Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...  (Przeczytany 35503 razy)

Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #75 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 15:21 »
Tomek....pytasz o pytania - tematy....moim zdaniem najlepsze są takie którymi Świadkowie strzelą sobie w kolano. Prosty przykład....pytasz czy to prawda że nie spożywają krwi? Wiadomo pada, że nie i masa argumentów. A więc pytasz czy lubią kiełbaskę, mięsko itp.....wiadomo, każdy coś lubi i wtedy....a w Mojżesza jest napisane aby także nie jeść tłuszczy. Dlaczego więc grzeszycie? I pociskasz.....ale dlaczego tak wybiórczo skoro pismo zabrania....bardzo szybko wtedy muszą odejść.

No tyle ze zakaz spożywania krwi wypływa głównie z powtórzenia go w 15 rozdziale Dziejów Apostolskich i nie ma tam mowy o tłuszczach z ST :(
Więc tutaj tłuszczykiem Tomek sam by sobie strzelił w kolano.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2015, 15:22 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #76 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 19:06 »
   KAZ a co Ty ściemniasz, śJ bardzo chętnie powołują się tak na ST ( gdy im tak wygodnie) jak i na NT a więc dlaczego nie podtykać im starego?  :P

Ja wtedy pytam....a co to gorszy kawałek pisma? :)
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2015, 19:22 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline nowa

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #77 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 19:55 »
Przez szereg lat organizacja Świadków Jehowy w swoich różnych publikacjach wielokrotnie powoływała się na autorytet pewnego przekładu Nowego Testamentu autorstwa niejakiego Johannesa Grebera. WTS wczesaniej wiedziało że Greber był spirytystą.

Tak, stąd jest m.in. dziwny początek Ew. Jana, a także inne fragmenty, które w "normalnych" przekładach mówią o boskości Chrystusa.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #78 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 21:44 »
Wg prologu do Ew. Św. Jana... Świadkowie wierzą w dwóch bogów: przez duze B i przez małe b
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2015, 21:47 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Weteran

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #79 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 00:23 »
Wprawdzie podaję link w mojej kronice, ale tu przypomnę w związku z omawianym tematem. Otóż: „Zadaj um kilka prostych pytań”

http://rozpoznacieichpoichowocach.blogspot.com/2014/06/zadaj-im-kilka-prostych-pytan_25.html
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #80 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 08:50 »
   KAZ a co Ty ściemniasz, śJ bardzo chętnie powołują się tak na ST ( gdy im tak wygodnie) jak i na NT a więc dlaczego nie podtykać im starego?  :P

Ja ściemniam ? Ja znam nauki jakie głosiłem :)
SJ owszem podpierają się często ST, ale za tłuszczyk dostał by Tomasz teologiczny łomot, lub przynajmniej potraktowany z uśmiechem gdyż nie ma żadnego zakazu w NT i listach pasterskich jak np. w stosunku do krwi.

Smalczyk ze skwarczkami, cebulką i jabłuszkiem - hulaj dusza :)

Proste.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2015, 08:54 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #81 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 09:02 »
SJ owszem podpierają się często ST, ale za tłuszczyk dostał by Tomasz teologiczny łomot,

Z nich tacy teolodzy jak ze mnie primabalerina.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #82 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 09:21 »

    Oj Kaz Kaz....jaki łomot, chcesz NT a proszę bardzo. :)

  1. Jezus jadł tylko chleb i ryby....a więc mięsa nie pochwalał. Ok, powiesz był Żydem , racja. Ale skoro jest się czyimś naśladowcą warto być dobrym naśladowcom.

  2. Dobrze jest nie jeść mięsa, ani nie pić wina.....

  3. Przypowieść o demonach i świniach....dlaczego im Jezus pozwolił przeniknąć do świń? Ponieważ zgodnie z prawem bożym nie pochwalał ich spożywania.

   Ja bym nie miała na tyle odwagi aby podważać słowa....wszystek tłuszcz należy do Pana.
Skoro wiesza się psy na pierwszej parze ludzkiej za wszelakie przewinienia względem ludzkości o czym mówi ST, dlaczego w innej kwestii się nie powoływać? :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #83 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 10:23 »
Eee tam ... naciągane. Taka zabawa upewni ich tylko że maja do czynienia z osobą która nie kuma i wszystko miesza.

"Wszystkie pokarmy uczynił czystymi" czytamy w NT (poza krwią) i leżysz na betonie.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2015, 10:27 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #84 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 15:18 »
Jeden z moich fragmentów jakim się posługuję dotyczy życia w 1000 letnim królestwie bożym na ziemi jak opisuje Strażnica.

Pytam czy maja taką nadzieję ?
Odpowiedź zazwyczaj pada: O TAK ! (o ile nie trafię na tego z nadzieją niebiańską a to mi się jeszcze nie zdarzyło:)

Pytam więc grzecznie ponownie (bez szczypania :) ) czy aby na pewno chcą mieć udział w zmartwychwstaniu na ziemi skoro pierwsze jest do nieba i z nadzieją niebiańską jak słyszałem w nauce SJ a drugie do życia na ziemi.

Oczywiście ! Pada odpowiedź.

Gdy potwierdzi mi ponownie proszę aby odczytać fragment z Jego biblii z Objawienia 20 rozdziału gdzie jest mowa o jednym zmartwychwstaniu kapłanów Boga do życia i królowanie z Chrystusem przez 1000 lat, a potem następuje dopiero drugie zmartwychwstanie.

Zwracam tu uwagą na werset 5 tego rozdziału gdzie czytamy: "Pozostali z umarłych nie ożyli, aż się skończyło 1000 lat.

Tu następuje pewna konsternacja i wielka cisza. Jak jeden robią karpia jakby nigdy tego nie czytało.
Daje więc numer telefonu i proszę o kontakt gdy znajdą odpowiedź. Dziwnym jest to zauważam delikatnie że nie znają szczegółów biblijnych dot. własnego zmartwychwstania !
Dalej podpieram się wersetem jakimkolwiek dot. Jednej nadziei lub czytam list do Efezjan z ich własnej biblii (tak długo jak wytrzymają:) ) wykazując dwa typy owiec, żydów i pogan i jedną nadzieję.


Generalnie pozwala spojrzeć na Pismo innymi kategoriami niż uczy Organizacja i jeszcze mi żaden SJ tak z buta na poczekaniu nie odpowiedział. Każdy zatem ma jakieś swoje sposoby docierania czy dawania świadectwa czy wybudzania, lepsze czy gorsze trudno określić po owocu. Czasem wystarczy jedno słowo aby coś zasiać Świadkowi a czasem i cały wykład z odniesieniem do źródeł nie pomoże.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2015, 15:54 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #85 dnia: 16 Wrzesień, 2015, 19:42 »
Eee tam ... naciągane. Taka zabawa upewni ich tylko że maja do czynienia z osobą która nie kuma i wszystko miesza.

"Wszystkie pokarmy uczynił czystymi" czytamy w NT (poza krwią) i leżysz na betonie.
.
       A ja Cię zapewniam, że takimi tekstami nie jednego świadka rozłożyłam i wycofywali się bo chcieli jeszcze odwiedzić moich sąsiadów.

Ale co masz napisać....
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #86 dnia: 17 Wrzesień, 2015, 09:02 »
Wierzę i nie neguję.

Ale ja nie chcę aby się wycofywali. Szukam raczej relacji.
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Fantom

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #87 dnia: 17 Wrzesień, 2015, 09:16 »

''Zwracam tu uwagą na werset 5 tego rozdziału gdzie czytamy: "Pozostali z umarłych nie ożyli, aż się skończyło 1000 lat.''
 Ja pamietam ,że ŚJ dali wytłumaczenie teego wersetu.Jest w publikacjach,ale nie pamietam gdzie.Tak czy inaczej mnie bys nie zaskoczył.Może kogoś nowoochrzczonego,albo z krótką pamięcią.Ja niestety też nie do wszystkiego mam dobrą pamięć,ale dam sobie ręke uciąć,że jest to tłumaczone na łamach publikacji.
  Zdaje się,że chodziło o umarłych nie cieleśnie,ale o tych co byli umari duchowo i podczas 1000 letniego panowania przyjęli prawdę i ożyli(Duchowo).
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #88 dnia: 17 Wrzesień, 2015, 09:17 »
Tak jakoś jest jak piszesz fantom. Ale jak się przyjrzeć bliżej Objawieniu to pokrętne tłumaczenie.
Ponadto wynikało by z tego, iż Owi ożywieni duchowo nie idą już na sąd, natomiast Ci kolejni po 1000 czasie już tak.

Ale na to nie ma zwykle czasu na ulicy.
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień, 2015, 09:22 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #89 dnia: 17 Wrzesień, 2015, 09:40 »
  Zdaje się,że chodziło o umarłych nie cieleśnie,ale o tych co byli umari duchowo i podczas 1000 letniego panowania przyjęli prawdę i ożyli(Duchowo).

Tłumaczenie tak pokrętne jak " To pokolenie" stan na 2015. :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),