Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112497 razy)

Offline DonnieDarkoJG

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #60 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:27 »
Do przykladu.
Gdy restauracja przyznaję, że kucharz zawinił w moich i nie tylko oczach zyskuje za szczerość.
Restauracja dogadująca się po cichu z klientem jest dla mnie spalona.
A gdy później wypłynie taki układ restauracja szybko zamyka swoje drzwi lub świeci pustkami.

Edit.
Jeśli uważasz, że były takie przypadki to osoba ta została by skazana prawomocnym wyrokiem i widniała w rejestrze otwartym.
SJ tam nie ma.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 20:29 wysłana przez DonnieDarkoJG »


Offline Światus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #61 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:30 »
Pytanie: Czy jeśli jakaś restauracja podaje dobre jedzenie, a jednego dnia z powodu błedu kucharza, zatruła się część klientów to czy taka restauracja będzie pisała na facebooku, swojej stronie i w gazetach, że przeprasza za to, że z powodu kucharza ktoś się zatruł ale kucharz jest już zwolniony?

A cóż jest pokarmem podawanym przez "restaurację-niewolnika"?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #62 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:32 »
Nawet jeśli jesteś już Świadkiem Jehowy to możesz wierzyć w co chcesz, natomiast nie możesz namawiać innych do swoich poglądów. Jeśli ktoś nie wierzy w nauki Ciała Kierowniczego jednak nie namawia do tego innych to oczywiście nie zostanie wykluczony ze zboru.
Cześć Nabonit. Widzę w Tobie duży potencjał na rasowego odstępcę, lecz puki co podświadomie sam siebie oszukujesz. Lata zrytego mózgu w jw.org każdemu się dają we znaki, jeden szybciej się otrząśnie, inny potrzebuje lat...
Otóż jesteś w totalnym błędzie. Posłuchaj sobie mojej rozmowy podczas wizyty "pasterskiej",
zatem...proszę raz jeszcze nie miejcie pretensji do niezbyt trafnych argumentów i nie do końca merytorycznych wypowiedzi....
Spotkanie z ważniakami nastąpiło w wyniku mej prowokacji upublicznionej sieci WIFI o nazwie: www.przerywamymilczenie.pl.
https://www.dropbox.com/s/syifw8y5utv13lq/Ja%20i%20%C5%9Bwiadki.m4a?dl=0
na której to po raz pierwszy głośno powiedziałem co myślę o naukach ludzkich tj. CK i za kogo ich uważam po czym zostałem wykluczony. Słowa wypowiedziane podczas tej rozmowy "pasterskiej" były bezpośrednią przyczyną mego wykluczenia.
Stąpasz po króchym lodzie ze swoimi odstępczymi poglądami.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 20:35 wysłana przez Szycha »


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #63 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:33 »
Oj coś mi się zdaje, że forumowicz wpadł z deszczu pod rynnę. ;D

Zachciało mu się nawracać odstępczuchów. :)
Chciał posmakować innego pokarmu?
A Biblia mówi, by nie jadać ze stołu Jehowy i stołu demonów. :(

Czasem można się też podtruć naszym lichym pokarmem. ;)


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #64 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:36 »
Cześć Nabonit. Widzę w Tobie duży potencjał na rasowego odstępcę, lecz puki co podświadomie sam siebie oszukujesz. Lata zrytego mózgu w jw.org każdemu się dają we znaki, jeden szybciej się otrząśnie, inny potrzebuje lat...
Otóż jesteś w totalnym błędzie. Posłuchaj sobie mojej rozmowy podczas wizyty "pasterskiej", na której to po raz pierwszy głośno powiedziałem co myślę o naukach ludzkich tj. CK i za kogo ich uważam po czym zostałem wykluczony. Słowa wypowiedziane podczas tej rozmowy "pasterskiej" były bezpośrednią przyczyną mego wykluczenia.
Stąpasz po króchym lodzie za swoimi odstępczymi poglądami.

Słuchałem tej wizyty. Przykro mi ale sam na tym forum przyznałeś się do tego, że założyłeś sieć wi-fi o nazwie przerywam milczenie. Nie widzisz tego, że powinieneś zostać wykluczony nie tylko za odstępstwo ale i uporczywe kłamstwo? Gdybyś nie założył tej sieci to zapewne dalej byś był Świadkiem Jehowy, dodatkowo wystarczyło, żebyś nie mówił o swoich poglądach dotyczących organizacji itp. Niestety, Twój przykład pokazuje, że organizacja oczyszcza się z osób, które chcą nauczać swoich poglądów w zborze.

Do przykladu.
Gdy restauracja przyznaję, że kucharz zawinił w moich i nie tylko oczach zyskuje za szczerość.
Restauracja dogadująca się po cichu z klientem jest dla mnie spalona.
A gdy później wypłynie taki układ restauracja szybko zamyka swoje drzwi lub świeci pustkami.

Edit.
Jeśli uważasz, że były takie przypadki to osoba ta została by skazana prawomocnym wyrokiem i widniała w rejestrze otwartym.
SJ tam nie ma.


Wybacz ale pokaż mi choć jedną restaurację, która szczyci się tym, że kucharz, który pracował w tej restauracji, otruł klientów. Oczywiste jest, że takie sytuacje załatwia się na podstawie ugody, żeby załagodzić sprawę i żeby jak najszybciej o niej zapomnieć.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 20:38 wysłana przez Nabonit »
Nabonit


Offline Asturia

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #65 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:39 »
Nabonit masz 23 lata, jesteś młodym człowiekiem, bronisz coś czego nie znasz, mam dobrą radę dla ciebie, zastanawiaj się, na czym polega chrześcijanka wolność, jestem 100% pewny, że na ten moment absolutnie nic nie wiesz na ten temat i nie możesz wiedzieć dopóki karmisz się ze stołu twojego niewolnika, CK nigdy nie pozwoli, żebyś zrozumiał co to jest, jesteś w niewoli, w niewoli duchowej, masz nad sobą ludzi którzy są panami twojej wiary i nie mów że tak nie jest, bo jak mam rozumieć że w pewnych sprawach nie zgadzasz się z ''jedynym kanałem'' ale dla świętego spokoju siedzisz cicho i czekasz na Boga?

masz pewność, że różne sprawy nie funkcjonują tak jak podaje Biblia ale i tak odgrywasz piękną rolę niby wszystko jest cacy zachęcając/nauczając innych aby wierzyli w rożne bzdury wymyślone prze ''niewolnika''?

jesteś w niewoli ratuj się i nie pakuj innych w duchowe niewolnictwo CK, to, że zauważyłeś coś (coś nie zgodnie z Biblią) i nie możesz o tym głośno mówić, bo sam dobrze wiesz dlaczego i nie kupuję twojego tłumaczenia, że nie robisz tak bo jedność w zborze, już pokazuje, że masz nad sobą ludzkich panów, bo w imię prawdy trzeba robić wszystko, kiedy Paweł odważnie zganił Piotra nie powiedział, nie zrobię tego bo zbór straci jedność lub spokojnie poczekam na Boga.

można tu napisać bardzo dużo, na temat niewolnika, w jaki sposób panują nad wiarą świadków, ale podam tylko jeden przykład, i nawet nie mam gwarancji, że cokolwiek zrozumiesz

dlaczego ja, wolny chrześcijanin mam być podporządkowany wizji niewolnika odnośnie do zakazu transfuzji krwi, jeżeli ja w 100% analizując biblię zrozumiałem, że ten wymyślony zakaz krwi to czysta interpretacja ''niewolnika'' z USA?
interpretacja ludzi takich jak ja, którzy jak sami się przyznali, mogą się mylić w sprawach dogmatycznych i organizacyjnych, nie są natchnieni, nie otrzymują żadnej wizji od Boga, nie mają żadnego cudownego kontaktu z Bogiem czy Jezusem?

dlaczego ktoś może potępić mnie za przyjęcie transfuzji i jeszcze innych uczyć, że mają traktować takiego jak śmiecia, twój niewolnik nie boi się Jezusa?
wykluczają ludzi dla których Pan wylał krew, doprowadzają do zgorszenia maluczkich i radują się tym bo wygonili jeszcze jednego ''nieposłusznego'' ze stada, dobrze wiesz co biblia mówi o takich fałszywych pasterzach, kamień na szyję i do morza

2 Kor 1:24: Nie jesteśmy panami waszej wiary, lecz współtwórcami waszej radości, bo przy wierze mocno stoicie. [Biblia Poznańska]
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 21:07 wysłana przez Asturia »


Offline Światus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #66 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:40 »
A Biblia mówi, by nie jadać ze stołu Jehowy i stołu demonów. :(

Czasem można się też podtruć naszym lichym pokarmem. ;)

Ale Biblia mówi również;
1Kor 10:27 Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia.  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:44 »
Słuchałem tej wizyty. Przykro mi ale sam na tym forum przyznałeś się do tego, że założyłeś sieć wi-fi o nazwie przerywam milczenie. Nie widzisz tego, że powinieneś zostać wykluczony nie tylko za odstępstwo ale i uporczywe kłamstwo? Gdybyś nie założył tej sieci to zapewne dalej byś był Świadkiem Jehowy, dodatkowo wystarczyło, żebyś nie mówił o swoich poglądach dotyczących organizacji itp. Niestety, Twój przykład pokazuje, że organizacja oczyszcza się z osób, które chcą nauczać swoich poglądów w zborze.
Sprawdź sobie czym jest kłamstwo a czym jest blef. Ta sieć była 4 miesiące i sprawdzałem jak szybko ktoś doniesie... trochę im zeszło. Nawet jeśli uznasz to za kłamstwo to nie było ono uporczywe gdyż tylko raz to powiedziałem. I po komitecie powiedziano mi (nie byłem na nim) że przyczyną wykluczenia jest fakt że nie uznaję CK. o kłamstwie do którego tak pijesz nie wspomnieli. Gdyż oni do dziś nie są pewni czy to moja czy nie moja sieć. Na marginesie ona nie jest moja ale pochodzi z mego mieszkania :) więc tak na prawdę nie kłamałem.... Zdziwko??
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 20:51 wysłana przez Szycha »


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #68 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:44 »
Ale Biblia mówi również;
1Kor 10:27 Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia.  ;D
No i łykają teraz, łapiąc zębami zazębiające się pokolenia pomazanych. :)

Warto by user napisał, jak trafił do naszej restauracji?
To mnie bardzo ciekawi. :)


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #69 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:47 »
Szczycić się błędem a zalatwiać sprawy na zapleczu to różna sprawa.
I jest to moje odczucie plus osób mi bliskich.
Pamiętaj, że pytałem też o konkretne przypadki zgłoszeń, a nie zdanie typu zgłaszają bo muszą.
Nie odbierz mnie źle, ale lubię prawdę i fakty.
Dlatego nie chodzę na zebrania.. ;)


Offline matus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #70 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:49 »
Ech.
- Mantra ochronna (powtarzanie po raz enty chyba tylko sobie, po co się tu weszło).
- "Dyskusja po świadkowemu", czyli de facto głoszenie z celowym ignorowaniem rzeczy niewygodnych lub na które się nie ma argumentów.
- Obrażenie Jedi (chociaż wolę Sithów).
- Typowa dla świadków sztuczka - próba zdyskredytowania całości za pomocą czepienia się jakiejś drobnostki.
3/10, betonit
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #71 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:49 »
Twój przykład pokazuje, że organizacja oczyszcza się z osób, które chcą nauczać swoich poglądów w zborze.
Idąc dalej, skoro nie kłamałem, to mnie bezpodstawnie oskarżasz. A wiesz że oszczercy Królestwa Bożego nie odziedziczą? Ale jako małolatowi, bez ogłady wybaczam Ci. Pamiętaj jednak że nie znając sprawy osądzanie innych (np że są kłamcami, ba uporczywymi kłamcami) pokazuje tylko że nie panujesz nad swymi emocjami. Krótko mówiąc nerwy Ci puszczają, że obnażeni zostali Twoi bracia w wierze jw.orgazmowej
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 20:53 wysłana przez Szycha »


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #72 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:52 »
Cytuj
organizacja oczyszcza się z osób, które chcą nauczać swoich poglądów w zborze.
Oczyszcza się i oczyszcza a oczyścić się nie może.
Stopień zabrudzenie się po większył, szczególnie po Australii. ;)

W Polsce w latach 2007-2017 oczyściła się z 10 000 głosicieli, jak sama podaje.
Ze 128 tys do 118 tys.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #73 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:52 »
Czesc Nabonit !
Chetnie uslyszalbym od Ciebie , co sadzisz o  tzw. Wyroku Bozym  na ludziach , ktorzy z roznych przyczyn nie sluza Bogu i nie oddaja mu czci . Czy taki wyrok jest zgodny z Twoim poczuciem sprawiedliwosci ?
A jezeli tak , to czy wzialbys osobiscie udzial w wykonywaniu tego wyroku ? Pzdr.


Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #74 dnia: 18 Styczeń, 2018, 20:53 »
Cytuj
Tak, Biuro Oddziału zgłasza już takie przypadki do odpowiednich służb. Każdy przypadek jest zgłoszony przez Biuro Oddziału do odpowiednich organów ścigania. Nadszedł czas, że organizacja nie uważa, że potrafi pomagać tym, którzy padli ofiarą pedofilów. Oczywiście pomoc duchowa jest ważna jednak kluczowa jest pomoc specjalistów.

Cześć Nabonit. Jak miałem 23 lata to tez broniłem organizacji i denerwowałem się na odstępców. Tez jestem z rodziny świadków i to od kilku pokoleń. Jestem byłym starszym, nadal w organizacji.

Chce tylko doprecyzowac odnośnie zgłaszania przypadków pedofilii przez Biuro Oddziału. Ponieważ po opublikowaniu listu z lipca 2017 roku, miałem do czynienia z przypadkiem pedofilii w zborze wiem jak działają teraz starsi. Rzeczywiście musza to zgłosić, ale zgłoszenia nie dokonuje Biuro Oddziału. Nie nakazują tego starszym, a jedynie upewniają się czy maja taki zamiar. Natomiast samego zgłoszenia dokonują starsi, którzy są osobiście zaanagażowania w sprawę.

Przy okazji mam tez kilka pytań do ciebie:
1. Jak zapatrujesz się na kwestie transfuzji krwi?
2. Jak wyjaśnić, ze zakaz spożywania krwi odnosi się rownież do przeszczepu krwi?
3. Dlaczego nie mogę jako SJ dokonać autotransfuzji, pomimo tego, ze moja wlasna krew po opuszczeniu organizmu nie wyobraża mojego utraconego życia, ponieważ nadal żyje i w związku z tym nie zachodzi potrzeba wyłania krwi do ziemi?
4. Jak udaje Ci się wierzyć w rok 1914 i 1919 jako fundamentalne daty dla naszej religii, skoro rok 607 p.n.e. Jako rok zburzenia Jerozolimy jest błędny i istnieje na to przytłaczająca liczba dowodów?

Panie Boże daj mi nowy software..