Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.  (Przeczytany 32660 razy)

Offline Światus

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #60 dnia: 23 Listopad, 2017, 20:41 »
nadzieją dla ludzi jest życie wieczne na ziemi

Co z nadzieją dla namaszczonych? Rozumiem, że dla nich też jest przeznaczone żyć wiecznie na ziemi?

Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #61 dnia: 23 Listopad, 2017, 20:48 »
Co z nadzieją dla namaszczonych? Rozumiem, że dla nich też jest przeznaczone żyć wiecznie na ziemi?
łatwiej spadać z nieba w dół. ;D

ŚJ nie wybierają się do nieba bo wiedzą, że wyżej dupska nie podskoczą. :)
Niestety przyciąganie ziemskie. :(


Offline Startek

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #62 dnia: 23 Listopad, 2017, 20:55 »
Co z nadzieją dla namaszczonych? Rozumiem, że dla nich też jest przeznaczone żyć wiecznie na ziemi?
  Jeśli mówisz o Niewolniku vel Ciało Kierownicze to dla nich jest wieczność ale razem z ich szefem zwanym przeciwnikiem i potwarcą .


Offline Szarańcza

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #63 dnia: 23 Listopad, 2017, 22:26 »
Miałeś swoją szansę...

Kwestie oczywiste : jest jeden Bóg, Bóg ma na imię Jahwe/Jehowa, nadzieją dla ludzi jest życie wieczne na ziemi, nie ma żadnego "piekła" , nie ma żadnego "czyśćca", duch święty to żadna osoba ale moc Boga . po śmierci człowiek czeka na zmartwychwstanie a nie wędruje nie wiadomo gdzie , dusza to człowiek - nie ma więc czegoś takiego jak nieśmiertelna dusza. To tak pokrótce.

Widzę, że nie znasz nawet dogmatów własnego wyznania, a traktujesz je jako oczywistość.

Co musiałem rozwiązać poprzez porównywanie - np to, że Maria będzie "nazywaną błogosławioną" a nie, ze "błogosławić cię będą", słynny przecinek z ewangelii Łukasza kiedy złoczyńca będzie w raju. ;)

Nie podajesz wersetów, ja ich nie znam na pamięć, więc wysiliłam się i znalazłam te dotyczące Jezusa (Łukasza 23:43) w przekładach Biblii, które posiadasz (Biblia Tysiąclecia wyd. II, bo też nie podałeś).


Jak to rozwiązałeś? Co wywnioskowałeś?


Offline Agnesja

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #64 dnia: 24 Listopad, 2017, 02:47 »
Nie mam czasu na jakieś przekłady linearne ;)
Korzystam m in z tysiąclatki czyli "katolickiej" Biblii, korzystam z przekładu NŚ czyli przekładu ŚJ, korzystam z Biblii Warszawskiej  - to mi wystarcza żeby zrozumieć kim jest Bóg i kim jest Jezus.


Fantom, jak na razie to wy cały czas mylicie się. zarzucacie ŚJ kłamstwa a sami nie wiecie w co wierzycie. Jest was tu tyle a jakoś nikt nie wskazuje np kto głosi prawdę - o ile w ogóle ją głosi.

Szkoda tylko, że nawet dyskusji z sympatykami ŚJ unikacie jak ognia. Ale jeśli ktoś nie ma racji to jedyne co mu pozostaje to banowanie i obrzucanie obelgami ;)

A ja się zastanawiam "arcykapłan", co ty na tym forum w ogóle robisz i czego się spodziewałeś, że kogoś przekonasz do tego jakie herezje są w tej sekcie. Im zależy tylko i wyłącznie na twojej kasie i żebyś był pokorny, potulny i dalej naiwny. W tej organizacji zastrasza się armagedonem, że wszyscy po za tą organizacją są ze świata i ona ma być arką do wybawienia - a jeśli perfidnie kłamią, to co chcesz z nimi iść na dno? szatan jest sprytny i potrafi manipulować ludźmi.

1Kor. 7:23
23. Drogoście kupieni; nie stawajcie się niewolnikami ludzi.
Mat. 23:10
10. Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.

Po za tym Pismo Święte mówi, że jesteśmy zbawieni z łaski a nie z uczynków i możesz się wysilać (liczyć godzinki)dla tej organizacji ile chcesz u Boga to nie ma znaczenia.Nie jesteśmy wstanie uczynkami zaskarbić sobie zbawienia.

Rzym. 6:14
14. Albowiem grzech nad wami panować nie będzie, bo nie jesteście pod zakonem, lecz pod łaską.
Efezjan 2:7-10 
7. aby okazać w przyszłych wiekach nadzwyczajne bogactwo łaski swojej w dobroci wobec nas w Chrystusie Jezusie.
8. Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
 9. nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
 10. Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.
Efezjan 4:7      
7. A każdemu z nas dana została łaska według miary daru Chrystusowego.
 
2 Koryntian 1:10,11 
10. Który z tak wielkiego niebezpieczeństwa śmierci nas wyrwał i wyrwie; w nim też nadzieję pokładamy, że i nadal wyrywać będzie,
 11. przy waszym także współdziałaniu przez modlitwę za nas, aby za udzielony  nam dar łaski składane były z ust wielu dzięki za nas.
Jana 1:17      
17. Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa.
Tytusa  3:7 
7. abyśmy, usprawiedliwieni łaską jego, stali się dziedzicami żywota wiecznego, którego nadzieja nam przyświeca.

Przeanalizuj te wersety one mówią tak dobitnie.
Życzę aby Ci się w końcu otworzyły oczy i poproś Pana Jezusa w modlitwie żeby Ci w tym pomógł.
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #65 dnia: 24 Listopad, 2017, 17:51 »
Takie tam foto/mem.. pierdoły dla Braciszka arcykapłana.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Listopad, 2017, 18:03 »

  A ja kiedyś nie mogąc się pozbyć dwóch głosicielek, sprowadziłam temat na imię  i pytam.
Skoro takie ważne i poprawne dlaczego Jezus nie powiedział..wy zatem tak się módlcie Jehowo nasz, który jesteś w niebie, tylko Ojcze nasz?

Był przysłowiowy karpik, a później yy..nooo i miałam je z głowy.  :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Listopad, 2017, 18:07 »
  A ja kiedyś nie mogąc się pozbyć dwóch głosicielek, sprowadziłam temat na imię  i pytam.
Skoro takie ważne i poprawne dlaczego Jezus nie powiedział..wy zatem tak się módlcie Jehowo nasz, który jesteś w niebie, tylko Ojcze nasz?

Był przysłowiowy karpik, a później yy..nooo i miałam je z głowy.  :D

Ja też pytam za każdym razem: Jeśli mamy za zadanie naśladować Pana Jezusa to dlaczego w kwestii imienia nie robią tego ŚJ - On nie wypowiedział tego imienia ani razu a jeśli było by aż tak ważne to chyba by raczej używał.. apostołowie też mówili jedynie Ojciec.

Wtedy następuje ta błoga cisza ;)


Offline Grześzajęty

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #68 dnia: 25 Listopad, 2017, 00:10 »
Skoro w ST jest imię Boga a Jezus i inni apostołowie często ów ST cytują, co co ? Zmieniamy imię Boga na "Pan" ? Kto to zmienił ? Wiesz ? Kto komuś dał prawo aby imię Jahwe lub Jehowa zastąpić czymś tak pospolitym jak "Bóg" lub "Pan" ? Wyjaśnisz mi ?
Dobrze wiesz, ze Bogiem można nazwać czy to szatana czy ludzi czy mamonę czy nawet jakiegoś cielca. Dobrze wiesz, ze u Jehowy każda osoba nosi imię. Skoro każda osoba ma imię to jakim cudem sam Bóg ma tego imienia nie posiadać ?

Dzieje Apostolskie 4:10. to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka - którego ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych - że przez Niego ten człowiek stanął przed wami zdrowy. 11 On jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła4. 12 I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni».

głowica węgła- co to jest?

jest coś tobie więcej dane, nie należysz do ludzi pod niebem. jeżeli należysz do świadków jehowy- tym bardziej....
zaraz napiszesz- o katolik.
Nic z tego- przeczytaj z własnej biblii. Dla mnie to nie istotne czy umarł na krzyżu czy palu.
Dla mnie głowicą węgła nie jest Imię tego który go posłał.


Offline crazyexjw

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #69 dnia: 25 Listopad, 2017, 10:04 »
Miałeś swoją szansę...

Widzę, że nie znasz nawet dogmatów własnego wyznania, a traktujesz je jako oczywistość.

Nie podajesz wersetów, ja ich nie znam na pamięć, więc wysiliłam się i znalazłam te dotyczące Jezusa (Łukasza 23:43) w przekładach Biblii, które posiadasz (Biblia Tysiąclecia wyd. II, bo też nie podałeś).


Jak to rozwiązałeś? Co wywnioskowałeś?


Pomyśl gdzie po śmierci był Jezus ? Na pewno był już w raju ? ;)


Tusia

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #70 dnia: 25 Listopad, 2017, 10:26 »

Pomyśl gdzie po śmierci był Jezus ? Na pewno był już w raju ? ;)

Po swojej śmierci a przed zmartwychwstaniem, był: w Raju (Łk 23, 43) i w Otchłani (1 P 3, 18nn)


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #71 dnia: 25 Listopad, 2017, 10:29 »
Cytuj
Pomyśl gdzie po śmierci był Jezus ? Na pewno był już w raju ? ;)
Nie mierz Jezusa swymi kategoriami.
Jezus mógł być gdzie chce, tak jak powiedział, że gdzie dwóch lub trzech zgromadzi się w imię Jego, tam on będzie.
To samo Bóg Ojciec i Duch Św.


Offline crazyexjw

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #72 dnia: 25 Listopad, 2017, 10:54 »
Po swojej śmierci a przed zmartwychwstaniem, był: w Raju (Łk 23, 43) i w Otchłani (1 P 3, 18nn)


Nawet katolicy mówią, że Jezus po śmierci "zstąpił do piekieł". Rozumiem, ze tym rajem dla złoczyńcy obiecanym przez Jezusa było piekło ;)


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #73 dnia: 25 Listopad, 2017, 10:55 »

Nawet katolicy mówią, że Jezus po śmierci "zstąpił do piekieł". Rozumiem, ze tym rajem dla złoczyńcy obiecanym przez Jezusa było piekło ;)
A co nas katolicy obchodzą?
Nawet diabeł tak mówi jak ty. ;D


Offline crazyexjw

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #74 dnia: 25 Listopad, 2017, 11:01 »
A co nas katolicy obchodzą?
Nawet diabeł tak mówi jak ty. ;D

Skoro nie obchodzą cię katolicy to gdzie w/g Biblii przebywał Jezus ? Bo ja czytam tam , że był złożony w grobie a trzeciego dnia zmartwychwstał. Zgadza się Roszada czy dalej będziesz błądził  nie mając żadnych argumentów na swoje bajki ?

To gdzie był ten raj dla złoczyńcy ? Może grób to był ten jego raj ;)