Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dotyczy: dobrowolne datki..  (Przeczytany 20436 razy)

Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #75 dnia: 04 Grudzień, 2017, 17:42 »


Nie jestem ani przyjacielem tej organizacji ale tez nie będę wyrzucał na nią całej swojej złości itp bo to ja podjąłem pewne decyzje.

To nie tak calkiem , Michale .
Aby podjac suwerenna decyzje konieczne jest pewne minimum  posiadanych informacji dotyczacych jakiejs spolecznosci , tych za i tych przeciw .  Spolecznosc  SJ , a przynajmniej jej przywodcy , swiadomie blokuja dostep do informacji  stawiajacych ich w niekorzystnym swietle . To stawia potencjalnego kandydata na SJ  w trudnej sytuacji. Po prostu za malo o nich wie .
 Kiedy juz ulegnie tej jednostronnej propagandzie i sie ochrzci , zaczyna nawiazywac socjalne kontakty  (rodzina,przyjaznie) prawie wylacznie  w obrebie  SJ .
Gdy wiec , po latach , zdecyduje sie ich opuscic , jego mozliwosc podejmowania suwerennych decyzji  jest bardzo ograniczona . Stoi przed  wyborem : pozostac w zborze i zachowac rodzine  albo opuscic zbor i rodzine stracic .
W takiej sytuacji nie moze byc mowy o pelnej samodzielnosci .
Dlatego wlasnie , jak wiesz , wielu staje sie nieaktywnymi swiadkami i probuje ten dylemat w taki wlasnie sposob rozwiazac .


Offline Szarańcza

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #76 dnia: 04 Grudzień, 2017, 17:43 »
Baran wybór śmierci to też wybór - spójrz na naszych dobrych znajomych Adama i Ewkę :)
Idąc tokiem rozumowania Michała przykład jest jak najbardziej trafny i nie żałuję :)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #77 dnia: 04 Grudzień, 2017, 17:47 »
Baran wybór śmierci to też wybór - spójrz na naszych dobrych znajomych Adama i Ewkę :)
Idąc tokiem rozumowania Michała przykład jest jak najbardziej trafny i nie żałuję :)

Ok, zrozumiałem. Mój błąd :)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Michu72

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #78 dnia: 04 Grudzień, 2017, 17:49 »
A ja będąc w tej organizacji przez ponad 20 lat moze kilka razy wrzuciłem cos do skrzyneczki  :D Zawsze mi było szkoda wrzucac,wolalem to przeznaczyc na dobre piwko ;)


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #79 dnia: 04 Grudzień, 2017, 17:52 »
Wracając do głównego tematu... :)
Dzięki Donnie za wrzutę kolejnego listu z Przenajświętszego Kanału.
To kolejny dowód na to, że kapucha jest w tej "religii" najważniejsza.
Również uważam, że kryzys finansowy w org. trwa nadal.
Nie ma już co prawda paniki i związanego z tym dramatycznego apelu o kasę w tvjworg, niemniej jednak takie listy jak ten potwierdzają tylko, że finansowo różowo nie jest.
Kolejnym krokiem na głębszy drenaż kieszeni wiernych byłoby chyba wprowadzenie dziesięciny.
W końcu Biblia daje w tym temacie pole do popisu. ;)
Natomiast końcówka listu powala:
dając Bogu plik banknotów do reki sprawiamy, że szatan się smuci.
Please, argumentacja rodem z domowego przedszkola.


Offline Estera

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #80 dnia: 04 Grudzień, 2017, 18:08 »
(...) Natomiast końcówka listu powala:
dając Bogu plik banknotów do reki sprawiamy, że szatan się smuci.
Please, argumentacja rodem z domowego przedszkola.
   Tu mogłabym użyć argumentu.
   A na co Bogu są potrzebne pieniądze i co wspólnego z tym ma szatan?
   Oczywiście, że kasa jest potrzebna ludziom, nie Bogu.
   Poza tym, pieniądze, to wymysł ludzki, nie boski.
   :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Szarańcza

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #81 dnia: 04 Grudzień, 2017, 18:14 »


Offline Salome

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #82 dnia: 04 Grudzień, 2017, 18:22 »

Kolejnym krokiem na głębszy drenaż kieszeni wiernych byłoby chyba wprowadzenie dziesięciny.
W końcu Biblia daje w tym temacie pole do popisu. ;)



Jak czytamy na stronie jw.org, w naszej organizacji nie płacimy dziesięcin, a na naszych spotkaniach religijnych nie zbiera się na tacę". (gdyż zbiera się do skrzynki XD)  Cytowany jest werset z Mateusza 10:7,8  "A idąc, głoście, mówiąc: ‚Przybliżyło się królestwo niebios’. Leczcie chorych,wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie demony. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie."

Analizując ten werset. Pan Jezus mówi uczniom, żeby szli głosić i czynić następujące powinności: 1.leczyć chorych 2.wskrzeszać umarłych 3. oczyszczać trędowatych 4.wypędzać demony. Organizacja dorzuca powinność nr 5 - darmo dawać (czytaj: dawać kasę) :)

Jak można ten werset spłycić do wymiaru finansów???? Znów mistrzostwo manipulacji Biblią.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Szarańcza

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #83 dnia: 04 Grudzień, 2017, 18:31 »


Jak czytamy na stronie jw.org, w naszej organizacji nie płacimy dziesięcin, a na naszych spotkaniach religijnych nie zbiera się na tacę". (gdyż zbiera się do skrzynki XD)

Prawda to? Prawda! Skrzynka to nie taca. Zbierania na tacę nie ma - porównanie do KK, a jak z innymi kościołami/wyznaniami? Gdzie tam zbierają?

Nie mamy opłacanej klasy duchownych? Czyżby? Dalej sami przyznają, że jednak opłacają.

Ja chcę zobaczyć to sprawozdanie, jak zostały wykorzystane datki na ogólnoświatową! Płacę - żądam!
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2017, 18:35 wysłana przez Szarańcza »


Michał chlu

  • Gość
Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #84 dnia: 04 Grudzień, 2017, 19:49 »
   Prawdą jest, że podjęliśmy sami, swoją decyzję, ale nie wiedzieliśmy, że jesteśmy oszukiwani.
   I nie chodzi o wyrzucanie "całej złości", jak to nazwałeś, ale o pokazanie prawdy o tej sekcie.

   Michale
   Trzydzieści lat temu, jakie były szanse na odkrycie takich wiadomości jak udział w ONZ, czy akcje w firmach zbrojeniowych?
   Albo aktach pedofilskich, takich jak nagłośniona sprawa z Australii?

   Sam sobie odpowiedz i nie miej za złe tym, co tę swoją złość wylewają.
   Mają do tego słuszne powody i nie zamydlaj po wts-owsku, prawdy nt. tej sekty.
   A że to sekta, to nie ma żadnej wątpliwości.
   Uważam, że odkrywane tu uczucia wielu, należy uszanować.
   Bo każdy przeszedł inny zakres krzywd w tej religii.
   :'( :'( :'(

   Ty podjąłeś taką decyzję, że nie będziesz tego robił.
   Ktoś inny podjął inną decyzję i też ma do tego prawo.
   Nie negujmy się wzajemnie, bo nie znamy wszystkich szczegółów, którymi ludzie się kierują.
   :) :)

   Światus
   Bardzo dobry np., podałeś z tym rozwodem.
   To mniej więcej tak wygląda decyzja o chrzcie w tej organizacji religijnej.
 

Estero właśnie o to mi chodzi żeby każdy miał wolny wybór co myśli o ŚJ. Zauważ ze ja tez nie lubię ukrywania pedofilii, ostracyzmu itp. Jednak dziś ten chłopak napisał tylko ze wrzuca jakaś kasę do skrzynki ŻEBY NIE KŁÓCIĆ SIĘ Z ŻONA. Dla mnie ważniejsze jest to żeby on miał szczęśliwe małżeństwo niż to żeby nie wrzucać czegoś do tej organizacji czy tam sekty jak wolicie. Każdy ma wolny wybór. Natomiast wywieranie presji czy atak na kogoś kto sam podejmuje decyzje jest dokładnie manipulacja i próba wymuszenia żeby tego nie robił. Czym wiec się to różni od ŚJ?
Przedstawiamy suchy fakt:
ŚJ marnotrawi kasę, wypłaca kase ofiarom pedofilii itp itd i zostawmy to. Każdy sam zdecyduje czy jego sumienie pozwala wrzucać mu kasę. Dawajmy informacje a nie narzucajmy swojego zdania.

Do całej reszty szanownych Państwa:
Nie rozumiecie tego ze chodzi mi tylko o to żeby nie narzucać swoich zdań innym. Ja serio rozumiem, ze ŚJ skrzywdzili wiele osób. Zdaje sobie sprawę z ogromnych złych rzeczy jakie ŚJ zrobili. Jednak to czy ktoś wrzuca kasę czy nie to jego osobista decyzja i ataki na takie osoby są w mojej ocenie bardzo słabe. Pomogłem około 30 osoba wyjść z tej sekty jak już pisałem i wiem ze im bardziej atakuje się organizacje tym bardziej ludzie jej bronią itp. Trzeba przedstawiać suche fakty i nie wywierać presji. Wystarczy żeby ktoś sam zaczął szukać informacji i prędzej czy później sam odejdzie. Dlatego nie zrozumcie mnie źle bo gramy w tej samej drużynie jednak stosując zupełnie odmienne taktyki.


Offline Roszada

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #85 dnia: 04 Grudzień, 2017, 19:56 »
Cytuj
"Nie mamy opłacanej klasy duchownych"

Fajne zdanie tylko że kłamliwe.
Nadzorcy obwodu i pionierzy specjalni z czego żyją?
Mogą ich "duchownymi" nie nazywać, ale opłacani są, skromnie, bo skromnie, ale są opłacani. :-\
Po co kłamać? :-\
Sami przecież piszą:

*** yb17 s. 177 Najważniejsze dane z roku 2016 ***
W roku służbowym 2016 Świadkowie Jehowy wydali ponad 213 milionów dolarów na zaspokojenie potrzeb pionierów specjalnych, misjonarzy i nadzorców obwodów, usługujących na przydzielonych im terenach. ▪ Na całym świecie w Biurach Oddziałów pracuje 19 818 członków Ogólnoświatowej Wspólnoty Specjalnych Sług Pełnoczasowych Świadków Jehowy.

Manipulują ludźmi. :(


Offline Lechita

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #86 dnia: 05 Grudzień, 2017, 13:35 »

Natomiast końcówka listu powala:
dając Bogu plik banknotów do reki sprawiamy, że szatan się smuci.
Please, argumentacja rodem z domowego przedszkola.

Czyli przekaz jak i wezwanie dla Świadków jest take: "Każda "stówa" w czasie zebrania,
                                                                          wali prosto w twarz szatana"  ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Roszada

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #87 dnia: 05 Grudzień, 2017, 13:44 »
Czyli przekaz jak i wezwanie dla Świadków jest take: "Każda "stówa" w czasie zebrania,
                                                                          wali prosto w twarz szatana"  ;D
Niedługo może być tak:

*** g97 8.6 s. 12  ***
Pewnej niedzieli po kazaniu pastor poprosił zbór o datki. Kościół wymagał remontu, ponieważ niedawne trzęsienie ziemi wyrządziło w nim trochę szkód. Położyłam na przekazywaną z rąk do rąk tacę wszystkie pieniądze, jakie miałam. Po przeliczeniu datków pastor zamiast podziękować zborowi wezwał do otworzenia kieszeni i serc na ten szczytny cel. A potem jeszcze raz puścił tacę w obieg. Nie miałam już pieniędzy, więc z ogromnym zakłopotaniem pośpiesznie podałam ją dalej. Pastor szybko przeliczył zebraną sumę i znów bez słowa podziękowania oznajmił, że to po prostu za mało. „Z pewnością nikt nie wyjdzie, zanim nie zbierzemy tyle, ile potrzeba na wykonanie dzieła Bożego” — powiedział
 :-\


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #88 dnia: 05 Grudzień, 2017, 18:14 »
Nie będę się rozpisywał, bo i nie ma o czym, albo i jest, natomiast jedno rzuca się w oczy, ci którzy winni być stabilizatorami takiego ognionośnego wątku, jadą po bandzie, kto w jakie buty wchodzi wie o czym i o kim piszę i znowu wraca informacja, wy odstępcy, się sami pozagryzacie bo za chwilę będziecie się licytować kto ile stracił i czyja strata jest większa.
Kompletna bzdura.

A zaczęło się tak niewinnie, tylko list, chwalący z datki DOBROWOLNE, przesłanie oczywiste, chwaląc, dziękując, motywujesz do działania, to takie proste i poszło.................ech forumowicze.   
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień, 2017, 18:19 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline GdzieTaPrawda

Odp: Dotyczy: dobrowolne datki..
« Odpowiedź #89 dnia: 06 Grudzień, 2017, 15:59 »
"Mroku" swietnie trafiony komentarz! Większość z nas nie zna się osobiście, a nawet jeśli się zna, to większość z nich moze nie wiedzieć o drugim wszystkiego. Nie ma złotych przepisów na życie!

Na ostatnim zebraniu był oczywiscie poruszamy temat odstepcow, raz podają że wychodzi z nich tylko jad i trucizna, innym razem mówią że starają się przypodobać SJ zeby ich odciac od organizacji