Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...  (Przeczytany 35378 razy)

Offline Januszccc19775

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Wrzesień, 2015, 10:54 »
Ludzie są różni, mądrzy i głupi, tak jak wszędzie. Problem jednak tkwi w tym, że jeśli nie masz ugruntowanej wiedzy biblijnej, oni przekażą Ci swoją, która z nauką Pana Jezusa ma niewiele wspólnego. Możesz wpakować się w coś, co z "drogą, prawdą i życiem", czyli z Jezusem Chrystusem ma niewiele wspólnego. Warto wcześniej zapoznać się z Biblią samodzielnie i z nauczaniem Świadków Jehowy także.
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
Dlaczego ich nauki nie maja nic współnego z nauczaniem Jezusa ?


Offline Szyszoonia

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Wrzesień, 2015, 14:26 »
A ja musze wam powiedziec, ze odkad przeprowadzilam sie 5 lat temu do Niemiec, Swiadkowie przyszli do mnie tutaj tylko raz. Dziwi mnie to, bo za moich czasow teren musial byc opracowywany raz w miesiacu.... A tu widuje ich tylko przy stojakach na dworcu... I podczas owej jedynej wizyty wcale nie chwalilam sie moja organizacyjna przeszloscia.... Grzecznie powiedzialam, ze nie jestem zainteresowana i tyle... :o


Offline Dietrich

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Wrzesień, 2015, 14:44 »
W moim rejonie też mało aktywni. Raz na rok maksymalnie.


Offline Szyszoonia

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Wrzesień, 2015, 15:22 »
W moim rejonie też mało aktywni. Raz na rok maksymalnie.

To i tak czesciej niz u mnie... ;D


Offline nowa

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Wrzesień, 2015, 19:27 »
Do mnie świadkowie nie zapukali nigdy.
jak to możliwe? ???


Offline nowa

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Wrzesień, 2015, 19:51 »
Dlaczego ich nauki nie maja nic współnego z nauczaniem Jezusa ?

"Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie; ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot." J. 5, 39-40

Świadkowie Jehowy nie przychodzą do Jezusa, a mimo to wypowiadają się w Jego imieniu (np. kończą modlitwę mówiąc "w imieniu Jezusa"). Na jakiej podstawie?

Uważają się za chrześcijan, ale nie chcą aby inni chrześcijanie (z innych wyznań) modlili się za nich. Odrzucają pomoc oferowaną w modlitwie. Jest to też wbrew nauczaniu Jezusa, który powiedział, abyśmy się modlili o siebie nawzajem (List Jakuba 5:16).

Uważają, że Jezus kontaktuje się z ludźmi poprzez "kanał łączności" - niewolnika wiernego i roztropnego, to też jest niezgodne z Nowym Przymierzem, którego Jezus jest jedynym Pośrednikiem. Nie ma nikogo, kto pośredniczy pomiędzy Jezusem, a wierzącym (1 List do Tymoteusza 2:5).

Wyznają klasy dwóch owiec, z których drugie owce nie muszą się na nowo narodzić. Jezus wyraźnie powiedział do Nikodema w 3 rozdziale Ewangelii Jana, wers. 3:
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego."

Wreszcie Jezus powiedział, żeby miłować nieprzyjaciół i wspierać braci, jeżeli upadają, tymczasem ŚJ wykluczają zbyt dociekliwych członków, nawet zadawanie niewygodnych pytań jest niemile widziane. :-\


Offline Iza

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Wrzesień, 2015, 20:36 »
Dlaczego ich nauki nie maja nic współnego z nauczaniem Jezusa ?
Głoszą inną ewangelię niż ta, którą głosił Jezus . czy Jezus głosił o tym ze od 1914 przyjdzie niewidzialne i za życia pokolenia, które bedzie tego świadkiem przywróci raj na ziemi? Poza tym Jezus u ŚJ jest zupełnie kimś innym niż ten , który pokazany jest w NT. Wystarczy porównać PNŚ z innymi przekładami .
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline nowa

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Wrzesień, 2015, 21:58 »
ŚJ są także fałszywym prorokiem, przepowiadali różne rzeczy, które się nie spełniły.
Rok 1975, w którym miał nastąpić koniec świata jest tego najznamienitszym przykładem.

"Wszakże prorok, który ośmieli się mówić w moim imieniu słowo, którego mu nie nakazałem mówić, albo który będzie przemawiał w imieniu innych bogów, taki prorok poniesie śmierć. (21) A jeśli powiesz w swoim sercu: Po czym poznamy słowo, którego Pan nie wypowiedział? (22) Jeżeli słowo, które wypowiedział prorok nie w imieniu Pana, nie spełni się i nie nastąpi, jest ono słowem, którego Pan nie wypowiedział, lecz w zuchwalstwie wypowiedział je prorok; więc nie bój się go."

5 Mojż. 18, 20-22


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 07:53 »
Głoszą inną ewangelię niż ta, którą głosił Jezus . czy Jezus głosił o tym ze od 1914 przyjdzie niewidzialne i za życia pokolenia, które bedzie tego świadkiem przywróci raj na ziemi? Poza tym Jezus u ŚJ jest zupełnie kimś innym niż ten , który pokazany jest w NT. Wystarczy porównać PNŚ z innymi przekładami .

Świadek mi kiedys powiedział, że apostołowie nie mieli takiej wiedzy jak dzisiejsi śj, dlatego nie mogli nauczac o 1914 roku.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 08:15 »


   Tomek i dobrze Ci powiedział. Apostołowie nie mieli kanału made in USA, a tam co rusz nowe światło pada. :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Iza

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 19:53 »

   Tomek i dobrze Ci powiedział. Apostołowie nie mieli kanału made in USA, a tam co rusz nowe światło pada. :P
Ach, faktycznie. Przecież W 1918-19 sam Jezus ustanowił swój nowożytny kanał łączności. Ciekawe  tylko , ze większość nauk głoszonych w 1919 roku dzis jest nieaktualna, a gdyby ktoś ze ŚJ upierał sie , by głosić aktualne wtedy poglądy to by miał zaraz rozmowe ;)
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Inka

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 20:39 »
Tak sobie czasem myślę z niedowierzaniem, że ja dałam się nabrać na ten kanał łączności, że dorośli, też inteligentni ludzie taką bajkę " łykają " ! Fenomen i temat na porządny doktorat z psychologii.


Offline Dietrich

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 20:52 »
Tak sobie czasem myślę z niedowierzaniem, że ja dałam się nabrać na ten kanał łączności, że dorośli, też inteligentni ludzie taką bajkę " łykają " ! Fenomen i temat na porządny doktorat z psychologii.

Inka, my i nasze dzieci mamy farta. Jest stałe łącze internetowe, wymiana informacji etc.  Całkiem niedawno ludzie ginęli w imię tej 'prawdy' i tego 'kanału'. 


Offline Inka

Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 21:01 »
To na prawdę tragedia tych ludzi. Nie chciałabym umrzeć w fałszu wierząc w utopię, w obcych ludzi CK, a nie Boga. Pamiętam tą strażnicę ze zdjęciami dzieci, które odmówiły transfuzji. Pisali o nich jak o bohaterach organizacji, a to ofiary./stare i bardzo stare czasopisma też czarno białe mam w piwnicy/. Starsza córcia zrozumiała na szczęście ten fałsz, a młodsza przedszkolak żyje w normalnych i zdrowych okolicznościach. Mamy farta my i nasze dzieci.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Kiedy ŚJ zapuka do moich drzwi ...
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Wrzesień, 2015, 00:39 »
Ach, faktycznie. Przecież W 1918-19 sam Jezus ustanowił swój nowożytny kanał łączności. Ciekawe  tylko , ze większość nauk głoszonych w 1919 roku dzis jest nieaktualna, a gdyby ktoś ze ŚJ upierał sie , by głosić aktualne wtedy poglądy to by miał zaraz rozmowe ;)

   Iza i na to śJ mają swoje wytłumaczenie....rozwijamy się, nie stoimy w miejscu. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).