Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dotyczy: dobrowolne datki..  (Przeczytany 20391 razy)

Offline GdzieTaPrawda

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #45 dnia: 04 Grudzień, 2017, 13:34 »
Dla mnie temat dawania pieniędzy jest w tej chwili najmniej ważny.
Może dla was, każdy to czuje inaczej! Każdego boli co innego.

Czy czytałem regulamin pomagam.pl? - nie, nie ma to dla mnie znaczenia. WSZĘDZIE są Na prawdę potrzebujący i wszędzie są też oszuści. Powołałem się też na inne fundacje typu szlachetna paczka - pięknie wygląda na stronie internetowej - a rozmawiałeś z wolontariuszami którzy chodzą z tymi paczkami do tych ludzi? Ja tak - wiem jakie są realia.
Znam też ludzi którzy dla SWOJEJ fundacji oddają SWOJE ostatnie grosze!

Już niedawno poruszaliśmy w innym wątku temat pomagania - żeby nie chwalić się komu kto co daje i ja zrobię to samo, bo sam pomagam i poświęcam swój prywatny czas i środki na pomoc potrzebującym. Proszę nie czepiać się tego co komu daję (Lucek, trochę zawiodłem się, szkoda że oceniłeś moje pobudki które podałem - myślałem że nie powinno odbierać się radości za dawania! dopóki moje pieniądze nie idą na zakazane rzeczy nie powinno się mnie oceniać, a nawet jeśli by szły to jest to moja sprawa, czemu twoja mowa jest pełna 'brutalnych dla mnie' słów?)
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2017, 13:38 wysłana przez GdzieTaPrawda »


Offline Mariusz Łeba

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #46 dnia: 04 Grudzień, 2017, 13:40 »
Jest fajna zasada.Znajdz sobie swojego biedaka i mu pomagaj


Offline Lucyfer

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #47 dnia: 04 Grudzień, 2017, 14:00 »

dopóki moje pieniądze nie idą na zakazane rzeczy nie powinno się mnie oceniać, a nawet jeśli by szły to jest to moja sprawa
----
No to pisz wprost, że masz wyj***ne na co idą twoje pieniądze, a nie zakrywasz się spokojem w gadaniu rodziny i żony, albo wspólnym kontem, bo ty tylko robisz przelew za żonę i umywasz rączki.
Jeśli nadwyżka twoich datków pójdzie do B.O. a stamtąd dalej na kary za krycie pedofilów, to mów że masz z tym luz, a nie kręcisz makaron rozpisując eseje, w których tylko pogłębiasz swoją kompromitację.
---
Szczere słowa cię bolą?
To się ciesz, że twoi "przyjaciele"są dwulicowi i nie mówią tego co naprawdę myślą. Wtedy musiałbyś zmienić psychiatrę na sznurek.

« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2017, 14:07 wysłana przez Lucyfer »


Offline GdzieTaPrawda

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #48 dnia: 04 Grudzień, 2017, 14:14 »
Chcę aby słowa były "przyprawione solą"

Nie wiesz czy nadwyżka idzie do BO w moim zborze. U mnie nie szła - i na dzień obecny nie ma tego w planach. Jak bracia poczuli pieniądze na koncie to zgodzili się na program wspierania Nadzorców obwodu (w tym roku) którego nie było u nas. I tysiączek poszedł na nowe OPLE (może Peugoty, bo się połączyły te dwa koncerny, a BO chce pozostać przy stałej współpracy dla tej marki).

Nie zależy mi totalnie na opinii innych na temat moich pobudek co do dawania. Wyrażam własne zdanie, Ty wyrażasz swoje. Ale niech nikt nikogo nie ocenia czy robi źle czy dobrze!
Nie chce dawać na organizację, ale się poczuwam dla zboru i tyle w temacie! tak jak pisałem, dopóki w niej jestem to będę dawał, jak z niej wyjdę to się odetnę całkowicie i nikomu nic do tego.

Dziękuję wszystkim tym którzy mnie nie atakują, wystarczy mi ataków ze strony braci ze swojego zboru! Oj tak, Ci co są ze mną w zborze wiedzą o czym piszę, Starsi potrafią publicznie podczas strażnicy zwracać mi uwagę niby "bezosobowo", ale i tak wiadomo o kogo chodzi... Mam wywalone, nie chcę aby tutaj dochodziło do tego samego


Offline Lucyfer

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #49 dnia: 04 Grudzień, 2017, 14:27 »
Chcę aby słowa były "przyprawione solą"

Nie wiesz czy nadwyżka idzie do BO w moim zborze. U mnie nie szła - i na dzień obecny nie ma tego w planach. Jak bracia poczuli pieniądze na koncie to zgodzili się na program wspierania Nadzorców obwodu (w tym roku) którego nie było u nas. I tysiączek poszedł na nowe OPLE (może Peugoty, bo się połączyły te dwa koncerny, a BO chce pozostać przy stałej współpracy dla tej marki).

Nie zależy mi totalnie na opinii innych na temat moich pobudek co do dawania. Wyrażam własne zdanie, Ty wyrażasz swoje. Ale niech nikt nikogo nie ocenia czy robi źle czy dobrze!
Nie chce dawać na organizację, ale się poczuwam dla zboru i tyle w temacie! tak jak pisałem, dopóki w niej jestem to będę dawał, jak z niej wyjdę to się odetnę całkowicie i nikomu nic do tego.

Dziękuję wszystkim tym którzy mnie nie atakują, wystarczy mi ataków ze strony braci ze swojego zboru! Oj tak, Ci co są ze mną w zborze wiedzą o czym piszę, Starsi potrafią publicznie podczas strażnicy zwracać mi uwagę niby "bezosobowo", ale i tak wiadomo o kogo chodzi... Mam wywalone, nie chcę aby tutaj dochodziło do tego samego

Grunt, że wiesz czego chcesz od życia... Powodzenia.
Tylko pamiętaj...
"Nie chcę dawać na organizację, ale poczuwam się dla zboru" - bo zbór to nie część organizacji.
"dopóki w niej jestem to będę dawał, jak z niej wyjdę to się odetnę całkowicie" - to w końcu ty dajesz czy jak? wcześniej pisałeś "to tak na prawdę ona daje, a ja robię przelew".
To albo ty dajesz, albo pokornie wyskakujesz spod pantofelka i robisz przelew i próbujesz udawać, że to ona a nie ty...
Zdecyduj się.
A skoro nie zależy ci na opinii innych, to skończ dodawać posty na forum, gdzie wymieniamy się opiniami na pewne tematy.
Jak przestaniesz w końcu oszukiwać sam siebie, to może znajdziesz dystans do własnej osoby i nie będziesz rzucał wykrzyknikami, bo w zdaniu nie ma "soli" ...


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #50 dnia: 04 Grudzień, 2017, 14:31 »
Ej ale masz prawo dawać co chcesz i komu chcesz.
Jedynie o co można prosić, to o czyste fakty.
Jeśli są nadwyżki, to nie masz wpływu na to gdzie one idą.
Uważasz, że nie wspierasz WTS bo masz stałe zlecenie i idzie to na zbór.
Prawda jest taka, że pisałem do kilku osób i one twierdzą, że nie ma możliwości przez JWORG płacić na konkretny zbór.
Jestem taki, że nie wierze na słowo.Zrobiłem symulację.
Chciałem wpłacić 5zł na swoją salę.
NIE DA SIĘ.
Komunikat mówi wyraźnie, że te 5zł pójdzie do BO na OGÓLNOŚWIATOWĄ DZIAŁALNOŚĆ.
Rób co chcesz, żyj w pokoju, ale fakty niech będą faktami, a nie wyobrażeniem.

A wypowiedzi przyprawione solą są wymagane na sali.
Tu wystarczy kultura.
Jednak dziwi mnie fakt, że spotykasz się z własnej woli z osobami które nie odpowiedzą ci nawet część.
Jeśli się kiedyś odłączysz oczywiście.
A tutaj osoby szczere są niby twoimi wrogami.
Po ludzku..dziwne to.


Offline GdzieTaPrawda

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #51 dnia: 04 Grudzień, 2017, 14:35 »
Zaakceptuj to że nie wiem do końca czego chcę od życia bo prano mi mózg przez około 20 lat, kiedy byłem mały i wchłaniałem naukę WTSu jak gąbka. A gdy ktoś coś źle robił to szukałem i znajdowałem paragraf z literatury żeby to komuś wytknąć.

Może kiedyś zmądrzeję i dojrzeję do pewnych spraw, do tego potrafię się przyznać - kiedy mam dylemat czy zrobić coś a nie zrobić pytam żony - jeśli mi coś jest obojętne a mogę sprawić przyjemność żonie to wolę to zrobić.

I nie do końca wiem czego chcę od życia! na pewno nie tego żeby pojawiało mi się więcej wrogów na mojej drodze. Wolę z takim usiąść i się napić niż sprzeczać na argumenty

Donnie - ja mam numer konta zborowego, przez JW nie chcę tego robić ze swojego konta (Login/hasło).
Czy to konto zborowe? tak, nie raz mi oddawali kasiorkę za kupienie czegoś za swoje pieniądze na fakturkę. Nawet nie chcą dawać kasy do łapy tylko wolą mieć podkładkę - Ty dajesz fakturę a oni Ci dają przelew na twoje konto.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2017, 14:38 wysłana przez GdzieTaPrawda »


Offline Lucyfer

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #52 dnia: 04 Grudzień, 2017, 14:48 »
Zaakceptuj to że nie wiem do końca czego chcę od życia bo prano mi mózg przez około 20 lat, kiedy byłem mały i wchłaniałem naukę WTSu jak gąbka. A gdy ktoś coś źle robił to szukałem i znajdowałem paragraf z literatury żeby to komuś wytknąć.

Może kiedyś zmądrzeję i dojrzeję do pewnych spraw, do tego potrafię się przyznać - kiedy mam dylemat czy zrobić coś a nie zrobić pytam żony - jeśli mi coś jest obojętne a mogę sprawić przyjemność żonie to wolę to zrobić.

I nie do końca wiem czego chcę od życia! na pewno nie tego żeby pojawiało mi się więcej wrogów na mojej drodze. Wolę z takim usiąść i się napić niż sprzeczać na argumenty

Donnie - ja mam numer konta zborowego, przez JW nie chcę tego robić ze swojego konta (Login/hasło).
Czy to konto zborowe? tak, nie raz mi oddawali kasiorkę za kupienie czegoś za swoje pieniądze na fakturkę. Nawet nie chcą dawać kasy do łapy tylko wolą mieć podkładkę - Ty dajesz fakturę a oni Ci dają przelew na twoje konto.
Jezu.... Czas kończyć ten kabaret.
Zamiast się rozpisywać, idź i usiądź na dupie i zgodnie ze wskazówkami CK rozmyślaj nad swoim życiem.
Nie tylko ty od dziecka byłeś niańczony w WTS...
---
Sam pokazałeś tym postem, że niczego nie jesteś pewien.
"Wolę z takim usiąść i się napić niż sprzeczać na argumenty" - i ty się dziwisz, że sobie nie radzisz z życiem i próbami wyjaśniania tematów?
W swoich wiadomościach pokazujesz, że dalej jesteś w stanie bronić "Prawdy", bo przecież "
stwierdzilem z żoną ze zadna religia w ciagu stu lat nie potrafilaby zapanowac nad wszystkimi rzeczami w sposob doskonaly. Swiatlo ma swiecic coraz jasniej przy koncu
"Ściezka prawych jest jak jasne światło, które świeci coraz jaśniej, aż nastanie pełny dzień” (Przysłów 4:18).
A dowodem ze jedne zastepuje sie lepszym jest ten fragment
: „Zamiast miedzi przyniosę złoto, a zamiast żelaza przyniosę srebro, a zamiast drewna — miedź, a zamiast kamieni — żelazo” (Izajasza 60:17).
Dla mnie sprawa jest o tyle wazna ze jak nalezysz do czegokolwiek, pracodawca, religia itp musisz przestrzegac pewnych zasad. "

Tak jak pisałem wcześniej... zamiast pisać "swoje zdanie", idź i najpierw pomyśl czego w ogóle chcesz. Bo kręcić się w kółko możesz całe życie.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Grudzień, 2017, 14:52 »
GtP spoko nie drąże dalej.
Rób jak chcesz i szukaj zadowalających odpowiedzi.


Offline Trinity

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #54 dnia: 04 Grudzień, 2017, 14:58 »
Gdzie ta prawda dajesz kaskę i jeszcze po tobie ,jadą' kurcze podziwiam 
M na swojej stronie pokazał list w którym jest napisane że każda nadwyżka z potrzeb zboru jest przekazywana do BO raz na 3 mce.
także i tak ,sponsorujesz' rolexy ale masz wytegowane na to i gra gitara
pamiętam jak byłam dzieckiem i mój tata zastanawiał sie czy powinien płacić czynsz bo pieniądze szły na wyścig zbrojeń ( głęboka komuna, zimna wojna)
nie wiem na co idą pieniądze z czynszu (niby dla poprawy infrastruktury) ale przecież dobrze wiemy że na samochód prezesa też


Offline Światus

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Grudzień, 2017, 15:07 »
GtP spoko nie drąże dalej.
Rób jak chcesz i szukaj zadowalających odpowiedzi.

Uważam, że to najlepszy post w całej dyskusji.

Nie ma nic gorszego niż nieproszone dobre rady.
Nie wiecie, że "przyciskanie gościa" działa odwrotnie do zamierzonego celu?

Kto następny zgłasza się na ochotnika ze swoimi problemami do Poradni Forumowej? Mamy najlepszych ekspertów   :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline GdzieTaPrawda

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Grudzień, 2017, 15:32 »
Trinity, znam ten list. Tam tez jest napisane że grono starszych może przeanalizować czy zbór jest w stanie to robić. Czytałem dokldnie ten list i nie ma tam nakazu oddawania co 3 miechy madwyżki. Też chcialem znaleźć ten zapis o takim obowiązku, wierz mi wtedy juz nie byłbym Świadkiem...


Michał chlu

  • Gość
Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #57 dnia: 04 Grudzień, 2017, 15:36 »
Zaakceptuj to że nie wiem do końca czego chcę od życia bo prano mi mózg przez około 20 lat, kiedy byłem mały i wchłaniałem naukę WTSu jak gąbka. A gdy ktoś coś źle robił to szukałem i znajdowałem paragraf z literatury żeby to komuś wytknąć.

Może kiedyś zmądrzeję i dojrzeję do pewnych spraw, do tego potrafię się przyznać - kiedy mam dylemat czy zrobić coś a nie zrobić pytam żony - jeśli mi coś jest obojętne a mogę sprawić przyjemność żonie to wolę to zrobić.

I nie do końca wiem czego chcę od życia! na pewno nie tego żeby pojawiało mi się więcej wrogów na mojej drodze. Wolę z takim usiąść i się napić niż sprzeczać na argumenty

Donnie - ja mam numer konta zborowego, przez JW nie chcę tego robić ze swojego konta (Login/hasło).
Czy to konto zborowe? tak, nie raz mi oddawali kasiorkę za kupienie czegoś za swoje pieniądze na fakturkę. Nawet nie chcą dawać kasy do łapy tylko wolą mieć podkładkę - Ty dajesz fakturę a oni Ci dają przelew na twoje konto.

Hej,

Nie przejmuj się ludźmi którzy mówią Ci co masz robić itp :) masz swój mozg i rób swoje. Fajnie ze żona jest dla Ciebie ważna i chcesz żebyście byli szczęśliwi i dlatego jesteś w stanie dawać kasę za to. Nie słuchaj ludzi którzy mówią Ci jak masz żyć bo często ich życie jest tak beznadziejne ze jedyne co im zostało to mówić innym "dobre" rady żeby inni tez mieli gowniane życie jak oni. :)

Co do dawania kasy na ŚJ to Twoja osobista sprawa i nikt nie powinien tutaj Ci mówić czy dawać czy nie dawać. Jedyne co to pamiętaj ze te pieniądze nie zawsze są mądrze wydawane. Nigdy już nie pozwalaj innym by Ci mówili jak żyć i nie jest prawda ze jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak ony.

Jest tu wiele ciekawych osob, które maja ogromna wiedzę ale widać tez osoby które dużo straciły i będą zawsze negatywnie nastawione do całej organizacji. Pamiętaj żeby mieć swój mozg i masz mój ogromny szacunek kolego ze dla żony tyle robisz. :) tak trzymaj!

Pozdrawiamy serdecznie
Michał z Żoną


Offline gedeon

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Grudzień, 2017, 15:54 »
Hej,



Jest tu wiele ciekawych osob, które maja ogromna wiedzę ale widać tez osoby które dużo straciły i będą zawsze negatywnie nastawione do całej organizacji. Pamiętaj żeby mieć swój mozg i masz mój ogromny szacunek kolego ze dla żony tyle robisz. :) tak trzymaj!

Pozdrawiamy serdecznie
Michał z Żoną

Proszę Ciebie nie siej defetyzmu.
Czy uważasz, że mam kochać korporację która zabrała mi dzieciństwo, posadziła za nic na trzy lata do wiezienia, odarła z godności i zabrała rodzinę?
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2017, 16:22 wysłana przez gedeon »


Offline Szarańcza

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Grudzień, 2017, 16:11 »
Tu nie masz racji. Przykład dużej powodzi w Polsce pod Sandomierzem. Zorganizowano bardzo dużą pomoc ofiarom katastrofy nie tylko SJ
. ...

Króliczku
czy Ty możesz odpowiedzieć na moje pytania, które zadałam w związku z tym co napisałeś?
Masz w ogóle takie informacje, czy tylko widziałeś, że bracia coś robią? Ale kto to zainicjował, z jakich pieniędzy i kto pracował to już nie wiesz..
Chciałabym wiedzieć czy rzeczywiście pieniądze z datków na ogólnoświatową są przekazywane potrzebującym.
W przypadkach mi znanych to zbory zawsze dodatkowo składały się na taką pomoc i raczej lokalnie.

Dlaczego sądzę, że datki nigdy nie trafiają do potrzebujących i nie ma żadnego funduszu na ten cel?
Chociażby z powodu sprawy Phelicity Sneesbay, rodzina nie otrzymała wsparcia od Watchtower na leczenie dziecka i musiała zorganizować środki we własnym zakresie: http://myfox28columbus.com/news/local/update-a-week-after-she-arrives-home-australian-girl-phelicity-dies
Kim była dziewczynka (niestety już nie żyje)? https://tv.jw.org/#pl/mediaitems/pub-jwb_201602_1_VIDEO (od 46:35)

Czy to nie była sytuacja, w której powinny zostać wykorzystane środki na ogólnoświatową działalność?
Dlatego nie wierzę, że jakiekolwiek środki trafiają do ofiar, kataklizmów, chorych czy biednych.

I jeśli ktoś ma dowody, że się mylę to wzywam do ich przedstawienia.