Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania  (Przeczytany 12509 razy)

Offline gedeon

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #45 dnia: 29 Listopad, 2017, 11:59 »


Czytając to forum często odnoszę wrażenie ze byłem w innej religii. Nie bronię ŚJ bo uważam ze ostracyzm czy chronienie pedofilów jest sekciarskie ale często czytam o naukach ŚJ od "znawców" i myśle sobie yyyy chyba ktoś miał dobre palenie :D

30 lat w organizacji i mogę z cała pewnością powiedzieć ze ŚJ wierzą w zmartwychwstanie Jezusa oraz jego smierć na palu. Ale niektórzy wypaczają rzeczywistość :) dla mnie cel (wyciągnięcie ludzi z sekty ŚJ) nie uświęca środków(kłamstw na temat tej organizacji).

Kłaniam się nisko

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy znam historie tego wyznania.(?)
Do czasu II wojny światowej wszystkie pisma centrali SJ w Polsce były sygnowane okrągłą pieczątką z krzyżem w koronie.
Pierwsze czasopisma wydawane przez Russella były również sygnowane krzyżem w koronie.
Skoro Russell stworzył takie zlepki wyznania gdzie z powodzeniem występował krzyż to znaczy że w niego wierzył i cały ruch Badaczy Pisma Świętego byl na tym wychowany.
Dlatego nie udowadniam czy był krzyż czy pal ale udowadniam oszukańczą głupotę tego wyznania.
Skoro dla Badaczy Krzyż stanowił element kanonu wiary to dlaczego potem go usunięto ?
Popatrz sobie na fotki i wyciągaj wnioski, dlaczego oszukano wszystkich.


« Ostatnia zmiana: 29 Listopad, 2017, 12:07 wysłana przez gedeon »


Offline ihtis

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #46 dnia: 29 Listopad, 2017, 12:11 »
A to ciekawostka medialna bo prowadząc strażnice wielokrotnie poruszaliśmy ten temat (zmartwychwstania) i śmierci na palu  :o

Czytając to forum często odnoszę wrażenie ze byłem w innej religii. Nie bronię ŚJ bo uważam ze ostracyzm czy chronienie pedofilów jest sekciarskie ale często czytam o naukach ŚJ od "znawców" i myśle sobie yyyy chyba ktoś miał dobre palenie :D

30 lat w organizacji i mogę z cała pewnością powiedzieć ze ŚJ wierzą w zmartwychwstanie Jezusa oraz jego smierć na palu. Ale niektórzy wypaczają rzeczywistość :) dla mnie cel (wyciągnięcie ludzi z sekty ŚJ) nie uświęca środków(kłamstw na temat tej organizacji).

Kłaniam się nisko

Wnikliwe poznawanie Pism tom 1 (it-1 s. 385-s. 388) podaje:

Chociaż w trakcie swej ziemskiej służby Jezus zdawał sobie sprawę, iż poniesie ofiarną śmierć, jego ciało ‛mieszkało w nadziei’. (...)  Gdy rankiem w pierwszym dniu tygodnia po śmierci Jezusa uczniowie zajrzeli do grobowca, nie znaleźli tam ciała, a jedynie bandaże, w które było zawinięte; jego martwe ciało, choć nie uległo procesowi naturalnego rozkładu, już wtedy nie istniało. Najwyraźniej Jehowa Bóg usunął je w znany sobie sposób (np. rozbijając je na atomy, z których się składało) (Łk 24:2-6, 22, 23; Jn 20:2-9). Jezus nie zabrał ze sobą fizycznego ciała, bo gdyby to zrobił, unieważniłby okup, który zapłacił. Apostoł Piotr potwierdza, że Chrystus przeniósł się do nieba, czyli dziedziny niematerialnej, duchowej, ‛uśmiercony w ciele, ale ożywiony w duchu’ (1Pt 3:18).


W innym miejscu dowiadujemy się, że Jezus miał WIELE CIAŁ (rs s. 420-s. 427)

„wielokrotnie ukazywał się im w zmaterializowanych ciałach i przy takich okazjach mówił i zachowywał się tak, iż mogli go utożsamiać z Jezusem, którego znali, umacniał ich wiarę w rzeczywiste wskrzeszenie go z martwych”.




« Ostatnia zmiana: 29 Listopad, 2017, 12:13 wysłana przez ihtis »


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #47 dnia: 29 Listopad, 2017, 12:11 »
jest, inna opcja.

Ewangelia wg św. Marka 16;12
12 Potem ukazał się w innej postaci dwom z nich na drodze, gdy szli do wsi. 13 Oni powrócili i oznajmili pozostałym. Lecz im też nie uwierzyli.

Nie mógł się ukazać, ponieważ ciało zostało z grobu usunięte wg WTS, a o ponownym stworzeniu nowego ciała, Pismo Święte nic nie mówi. Jeśli chodzi o Mk 16, 12, to odpowiedź znajdziemy tutaj:

"Lecz oczy ich były niejako na uwięzi, tak że Go nie poznali" (Łk 24, 16).



Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #48 dnia: 29 Listopad, 2017, 12:11 »
Można zadać sobie pytanie

Skoro Świadkowie uznawali przez kilkadziesiąt lat krzyż oraz większość Chrześcijan na świecie uznaje krzyż do dzisiaj i nie ma na łamach nawet Strażnicy podanego dowodu na poparcie teori pala + większość innych proroctw i wyjaśnień na przestrzeni istnienia organizacji zmieniło się wielokrotnie...

To jakim cudem mieli by mieć rację w kwesti Krzyża?

Kwestia Pala zamiast Krzyża jest wyssana z palca tak jak rok 1914 albo zakaz transfuzji tylko po to żeby odróżnić się od innych Chrześcijan.



Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #49 dnia: 29 Listopad, 2017, 12:15 »
To jakim cudem mieli by mieć rację w kwesti Krzyża?

Nie mają racji i jej mieć nie będą. Stąd w ich publikacjach aż roi się od manipulacji, kłamstw w temacie krzyża, choćby np. tutaj:

http://www.piotrandryszczak.pl/ben-witherington-III-odpowiedz-na-email.html


Offline Grześzajęty

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Listopad, 2017, 12:15 »
Nie mógł się ukazać, ponieważ ciało zostało z grobu usunięte wg WTS, a o ponownym stworzeniu nowego ciała, Pismo Święte nic nie mówi. Jeśli chodzi o Mk 16, 12, to odpowiedź znajdziemy tutaj:

"Lecz oczy ich były niejako na uwięzi, tak że Go nie poznali" (Łk 24, 16).

Tusia, ja podałam cytat z biblii.




Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Listopad, 2017, 12:19 »
Tusia, ja podałam cytat z biblii.

Wiem. Dlatego Biblia, to nie tylko jeden cytat w danym temacie. Podałem doprecyzowanie przez św. Łukasza. Ta :zmieniona postać", to Jezus Zmartwychwstały.


Offline Grześzajęty

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Listopad, 2017, 12:32 »
Wiem. Dlatego Biblia, to nie tylko jeden cytat w danym temacie. Podałem doprecyzowanie przez św. Łukasza. Ta :zmieniona postać", to Jezus Zmartwychwstały.

MK 16:12
12 Potem ukazał się w innej postaci dwom z nich na drodze, gdy szli do wsi. 13 Oni powrócili i oznajmili pozostałym. Lecz im też nie uwierzyli.

to również Jezus z martwych wstały. Precyzyjność biblii jest dla mnie niepodważalna. Co świadkowie jehowy i inne organizacje robią, jest dla mnie, bardzo podważalne, obłudne, i nie pochodzi od Boga.




Michał chlu

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #53 dnia: 29 Listopad, 2017, 21:40 »
jest, inna opcja.

Ewangelia wg św. Marka 16;12
12 Potem ukazał się w innej postaci dwom z nich na drodze, gdy szli do wsi. 13 Oni powrócili i oznajmili pozostałym. Lecz im też nie uwierzyli.

Chyba trwają poszukiwania co z tym wersetem zrobić 😁😁😁 pewnie nie powinien być w kanonie :D


Offline Gremczak

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #54 dnia: 29 Listopad, 2017, 21:58 »
MK 16:12
12 Potem ukazał się w innej postaci dwom z nich na drodze, gdy szli do wsi. .

Chyba trwają poszukiwania co z tym wersetem zrobić
Skoro ukazał się w innej postaci to może był Reptilianem?
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad, 2017, 22:04 wysłana przez Gremczak »


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #55 dnia: 29 Listopad, 2017, 22:33 »
Chyba trwają poszukiwania co z tym wersetem zrobić 😁😁😁 pewnie nie powinien być w kanonie :D

Świadkowie Jehowy w PNŚ (wyd.2013) usunęli końcówkę od wersetu 9. Nie ma!


Offline Światus

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #56 dnia: 02 Grudzień, 2017, 19:47 »
Koledzy młodzi, ponoć Biblia jest dla was niepodważalna.

Jn 2:9 Jezus dał im taką odpowiedź: «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo». 20 Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?» 21 On zaś mówił o świątyni swego ciała. 22 Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień, 2017, 19:49 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?