Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania  (Przeczytany 12513 razy)

Michał chlu

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Listopad, 2017, 06:46 »
A ja nie będę dyskutował z faktami. Rzymianie krzyżowali, w tym ukrzyżowali Jezusa.

Ale bezpośrednim świadkiem ukrzyżowania był św. Jan, który stał pod krzyżem. Na pytanie św. Tomasza o ślad gwoździ na rękach (J 20, 25), nie zaprotestował, że przecież tam był tylko jeden gwóźdź (miał wizję malunków w Strażnicach  ;D). Św. Mateusza nie było pod krzyżem, ale znał ukrzyżowanie, skoro napisał, że "nad głową umieszczono napis..." (Mt 27, 37), a nie nad rękami, jak przedstawia to Strażnica. Takie są fakty, a mężczyźni nie dyskutują o faktach  8-)

Nie dyskutuje z faktem ze Rzymianie krzyżowali i nigdy nie będę. Co do liczby gwoździ itp to dla mnie żaden argument gdyż jest wiele metod upalowania które wykorzystają więcej niż jeden gwóźdź. Dodatkowo tabliczka nad głowa może oznaczać tez nad rękami a równie dobrze mogła być nad głowa a między rękami które były skrzyżowane nad głowa. Także jeśli Ty w to WIERZYSZ to szanuje to i nie nakłaniam do zmiany poglądów. Ja nie widziałem zdjęcia Jezusa na krzyżu/palu Wiec wole być ostrożny w przedstawianiu którejś wersji jako fakt.

Fakt jest moim zdaniem taki ze nie da się w 100% tego udowodnić gdyż argumenty są po 2 stronach które mogą przekonać na jedna lub druga stronę i tutaj zaczyna się moim zdaniem to czego Jezus chciał uniknąć. Mianowicie pustych gadanin i sporów na tematy które nie są najważniejsze.


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Listopad, 2017, 18:33 »
Dodatkowo tabliczka nad głowa może oznaczać tez nad rękami a równie dobrze mogła być nad głowa a między rękami które były skrzyżowane nad głowa.

A nie lepiej napisać: "nad stopami umieszczono napis z podaniem Jego winy"?

Także jeśli Ty w to WIERZYSZ to szanuje to i nie nakłaniam do zmiany poglądów. Ja nie widziałem zdjęcia Jezusa na krzyżu/palu Wiec wole być ostrożny w przedstawianiu którejś wersji jako fakt.

Która tabliczka jest nad głową, a która nad rękami? Rysunki pochodzą z publikacji Towarzystwa Strażnica:



Fakt jest moim zdaniem taki ze nie da się w 100% tego udowodnić gdyż argumenty są po 2 stronach które mogą przekonać na jedna lub druga stronę i tutaj zaczyna się moim zdaniem to czego Jezus chciał uniknąć. Mianowicie pustych gadanin i sporów na tematy które nie są najważniejsze.

A tutaj masz dowód fałszowania przez Strażnicę wypowiedzi na temat ukrzyżowania:

http://www.piotrandryszczak.pl/ben-witherington-III-odpowiedz-na-email.html


Offline Fantom

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Listopad, 2017, 18:50 »
Mamy pal i tabliczkę nad głową.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Grześzajęty

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Listopad, 2017, 18:55 »
 Przebudźcie się! z 2012  cytat z leksykonu do biblii jest niepełny- świadkowie jehowy powołują się na zawarty w niej fragment dotyczący pala.
Lecz NIE CYTUJĄ całość, i pomijają informację o krzyżu.

Dla mnie to Nowość- film obejrzałem dzisiaj.
Dociekła osoba dojdzie do sedna na podstawie czasopism w naszym języku.

źródło:
https://www.youtube.com/watch?v=SJXTltvLS4M


Offline Roszada

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Listopad, 2017, 19:05 »
Mamy pal i tabliczkę nad głową.
I chyba 2 gwoździe wreszcie. :)
Czy to z oficjalnej publikacji ŚJ?
Toż to nowe światło. ;D


Michał chlu

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Listopad, 2017, 19:19 »
A nie lepiej napisać: "nad stopami umieszczono napis z podaniem Jego winy"?

Która tabliczka jest nad głową, a która nad rękami? Rysunki pochodzą z publikacji Towarzystwa Strażnica:



A tutaj masz dowód fałszowania przez Strażnicę wypowiedzi na temat ukrzyżowania:

http://www.piotrandryszczak.pl/ben-witherington-III-odpowiedz-na-email.html

Obie tabliczki są nad głowa :) zapytałem o to 7 letniego chłopca, w sensie gdzie tabliczka jest nad głowa i powiedział tutaj cytat: "tutaj i tutaj"
Nie będę dyskutował z dzieckiem ze ta jest nad rękami a nie nad głowa 😁😁😁 rozbroiło mnie spojrzenie dziecka na mnie 😁😁😁 ogólnie można zrobić ankietę na ulicy która tabliczka jest nad głowa :D

Co do fałszowania przez ŚJ informacji o krzyżu, być może tak było lub jest, nie wnikam :) co do gwoździ to czy wbijano je tylko w ręce czy tez nogi?


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Listopad, 2017, 19:25 »
Obie tabliczki są nad głowa :) zapytałem o to 7 letniego chłopca, w sensie gdzie tabliczka jest nad głowa i powiedział tutaj cytat: "tutaj i tutaj"
Nie będę dyskutował z dzieckiem ze ta jest nad rękami a nie nad głowa 😁😁😁 rozbroiło mnie spojrzenie dziecka na mnie 😁😁😁 ogólnie można zrobić ankietę na ulicy która tabliczka jest nad głowa :D

Zawsze pytam ŚJ pokazując im Jezusa przybitego do pala i pytam: nad czym jest umieszczona tablica? Odpowiadają: nad rękami.

Co do fałszowania przez ŚJ informacji o krzyżu, być może tak było lub jest, nie wnikam :)

Najwyższy czas zacząć coś zgłębiać. Może dotrze do Ciebie fakt, nie nie warto stawać po stronie zakłamanej Strażnicy i bronić pala. Strażnica nie ma żadnych merytorycznych argumentów na rzecz pala, więc ucieka się do fałszerstw. Nie mają wyjścia.


Michał chlu

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Listopad, 2017, 19:36 »
Zawsze pytam ŚJ pokazując im Jezusa przybitego do pala i pytam: nad czym jest umieszczona tablica? Odpowiadają: nad rękami.

Najwyższy czas zacząć coś zgłębiać. Może dotrze do Ciebie fakt, nie nie warto stawać po stronie zakłamanej Strażnicy i bronić pala. Strażnica nie ma żadnych merytorycznych argumentów na rzecz pala, więc ucieka się do fałszerstw. Nie mają wyjścia.

Nom, zacznij coś zgłębiać bo twierdzisz ze do pala przybito Jezusa 1 gwoździem a nie kilkoma... chyba zapominasz o nogach... ale często manipulujecie swoimi argumentami tak by fałszować prawdę i tych którzy są słabi bałamucić swoimi "argumentami" o gwoździach i tabliczce nad głowa.

7 letnie dziecko nie dało by się nabrać na te dwa argumenty :)

Po raz kolejny:
Nie ma tam tyle drzew żeby stwierdzić napewno ze był to krzyż a po 2 pal ważył by około
60-80kg, gdyby był to krzyż to ważył by grubo ponad 100, już to widzę jak skatowany Jezus dźwiga krzyż i dopiero po jakimś czasie ktoś go niesie :) ahhhh dla mnie bajeczka i tyle :) mnie nie przekonałeś i dalej jestem przy wersji z palem ale nikogo nie namawiam do tej wersji bo zdjęcia nie mam Jezusa na palu.


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Listopad, 2017, 19:44 »
Nom, zacznij coś zgłębiać bo twierdzisz ze do pala przybito Jezusa 1 gwoździem a nie kilkoma... chyba zapominasz o nogach... ale często manipulujecie swoimi argumentami tak by fałszować prawdę i tych którzy są słabi bałamucić swoimi "argumentami" o gwoździach i tabliczce nad głowa.

Św. Tomasz nie pyta Jezusa ogólnie o ślady gwoździ, tylko pyta o ślady gwoździ na rękach, więc muszą być co najmniej dwa, a to dowodzi ukrzyżowania. Nie mając żadnych merytorycznych argumentów, próbujesz mnie oskarżyć o manipulacje. Czy to są moje słowa?

"«Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę»" (J 20, 25).

Tablica nad głową, a nie nad rękami:

"A nad głową Jego umieścili napis z podaniem Jego winy: «To jest Jezus, Król Żydowski»" (Mt 27, 37)

Szach i mat!


« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2017, 19:46 wysłana przez Tusia »


Offline Grześzajęty

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Listopad, 2017, 19:48 »
"«Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę»" (J 20, 25

to nie dowód na krzyż. To dowód na gwoździe i z martwych wstanie.

Jako dziecko miałem uciechę oglądając kolorowe obrazki dinozaurów. Nie znaczy to że miały taką barwę, jak gdzieś namalowano
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2017, 19:54 wysłana przez Grześzajęty »


Michał chlu

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Listopad, 2017, 19:55 »
Św. Tomasz nie pyta Jezusa ogólnie o ślady gwoździ, tylko pyta o ślady gwoździ na rękach, więc muszą być co najmniej dwa, a to dowodzi ukrzyżowania. Nie mając żadnych merytorycznych argumentów, próbujesz mnie oskarżyć o manipulacje. Czy to są moje słowa?

"«Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę»" (J 20, 25).

Tablica nad głową, a nie nad rękami:

"A nad głową Jego umieścili napis z podaniem Jego winy: «To jest Jezus, Król Żydowski»" (Mt 27, 37)

Szach i mat!

Szachu macie,

czy gdyby był to pal to czy uważasz ze jeden gwóźdź na ręce by wystarczył? Wątpię.

Dodatkowo myśle ze nie było by nic dziwnego gdybys powiedział o mężczyźnie który został rozstrzelany(jedna kula przebija głowę a pięć klatkę piersiowa) żeby sprawdzić czy kule przebiły głowę? Czy byś powiedział żeby sprawdzić czy kula przebiła glowe? Ja uważam ze pierwszy zwrot jest bardziej poprawny i myśle ze to miał na myśli Tomasz.

Co do tabliczki to po raz kolejny, zapytaj czy na którejś z ilustracji tabliczka nie jest nad głowa :D i upieraj się ze na jednym nie jest :D już widzę śmiech ludzi na ulicy ze upierasz się ze tylko jedna ilustracja to przedstawia.

Yyy w przeciwieństwie do Ciebie:

Pat.


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Listopad, 2017, 20:18 »
"«Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę»" (J 20, 25

to nie dowód na krzyż. To dowód na gwoździe i z martwych wstanie.

To jest dowód na to, że ręce nie były przybite jednym gwoździem. Pan Jezus nie sprostował informacji o gwoździach (l.mn.). Św. Tomasz wiedział, że Rzymianie krzyżowali i wiedział w jaki sposób, dlatego pytał o ślad gwoździ NA RĘKACH.

Tutaj masz super opracowanie:

Marcin Majchrzak
http://piotrandryszczak.pl/majchrzak.html

Miłej lektury.

Poza tym:



Offline Grześzajęty

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Listopad, 2017, 20:24 »
biorę się za to, Tusia!  :)

dla ciebie  również coś ciekawego:

https://www.youtube.com/watch?v=94i01_kAvB0

(1Kor.4) powinno nam się wszystkim głupio zrobić:

1 Niech więc uważają nas ludzie za sługi Chrystusa i za szafarzy tajemnic Bożych! 2 A od szafarzy już tutaj się żąda, aby każdy z nich był wierny.
 3 Mnie zaś najmniej zależy na tym, czy będąc osądzony przez was, czy przez jakikolwiek trybunał ludzki1 Co więcej, nawet sam siebie nie sądzę. 4 Sumienie nie wyrzuca mi wprawdzie niczego, ale to mnie jeszcze nie usprawiedliwia. Pan jest moim sędzią. 5 Przeto nie sądźcie przedwcześnie, dopóki nie przyjdzie Pan, który rozjaśni to, co w ciemnościach ukryte, i ujawni zamiary serc. Wtedy każdy otrzyma od Boga pochwałę. 6 Mówiąc to, miałem na myśli, bracia, mnie samego i Apollosa, ze względu na was, abyście mogli zrozumieć, że nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisane2, i niech nikt w swej pysze nie wynosi się nad drugiego. 7 Któż będzie cię wyróżniał?3 Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśliś otrzymał, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał 8 Tak więc już jesteście nasyceni, już opływacie w bogactwa. Zaczęliście królować4 bez nas4! Otóż tak! Nawet trzeba, żebyście królowali, byśmy mogli współkrólować z wami. 9 Wydaje mi się bowiem, że Bóg nas, apostołów, wyznaczył jako ostatnich5, jakby na śmierć skazanych. Staliśmy się bowiem widowiskiem światu, aniołom i ludziom5; 10 my głupi dla Chrystusa, wy mądrzy w Chrystusie, my niemocni, wy mocni; wy doznajecie szacunku, a my wzgardy. 11 Aż do tej chwili łakniemy i cierpimy pragnienie, brak nam odzieży, jesteśmy policzkowani i skazani na tułaczkę, 12 i utrudzeni pracą rąk własnych6. Błogosławimy, gdy nam złorzeczą, znosimy, gdy nas prześladują; 13 dobrym słowem odpowiadamy, gdy nas spotwarzają. Staliśmy się jakby śmieciem tego świata i odrazą dla wszystkich aż do tej chwili.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2017, 21:24 wysłana przez Grześzajęty »


Offline Roszada

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Listopad, 2017, 20:27 »
Co ciekawe, Marcin Majchrzak
http://piotrandryszczak.pl/majchrzak.html

nie był ani katolikiem ani protestantem.
Zdaje się był agnostykiem i nie był wobec tego emocjonalnie czy doktrynalnie związany z krzyżem.
Po prostu chciał sprawdzić i zrobił to iście naukowo.

Żałuję, że nie kontynuował później dalej. :-\


Michał chlu

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Listopad, 2017, 20:39 »
Ja nie mówię innym ze to był na miliard procent pal. Biorę pod uwagę ze mógł być to krzyż. Natomiast liczne argumenty przekonują mnie ze był to pal :)

Po raz kolejny zastanów się nad tymi gwoździami. Tomasz pyta czy znajdzie ślad po gwoździach. Jezus został ukrzyzowany/upalowany gwoździami dlatego chciał dowodu ze to jego Mistrz żyje.

Czy gdyby Twój Mistrz Jezus został rozstrzelany i tak jak pisałem jedna kula przebija głowę a kilka klatkę piersiowa i resztę ciała i widział byś to jako naoczny świadek ze tylko jedna kula trafiła w głowę to dalej użyto wielu kul dlatego mowa by była o kulach a nie kuli. Dla mnie Tomasz użył liczny mnogiej ponieważ Jezus nie został ukrzyzowany/upalowany jednym gwoździem. Było by to stylistycznie głupie.

Po raz kolejny, nie chce nikogo przekonać czy był to krzyż czy pal. Twierdze ze nikt nie jest w stanie UDOWODNIĆ tego. Są to tylko spekulacje które mogą dzielić naśladowców Jezusa i oddalać od rzeczy ważniejszej czyli jego śmierci.