Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112387 razy)

Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Styczeń, 2018, 18:33 »
Dzień dobry Czarny Smoku, bardzo fajny awatar.
1. Nie wierzę w żadną datę. Nie służę Bogu dla żadnej daty. Wierzę, że zgodnie z Biblią koniec nadejdzie. Nie jestem aż tak egocentryczny aby uzależniać Boży plan od mojego życia. Wierzę, że jeśli mój Bóg zechce mnie wskrzesić to to uczyni.
2. Postąpiła głupio. Nigdy bym tego nie uczynił. Zgodnie z zapowiedzią Jezusa nie znamy dnia ani godziny dlatego takie błędne oczekiwania nie miały prawa się spełnić. Zapewne osoby, które sugerowały tę datę odpowiedzą za to przed Jezusem.
3. Nie, przeżyją wszyscy, których Jezus uzna za godnych życia wiecznego. Nie są to tylko Świadkowie Jehowy.
4. Zgodnie z przesłuchaniem Jacksona przed komisją w Australii było by to zbyt aroganckie twierdzenie. Nie uważam CK za jedyny kanał łączności. Wierzę, że CK pragnie zaspokajać potrzeby duchowe ludzi poprzez dostarczanie pokarmu duchowego.
5. Uważam, że osoby, które nadużywały swoich interpretacji Pisma Świętego zostaną osądzone przez Jezusa. Nie chcę nikogo osądzać. Jezus zrobi to najlepiej dlatego nie chciałbym wydawać jakiekolwiek osądu w tej sprawie.
To pachnie jak herezja.
ŚJ prywaciarz? :)
Niech poda dane personalne i zapytamy w Nadarzynie czy:

podpisują się pod tymi naukami
czy ten człowiek to ich człowiek. :)

W związku z tym, że to ktoś co gra w znaczone karty, więc zostawiam Wam zabawę z nim. ;D
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 18:36 wysłana przez Roszada »


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Styczeń, 2018, 18:33 »
1. Ok,
2. Zgadzam się bardzo - postąpiły bardzo głupio.
3. 4. 5. - Wobec tego - po co być ŚJ, skoro to Jezus osądzi, skoro nie trzeba być ŚJ i skoro CK nie jest jedynym kanałem łączności? (Kto wg Ciebie jest jeszcze takim kanałem?).

Świadkowie Jehowy uważają, że ostateczny osąd każdego człowieka należy do Jezusa Chrystusa. Jestem Świadkiem Jehowy ponieważ towarzystwo jakie mam w zborze trzyma się wzniosłych zasad zawartych w Słowie Bożym. Oczywiście znam też osoby, które nie są Świadkami Jehowy a uznają te zasady jednak w zborze jest mi dużo łatwiej znaleźć takie osoby.

Nemo, nigdy nikt nie uczył mnie że mam spowiadać się starszym zboru z każdej mojej decyzji. Dlaczego mieli by o tym wiedzieć?
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 18:37 wysłana przez Nabonit »
Nabonit


Offline CzarnySmok

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Styczeń, 2018, 18:37 »
Świadkowie Jehowy uważają, że ostateczny osąd każdego człowieka należy do Jezusa Chrystusa. Jestem Świadkiem Jehowy ponieważ towarzystwo jakie mam w zborze trzyma się wzniosłych zasad zawartych w Słowie Bożym. Oczywiście znam też osoby, które nie są Świadkami Jehowy a uznają te zasady jednak w zborze jest mi dużo łatwiej znaleźć takie osoby.

Ok, rozumiem. Cóż, to się baw dobrze, życzę cierpliwości, wytrwałości :) Cieszę się, że tutaj zajrzałeś, otworzyłeś się poza zbór, bo tutaj też są osoby, które trzymają się wzniosłych zasad, bo Biblia jest dla wszystkich, nie tylko dla ŚJ.

PS. Tutaj można też pogadać 'normalnie' - nie tylko na tematy doktrynalne, biblijne czy świadkopodobne. Nam nie przeszkadza, że jesteś Świadkiem. :)

To pachnie jak herezja.
ŚJ prywaciarz? :)
Niech poda dane personalne i zapytamy w Nadarzynie czy:

podpisują się pod tymi naukami
czy ten człowiek to ich człowiek. :)

W związku z tym, że to ktoś co gra w znaczone karty, więc zostawiam Wam zabawę z nim. ;D

Daj chłopakowi chociaż odetchnąć :) Pojawiłby się Świadek-beton to byłoby źle, bo klapki na oczach, zakonserwowany przez Strażnice i zmanipulowany. Chłopak ma swoje zdanie, myśli po swojemu, zupełnie inaczej niż doktryna, jest póki co miły, kulturalny, wytarł buty na wycieraczce jak tutaj wchodził, więc po co od razu go legitymować? Luzu trochę - niech się oswoi, posiedzi, zobaczymy co i jak z nim. W końcu to chyba pierwszy taki przypadek tutaj gdzie można w miarę luźno i normalnie pogadać z kimś kto przedstawił się jako prawilny Świadek. Spójrzmy na niego jak na człowieka, a nie jak na kuglarza grającego spreparowanymi kartami. Wyrzucić stąd albo wrzucić do ignorowanych zawsze można, ale pierwsze wrażenie robi się tylko raz.

Zadbajmy o to, żeby jeśli już wpadł do nas ktoś kto od nas się różni, żeby te różnice ciekawiły, zbliżały i łączyły zamiast od razu stawiać mur, zaporę i być z gruntu na 'nie'.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 18:48 wysłana przez CzarnySmok »


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Styczeń, 2018, 18:38 »
Witaj , mam pytanie jakie masz wykształcenie? I czy znasz jakiś język obcy i na jakim poziomie ?
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline matus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Styczeń, 2018, 18:41 »
Niech Moc będzie z Tobą!
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Styczeń, 2018, 18:44 »
Ok, rozumiem. Cóż, to się baw dobrze, życzę cierpliwości, wytrwałości :) Cieszę się, że tutaj zajrzałeś, otworzyłeś się poza zbór, bo tutaj też są osoby, które trzymają się wzniosłych zasad, bo Biblia jest dla wszystkich, nie tylko dla ŚJ.

PS. Tutaj można też pogadać 'normalnie' - nie tylko na tematy doktrynalne, biblijne czy świadkopodobne. Nam nie przeszkadza, że jesteś Świadkiem. :)

Bardzo się cieszę, że spotkałem osobę taką jak Ty. Cieszę się, że nie jesteś uprzedzony. Ja również nie jestem i zdaję sobie sprawę, że nie tylko Świadkowie Jehowy trzymają się zasad Bożych. Dlatego szanuję ludzi wszelkiego pokroju. Oczywiście chętnie pogadam też normalnie, ponieważ interesuję się koszykówka, piłką nożną, lubię dobrą muzykę i fajne filmy. Mi nie przeszkadza, że ktoś wyznaje inna religię lub jest ateistą.

Witaj , mam pytanie jakie masz wykształcenie? I czy znasz jakiś język obcy i na jakim poziomie ?

Skończyłem studia ekonomiczne, znam chyba angielski, tak myślę. W czasie studiów byłem pionierem stałym oraz usługiwałęm w zborze. Starsi przeanalizowali moje kwalifikacje duchowe o czym mnie poinformowali. Zachęcili mnie abym w trakcie studiów dużo czytał Biblii i się modlił ponieważ na studiach można spotkać różnych ludzi. Dlaczego pytasz o te sprawy?
Nabonit


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Styczeń, 2018, 18:47 »
Cytuj
Daj chłopakowi chociaż odetchnąć
Pewnie że Wam go zostawiam.
On wyraźnie napisał, że chce nawracać odstępców, a katolik to chyba nie odstępca. ;D
Nawet nie słucha strażnicowych rad, które dałem w pierwszym swym poście. I widzę, że się gorączkuje z tym nawracaniem.
Albo chce słuchaczy złapać, albo liczy na owoc. ;D
A o owoc godzinowy tu łatwo. :)
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 18:52 wysłana przez Roszada »


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Styczeń, 2018, 18:48 »
Fajnie, że jesteś.
Jako aktywny Świadek Jehowy witam ;D
Może warto by ustalić dokładne tematy/wątki co by nie narobić bałaganu?
Napisałeś, że w ciągu 10 dni znalazłeś wiele błędnych twierdzeń.
Może je wymienisz i rozwalimy je po kolei?


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Styczeń, 2018, 18:53 »
Aktywny jest. :)
Najgorzej jak powracający Jezus zastanie go na odstępczym forum. ;D


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Styczeń, 2018, 18:56 »
Fajnie, że jesteś.
Jako aktywny Świadek Jehowy witam ;D
Może warto by ustalić dokładne tematy/wątki co by nie narobić bałaganu?
Napisałeś, że w ciągu 10 dni znalazłeś wiele błędnych twierdzeń.
Może je wymienisz i rozwalimy je po kolei?

Dzień dobry.

Główne zarzuty jakie mam do argumentów jakie tutaj czytam:

Pan Włodzimierz bardzo często pokazuje, że jaśniejsze światło świadczy, że jesteśmy w błędzie. Czy Biblia gdzieś uczy, że nie należy zmieniać poglądów? Czy istnieje religia chrześcijańska, która nigdy nie zmieniła swoich wyjaśnień? Skoro każda religia chrześcijańska to robi to oznacza, że to kryterium wyboru religii nie jest właściwe i wcale nie świadczy o tym że Świadkowie Jehowy są w błędzie.

Idźmy dalej. Często na tym forum czytam o problemie pedofilii w organizacji Świadków Jehowy. Oczywiście nie neguję tego problemu. W zborach Świadków Jehowy są osoby które dopuszczają się molestowania seksualnego. Jednak po raz kolejny, czy istnieje jakaś religia, która nie miała problemu z tą kwestią? Jeśli interesowałeś się kiedyś komisją w Australii, to powiedz mi, ile organizacji religijnych badała ta komisja, i czy znalazła religię, która nie miała nic do poprawienia?

Będę starał się powoli pisać kwestie podobne do tych.

Panie Włodzimierzu, naprawdę nie będę z Panem dyskutował gdyż manipuluje Pan faktami.

Tusia, jeśli chodzi o Chrześcijaństwo, to uznajemy, że jesteśmy naśladowcami boga Jezusa, jesteśmy też Świadkami Jehowy zgodnie z księga Izajasza.
Nabonit


Offline Światus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Styczeń, 2018, 18:57 »
Świadkowie Jehowy uważają, że ostateczny osąd każdego człowieka należy do Jezusa Chrystusa. Jestem Świadkiem Jehowy ponieważ towarzystwo jakie mam w zborze trzyma się wzniosłych zasad zawartych w Słowie Bożym. Oczywiście znam też osoby, które nie są Świadkami Jehowy a uznają te zasady jednak w zborze jest mi dużo łatwiej znaleźć takie osoby.

Nemo, nigdy nikt nie uczył mnie że mam spowiadać się starszym zboru z każdej mojej decyzji. Dlaczego mieli by o tym wiedzieć?

Tak, towarzystwo W ZBORZE trzyma się wzniosłych zasad, ponieważ tych, którzy się nie trzymają wyklucza się ze zboru. A przecież jest napisane w Biblii, że nie wolno oddzielać chwastów od zboża. Uczynią to dopiero aniołowie przy końcu świata.

Widzisz Nabonit, kwestia jest taka, że tutaj każdy może mieć własne zdanie i dlatego możesz poczytać nieprzychylne, acz prawdziwe rzeczy o organizacji.
Zachowujesz się jak ślepy wyborca partii politycznej. Wiesz, ze to partia/organizacja jest dla ludzi a nie odwrotnie? Jeśli przestanie istnieć organizacja - ludzie pozostaną. Jeśli odejdą ludzie - organizacja przestanie istnieć.

No weź, zadajesz pytania niczym przedszkolak; czy starsi muszą wiedzieć?
Co byś zrobił, gdybyś widział, ze współwyznawca popełnia grzech? Czy nie zglosiłbyś tego starszym?
Tutaj, grzech popełniasz TY, rozmawiając z odstępcami.
Czy należy o tym poinformować starszych, czy też stosujesz podwójne odważniki?

"Zmieniamy wyjaśnienia"
NIE.
Zastępujecie stare kłamstwa, kłamstwami nowymi.

I na koniec.
Czy masz Ducha Świętego?

PS. Zapomniałeś, że Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy w Polsce już nie posiada przymiotnika Chrześcijański.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 18:59 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Styczeń, 2018, 18:57 »
Nemo, nigdy nikt nie uczył mnie że mam spowiadać się starszym zboru z każdej mojej decyzji. Dlaczego mieli by o tym wiedzieć?
A to dlatego że w książce dla starszych "Paście trzodę bożą" na str 61 w dziale "Wykroczenia wymagające powołania komitetu sądowniczego" jest napisane:
Cytuj
Dobrowolne, ustawiczne i nieuzasadnione utrzymywanie kontaktów z wykluczonymi niebędącymi członkami rodziny, wbrew wielokrotnym przestrogom starszych
Czyli jakbyś powiedział że tu przebywasz, to podchodzisz pod komitet. A dlaczego o tym piszę. Dlatego że CK tak się boi demaskacji swoich słabych doktryn że za wszelką ceną stara się obrzydzić śJ byłych współwyznawców.

Aby nie być gołosłownym, książka jest do pobrania pod linkiem zawartym w tym poście:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/informacje-prosto-z-kanalu/ksiazka-dla-starszych-pascie-trzode-boza-po-polsku/msg19481/#msg19481
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline gerontas

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Styczeń, 2018, 18:57 »
Cześć Nabonit.

Cieszę się, że do nas trafiłeś. Mam nadzieję, że utwierdzisz się w swoich słusznych wątpliwościach jakie masz odnośnie organizacji.


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:00 »
Cytuj
Panie Włodzimierzu, naprawdę nie będę z Panem dyskutował gdyż manipuluje Pan faktami.
A i ja nie mam zamiaru z tobą dyskutować, szkoda czasu, bo też manipulujesz, tak samo jak ja. ;D
Ale pobawić się to się pobawię, bo jest czym. ;D
Nie musisz mi wcale odpisywać.
Włącz mi ignora.


Ja piszę nie dla ciebie, tylko dla potomnych. Rozumiesz?


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:04 »
witam

Mam 23 lata. Usługuję w zborze od 5 lat. Chrzest 6 lat temu. Pionierem stałym jestem również od 5 lat. Moja rodzina od 3 pokoleń jest Świadkami Jehowy. Forum to czytam od około 10 dni i widzę tutaj bardzo dużo błędnych informacji jak i fałszywych zarzutów świadczących, że Świadkowie Jehowy nie cieszą się uznaniem Boga.

  Dziecko kochane, co Ty robisz w siedlisku tych żmij? :D
Jak nic przerobią Cię na swoje kopyto i pójdą w piz...zborowe posadki.  :-\ ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).