Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.  (Przeczytany 32605 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Listopad, 2017, 22:08 »

Może dlatego, że każdy wiedział, że Jezus to syn Jehowy . Nikt nigdzie nawet nie pomyślał , że ojcem Jezusa może być ktoś inny niż Jehowa.
Poza tym w NT Jezus jest osobą poprzez którą Jehowa objawia się najpełniej.

A skąd niby Grecy mieli to wiedzieć? Po wtóre - skoro dziś ŚJ to wiedzą, to czemu wzorem Autorów Nowego Testamentu Dział Redakcyjny ŚJ nie pisze Ojciec i Syn ciągle? Zastanawiające jest to, że ANI RAZU w NT nie pada Tetragram.


Offline wrzesien

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Listopad, 2017, 23:23 »
Nie karmić trolla


Online Gremczak

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Listopad, 2017, 23:29 »


Poza tym w NT Jezus jest osobą poprzez którą Jehowa objawia się najpełniej.
Skąd to wytrzasnąłeś? Chyba ze strażnicy .Bo w NT tego nie ma.


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Listopad, 2017, 00:10 »
A czy kontekst wskazuje, że Paweł odnosił te słowa do Jehowy czy do Jezusa?

W betonowym królestwie Jehowy (Kolosan 1:13) kontekst ma tylko znaczenie i realne zastosowanie jeśli chodzi o konstytuowanie nauk ŚJ lub poniżanie Pana Jezusa, nie ma natomiast nigdy i żadnego znaczenia jeśli w grę wchodzi wywyższanie Pana Jezusa lub stawianie Go w roli Boga (Jana 10:30).

Betonowy arcykapłan pokazuje to zawsze ignorując takie pytania jak Twoje.. nawet tak mi się wspomina, że na ulicy gdy rozmawiam ze ŚJ to w takich momentach zawsze zmieniają temat :) to schemat myślenia :( biedacy.

Bracie arcykapłan.. jeszcze do nie dawna optowałem za ignorowaniem Ciebie i Twoich zabetonowanych wypowiedzi "made in wts", ale stwierdzam jednak, że Ty pomalutku coś tam na pewno kumasz.. i żebyś mi czasem z tego forum nie uciekł.. bo Pan Jezus Cię kocha i na pewno chce aby Ci zajaśniał (Efezjan 5:14) i abyś zrozumiał, że wszelkie skarby mądrości i poznania są w Nim (Kolosan 2:3) - Ojciec tak zdecydował i tego zmienić się nie da.. tak więc aby otrzymać jakiekolwiek mądrości czy poznanie nie możesz iść do Jehowy bo wtedy wychodzi na to, że nie wierzysz mu jako Ojcu.

Taki ludzki przykład: gdybyś się dowiedział, że ja jako tata mojego syna przekazałem mu wszystkie dobra jakie miałem i poleciłem aby rozdawał te dobra wszystkim, którzy po nie do niego przyjdą a Ty przyszedł byś jednak do mnie.. to jak myślisz - co ja Ci powiem ?

I teraz odpowiedz sobie na jedno pytanie.. czy kiedykolwiek wypowiedziałeś do Pana Jezusa choćby jedno słowo lub prośbę aby Ci coś dał ?

Braciszku arcykapłan zobacz jeszcze jak nie konsekwentni w sprzedawaniu Wam kitu "o cytacie z Joela" są bracia PrzeŚwięci z CK :) Na obrazku screen z angielskiej wersji waszej Biblii interlinearnej.. a tam "Lord" i "Kyriou" ;)

Więc cytat czy nie cytat ?.. a może do interlinearnej światło inne dotarło do tłumaczy.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad, 2017, 00:26 wysłana przez AQRAT »


Online Gremczak

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Listopad, 2017, 00:21 »

I teraz odpowiedz sobie na jedno pytanie.. czy kiedykolwiek wypowiedziałeś do Pana Jezusa choćby jedno słowo lub prośbę aby Ci coś dał ?
Ja to czyniłem i jak grochem o ścianę. Do dziś czekam i ni widu ni słychu.


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Listopad, 2017, 00:30 »
Ja to czyniłem i jak grochem o ścianę. Do dziś czekam i ni widu ni słychu.

W jakim sensie Twoja wypowiedź ?

Czyniłeś podobne podpowiedzi arcykapłanowi czy wołałeś do Pana Jezusa i ani widu ?


Online Gremczak

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Listopad, 2017, 00:43 »

Czyniłeś podobne podpowiedzi arcykapłanowi czy wołałeś do Pana Jezusa i ani widu ?
z arcykapłanem nie mam nic wspólnego.
Opcja druga.


Offline Szarańcza

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Listopad, 2017, 00:54 »
Mam dwa pytania do arcykapłana:

1. Czy dopuszczasz do siebie opcję, że możesz się mylić?
2. Czy zapoznajesz się z materiałami, cytatami z Biblii, cytatami z przekładów interlinearnych podsyłanymi Tobie w ramach odpowiedzi?

Liczę gorąco, że zechcesz podzielić się z nami osobistymi odpowiedziami na powyższe.


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Listopad, 2017, 00:59 »
z arcykapłanem nie mam nic wspólnego.
Opcja druga.

Oj to bracie nie wiem co nie działa.. Ty jesteś najbliżej sytuacji.

Przed wszystkim musimy pamiętać, że On jest suwerennym Panem a nie automatem i lepiej wie co i kiedy spełnić/uczynić.. również dla naszego dobra może odwlekać lub nie spełnić wybranych próśb. O Tobie również wie więcej niż Ty sam o sobie, nawet zwykłą cierpliwość w Tobie może wydoskonalać - to taki przykład tylko abyś zrozumiał dokładnie co mam na myśli.

Wiem, że jest napisane, że "proście o cokolwiek", ale jak we wszystkim tutaj też trzeba zdrowego i dojrzałego podejścia do tego wersu.

I jeszcze Jana 14:14 - to, że to Pan Jezus spełnia wszystko.. i tutaj nie chodzi o to, że nie czyni Ojciec - czynią będąc jedną Istotą Boską. Wielokrotnie różne czynności w biblii są zamiennie zapisanie w odniesieniu do Ojca i Syna.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad, 2017, 01:05 wysłana przez AQRAT »


Online Gremczak

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Listopad, 2017, 01:12 »

Przed wszystkim musimy pamiętać, że On jest suwerennym Panem a nie automatem i lepiej wie co i kiedy spełnić/uczynić.. również dla naszego dobra może odwlekać lub nie spełnić wybranych próśb. O Tobie również wie więcej niż Ty sam o sobie, nawet zwykłą cierpliwość w Tobie może wydoskonalać - to taki przykład tylko abyś zrozumiał dokładnie co mam na myśli.


Dobrze kombinujesz. Jak to ludzie potrafią sobie coś wmówić .A nie jest to dzieło przypadku,że czasami coś komuś się spełniło właśnie to o co prosił. Czysty zbieg okoliczności.To tak samo jak gra w totka .Czasami trafisz w jakąś cyfrę.


Wiem, że jest napisane, że "proście o cokolwiek", ale jak we wszystkim tutaj też trzeba zdrowego i dojrzałego podejścia do tego wersu.
Jak to rozumieć zdrowa dojrzalość?
Fakty pokazują,że   słowa "proście o cokolwiek" nie maja pokrycia. 
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad, 2017, 01:28 wysłana przez Gremczak »


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Listopad, 2017, 01:46 »
Dobrze kombinujesz. Jak to ludzie potrafią sobie coś wmówić .A nie jest to dzieło przypadku,że coś komuś się spełniło właśnie to o co prosił. Jak to rozumieć?

Dlaczego kombinuję.. ? to po prostu moje "dzisiejsze" rozumienie Jego reakcji na prośby.

Dlaczego mówisz o przypadku ?.. a jeśli to jest powtarzalne ?

Jak to rozumieć?

Chodzi mi o to, że w połączeniu z innymi wersami (np. I Jana 5:14) spełnia prośby zgodne z Jego wolą, ale w swojej mądrości może zapewne uważać, że zbyt wczesne spełnienie czegoś będzie miało wpływ jeszcze na coś innego co może już nie jest zgodne z Jego wolą. Jest Panem całokształtu i wie o następstwach wszystkich naszych i Jego czynów. Po prostu robi wszystko w swoim czasie i to według mnie jest odpowiedzialne i dobre z Jego strony. Poza tym On uwielbia piec wiele pieczeni przy jednym ogniu :) Ogólnie chyba niema złotej reguły. Pewne jednak, że wysłuchuje i reaguje na nasze wołanie.

To znów taki przykład ludzki na logikę - nie mówię, że Pan działa dokładnie w ten sam sposób.


Offline arcykapłan

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Listopad, 2017, 08:44 »
Mam dwa pytania do arcykapłana:

1. Czy dopuszczasz do siebie opcję, że możesz się mylić?
2. Czy zapoznajesz się z materiałami, cytatami z Biblii, cytatami z przekładów interlinearnych podsyłanymi Tobie w ramach odpowiedzi?

Liczę gorąco, że zechcesz podzielić się z nami osobistymi odpowiedziami na powyższe.

Dopuszczam, że w pewnych kwestiach mogę się mylić. Są jednak rzeczy tak oczywiste co do których - znając Biblię - pomylić się nie można ;)
Mam kilka przekładów Biblii, które w razie wątpliwości porównuję ;)


Offline Startek

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Listopad, 2017, 09:12 »
Arcykapłan pytanie brzmiało czy korzystasz z przekładów linearnych do których linki są dla ciebie przesyłane  łącznie z przekladem wydanym przez  WTS .


Online Gremczak

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Listopad, 2017, 09:24 »
Dlaczego kombinuję.. ? to po prostu moje "dzisiejsze" rozumienie Jego reakcji na prośby.

Kiedyś podobnie myślałem ale nastąpił postęp i okazało się ,że jest to błędne zrozumienie.


Dlaczego mówisz o przypadku ?.. a jeśli to jest powtarzalne ?
Fakty pokazują ,że nie ma powtarzalności.




Chodzi mi o to, że w połączeniu z innymi wersami (np. I Jana 5:14) spełnia prośby zgodne z Jego wolą,

Zgodnie z jego wolą,czyli co? Postaraj się to sprecyzować. Bo z tego zwrotu nic nie wynika.


Jest Panem całokształtu i wie o następstwach wszystkich naszych  czynów. :)  Pewne jednak, że wysłuchuje i reaguje na nasze wołanie.


Tylko dowodów na to nie ma. Przeżycia ludzkie świadczą wręcz coś innego.


Offline Fantom

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Listopad, 2017, 09:27 »
Dopuszczam, że w pewnych kwestiach mogę się mylić. Są jednak rzeczy tak oczywiste co do których - znając Biblię - pomylić się nie można ;)
Mam kilka przekładów Biblii, które w razie wątpliwości porównuję ;)
Ty nie możesz się mylić,bo Tobie nie wolno samemu interpretować biblii.CK Ci na to nie pozwala.Zrozumienie biblii dostarczają Tobie bracia Króla.Chyba,że nie jesteś dojrzałym chrześcijaninem,to na własną rękę próbujesz zrozumieć biblię.Prywatnie to myślę,że jesteś niedojrzałym chrześcijaninem wg.CK,bo nie jesteś im lojalny i podporządkowany.Gdybyś taki był,to nie byłoby Ciebie na tym forum.Teraz dotarło do mnie dlaczego nie jesteś w stanie ogarnąć pewnych spraw.Ty jesteś po prostu NIEDOJRZAŁY CHRZEŚCIJANIN:) Twoja ''prawda'' jest g..no warta.Prawda jest tylko jedna i pochodzi tylko z jednego źródła.Od CK.Zgadzasz się z tym?
Strażnica z 1 sierpnia 2001, s.14
Jeśli chodzi o zrozumienie Biblii, [dojrzały chrześcijanin] nie będzie krzewił osobistych opinii czy poglądów ani się przy nich upierał. Wprost przeciwnie, odniesie się z bezgranicznym zaufaniem do prawdy objawionej przez Jehowę Boga za pośrednictwem Jego Syna, Jezusa Chrystusa, oraz "niewolnika wiernego i roztropnego".
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s