Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dotyczy: dobrowolne datki..  (Przeczytany 20435 razy)

Offline Wzoroważona

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #60 dnia: 04 Grudzień, 2017, 16:25 »
Problem byłby rozwiązany, gdyby dawali roczne sprawozdanie z każdej wydanej złotówki. Ile, na co poszło itd.
Jeżeli tego nie ma wniosek jest logiczny.
Jedna siostra na ten argument odp :
"To jest Organizacja Jehowy trzeba im ufać, bo wszystkim kieruje Jezus i czuwa".
Widać manipulacje, zaślepienie na najwyższym poziomie.
 :)

Natomiast inni tak jak np. osoba z mojej rodziny płaci spore sumy, bo ma jej dużo i lubi się szczycić ile to daje by wspierać Organizację chociaż w ten sposób - bo głosić nie ma czasu...


Offline Światus

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #61 dnia: 04 Grudzień, 2017, 16:37 »
Proszę Ciebie nie siej defetyzmu.
Czy uważasz, że mam kochać korporację która zabrała mi dzieciństwo, posadziła za nic na trzy lata do wiezienia, odarła z godności i zabrała rodzinę?

Przy okazji wciska strażnicowo-psychologiczny kit.
"Osoby, które dużo straciły - krytykują, Ty masz mózg, więc nie krytykuj".
Co się przekłada na;
Każdy rozsądnie myślący człowiek nie będzie krytykował jedynej Bożej Organizacji na ziemi.
Kim są krytykujący... - odpowiedź jest prosta.

Sekta Moona nic mi nie zrobiła - jest wspaniała, albo przynajmniej OK.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #62 dnia: 04 Grudzień, 2017, 16:42 »


Jest tu wiele ciekawych osob, które maja ogromna wiedzę ale widać tez osoby które dużo straciły i będą zawsze negatywnie nastawione do całej organizacji.

Niby wygląda wszystko w tym zdaniu w porządku. Ale...     "Czepne" się jednak troszkę.

Weźmy to zdanie jeszcze raz i przeanalizujmy je ;) Wstawmy w słowo ORGANIZACJA słowo SEKTA, brzmiało by wtedy tak:

Cytuj
Jest tu wiele ciekawych osob, które maja ogromna wiedzę ale widać tez osoby które dużo straciły i będą zawsze negatywnie nastawione do całej sekty.

Teraz to zdanie wygląda dziwnie z ust osoby, która rozumie na czym polega destrukcyjność sekt.


Z zasady sekta wykorzystuje ludzi. Organizacja Świadków Jehowy to sekta, która wykorzystuje ludzi. Pieniądze zawsze idą w jedną stronę do liderów. A jeżeli czasami coś komuś dadzą, to tak żeby wszyscy widzieli i o tym mówili. Zdarza się tak raz do roku i robią z tego nawet filmik na tvjw.org.

Podsumowując, nie można mieć pozytywnego nastawienia do sekty. Sekta to sekta.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2017, 16:50 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Estera

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #63 dnia: 04 Grudzień, 2017, 16:51 »
(...) Podsumowując, nie można mieć pozytywnego nastawienia do sekty. Sekta to sekta.
   Amen :)
   To tak jak by ktoś nakłaniał mieć pozytywny stosunek do pedofili.
   Nie da się.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2017, 16:53 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #64 dnia: 04 Grudzień, 2017, 16:58 »
   Amen :)
   To tak jak by ktoś nakłaniał mieć pozytywny stosunek do pedofili.
   Nie da się.

Mocne, ale coś w tym jest.

Czytaliśmy przecież artykuły w mediach o tytułach w stylu:
"Świadkowie Jehowy-raj dla pedofilów?" ;)

Oczywiście należy odróżnić strukturę i system organizacji od ludzi którzy w tym systemie tkwią z powodu zindoktrynowania, od biednych braci czy bliskich nam osób , które szanujemy i darzymy miłością, choć one nas często nienawidzą bo podnieśliśmy rękę na ich boga Orga.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2017, 17:14 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Salome

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #65 dnia: 04 Grudzień, 2017, 17:00 »
Problem byłby rozwiązany, gdyby dawali roczne sprawozdanie z każdej wydanej złotówki. Ile, na co poszło itd.
Jeżeli tego nie ma wniosek jest logiczny.
Jedna siostra na ten argument odp :
"To jest Organizacja Jehowy trzeba im ufać, bo wszystkim kieruje Jezus i czuwa".
Widać manipulacje, zaślepienie na najwyższym poziomie.
 :)

Natomiast inni tak jak np. osoba z mojej rodziny płaci spore sumy, bo ma jej dużo i lubi się szczycić ile to daje by wspierać Organizację chociaż w ten sposób - bo głosić nie ma czasu...

Bo to częste zjawisko. Ludzie płacą kasę do skrzynki, żeby zagłuszyć wyrzuty sumienia, że za mało głoszą. Sama tak robiłam. Głupia ja!  >:(
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Szarańcza

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #66 dnia: 04 Grudzień, 2017, 17:01 »
A jeżeli czasami coś komuś dadzą, to tak żeby wszyscy widzieli i o tym mówili. Zdarza się tak raz do roku i robią z tego nawet filmik na tvjw.org.

To, że robią filmik nie znaczy jeszcze, że faktycznie pomagają ze środków na ogólnoświatową działalność. Nie twierdzę, że pomoc w ogóle nie jest organizowana - bo jest. Niestety jednak raczej nie ze środków, o których jest mowa w liście.

Teraz coraz mniej jest drukowane więc trzeba jakoś uzasadnić prośby o datki.
A wykorzystywanie do tego celu różnego rodzaju ofiar jest chyba najbardziej obrzydliwym sposobem jaki mogli zastosować.
Człowiek daje bo myśli, że pomaga w ten sposób osobom potrzebującym - i ta motywacja wpływa na wysokość datku.
Fuj...


Offline Reskator

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #67 dnia: 04 Grudzień, 2017, 17:04 »
Co wy tak naskoczyliście na niego? Daje to daje. Jego sprawa.
Tu jest uświadamianie a nie naskakiwanie.
Daje tak mu się wydaje na dzieło a wydaje na działa firm zbrojeniowych,i na pale pedofilów.
Oskarża innych a sam jest hipokrytą  dwulicowcem.
No jak można dawać kasę gdy wie się na co idzie ta kasa,chyba że nie wie.
Że choćby te 4 tys dziennie dolarów CK płaci by nie dać Sądowi papierów pedofila.


Michał chlu

  • Gość
Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #68 dnia: 04 Grudzień, 2017, 17:06 »
Proszę Ciebie nie siej defetyzmu.
Czy uważasz, że mam kochać korporację która zabrała mi dzieciństwo, posadziła za nic na trzy lata do wiezienia, odarła z godności i zabrała rodzinę?

Nie, zdecydowanie tego nie powiedziałem. Chodzi mi o to żeby chłopak nie dał sobą manipulować. Bo wiele osób tutaj próbuje drwinami wymuszać pewne zachowania i osoby słabe emocjonalnie mogą dawać się dalej manipulowac.

Co do bycia w tej sekcie to raczej nikt z nas nie został wrzucony do basenu tylko podjęliśmy takie decyzje nie badając wcześniej struktur itp. Zostaliśmy oszukani czy zmanipulowani ale jednak decyzja była nasza osobista.

Bardzo serio współczuje wszystkim którzy utracili bliskie osoby gdyż moja jedna siostra tez nie chce mieć ze mną kontaktu. Także tez znam ten ból i rozumiem co oznacza gdy sekta rozbija rodzine ale nie załamuje się i nie będę obarczał teraz ŚJ o cała te sytuacje gdyż nikt mnie nie zmusił do chrztu ani nikt mi nie mówił ze mogę dobrowolnie odejść. I tak cieszę się ze większość rodziny utrzymuje ze mną kontrakt i ze wielu braci dzwoni i opowiada swoje przemyślenia :)

Nie jestem ani przyjacielem tej organizacji ale tez nie będę wyrzucał na nią całej swojej złości itp bo to ja podjąłem pewne decyzje.


Offline Szarańcza

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #69 dnia: 04 Grudzień, 2017, 17:19 »
Co do bycia w tej sekcie to raczej nikt z nas nie został wrzucony do basenu tylko podjęliśmy takie decyzje nie badając wcześniej struktur itp. Zostaliśmy oszukani czy zmanipulowani ale jednak decyzja była nasza osobista.

Osoby w Korei Północnej też mają wybór - przecież zawsze mogą wyjechać, mogą również sprzeciwić się dyktatorowi. W końcu jak każdy człowiek na tej planecie mają wolną wolę.
Chyba nie do końca masz świadomość na czym polega psychomanipulacja i propaganda.

Nie jestem ani przyjacielem tej organizacji ale tez nie będę wyrzucał na nią całej swojej złości itp bo to ja podjąłem pewne decyzje.

Nikt tu nie wyrzuca złości. Po prostu sposoby działania organizacji są naganne i osoby na tym forum wyrażają sprzeciw.
Każdy kto widzi, że innemu dzieje się krzywda ma moralny obowiązek reagować.
Brak reakcji to też reakcja.


Offline gedeon

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #70 dnia: 04 Grudzień, 2017, 17:28 »


Co do bycia w tej sekcie to raczej nikt z nas nie został wrzucony do basenu tylko podjęliśmy takie decyzje nie badając wcześniej struktur itp. Zostaliśmy oszukani czy zmanipulowani ale jednak decyzja była nasza osobista.



Czy takie samodzielne decyzje podejmują siedmioletnie dzieciaki, które nawiedzeni rodzice wpychają do basenu?
 Pomyśl o takich przypadkach, opisanych zresztą też tu na tym forum.


Offline Salome

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #71 dnia: 04 Grudzień, 2017, 17:29 »
Co do bycia w tej sekcie to raczej nikt z nas nie został wrzucony do basenu tylko podjęliśmy takie decyzje nie badając wcześniej struktur itp. Zostaliśmy oszukani czy zmanipulowani ale jednak decyzja była nasza osobista.


Siedzę i myślę....Czy idąc do chrztu jako 15 letnia dziewczynka mogłam podjąć w pełni świadomą osobistą decyzję ? Czy miałam możliwość jako dziecko PRL zbadać strukturę tej organizacji? W czasach, gdy nie było nawet internetu....? Żyjąc pod kloszem w wielopokoleniowej rodzinie SJ?
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Światus

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #72 dnia: 04 Grudzień, 2017, 17:29 »
Ależ masz głupie tłumaczenia.
Gdyby chodziło o pieniądze, takie oszustwo nazywałoby się
"celowym doprowadzeniem do niekorzystnego rozporządzenia mieniem".

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Ale tu chodzi tylko o życie...
Przeczytałeś podkreślony tekst powyżej?

"Co do bycia w tej sekcie to raczej nikt z nas nie został wrzucony do basenu tylko podjęliśmy takie decyzje nie badając wcześniej struktur itp. Zostaliśmy oszukani czy zmanipulowani ale jednak decyzja była nasza osobista."

Przytoczmy przykład dla twojego toku rozumowania.

Dobry znajomy mówi ci, że żona cię zdradza.
Rozwodzisz się z nią i wyrzucasz z domu.
Po 20 latach dowiadujesz się, ze dobry znajomy, wcale nie był taki dobry, a to co powiedział było wierutną bzdurą.
Chyba nie będziesz na niego zły, bo przecież decyzję o rozwodzie podjąłeś samodzielnie. Nikt cię do niego nie zmuszał...
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2017, 17:32 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #73 dnia: 04 Grudzień, 2017, 17:38 »
Osoby w Korei Północnej też mają wybór - przecież zawsze mogą wyjechać, mogą również sprzeciwić się dyktatorowi. W końcu jak każdy człowiek na tej planecie mają wolną wolę.
Chyba nie do końca masz świadomość na czym polega psychomanipulacja i propaganda.

Nikt tu nie wyrzuca złości. Po prostu sposoby działania organizacji są naganne i osoby na tym forum wyrażają sprzeciw.
Każdy kto widzi, że innemu dzieje się krzywda ma moralny obowiązek reagować.
Brak reakcji to też reakcja.



Osoby w Korei Północnej też mają wybór - przecież zawsze mogą wyjechać,

Z pozostałą częścią się zgadzam ;) 8-)

A propos Korei Północnej, to ostatnie mi trochę pasuje jak ulał do naszego Kim Dzong Una z Warwick. Tam i tu szybka likwidacja.

« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2017, 17:41 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Estera

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #74 dnia: 04 Grudzień, 2017, 17:39 »
(...) Co do bycia w tej sekcie to raczej nikt z nas nie został wrzucony do basenu tylko podjęliśmy takie decyzje nie badając wcześniej struktur itp. Zostaliśmy oszukani czy zmanipulowani ale jednak decyzja była nasza osobista.
(...) Nie jestem ani przyjacielem tej organizacji ale tez nie będę wyrzucał na nią całej swojej złości itp bo to ja podjąłem pewne decyzje.
   Prawdą jest, że podjęliśmy sami, swoją decyzję, ale nie wiedzieliśmy, że jesteśmy oszukiwani.
   I nie chodzi o wyrzucanie "całej złości", jak to nazwałeś, ale o pokazanie prawdy o tej sekcie.

   Michale
   Trzydzieści lat temu, jakie były szanse na odkrycie takich wiadomości jak udział w ONZ, czy akcje w firmach zbrojeniowych?
   Albo aktach pedofilskich, takich jak nagłośniona sprawa z Australii?

   Sam sobie odpowiedz i nie miej za złe tym, co tę swoją złość wylewają.
   Mają do tego słuszne powody i nie zamydlaj po wts-owsku, prawdy nt. tej sekty.
   A że to sekta, to nie ma żadnej wątpliwości.
   Uważam, że odkrywane tu uczucia wielu, należy uszanować.
   Bo każdy przeszedł inny zakres krzywd w tej religii.
   :'( :'( :'(

   Ty podjąłeś taką decyzję, że nie będziesz tego robił.
   Ktoś inny podjął inną decyzję i też ma do tego prawo.
   Nie negujmy się wzajemnie, bo nie znamy wszystkich szczegółów, którymi ludzie się kierują.
   :) :)

   Światus
   Bardzo dobry np., podałeś z tym rozwodem.
   To mniej więcej tak wygląda decyzja o chrzcie w tej organizacji religijnej.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.