Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania  (Przeczytany 12514 razy)

Offline Roszada

Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« dnia: 27 Listopad, 2017, 11:31 »
Ciekawe zdanie dostrzegł Tusia w tej Strażnicy:

*** wp17 nr 6 s. 9 Jak naprawdę wyglądał Jezus? ***
A jak powinniśmy postrzegać Jezusa obecnie? Ponad 60 lat po jego śmierci apostoł Jan ujrzał go w wizji. I nie zobaczył postaci umierającej na krzyżu. Jezus ukazał się jako „Król królów i Pan panów”. Dziś jest Władcą w Królestwie Bożym i wkrótce pokona wrogów Boga — zarówno demony, jak i niegodziwych ludzi — oraz zapewni ludzkości wieczne błogosławieństwa (Objawienie 19:16; 21:3, 4).

*** wp17 No. 6 p. 9 What Did Jesus Really Look Like? ***
John did not see a dying figure on a cross.

Dziwne zdanie o krzyżu.
Choć zaprzecza się w nim ale nie zaprzecza się krzyżowi ale wizji związanej ze śmiercią.


To tak jakby katolicki teolog napisał tak oto:

"Ponad 60 lat po jego śmierci apostoł Jan ujrzał go w wizji. I nie zobaczył postaci umierającej na palu".

Po co stosować krzyż, jeśli się wierzy w pal?


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Listopad, 2017, 11:54 »
Moim zdaniem jest to celowe, ponieważ ta Strażnica jest przeznaczona dla świata i nie chcą na początku nikogo drażnić palem:



Poza tym, jest to bzdurna interpretacja o wizji w niebie, przecież św. Jan stał pod krzyżem i widział go na własne oczy, na żywo.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad, 2017, 11:56 wysłana przez Tusia »


Offline Roszada

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Listopad, 2017, 13:08 »
Ale Przebudźcie się! też jest dla świata a w tym samym 2017 r. się z krzyżem próbowali rozprawiać:

*** g17 nr 2 s. 14 Krzyż ***
BIBLIJNY PUNKT WIDZENIA
Krzyż
Dla wielu ludzi krzyż jest symbolem chrześcijaństwa. Jednak nie wszyscy uważają, że powinno się go nosić na szyi albo zawieszać lub stawiać w domach czy kościołach.
Czy Jezus umarł na krzyżu?
CO MÓWIĄ NIEKTÓRZY
Rzymianie zawiesili Jezusa na krzyżu wykonanym z dwóch drewnianych elementów.
CO MÓWI BIBLIA
...


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Listopad, 2017, 15:05 »
*** g17 nr 2 s. 14 Krzyż ***
BIBLIJNY PUNKT WIDZENIA
Krzyż

Świadkowie Jehowy potwierdzają wprost, że w czasach Jezusa Rzymianie używali krzyża, a więc jednak krzyżowali skazańców.



Poganie używali krzyża, a poganami byli przecież Rzymianie. Nie tylko wielbili swoje bóstwa, ale krzyżowali skazańców.



Gorszyciel

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Listopad, 2017, 15:06 »
Świadkowie Jehowy potwierdzają wprost, że w czasach Jezusa Rzymianie używali krzyża, a więc jednak krzyżowali skazańców.



Poganie używali krzyża, a poganami byli przecież Rzymianie.

Szok. Czy oni nie widzą, że CK robi z człowieka półgłówka :( ...


Offline Światus

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Listopad, 2017, 15:21 »
Skoro poganie modlili się do swoich bogów, to czy uczniowie Jezusa też mieli modlić się do swojego Boga?"

To jest taki głupi argument, że szkoda gadać.
Wcześniej nie było krzyża, teraz jest pogański. Może za jakiś czas będzie już "prawowiernie prawomocny"  :D
Ludzie kojarzą krzyż z chrześcijaństwem. Czyżby CK chciało ich przyciągnąć tym, do czego są przyzwyczajeni?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Szarańcza

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Listopad, 2017, 15:44 »
Używali krzyża, ale chyba nie zawsze? Czasami wieszali na czymś w rodzaju litery T oraz na palu (pionowa belka) i tak wg ŚJ było w przypadku Jezusa.
Poza tym czy krzyż dla pogańskich narodów nie był również symbolem fallicznym?
Nie będę się przy tym upierać, bo i nie wyjmę z rękawa jakichś źródeł. Są tu w tym lepsi ode mnie, którzy każdej informacji przypiszą cytat :) Jednak to co wyżej napisałam można chyba uznać za wiedzę powszechną..

W moim odczuciu jednak chrześcijanie nie używają krzyża do wielbienia Boga. Jest on raczej symbolem męki Chrystusa, ma przypominać o poświęceniu Jezusa, identyfikować z chrześcijańską ideologią.

Poza tym nigdzie w Biblii nie znajdujemy informacji aby pierwsi chrześcijanie używali loga korporacyjnego jako symbolu religijnego.
Jak wszyscy wiemy loga wykorzystywane są w świecie władanym przez Szatana do identyfikacji jego poszczególnych zepsutych struktur. Skoro loga używane są dzisiaj przez biznesowe korporacje, będące narzędziem w rękach Szatana, czy uczniowie Jezusa powinni ich używać oddając cześć prawdziwemu Bogu?

« Ostatnia zmiana: 27 Listopad, 2017, 15:48 wysłana przez Szarańcza »


Michał chlu

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Listopad, 2017, 16:10 »
Jakby ktoś z was bym w tamtych okolicach to by zobaczył jedna ważna rzecz która mnie osobiście przekonuje choć dla mnie nie ma znaczenia jak zginął Jezus. Smierć Jezusa jest kluczowa natomiast gdyby go rozstrzelali to powinienem nosić na szyi karabinek?

Wracając do argumentu to w okolicy gdzie powieszono Jezusa na palu/krzyżu (skreśl które Ci nie pasuje) nie było zbyt wielu drzew i zreszta dalej nie ma. Powstaje pytanie czy nie było im po prostu szkoda drewna na dwie belki czyli krzyż. Mi się zdaje ze wersja z palem w związku z tym jest prawdopodobna i chyba bardziej skłaniam się ku niej.

Natomiast kluczowe dla mnie jest to ze narzędzie zbrodni nie jest czymś istotnym. Jezus oddał życie za każdego człowieka i to jest kluczowa sprawa.

Naśladowcy Pana Jezusa nie mieli się spierać co do drobnych spraw które są nie istotne. Ważniejsze jest naśladowanie miłości naszego wzorodawcy i dbanie o sieroty i wdowy oraz przestrzeganie 10 przykazań.
Każdy kto spiera się o to czy był to krzyż czy pal zupełnie nie rozumie co jest kluczowa kwestia w związku ze śmiercią naszego Mistrza.


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Listopad, 2017, 16:53 »
Jakby ktoś z was bym w tamtych okolicach to by zobaczył jedna ważna rzecz która mnie osobiście przekonuje choć dla mnie nie ma znaczenia jak zginął Jezus. Smierć Jezusa jest kluczowa natomiast gdyby go rozstrzelali to powinienem nosić na szyi karabinek?

Tak jakbym czytał Strażnicę. Zapomniałeś napisać o krześle elektrycznym albo o szubienicy. Byłby pełny obraz.

Wracając do argumentu to w okolicy gdzie powieszono Jezusa na palu/krzyżu (skreśl które Ci nie pasuje) nie było zbyt wielu drzew i zreszta dalej nie ma. Powstaje pytanie czy nie było im po prostu szkoda drewna na dwie belki czyli krzyż. Mi się zdaje ze wersja z palem w związku z tym jest prawdopodobna i chyba bardziej skłaniam się ku niej.

Widzę, że pokochałeś strażnicowe brednie. Bo mało drzew i dalej nie ma albo szkoda drewna na dwie belki. Historia jasno potwierdza fakt krzyżowania przez Rzymian skazańców, co świadomie przemilcza Towarzystwo Strażnica przedstawiając w fałszywym świetle źródła na które się powołuje. Tutaj masz trzy artykuły:

http://piotrandryszczak.pl/co-mowi-historia.html
http://piotrandryszczak.pl/czy_swiadkowie_jehowy_pisza_od_nowa_historie.html

oraz list jaki napisał do nas jeden z biblistów, którego cytowano w publikacji Towarzystwa Strażnica:

http://piotrandryszczak.pl/czy_ben_witherington_III_pisal_o_palu.html
 
Natomiast kluczowe dla mnie jest to ze narzędzie zbrodni nie jest czymś istotnym. Jezus oddał życie za każdego człowieka i to jest kluczowa sprawa.

Może dla Ciebie nie jest istotne, ale dla autorów Nowego Testamentu, tak. Przecież opisują ten fakt. Dla Świadków Jehowy jest to głupstwo, również też dla pogan, a dla nas:

"Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia." (1 Kor 1, 18)

"my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, 24 dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą" (1 Kor 1, 23-24)

Naśladowcy Pana Jezusa nie mieli się spierać co do drobnych spraw które są nie istotne. Ważniejsze jest naśladowanie miłości naszego wzorodawcy i dbanie o sieroty i wdowy oraz przestrzeganie 10 przykazań.
Każdy kto spiera się o to czy był to krzyż czy pal zupełnie nie rozumie co jest kluczowa kwestia w związku ze śmiercią naszego Mistrza.

Świadkowie Jehowy odrzucili WSZYSTKIE przykazania. To nie jest kwestia sporu, czy to był krzyż czy pal:

"Wielu bowiem postępuje jak wrogowie krzyża Chrystusowego, o których często wam mówiłem, a teraz mówię z płaczem. Ich losem - zagłada, ich bogiem - brzuch, a chwała - w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne" (Flp 3, 18-19).

Oczywiście, że to jest Twój wybór.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Listopad, 2017, 17:03 »


"Wielu bowiem postępuje jak wrogowie krzyża Chrystusowego, o których często wam mówiłem, a teraz mówię z płaczem. Ich losem - zagłada, ich bogiem - brzuch, a chwała - w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne" (Flp 3, 18-19).

Oczywiście, że to jest Twój wybór.

Życie w dostatku w raju na ziemi.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline wrzesien

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Listopad, 2017, 19:19 »
Jakby ktoś z was bym w tamtych okolicach to by zobaczył jedna ważna rzecz która mnie osobiście przekonuje choć dla mnie nie ma znaczenia jak zginął Jezus. Smierć Jezusa jest kluczowa natomiast gdyby go rozstrzelali to powinienem nosić na szyi karabinek?

Ja zawsze żałuję że to nie było przez utopienie- akwarium by było dobre, można wpuścić rybki- pasuje do ichthys no i byłoby zabawnie.



Tak jakbym czytał Strażnicę. Zapomniałeś napisać o krześle elektrycznym albo o szubienicy. Byłby pełny obraz.
I akwarium



Widzę, że pokochałeś strażnicowe brednie. Bo mało drzew i dalej nie ma albo szkoda drewna na dwie belki. Historia jasno potwierdza fakt krzyżowania przez Rzymian skazańców, co świadomie przemilcza Towarzystwo Strażnica przedstawiając w fałszywym świetle źródła na które się powołuje. Tutaj masz trzy artykuły:

http://piotrandryszczak.pl/co-mowi-historia.html
http://piotrandryszczak.pl/czy_swiadkowie_jehowy_pisza_od_nowa_historie.html

oraz list jaki napisał do nas jeden z biblistów, którego cytowano w publikacji Towarzystwa Strażnica:

http://piotrandryszczak.pl/czy_ben_witherington_III_pisal_o_palu.html
 
Może dla Ciebie nie jest istotne, ale dla autorów Nowego Testamentu, tak. Przecież opisują ten fakt. Dla Świadków Jehowy jest to głupstwo, również też dla pogan, a dla nas:

"Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia." (1 Kor 1, 18)

"my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, 24 dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą" (1 Kor 1, 23-24)

Świadkowie Jehowy odrzucili WSZYSTKIE przykazania. To nie jest kwestia sporu, czy to był krzyż czy pal:

"Wielu bowiem postępuje jak wrogowie krzyża Chrystusowego, o których często wam mówiłem, a teraz mówię z płaczem. Ich losem - zagłada, ich bogiem - brzuch, a chwała - w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne" (Flp 3, 18-19).

Oczywiście, że to jest Twój wybór.

Zgadzam się z Piotrem w tym temacie. Więcej jest argumentów na krzyż niż pal. Pal to przejęcie części nauk przez Russella od niektórych adwentystów, który utrzymał się do dzisiaj- chociażby żeby się wyróżniać.

Dźwigałeś kiedyś drzewo? Raczej nie bo waży tyle, że nie dałbyś rady (i proszę o nie wstawianie baby z Rosji która niesie ). Częścią wyroku było niesienie "krzyża"- w praktyce tylko poprzeczna część która jest dużo mniejsza i lżejsza. Mimo to swoje waży. Samemu ciężko nieść tym bardziej po torturach. Mateusza 27:32- dlatego Szymona przymusili żeby pomógł.

Z inną rzeczą z Piotrem się nie zgadzam- mianowicie że krzyż miał dla chrześcijan jakieś wyjątkowe znaczenie przez to że miał taki kształt. Miał znaczenie dlatego bo stał się symbolem ofiary Jezusa- nie czczono go. Bardziej przypominał o poświęceniu Chrystusa. (Chyba że źle zrozumiałem Piotrze to proszę sprostuj)


Edit:

Tak na szybko policzyłem- metrowy odcinek drzewa liściastego o średnicy 30cm waży około 50kg. O średnicy 20cm - 23kg. Żeby uwiesić ciało raczej nie stosował bym mniejszych średnic. Gdyby chcieć nieść pal do egzekucji- no to jego średnica by musiała być większa niż 20cm. Załóżmy 30cm. Wysokość około 3m. Żeby być bardziej pobłażliwym- dajmy 2,5. To jest około 120-130kg. Jedna osoba nie byłaby w stanie go nieść- co początkowo miało miejsce. No i przypominam o tych torturach ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad, 2017, 19:32 wysłana przez wrzesien »


Michał chlu

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Listopad, 2017, 19:32 »
Także rozumiem Panie Piotrze ze byłeś tam i widziałeś mnóstwo drzew :) zmartwię Cię ale drzew tam jest bardzo mało. To jest fakt z którym nie będę dyskutował.

Nie dyskutuje z tym ze wtedy krzyżowano ludzi gdyż oczywiście to fakt ze dokonywano takich egzekucji. Dlatego biorę pod uwagę fakt ze mogę się mylić w tej kwestii.

Co do faktu czy był to krzyż czy pal to po raz kolejny uważam to za mniej istotna kwestie gdyż to ze głosili Jezusa ukrzyzowanego miało znaczyć w moim odczuciu ze Jezus oddał życie za innych. Równie dobrze mogło by być Jezusa zastrzelonego lub Jezusa utopionego w akwarium zgodnie z wola jednego z forumowiczów.

Nie narzucam nikomu mojego zdania i jeśli ktoś uważa inaczej to jego rzecz, nie byłem świadkiem śmierci Jezusa Wiec nie mam odwagi wypowiadać się jednoznacznie w tej kwestii. Ci którzy to robią i narzucają swoje zdanie innym są odważni :) w mojej skromnej ocenie :)




Offline wrzesien

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Listopad, 2017, 21:28 »
Także rozumiem Panie Piotrze ze byłeś tam i widziałeś mnóstwo drzew :) zmartwię Cię ale drzew tam jest bardzo mało. To jest fakt z którym nie będę dyskutował.

Nie dyskutuje z tym ze wtedy krzyżowano ludzi gdyż oczywiście to fakt ze dokonywano takich egzekucji. Dlatego biorę pod uwagę fakt ze mogę się mylić w tej kwestii.

Co do faktu czy był to krzyż czy pal to po raz kolejny uważam to za mniej istotna kwestie gdyż to ze głosili Jezusa ukrzyzowanego miało znaczyć w moim odczuciu ze Jezus oddał życie za innych. Równie dobrze mogło by być Jezusa zastrzelonego lub Jezusa utopionego w akwarium zgodnie z wola jednego z forumowiczów.

Nie narzucam nikomu mojego zdania i jeśli ktoś uważa inaczej to jego rzecz, nie byłem świadkiem śmierci Jezusa Wiec nie mam odwagi wypowiadać się jednoznacznie w tej kwestii. Ci którzy to robią i narzucają swoje zdanie innym są odważni :) w mojej skromnej ocenie :)
No to miałem na myśli w drugiej części mojego posta- że nie ma znaczenia czy był to krzyż czy pal. Znaczenie w wersetach przytoczonych przez Piotra uważam za  symbol- coś co miało przypominać. Tak samo nie ma znaczenia czy mąż nosi obrączke czy- np zegarek który ma jakąś wyjątkową wartość sentymentalną związaną z żoną i działa na niego bardziej niż obrączka...


Offline ihtis

Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Listopad, 2017, 22:41 »
Szok. Czy oni nie widzą, że CK robi z człowieka półgłówka :( ...

No właśnie, to chyba „nowy” argument. A swoją drogą, czy ktoś wie, jakich bogów rzymianie czcili w I wieku związanych z krzyżem?


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 6, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Listopad, 2017, 23:08 »
Także rozumiem Panie Piotrze ze byłeś tam i widziałeś mnóstwo drzew :) zmartwię Cię ale drzew tam jest bardzo mało. To jest fakt z którym nie będę dyskutował.

A ja nie będę dyskutował z faktami. Rzymianie krzyżowali, w tym ukrzyżowali Jezusa.

nie byłem świadkiem śmierci Jezusa

Ale bezpośrednim świadkiem ukrzyżowania był św. Jan, który stał pod krzyżem. Na pytanie św. Tomasza o ślad gwoździ na rękach (J 20, 25), nie zaprotestował, że przecież tam był tylko jeden gwóźdź (miał wizję malunków w Strażnicach  ;D). Św. Mateusza nie było pod krzyżem, ale znał ukrzyżowanie, skoro napisał, że "nad głową umieszczono napis..." (Mt 27, 37), a nie nad rękami, jak przedstawia to Strażnica. Takie są fakty, a mężczyźni nie dyskutują o faktach  8-)


« Ostatnia zmiana: 27 Listopad, 2017, 23:16 wysłana przez Tusia »