ***
Powinno nas to jednak zbliżać i dawać poczucie jedności, gdyż jesteśmy członkami jedynej prawdziwej organizacji Bożej na ziemi.

Organizacja Jehowy to nie jakaś tam sobie organizacja. ;)



Offline Mikolaj

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:04 »
witam

nazywam się jak się nazywam. jestem aktywnym Świadkiem Jehowy. Usługuje w zborze jako sługa pomocniczy. Jestem też pionierem stałym. Konto stworzyłem aby pomóc choć jednej osobie wydostać się z odstępczych poglądów. Jestem gotów na dyskusje na temat Biblii oraz zarzutów odstępców tyczących organizacji. Zgodnie ze słowami z Biblii jestem gotowy do obrony wobec każdego, kto ode mnie żąda uzasadnienia nadziei, która mam w sobie, lecz będę czynił to w łagodnym usposobieniu i z głębokim respektem. Jeśli nie będzie tutaj epitetów w moim kierunku to będę dyskutował z każdym. Jeśli ktoś będzie mnie obrażał to nie zamierzam z taką osobą dyskutować.

Trochę na mój temat:
Mam 23 lata. Usługuję w zborze od 5 lat. Chrzest 6 lat temu. Pionierem stałym jestem również od 5 lat. Moja rodzina od 3 pokoleń jest Świadkami Jehowy. Forum to czytam od około 10 dni i widzę tutaj bardzo dużo błędnych informacji jak i fałszywych zarzutów świadczących, że Świadkowie Jehowy nie cieszą się uznaniem Boga.

Co jakiś czas postaram się napisać, co przekonuje mnie, że Jezus już niedługo unicestwi niegodziwy świat i zapanuje Królestwo Boże.


Witajcie!


Mam nadzieję, że wyjdziesz z tego forum z naprawioną głową, jak naprawione auto od mechanika , a potem będziesz to wszystkim opowiadał wokół, jak to Pan Bóg się nad tobą zlitował i wreszcie  cię oświecił, gdyż spotkałeś mądrzejszych od siebie.

Ale witaj zuchu !!!!!!!!


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:08 »
Mam nadzieję, że wyjdziesz z tego forum z naprawioną głową, jak naprawione auto od mechanika , a potem będziesz to wszystkim opowiadał wokół, jak to Pan Bóg się nad tobą zlitował i wreszcie  cię oświecił, gdyż spotkałeś mądrzejszych od siebie.

Ale witaj zuchu !!!!!!!!

Dobrywieczór, miło Cie poznać,

zapewne spotkam tutaj mądrzejszych od siebie, nie uważam siebie za wybitnie mądrego lub nadzwyczajnego. Zarejestrowałem się tutaj aby pokazać, że część zarzutów, które się tutaj pojawia, nie jest prawdą.
Nabonit


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:11 »
Cytuj
część zarzutów, które się tutaj pojawia, nie jest prawdą.
A może by wymienić tę część dobrą. :)

A tą drugą część będziemy korygować pod wpływem argumentów. :)


Offline zaocznie wywalony

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:13 »
...
 Zarejestrowałem się tutaj aby pokazać, że część zarzutów, które się tutaj pojawia, nie jest prawdą.
To jakaś mantra ?? Zaklęcie ??
Bo powtarzasz to któryś raz a nie potrafisz precyzyjnie podać jakie zarzuty są nieprawdziwe.
A poza tym oczywiście - Witaj.


Offline Światus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:14 »
Tyś mój wnuczek, jam twój dziadek
Jam twój przodek, tyś mój zadek.
*************
Bardzo miło było Cię poznać, nie zamierzam z Tobą więcej pisać.

Właśnie wykluczyłeś Jana Sztaudyngera  ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 20:16 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:15 »
Najlepiej by zaproponował Wam jeden temat.
Chętnie popatrzę. :) Lubię dobry boks. ;)
Nie będę się w temat wtryniał z argumentami, skoro jestem fałszerzem.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 20:18 wysłana przez Roszada »


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:17 »
Cześć Nabonit:-)

Fajna dyskusja, ale…
Podsumowując do tej pory z moje perspektywy wygląda to tak:
1) imię Nabonid to chyba znasz tylko ze słyszenia, a nigdy go nie widziałeś w tekście drukowanym (chyba, że jesteś Nabonitem, a nie Nabonidem:-D - żart, wiem, że to nick, ale ja jestem purystą językowym:-D),
2) chcesz pomagać wydostać się z odstępczych poglądów? A czym jest - jak nie odstępstwem - odstępstwo CK od swoich dawnych nauk? Odstępują od tego, czego rzekomo dawniej uczył Jezus - o pokoleniu, o wielu znadinterpretowanych przypowieściach, dla których doszukiwali się nowożytnych odpowiedników, a z których w Strażnicy sprzed ok. 2 lat się wycofali niczego nie precyzując - powiem Ci, i Wam, że po wyjściu wtedy z Sali totalnie nie wiedziałem, w co ja już wierzę, które relacje biblijne jeszcze ‘powrócą’ w większym spełnieniu, a które nie; tak oto 7 specjalistów od chronologii biblijnej daje sobie przyzwolenie na mówienie co chce i kiedy chce,
3) zaprzeczasz książce ‘rs’ - jest skan z twierdzeniem, iż śj nie należą do chrześcijaństwa - to jest pole do strasznego mętliku,
4) deklarujesz chęć dyskusji - trafiłeś na pierwszego chętnego, a uciekasz; to chcesz dyskutować?
5) odnosisz się bez należnego szacunku dla ludzi starszych od ciebie o conajmniej drugie tyle, co masz na karku i do ich dorobku - to oni zbudowali tą maszynę do wymiany informacji i dają swoją wiedzę jako podstawę do dyskusji; wpadłeś na gotowe i chcesz ich pouczać?
6) kopiesz tu od 10 dni - to jeszcze mało; ale dokopiesz się do wszystkiego - jak pisał DonnieDarkoJG, możesz wskazać dowolny post z nieścisłościami; czy wts pozwala ci czytać stare pisma? Nie, a wręcz ukrywają swoje stare interpretacje - tu masz wszystko 24/7/365,
7) widzisz fałsz wts-u, mówisz, że osoby nadinterpretujące Biblię zostaną osądzone, a idziesz za przodownikiem nadinterpretacji - wtsem,
8) nie wierzysz w żadną datę - a idziesz za tymi, którzy znowu robią kalkulacje na 30 lat w przód i dają Chrystusowi kolejne okno do przyjścia,
9) dlaczego starsi mieliby wiedzieć o twojej tu obecności? Bo są twoimi pasterzami duchowymi i muszą cię strzec, abyś  nie zaczął sam myśleć - oni wiedzą lepiej; powierzyli ci przywilej sługi i pioniera - czy nie zaczniesz wkrótce o swych odkryciach mówić innym? Stawiasz stopy na śliskim gruncie,
10) mówisz jako głos organizacji - ‘uważaMY, głosiMY’ itp. - tu każdy doskonale wie, co głoszą śj,
11) piszesz, że gdyby tylko śj mieli problem z pedofilią, to uznałbyś to za jakiś argument; hmm…jak lekarz zdiagnozowałby u ciebie raka, a ty dowiedziałbyś się, że ten sam lekarz w tym tygodniu zdiagnozował go też u 20 innych swoich pacjentów, to nie uznałbyś tego za argument do leczenia, ‘bo inni też tak mają’?,
12) widzę, że od 2h podsyłasz odpowiedzi dla kilkudzisięciu osób - szybki jesteś, no chyba, że to jakaś ‘grupa wsparcia’ i każdy bierze na siebie argumentację jakiegoś wątku i z jednego konta wklejacie odpowiedzi - to byłby niezły numer:-D
13) czy jako ekonomista z wykształcenia zgadzasz się z przewidywaniami specjalistów, że w do końca tej dekady nastąpi kolejny światowy kryzys finansowy? Mnie to bardzo ciekawi i jak patrzę na zagadnienia rynkowe to stwierdzam, że takie wskaźniki jak fale Elliota i inne ‘narzędzia pomiaru kondycji rynków’ są na tyle wiarogodne, co Brooklińskie interpretacje wzmożonych wojen, chorób itp. - potem i tak wymagają korekty wzoru.

Dobra spadam, dzisiaj się więcej dowiem z joemontster.
Pozdrawiam
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #55 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:18 »
Cytuj
Bardzo miło było Cię poznać, nie zamierzam z Tobą więcej pisać.
Światusie to jest nas już dwóch. :)
Jak wykosi wszystkich to wygra pojedynek. ;D


Offline Mikolaj

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #56 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:18 »
Dobrywieczór, miło Cie poznać,

zapewne spotkam tutaj mądrzejszych od siebie, nie uważam siebie za wybitnie mądrego lub nadzwyczajnego. Zarejestrowałem się tutaj aby pokazać, że część zarzutów, które się tutaj pojawia, nie jest prawdą.

Jak nam rzetelnie i zasadnie wraz z dowodami przedstawisz i udowodnisz tzw naukę o 1914 roku, to zacznę z twoimi braćmi tzw ,,studium biblijne,, choćbym nawet miał dojeżdżać do was na Kamczatkę .


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:19 »
Jeśli dobrze widzę to napisałeś, że Biuro Oddziału po uzyskaniu od starszych zgłoszenia odnośnie przestępstwa seksualnego zgłasza to do odpowiednich służb?
Czy znasz taki przypadek lub przebieg spraw?
Jeśli nie to są to bez urazy puste słowa.
Znajdziesz w wielu materiałach i serwisach(nie tu na forum, bo pewnie nie uznajesz go za źródło sprawdzonych informacji), że wiele przypadków nie zostało zgłoszonych.
Mówię o okresie po 1 sierpnia, bo wtedy zaktualizowano list odnośnie przestępstw seksualnych w zborach.
Jeśli się mylę, to ucieszy mnie fakt, że tacy zwyrodnilcy zostali zgłoszeni.


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #58 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:20 »
To jakaś mantra ?? Zaklęcie ??
Bo powtarzasz to któryś raz a nie potrafisz precyzyjnie podać jakie zarzuty są nieprawdziwe.
A poza tym oczywiście - Witaj.

Dzień dobry,

napisałem chociażby o zarzucie co do zmiany wyjaśnień pewnych nauk. Jest to fałszywy zarzut ponieważ każda religia naśladująca Jezusa, zmienia swoje nauki.

Pedofilia również nie dyskredytuje Świadków Jehowy ponieważ oczywiście organizacja nie popiera takich niegodziwych czynów i zaczyna wprowadzać zmiany wymagane przez 'cezara'. Czasem dało się przeczytać tutaj, że Świadkowie Jehowy powinni przeprosić ofiary pedofilii i oficjalnie wypowiadać się na ten temat aby każdy o tym wiedział.

Pytanie: Czy jeśli jakaś restauracja podaje dobre jedzenie, a jednego dnia z powodu błedu kucharza, zatruła się część klientów to czy taka restauracja będzie pisała na facebooku, swojej stronie i w gazetach, że przeprasza za to, że z powodu kucharza ktoś się zatruł ale kucharz jest już zwolniony? Wątpie. Raczej restauracja, starała by się dogadać z tymi klientami żeby ich przeprosić po cichu i się dogadać, żeby nie robili złej opinii i robiła by wszystko aby taka sytuacja nie miała już miejsca.
Świadkowie Jehowy nie chcą afiszować się z informacjami na temat pedofilii bo nie ma to celu. Zgodnie z informacjami, które można znaleźć w internecie, starają się dogadać z ofiarami, które zatruły się w ich restauracji a tych niegodziwych pedofilii wyrzucają niczym kucharza, który zatruł gości.

Jeśli dobrze widzę to napisałeś, że Biuro Oddziału po uzyskaniu od starszych zgłoszenia odnośnie przestępstwa seksualnego zgłasza to do odpowiednich służb?
Czy znasz taki przypadek lub przebieg spraw?
Jeśli nie to są to bez urazy puste słowa.
Znajdziesz w wielu materiałach i serwisach(nie tu na forum, bo pewnie nie uznajesz go za źródło sprawdzonych informacji), że wiele przypadków nie zostało zgłoszonych.
Mówię o okresie po 1 sierpnia, bo wtedy zaktualizowano list odnośnie przestępstw seksualnych w zborach.
Jeśli się mylę, to ucieszy mnie fakt, że tacy zwyrodnilcy zostali zgłoszeni.

Tak, Biuro Oddziału zgłasza już takie przypadki do odpowiednich służb. Każdy przypadek jest zgłoszony przez Biuro Oddziału do odpowiednich organów ścigania. Nadszedł czas, że organizacja nie uważa, że potrafi pomagać tym, którzy padli ofiarą pedofilów. Oczywiście pomoc duchowa jest ważna jednak kluczowa jest pomoc specjalistów.

Cześć Nabonit:-)

Fajna dyskusja, ale…
Podsumowując do tej pory z moje perspektywy wygląda to tak:
1) imię Nabonid to chyba znasz tylko ze słyszenia, a nigdy go nie widziałeś w tekście drukowanym (chyba, że jesteś Nabonitem, a nie Nabonidem:-D - żart, wiem, że to nick, ale ja jestem purystą językowym:-D),
2) chcesz pomagać wydostać się z odstępczych poglądów? A czym jest - jak nie odstępstwem - odstępstwo CK od swoich dawnych nauk? Odstępują od tego, czego rzekomo dawniej uczył Jezus - o pokoleniu, o wielu znadinterpretowanych przypowieściach, dla których doszukiwali się nowożytnych odpowiedników, a z których w Strażnicy sprzed ok. 2 lat się wycofali niczego nie precyzując - powiem Ci, i Wam, że po wyjściu wtedy z Sali totalnie nie wiedziałem, w co ja już wierzę, które relacje biblijne jeszcze ‘powrócą’ w większym spełnieniu, a które nie; tak oto 7 specjalistów od chronologii biblijnej daje sobie przyzwolenie na mówienie co chce i kiedy chce,
3) zaprzeczasz książce ‘rs’ - jest skan z twierdzeniem, iż śj nie należą do chrześcijaństwa - to jest pole do strasznego mętliku,
4) deklarujesz chęć dyskusji - trafiłeś na pierwszego chętnego, a uciekasz; to chcesz dyskutować?
5) odnosisz się bez należnego szacunku dla ludzi starszych od ciebie o conajmniej drugie tyle, co masz na karku i do ich dorobku - to oni zbudowali tą maszynę do wymiany informacji i dają swoją wiedzę jako podstawę do dyskusji; wpadłeś na gotowe i chcesz ich pouczać?
6) kopiesz tu od 10 dni - to jeszcze mało; ale dokopiesz się do wszystkiego - jak pisał DonnieDarkoJG, możesz wskazać dowolny post z nieścisłościami; czy wts pozwala ci czytać stare pisma? Nie, a wręcz ukrywają swoje stare interpretacje - tu masz wszystko 24/7/365,
7) widzisz fałsz wts-u, mówisz, że osoby nadinterpretujące Biblię zostaną osądzone, a idziesz za przodownikiem nadinterpretacji - wtsem,
8) nie wierzysz w żadną datę - a idziesz za tymi, którzy znowu robią kalkulacje na 30 lat w przód i dają Chrystusowi kolejne okno do przyjścia,
9) dlaczego starsi mieliby wiedzieć o twojej tu obecności? Bo są twoimi pasterzami duchowymi i muszą cię strzec, abyś  nie zaczął sam myśleć - oni wiedzą lepiej; powierzyli ci przywilej sługi i pioniera - czy nie zaczniesz wkrótce o swych odkryciach mówić innym? Stawiasz stopy na śliskim gruncie,
10) mówisz jako głos organizacji - ‘uważaMY, głosiMY’ itp. - tu każdy doskonale wie, co głoszą śj,
11) piszesz, że gdyby tylko śj mieli problem z pedofilią, to uznałbyś to za jakiś argument; hmm…jak lekarz zdiagnozowałby u ciebie raka, a ty dowiedziałbyś się, że ten sam lekarz w tym tygodniu zdiagnozował go też u 20 innych swoich pacjentów, to nie uznałbyś tego za argument do leczenia, ‘bo inni też tak mają’?,
12) widzę, że od 2h podsyłasz odpowiedzi dla kilkudzisięciu osób - szybki jesteś, no chyba, że to jakaś ‘grupa wsparcia’ i każdy bierze na siebie argumentację jakiegoś wątku i z jednego konta wklejacie odpowiedzi - to byłby niezły numer:-D
13) czy jako ekonomista z wykształcenia zgadzasz się z przewidywaniami specjalistów, że w do końca tej dekady nastąpi kolejny światowy kryzys finansowy? Mnie to bardzo ciekawi i jak patrzę na zagadnienia rynkowe to stwierdzam, że takie wskaźniki jak fale Elliota i inne ‘narzędzia pomiaru kondycji rynków’ są na tyle wiarogodne, co Brooklińskie interpretacje wzmożonych wojen, chorób itp. - potem i tak wymagają korekty wzoru.

Dobra spadam, dzisiaj się więcej dowiem z joemontster.
Pozdrawiam

Zero1 Dzień dobry, za chwilkę postaram się odpisać na wszystko.

1. Imię Nabonit jest specjalnie. To mój nick.
2. Odstępstwo to narzucanie swoich wierzeń innym oraz krytykowanie obecnego kierunku organizacji. To dość oczywiste, że możesz wierzyć w co chcesz, byle byś innych nie nawracał.
3. Nie, Świadkowie Jehowy są chrześcijanami w tym sensie, że są naśladowcami Jezusa.
4. Chce dyskutować jednak nie z osobami, które manipulują tutaj wami, przedstawiając wam fałszywe wzmianki na temat Świadków Jehowy ponieważ zostały do tego specjalnie przeszkolone.
5. Szanuje starsze osoby, jednak nie muszę z nimi dyskutować. Czasem ignorowanie kogoś daje lepsze rezultaty ponieważ rozmowa mogła by przerodzić się w emocjonalna dyskusję natomiast ja jestem zimny jak lód i nie emocjonalny a osoby takie jak Pan Włodzimierz, z tego co czytałem, próbują wpływać na emocje i często obrażają innych co nie świadczy o naśladowaniu Jezusa.
6. Nie mam potrzeby czytania starych wydań.
7. Nie widzę fałszu a chęć szukania prawdy. Widzę, że organizacja wielokrotnie zmienia swoje wyjaśnienia tak aby jak najlepiej rozumieć Biblię. (zmiana dotycząca pedofili)
8. Nie wierzę ponieważ Jezus powiedział, że nikt nie zna dnia ani godziny. Kocham Stwórcę oraz Jezusa Chrystusa i chce żyć zgodnie z tym czego uczą w Biblii.
9. Starsi bardzo pomagali mi wiele razy w moim życiu. Nigdy nie byli wścibscy ani nie narzucali mi swojego zdania ani organizacji. Zawsze pokazywali zasady Biblijne a wybór pozostawiali mi.
10. Czasem wydaje mi się inaczej.
11. Świadkowie Jehowy wprowadzili leczenie. Każda sprawa trafia do działu prawnego w Biurze Oddziału a dział prawny zgłasza sprawę do odpowiednich służb.
12. Haha rozbawiłeś mnie tym  ;D ;D ;D Jak się ma tyle lat co ja to pisze się szybko a dodatkowo miałem sporo przemyśleń przez ostatnie 10 dni dlatego łatwiej mi szybko odpowiadać  ;D ;D ;D
13. Kryzysy finansowe, często są tak naprawdę 'ustawione' przez rządzących. Najbliższy kryzys jaki uważam, że może nastąpić być może wyniknie z bitcoina. Rynek światowy na tę chwilę nie jest stabilny ponieważ gospodarki światowe zadłużają się aby przyśpieszać wzrost. Adolf Hitler gdyby nie wywował wojny światowej to musiał by ogłosić bankructwo 3 rzeszy. Niestety dostrzegam, że wiele krajów w najbliższym czasie może dojść do wniosków, że aby nie spłacać długu publicznego to może warto rozpocząć wojnę. Dlatego, mam zawsze 50 puszek paprykarzu w domu (serio mam :D) na wypadek wojny.  ;D ;D

Cieżki z Ciebie rozmówca bo dużo na raz  ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 20:52 wysłana przez Nabonit »
Nabonit


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #59 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:22 »
Cytuj
Pytanie: Czy jeśli jakaś restauracja podaje dobre jedzenie, a jednego dnia z powodu błedu kucharza, zatruła się część klientów to czy taka restauracja będzie pisała na facebooku,
Pierwsze słyszę że CK dające pokarm to restauracja. ;D
Cytuj
Jest to fałszywy zarzut ponieważ każda religia naśladująca Jezusa, zmienia swoje nauki.
Która?
Ile nauk?
Przykłady zmian doktrynalnych?

Czy warto porównywać siebie do Babilonu?
Porównywać jedyną prawdziwą z fałszywymi? :(