Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.  (Przeczytany 32606 razy)

Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Listopad, 2017, 07:16 »
Nie rozumiem po co Wy w ogóle rozmawiacie z tym osobnikiem: arcykapłan.
...

Taki człowiek nawet nie pomyśli, że kopii NT jest aż taka duża ilość, że aby usunięcie tetragramu miało być jakimś realnym spiskiem.. to czy jest w ogóle w tamtych czasach możliwy spisek na tak szeroką skalę. Po prostu śmiech mnie ogarnia za każdym razem jak widzę te faryzejskie wypowiedzi ŚJ.. wypowiedzi nie mające w sobie nawet krzty zastanowienia - tylko kopiowane jak w matrycy myśli członków CK.

Oni (ŚJ) oczywiście znaleźli manuskrypty, które zawierają to imię a których to manuskryptów cały świat chrześcijański nigdy nie widział.

Szczególnie manuskrypty, które zawierały to imię np. w Rzymian 10:13 gdzie zamieniono Kyrie na Jehowa a pisarzowi chodziło o Pana Jezusa

Myślę podobnie.
Rzymian 10:13 jest największym świadectwem.
Bo nawet jeśli ktoś upierałby się, że jest to cytat z księgi Joela (gdzie występuje tetragram)
to nasuwałoby się i tak pytanie, dlaczego cały ten fragment w Rzymian
pisarz listu odnosi do Chrystusa - wzywania imienia Pańskiego, czyli Jezusa.
Stąd poprzedza to najpierw stwierdzeniem że Jezus jest Panem.
 Ale tam nie ma tego dylematu, ponieważ
autor używasłowa kyrios. Problem przemielony przez biblistów i tutaj na forum
niejednokrotnie.

Dlatego u ludzi idących zgodnie z fałszywą doktryną WTS, nie jest ważne
świadectwo pism, ani nawet udokumentowana historia. Oni żyją w matriksie,
i nic na to nie poradzisz, jeśli sami nie chcą uruchomić procesów poznawczych.

A brak takiej chęci oznacza, że po prostu nie są tak zainteresowani Prawdą,
jak obroną Organizacji. To jest bardzo smutne, ale trzeba to zaakceptować.

Właśnie dlatego nigdy nie ustosunkowują się do rzeczowych argumentów,
tylko pozostaje im ironia, ogólniki.I powtarzanie jak mantra głupich wywodów.
Myślą że bronią Boga , w rzeczywistości są niemyślącymi odtwarzaczami
czysto ludzkiej, w tym wypadku jakże omylnej, koncepcji...
Niestety i ja taki byłem, dopóki fakty nie przebudziły mnie z letargu.
Dlatego, mimo że ignorancja wzbudza nieraz emicje, to uważam że
trzeba takim pieniaczom tylko współczuć.
Ja dopiero po ponad 20 latach bycia SJ przeczytałem Rzymian 10:13
 z całym kontekstem 13 rozdziału, w jakim się tam znajduje i aż oczy przecierałem
ze zdumienia, jak mogłem tego nie widzieć.
Liczmy na to, że ludzie rzeczywìści we wnętrzu, przebudzą się.

(2): do zboru Bożego, który jest w Koryncie, do was,
uświęconych w jedności z Chrystusem Jezusem, powołanych na świętych,
wraz ze wszystkimi, którzy wszędzie wzywają imienia naszego Pana,
Jezusa Chrystusa
. Pana ich i naszego: [Przekład Nowego Świata, 1kor 1]


Widać że pogląd pierwszych chrześcijan na tę sprawę był inny niż obecnie zmanipulowany przez SJ.
A może powyższy cytat to też fałszerstwo, fragment światowego spisku??

« Ostatnia zmiana: 21 Listopad, 2017, 07:26 wysłana przez Abba »


Tusia

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Listopad, 2017, 11:46 »
Rzymian 10:13 jest największym świadectwem.

Kiedyś na spotkaniu ze ŚJ (50 lat w "prawdzie") przeczytałem cały kontekst Rz 10, 13. Odpowiedź ŚJ była: "sprytne".


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Listopad, 2017, 12:06 »
Kiedyś na spotkaniu ze ŚJ (50 lat w "prawdzie") przeczytałem cały kontekst Rz 10, 13. Odpowiedź ŚJ była: "sprytne".

No to zobaczcie poziom zindoktrynowania tych biedaków.

Ja takich przykładów pokazywałem już dziesiątki i odpowiedzi ŚJ są zawsze te same.. że w ich biblii niema błędu i tak ma być.

A jak zadaję np pytanie: Czy jeśli mamy zadanie naśladowania Pana Jezusa a On nigdy nie wypowiedział tego imienia a ponadto w Jego czasach zakazane było wymawianie tego imienia to ich odpowiedź zawsze jest taka sama - niema żadnej odpowiedzi.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Listopad, 2017, 12:57 »
Kiedyś na spotkaniu ze ŚJ (50 lat w "prawdzie") przeczytałem cały kontekst Rz 10, 13. Odpowiedź ŚJ była: "sprytne".

A nie "sprytne, ale..." :D


Offline arcykapłan

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Listopad, 2017, 14:01 »
Kiedyś na spotkaniu ze ŚJ (50 lat w "prawdzie") przeczytałem cały kontekst Rz 10, 13. Odpowiedź ŚJ była: "sprytne".

Czy twoim zdaniem Rz 10,13 to jest cytat z Joela czy nie jest ? ;)
Bo kontekst jasno wskazuje , że jest to cytat z Joela a tam jest imię Boga a nie "Pan".


Online gerontas

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Listopad, 2017, 14:22 »
A czy kontekst wskazuje, że Paweł odnosił te słowa do Jehowy czy do Jezusa?
Bezpośredni kontekst i całe rozdziały 9, 10, 11 pokazują, że Paweł mówił o Jezusie. Wystarczy przeczytać, ze zrozumieniem te trzy rozdziały aby przekonać, że Ci którzy wzywają imienia Jezusa będą zbawieni i do niego odnosi słowa z 10:13. Dlaczego to zrobił tego nie wiem, mogę sie tylko domyślać.



Tusia

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Listopad, 2017, 15:32 »
Czy twoim zdaniem Rz 10,13 to jest cytat z Joela czy nie jest ? ;)
Bo kontekst jasno wskazuje , że jest to cytat z Joela a tam jest imię Boga a nie "Pan".

W Jl 3, 5 w j. hebrajskim jest Tetragram. Natomiast w Rz 10, 13 cytat pochodzi nie z hebrajskiego, tylko z gr. Septuaginty (wiesz co to?).






Offline Światus

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Listopad, 2017, 17:03 »
Trochę prawdy.

Cytuj
Pierwsi chrześcijanie, chcąc nie tylko zachować, ale i rozpowszechnić te pisma, kopiowali je i zanosili w wiele miejsc. Istnieją informacje historyczne, stwierdzające, że kopie niektórych z tych ksiąg, jak na przykład Ewangelia Jana, były popularne już w pierwszej połowie II w. Jeśli zauważymy, że apostoł Jan napisał swoją ewangelię pod koniec I w., oznacza to, że zwyczaj kopiowania pojawił się niemal natychmiast po spisaniu Nowego Testamentu.
Do naszych czasów zachowało się ponad 3000 tak powstałych rękopisów zawierających Nowy Testament lub jego fragmenty.
Dość wcześnie zaczęto też tłumaczyć te księgi na inne języki, żeby dzielić się informacjami o Jezusie z coraz większą liczbą ludzi. Do dzisiaj odnaleziono około 20 000 rękopisów, będących przekładami ksiąg Nowego Testamentu na różne języki.
Pierwsi chrześcijanie, prowadzili wiele rozmów na tematy religijne w formie korespondencji, która zachowała się do naszych czasów. Pisali również obszerne opracowania tematów teologicznych. W swoich rozważaniach powoływali się bardzo często na pisma Nowego Testamentu. Dean Burgon opracował indeks cytatów Nowego Testamentu, który mieści się w 16 tomach i zawiera 86 489 cytatów. Jeśli podliczyć tylko te cytaty, które pochodzą sprzed 325 roku, będzie ich około 32 000. Można z nich odtworzyć cały Nowy Testament za wyjątkiem 11 wersetów. Oznacza to, że gdyby nawet wszystkie kopie Nowego Testamentu zaginęły, moglibyśmy odtworzyć jego treść na podstawie samych dyskusji, jakie prowadzili między sobą chrześcijanie w pierwszych wiekach.
Ponadto powstawały specjalne kopie fragmentów Nowego Testamentu, podzielone na partie, służące do odczytywania w określone dni. Tak przygotowane rękopisy nazywamy lekcjonarzami. Posiadamy dzisiaj ponad 2000 takich manuskryptów.
Podsumujmy te wszystkie informacje. Jeśli podliczymy kopie ksiąg napisane w języku greckim (oryginalnym), rękopisy stanowiące tłumaczenia na inne języki, oraz lekcjonarze, otrzymamy niezwykłą liczbę ponad 25 000 manuskryptów Nowego Testamentu (nie licząc cytatów chrześcijan pierwszych wieków).
To wszystko sprawia, że Nowy Testament (podobnie, jak Stary) jest nieprawdopodobnie dokładnie udokumentowanym dziełem. Nie może się z nim równać żaden inny starożytny dokument.

I o dziwo, ZERO z nich, zawiera imię Jehowa.
A zmanuskryptów nikt niczego nie usuwał.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Błazen Króla

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Listopad, 2017, 17:24 »
Jesli wersety Biblii dotyczace Boga Jahwe ze starego testamentu sa zacytowane w kontekscie Jezusa to moze swiadczyc tylko o jednym.
Jezus jest Bogiem czy to sie śj podoba czy nie.
Np w ksiedze Zachariasza jest napisane ze Jahwe wyruszy do boju I dotknie stopami gory oliwnej. Zachariasza 14:3,4.
A wiadomo ze to Jezus powroci na ziemie, bedzie to dzien gniewu Jahwe  :)
Co Bog chce nam przez to powiedziec  :)
Wnioski kazdy sam wyciagnie...


Offline arcykapłan

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Listopad, 2017, 17:27 »
A czy kontekst wskazuje, że Paweł odnosił te słowa do Jehowy czy do Jezusa?
Bezpośredni kontekst i całe rozdziały 9, 10, 11 pokazują, że Paweł mówił o Jezusie. Wystarczy przeczytać, ze zrozumieniem te trzy rozdziały aby przekonać, że Ci którzy wzywają imienia Jezusa będą zbawieni i do niego odnosi słowa z 10:13. Dlaczego to zrobił tego nie wiem, mogę sie tylko domyślać.

"11 Wszak mówi Pismo: Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony6. 12 Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają. 13 Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony7. "

Gerontasie, o jakich to "pismach" wspomina Paweł ? Czy nie czasami o ST ? czy w ST w Joela masz tam Pan czy jednak może imię Boga ? ;)


Offline Grześzajęty

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Listopad, 2017, 17:28 »
Jesli wersety Biblii dotyczace Boga Jahwe ze starego testamentu sa zacytowane w kontekscie Jezusa to moze swiadczyc tylko o jednym.
Jezus jest Bogiem czy to sie śj podoba czy nie.
Np w ksiedze Zachariasza jest napisane ze Jahwe wyruszy do boju I dotknie stopami gory oliwnej. Zachariasza 14:3,4.
A wiadomo ze to Jezus powroci na ziemie, bedzie to dzien gniewu Jahwe  :)
Co Bog chce nam przez to powiedziec  :)
Wnioski kazdy sam wyciagnie...

oszołom


Offline Błazen Króla

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Listopad, 2017, 17:35 »
Arcykaplan Ty naprawde nic nie kumasz????
To dlaczego apostol Pawel kazdy swoj list zaczyna od slow I konczy...
Boga Ojca naszego I Pana Jezusa !!!!! Gdzie masz Imie Boga Jahwe?
Troche pokory przed slowem Bozym...
Zacznij myslec a nie powtarzasz wszysko jak Ci do glowy wcisneli....
Czytaj wiecej Biblii a nie publikacji towarzystwa..

Bog Jehowa bada nerki i serca ludzkie Jeremiasa 11:20 i 17:10. Ciekawe jest Objaw 2:23 tam juz Jezus bada nerki i serca..
Alfa i omega to Bog Ojciec w obj 1:8 i 21:6
Ale w Obj 1:17,18 i 2:8 jest mowa o Jezusie. A obj 22:12,13 juz laczy ich razem tym tytulem..
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad, 2017, 17:43 wysłana przez Błazen Króla »


Offline arcykapłan

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Listopad, 2017, 17:39 »
Arcykaplan Ty naprawde nic nie kumasz????
To dlaczego apostol Pawel kazdy swoj list zaczyna od slow I konczy...
Boga Ojca naszego I Pana Jezusa !!!!! Gdzie masz Imie Boga Jahwe?
Troche pokory przed slowem Bozym...
Zacznij myslec a nie powtarzasz wszysko jak Ci do glowy wcisneli....
Czytaj wiecej Biblii a nie publikacji towarzystwa..


Może dlatego, że każdy wiedział, że Jezus to syn Jehowy . Nikt nigdzie nawet nie pomyślał , że ojcem Jezusa może być ktoś inny niż Jehowa.
Poza tym w NT Jezus jest osobą poprzez którą Jehowa objawia się najpełniej.


Offline Światus

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Listopad, 2017, 17:46 »
"11 Wszak mówi Pismo: Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony6. 12 Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają. 13 Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony7. "

Może pójdźmy trochę dalej...

14 Jakże więc mieli wzywać Tego, w którego nie uwierzyli? Jakże mieli uwierzyć w Tego, którego nie słyszeli? Jakże mieli usłyszeć, gdy im nikt nie głosił? 15 Jakże mogliby im głosić, jeśliby nie zostali posłani? Jak to jest napisane: Jak piękne stopy tych, którzy zwiastują dobrą nowinę! 16 Ale nie wszyscy dali posłuch Ewangelii.

Nie wierzyli w Jehowę? Mieli Go słyszeć? Ewangelia była o Jehowie?
Sprawdźmy jeszcze jeden fragment;

1 Kor 1:1 Paweł, z woli Bożej powołany na apostoła Jezusa Chrystusa, i Sostenes, brat, 2 do Kościoła Bożego w Koryncie, do tych, którzy zostali uświęceni w Jezusie Chrystusie i powołani do świętości wespół ze wszystkimi, którzy na każdym miejscu wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa, ich i naszego [Pana].

Chyba coś nie tak. Wzywają nie tego, kogo powinni!  :o
A Paweł jeszcze twierdzi, że ci którzy wzywają imienia Jezusa są powołani do świętości. Chyba nie czytał Strażnicy...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Online gerontas

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Listopad, 2017, 17:47 »
"11 Wszak mówi Pismo: Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony6. 12 Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają. 13 Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony7. "

Gerontasie, o jakich to "pismach" wspomina Paweł ? Czy nie czasami o ST ? czy w ST w Joela masz tam Pan czy jednak może imię Boga ? ;)

Skąd ta pewność, że 13 werset to cytat.
Czy cytatem, do którego odnosił się Paweł nie jest wyłącznie zdanie: "Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony" z wersetu 11, który pochodzi z Izajasza 28:16 a tam mowa jest o Jezusie?
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad, 2017, 17:54 wysłana przez gerontas »