Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112399 razy)

Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:04 »
Tak, towarzystwo W ZBORZE trzyma się wzniosłych zasad, ponieważ tych, którzy się nie trzymają wyklucza się ze zboru. A przecież jest napisane w Biblii, że nie wolno oddzielać chwastów od zboża. Uczynią to dopiero aniołowie przy końcu świata.

Widzisz Nabonit, kwestia jest taka, że tutaj każdy może mieć własne zdanie i dlatego możesz poczytać nieprzychylne, acz prawdziwe rzeczy o organizacji.
Zachowujesz się jak ślepy wyborca partii politycznej. Wiesz, ze to partia/organizacja jest dla ludzi a nie odwrotnie? Jeśli przestanie istnieć organizacja - ludzie pozostaną. Jeśli odejdą ludzie - organizacja przestanie istnieć.

No weź, zadajesz pytania niczym przedszkolak; czy starsi muszą wiedzieć?
Co byś zrobił, gdybyś widział, ze współwyznawca popełnia grzech? Czy nie zglosiłbyś tego starszym?
Tutaj, grzech popełniasz TY, rozmawiając z odstępcami.
Czy należy o tym poinformować starszych, czy też stosujesz podwójne odważniki?

"Zmieniamy wyjaśnienia"
NIE.
Zastępujecie stare kłamstwa, kłamstwami nowymi.

I na koniec.
Czy masz Ducha Świętego?

Dzień dobry Światus, miło mi Cie poznać,

Wykluczenie z organizacji nie oznacza osądzenia kogoś, każdy ma prawo wrócić do zboru Świadków Jehowy. Zapewne znasz informację dotyczące rozpustnika z Koryntu. Dlatego nie uważamy, że wykluczenie oznacza osądzanie danego człowieka. Z tego co wiem, to podczas komitetu, starsi zawsze informują grzesznika o tym, że nie wydają osądu na daną osobę.

Jeśli chodzi o to, że każdy ma swoje zdanie, to szanuje to i nikogo nie zmuszam do przyjęcia konkretnych poglądów.

Jeśli wiedziałbym, że Świadek Jehowy popełnia grzech, to porozmawiałbym z nim o tym, zachęcił do porzucenia grzesznego postępowania a jeśli grzech byłby poważny to dałbym czas takiej osobie aby sama wyznała grzech starszym i dał odpowiednią ilość czasu na to.

Zmieniamy wyjaśnienia tak jak robią to inne religie. Nie jest to nic niezwykłego dla mnie.

Modlę się każdego dnia o pomoc Ducha Świętego.


Nemo, ostatnimi czasy organizacja zachęca do tego aby pomagać tym, którzy z róznych przyczyn odeszli ze zboru. Nigdy nawet gdy głoszę, nie chodzi mi o przyciąganie ludzi do zboru, skupiam się na tym żeby ludzie wierzyli w Boga i trzymali się Jego wzniosłych zasad. Myślę, że łatwiej będzie im trzymać się tych zasad, będąc w zborze. Jeśli jednak ktoś, trzyma się zasad Bożych i jest innego wyznania, to oby Jezus ocenił taką osobę pozytywnie.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 19:09 wysłana przez Nabonit »
Nabonit


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:07 »
  Dziecko kochane, co Ty robisz w siedlisku tych żmij? :D
Jak nic przerobią Cię na swoje kopyto i pójdą w piz...zborowe posadki.  :-\ ;D
Eee Tazla, nie tylko żmije, ale i węże i skorpiony tu. :)
Wiesz, niektórzy lubią się wytarzać w błocie.
Które to zwierzęta lubią, bo nie pamiętam. ;)

Ale wreszcie świeża krew. ;D
A nie tylko trampkowa. ;)

Ile to publiki zgromadził. :)

W tej chwili obserwują wątek:

Cytuj
zaocznie wywalony, Villa Ella, Szycha, Szarańcza, tomek_s, Nabonit, josh82, Baran, CzarnySmok, chmura, Światus, Skaner, DonnieDarkoJG, gerontas, Trzy Kominy, jarek_jareczny, Tusia (+ 2 Ukrytych) i 9 Gości przegląda ten wątek
.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:12 »
Dobry wieczór Nabonit. Czytam Ciebie i widzę, że fajny z Ciebie gość. Młody, wykształcony, całe życie jeszcze przed Tobą. Cieszę się że trafiłeś do nas i będziesz mógł nas przekonywać do swoich poglądów. Jak zauważyłem, nie wszystkie są zgodne z wytycznymi CK, a więc to znak, że jesteś myślącym człowiekiem.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:13 »
Dzień dobry.

Główne zarzuty jakie mam do argumentów jakie tutaj czytam:

Pan Włodzimierz bardzo często pokazuje, że jaśniejsze światło świadczy, że jesteśmy w błędzie. Czy Biblia gdzieś uczy, że nie należy zmieniać poglądów? Czy istnieje religia chrześcijańska, która nigdy nie zmieniła swoich wyjaśnień? Skoro każda religia chrześcijańska to robi to oznacza, że to kryterium wyboru religii nie jest właściwe i wcale nie świadczy o tym że Świadkowie Jehowy są w błędzie.

Idźmy dalej. Często na tym forum czytam o problemie pedofilii w organizacji Świadków Jehowy. Oczywiście nie neguję tego problemu. W zborach Świadków Jehowy są osoby które dopuszczają się molestowania seksualnego. Jednak po raz kolejny, czy istnieje jakaś religia, która nie miała problemu z tą kwestią? Jeśli interesowałeś się kiedyś komisją w Australii, to powiedz mi, ile organizacji religijnych badała ta komisja, i czy znalazła religię, która nie miała nic do poprawienia?

Będę starał się powoli pisać kwestie podobne do tych.

Panie Włodzimierzu, naprawdę nie będę z Panem dyskutował gdyż manipuluje Pan faktami.

Tusia, jeśli chodzi o Chrześcijaństwo, to uznajemy, że jesteśmy naśladowcami boga Jezusa, jesteśmy też Świadkami Jehowy zgodnie z księga Izajasza.

Pan Włodek nigdy nie był SJ więc niech robi co chce ;)
Parę ładnych miesięcy temu korzystałem z jego źródeł do pisania wykladu.
Jednak nikt po zebraniu nie mówił, że manipuluje faktami.

Poruszyłeś temat pedofilii.
Ważny temat.
Nie przespałem kilka nocy przez wspomnianą komisję.
Racją jest, że nie analizowali tylko SJ.
Jednak wniosek końcowy pokazuje jak WTS dba o ofiary..
Nie chcę wchodzić teraz w szczegóły, ale nie uważasz, że pedofilii w religii która legitymuje się jako jedyna którą aprobuje Jehowa i często podkreśla swoją czystość powinno się takie osoby wyrzucać/wykluczać?
Jednak to oprawców się kryje i pozwala im wrócić na łono zboru.

Z mojej strony chciałbym zadać jedno pytanie.
Czy wytlumaczysz nam nachodzenie się pokolenia na podstawie Biblii?


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:15 »
Cytuj
Pan Włodzimierz bardzo często pokazuje, że jaśniejsze światło świadczy, że jesteśmy w błędzie.
No jak ktoś 3 czy 4 razy zmienia, to znaczy, że był w błędzie.
Bo inaczej by nie zmieniał. :)

Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych” (Strażnica luty 2017 s. 26).


Offline Martin

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:33 »
3. Nie, przeżyją wszyscy, których Jezus uzna za godnych życia wiecznego. Nie są to tylko Świadkowie Jehowy.
4. Zgodnie z przesłuchaniem Jacksona przed komisją w Australii było by to zbyt aroganckie twierdzenie. Nie uważam CK za jedyny kanał łączności.
Hej Nabonit,
3. Literatura uczy inaczej. Albo tego nie wiesz, albo manipulujesz. Jeśli by tak było, jak piszesz, to po co zdzierać sobie podeszwy na głoszeniu?
4. To lepiej się tym nie chwal głośno w zborze, o ile chcesz w nim pozostać. :D
Pozdrawiam
Były sługa pomocniczy. ;)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Światus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:35 »
Dzień dobry Światus, miło mi Cie poznać,

Wykluczenie z organizacji nie oznacza osądzenia kogoś, każdy ma prawo wrócić do zboru Świadków Jehowy. Zapewne znasz informację dotyczące rozpustnika z Koryntu. Dlatego nie uważamy, że wykluczenie oznacza osądzanie danego człowieka. Z tego co wiem, to podczas komitetu, starsi zawsze informują grzesznika o tym, że nie wydają osądu na daną osobę.

Jeśli chodzi o to, że każdy ma swoje zdanie, to szanuje to i nikogo nie zmuszam do przyjęcia konkretnych poglądów.

Jeśli wiedziałbym, że Świadek Jehowy popełnia grzech, to porozmawiałbym z nim o tym, zachęcił do porzucenia grzesznego postępowania a jeśli grzech byłby poważny to dałbym czas takiej osobie aby sama wyznała grzech starszym i dał odpowiednią ilość czasu na to.

Zmieniamy wyjaśnienia tak jak robią to inne religie. Nie jest to nic niezwykłego dla mnie.

Modlę się każdego dnia o pomoc Ducha Świętego.

To od początku.
Może nie zwróciłeś uwagi na nazwę Komitetu... SĄDOWNICZEGO.
Widzisz, popełniasz ten sam błąd, co wszyscy gorliwi Świadkowie - uważasz, że odstępcy odchodzą od Boga... Bywa i tak. Ale najczęściej odchodzą od organizacji a to już nie to samo.
   Poza tym organizacja to "Lud Boży" - choć to nie prawda. Zatem jest się wykluczonym z Ludu bożego - choć to nie prawda.

Które religie zmieniają wyjaśnienia?
Jak to jest? Jako Świadek Boga, raz mówisz tak a raz inaczej.
Pewnie oglądałeś jakiś kryminał - świadek, który zmienia zeznania jest niewiarygodny - NIEGODNY WIARY.

Rozmawiając z odstępcami popełniasz grzech - napisał ci o tym Nemo i ja.
Czy zgłosisz się do starszych?

A więc nie masz Ducha Świetego a jesteś Świadkiem Jehowy.
Jak to możliwe? Czy nie czytałeś?;

Dz 1:8 ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi».
******************
Wygląda na to, że Duch Święty to coś bardzo pozytywnego, prawda? Siła Boża.
Powiedz; jak w chrześcijańskim zborze patrzy się na ludzi namaszczonych Duchem Św. spożywających emblematy na Pamiątce?

No i Witaj witaj  :)
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 19:38 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:36 »
No wiesz Martin on samodzielnie interpretuje Biblię, a ŚJ mylą się nie raz:

Czy kiedykolwiek zdarzyło się, że Świadkowie Jehowy błędnie rozumieli jakieś fragmenty Biblii? Tak. Ale gdy nadszedł czas, by Bóg wyjawił ich znaczenie, Świadkowie chętnie dokonywali zmian w swoim sposobie myślenia” (Strażnica Nr 1, 2017 s. 15)


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:42 »
Nasz Chrześcijański Świadek Jehowy sam chce interpretować Biblię tymczasem:

Niektórzy uważają, że mogą sami interpretować treść Biblii. Jednak w 1919 roku wyniesiony do chwały Jezus ustanowił wiernego niewolnika, żeby przekazywać pokarm duchowy wyłącznie za jego pośrednictwem. Posługuje się nim, by pomagać swoim naśladowcom zrozumieć Biblię i stosować się do zawartych w niej wskazówek” (Strażnica listopad 2016 s. 16).


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:43 »
Dobry wieczór Nabonit. Czytam Ciebie i widzę, że fajny z Ciebie gość. Młody, wykształcony, całe życie jeszcze przed Tobą. Cieszę się że trafiłeś do nas i będziesz mógł nas przekonywać do swoich poglądów. Jak zauważyłem, nie wszystkie są zgodne z wytycznymi CK, a więc to znak, że jesteś myślącym człowiekiem.

Witam w ten piękny, śnieżny wieczór. Świadkowie Jehowy uczą, że każdy zda sam sprawę przed Bogiem. Nigdy Ciało Kierownicze nie pisało, że to oni odpowiedzą za kogoś. Dlatego warto samemu mieć swoje przemyślenia. Oczywiście, nie należy się tym afiszować i narzucać swojego zdania innym aby nie czynić podziałów i rozdźwięków w organizacji. Każdy ma jednak swój rozum i może wierzyć tak jak chce. Odstępstwo to przedstawianie swoich poglądów innym.

Pan Włodek nigdy nie był SJ więc niech robi co chce ;)
Parę ładnych miesięcy temu korzystałem z jego źródeł do pisania wykladu.
Jednak nikt po zebraniu nie mówił, że manipuluje faktami.

Poruszyłeś temat pedofilii.
Ważny temat.
Nie przespałem kilka nocy przez wspomnianą komisję.
Racją jest, że nie analizowali tylko SJ.
Jednak wniosek końcowy pokazuje jak WTS dba o ofiary..
Nie chcę wchodzić teraz w szczegóły, ale nie uważasz, że pedofilii w religii która legitymuje się jako jedyna którą aprobuje Jehowa i często podkreśla swoją czystość powinno się takie osoby wyrzucać/wykluczać?
Jednak to oprawców się kryje i pozwala im wrócić na łono zboru.

Z mojej strony chciałbym zadać jedno pytanie.
Czy wytlumaczysz nam nachodzenie się pokolenia na podstawie Biblii?

Jak napisałem mam 23 lata, moim pokoleniem w czasie, którego żyję, jest mój dziadek, jak również, jeśli będę miał, to mój wnuczek. Dlatego czyjeś pokolenie może być bardzo rozległe. W weekend postaram się opisać dlaczego uważam, że Jezus już niedługo osądzi ludzkość. Jednym z argumentów jest fakt, że na całym świecie "spośród was samych powstaną ludzie mówiący rzeczy przewrotne, aby pociągnąć za sobą uczniów."


Witaj Nabonit na forum ,  Roszadą się nie przejmuj . Długoletnie czytanie straznic źle w płynęło mu na psychikę dlatego zionie jadem na wszystkich którzy się z nim nie zgadzają .   Badaj  wszyskie wiadomosci na spokojnie ,  wszystkiego dobrego i miłego pobytu na forum .

Dzień dobry, miło Cię poznać, i już ignoruję Pana Włodzimierza. Dziękuję za życzenia i Tobie również życzę wszystkiego dobrego a przede wszystkim wiary w Boga ponieważ niestety coraz mniej osób posiada wiarę co jest bardzo przykre.

Hej Nabonit,
3. Literatura uczy inaczej. Albo tego nie wiesz, albo manipulujesz. Jeśli by tak było, jak piszesz, to po co zdzierać sobie podeszwy na głoszeniu?
4. To lepiej się tym nie chwal głośno w zborze, o ile chcesz w nim pozostać. :D
Pozdrawiam
Były sługa pomocniczy. ;)

Dzień dobry,
3. Ja trzymam się Biblii dlatego jeśli coś się nie zgadza to bardziej trzymam się Biblii natomiast nigdy głośno nie neguję wyjaśnień Ciała Kierowniczego ponieważ nie zamierzam rozbijać jedności zboru. Nie manipuluję faktami. Jeśli chodzi o głoszenie dobrej nowiny o Jezusie i Jego królestwie to uważam to za bardzo ważne aby ludzie wiedzieli, że Jezus zamierza osądzić ludzi. Bardzo pragnę aby jak najwięcej osób, uwierzyło w Jezusa Chrystusa "aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne."
4. Tak jak napisałem, nie zamierzam w zborze podkopywać niczyjej wiary. Widzę, że w zborach są osoby, które widzą, że niektóre rzeczy wymagają korekty, natomiast czekam na zmiany wyjaśnień i głośno nie mówię o swoich poglądach ponieważ nie ma to najmniejszego celu.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 19:52 wysłana przez Nabonit »
Nabonit


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:45 »
Dobry ferment wniósł nowy user.
Jest nas dziś:  :) :)

Dziś online: 321. Najwięcej online: 465 (23 Czerwiec, 2016, 20:36)
Cytuj
Jezus już niedługo osądzi ludzkość.
Osądzi i ŚJ. ;)
A przede wszystkim CK i Towarzystwo. ;)

Poza tym w połowie lat 90. XX w. gościu mówił mi tak:

zostało 2-3 lata, wszystkie znaki się wypełniły.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:54 »
Cóż..
Myślałem, że po takim wstępie wyczerpująco odpowiesz na parę pytań.
Jednak pozostał tylko posmak.
Chodziło mi o NAUKĘ O POKOLENIU.
definicje czym jest znam.
O braku odniesienia do Biblii przemilcze.
A pytanie odnośnie pedofilii też pozostanie bez odpowiedzi?
Znów dałem się nabrać ;)


Offline Matylda

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:55 »
witam

.

 Jeśli ktoś będzie mnie obrażał to nie zamierzam z taką osobą dyskutować......


Mam 23 lata......


Witajcie!


Zasadniczy jesteś chłopcze ;)
Ja tak tupałam nóziami jak miałam 3 lata a nie 23  :o

Ciekawość czy juz się czujesz obrażony? ??? :-\


Offline Startek

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Styczeń, 2018, 19:58 »
To w takim razie , ciało kierownicze jest odstępcami . Bo szerzą własne poglądy i nakazują się nim dzielić , głoszą  ewangelię inną od tej którą głosili Chrześcijanie począwszy od Apostołów .  Zmieniają doktryny i każą  w nie wierzyć pod kara wykluczenia . 


Offline Światus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:00 »
Chodziło mi o NAUKĘ O POKOLENIU.
definicje czym jest znam.

Pozwól, że streszczę to co napisał Nabonit.

Tyś mój wnuczek, jam twój dziadek
Jam twój przodek, tyś mój zadek.  ;D ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?