Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...  (Przeczytany 35442 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #60 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 20:45 »
Kiedy przeczytałam Kryzys sumienia byłam zszokowana, że możliwa jest w XXI wieku taka manipulacja, na taką skalę... Nie mogłam uwierzyć.
Gdybym nie poznała człowieka będącego w tej religii od urodzenia, ślepo w nią zapatrzonego, pewnie nigdy nie sięgnęłabym do tej książki, jak i do innych o SJ.
Tak mi żal tych, którzy są tak bardzo zniewoleni, i myślą (co gorsza), że są na najlepszej, tej jedynej drodze :'(

Dokładnie i znów zacytuję Roberta....syndrom ludu wybranego. A może nawet...paranoja ?  Żałosne, ale prawdziwe.

Tomek ale tam absurd goni absurd. Mówią że krew która opuści organizm nie może wrócić. A sponsorują aparaturę do operacji na otwartym sercu. I co....nie opuszcza organizmu krew? Pewnie że opuszcza. Oni jednak tłumaczą że to obieg zamknięty, a więc ja mówię...ok, ja i brat mamy tą samą grupę, a więc jak prosto ode mnie zostanie jemu podana tak z żyły do żyły,  to też będzie obieg zamknięty. A my dla pewności jeszcze chwycimy się za ręce.  Patrzą jak na  wariatkę i odchodzą .

Ja nie jestem zwolenniczką pastwienia się na ludziach, ja lubię tylko małe szczypanko. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #61 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 20:49 »
Ja tez lubie szczypanko, bo dyskusja merytoryczna nie ma sensu. :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Inka

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #62 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 21:24 »
Tazła, z tym  syndromem ludu wybranego to nic tylko wykorzystywanie ludzkiej chęci do bycia w elicie, elitarnym klubie tych lepszych. Jest to przede wszystkim PYCHA I KŁAMSTWO. Na ostatnim zebraniu na jakim byliśmy, starszy o tym mówił "Tak, śj to jedyny lud czysty moralnie" itp.teksty. Zrobiło mi się niedobrze. Zdaję sobie sprawę,że te teksty były pod kątem nieświadomych niebezpieczeństwa zainteresowanych, którzy przychodzą na niedzielny wykład. To było ostatnie nasze zebranie.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #63 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 21:29 »
Jeszcze to przetaczanie krwi......... nooooooooo tak o biedy probowałbym ich zrozumieć. Ale, żeby pysznej swojskiej kaszanki nie zjeść. Co ona biedna ma wspolnego z biblią :) Nonsens. No wiem.. krew. W mięsie też są małe ilosci krwi.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #64 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 21:45 »


           Inka....zawsze byli ludźmi zadzierającymi nosa, a czasem tak jak w Twoim przykładzie to obrzydliwe.
Ja rozumiem znać swoją wartość, cenić się, ale popadać w takie samouwielbienie to już trąci chorobą.

Tomek jako dziecko pamiętam że był zakaz spożywania kupnych wędlin, pasztetów, parówek itp miała być do nich potajemnie dodawana krew.
A na dobrą sprawę wątróbki powinni nie tykać bo to sama krew, a zna takich co zajadają się pasjami.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #65 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 21:53 »
CK wywraca czasem swoje doktryny do góry nogami mowiąć "nowe swiatło". Z krwią sie chyba boją.... Za duzo ludzi poumierało... a po za tym wsród ludzi zewnatrz są znani z tego ze ("że podobno krwi nie przyjmują"). Więc mozna sobie wyobrazić, że nowe światło z krwią nie przejdzie.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Dietrich

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #66 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 22:10 »
Nie przejdzie. WTS musiałoby wyprzedać wszystko na odszkodowania. Zresztą i tak od jakiegoś czasu czyni się ruchy, by CK uniezależnić od WTS-u. Jeden z CK-członków zresztą już palnął coś w podobnym tonie, że nie odpowiada za Towarzystwo Strażnica.  Nie pamiętam teraz kto.  Strażnica trzęsie tyłkiem przed zalewem pozwów o molestowanie.

Ja tym ludziom z USA nie wierzę. Za tę obłudę, propagandę sukcesu, dwojaką miarę, miłość na pokaz a brak szacunku dla innych. Finansowo już od dawna nie wspieram. Publikacje czytam na urz. przenośnym, jeśli faktycznie jest coś ciekawego. Tym samym nie rozpowszechniam tych publikacji. Mam Biblię, według niej staram się postępować i uczyć swoje dzieci, a nie wypatrywać nowych świateł i dzielić 'pokolenie' na trzy części, żeby coś do czegoś dopasować.
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień, 2015, 22:41 wysłana przez Dietrich »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #67 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 22:14 »
CZyli wychodzi na to że tych kilku facetów CK jest na usługach korporacji? Nie znam, aż tak tego tematu od strony spólkowo-korporacyjno-ekonomicznej.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #68 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 22:19 »
A jak już o krwi, i o jej opuszczaniu organizmu. A jak świadkowie zapatrują się na dializę? Przecież tam cała krew opuszcza organizm i do niego wraca.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Dietrich

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #69 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 22:35 »
CZyli wychodzi na to że tych kilku facetów CK jest na usługach korporacji? Nie znam, aż tak tego tematu od strony spólkowo-korporacyjno-ekonomicznej.

Tego chyba nikt tak naprawdę do końca nie zna, poza nimi samymi. Z pewnością nie jest tak kryształowe, jak oficjalnie się  to przedstawia.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #70 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 22:46 »
Ważne, że są niewolnikiem z Ewangelii i to wystaczy. Po co drążyć.
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień, 2015, 22:49 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Dietrich

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #71 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 10:03 »
Ważne, że są niewolnikiem z Ewangelii i to wystaczy. Po co drążyć.

Powinno być: uważają, że są niewolnikiem z Ewangelii. G. Jackson przyznał, że być może Bóg posługuje się kimś jeszcze. Muszę sobie wyciąć ten fragment z YT


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #72 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 11:17 »


   A moim skromnym zdaniem Ck ma wiele różnych grzeszków "konszachtów z diabłem" na sumieniu o których ludzie nie wiedzą i pewnie się nigdy nie dowiedzą.
Romans z ONZ to tylko mała cząstka  całej masy różnych przekrętów.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Dietrich

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #73 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 11:56 »
Niedawno ktoś, chyba Roszada umieścił na tym forum wpis o tym, że członkowie CK przed udaniem się w kraje tropikalne potajemnie przyjmowali szczepionki, które wówczas były zakazane. Wie ktoś coś więcej na ten temat?


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #74 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 13:20 »
Przez szereg lat organizacja Świadków Jehowy w swoich różnych publikacjach wielokrotnie powoływała się na autorytet pewnego przekładu Nowego Testamentu autorstwa niejakiego Johannesa Grebera. WTS wczesaniej wiedziało że Greber był spirytystą.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),