Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Liczba 666  (Przeczytany 23909 razy)

Offline Stanisław Klocek

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Październik, 2017, 15:29 »
Badam sam Biblie i staram sie poznać prawdę. Poddaje w wątpliwość wszystko nawet kanon pisma. Jako wnikliwe studium sprowadziłem nawet do analizy języka oryginału.
Badają sami Biblię i nigdy nie poznają prawdy, a tylko swoje własne mniemania układają.
Roszada, źle wnioskujesz robiąc presje, aby przyjmować bezkrytycznie wykładnie twego Kościoła. Badanie samemu oznacza, iż samemu badamy bez zobowiązujących nacisków innych. Znaczy, że korzysta się z lektury najróżniejszych renomowanych naukowców, którzy poświęcili życie zagadnieniom biblistyki. Jest to podejście bliższe obiektywnej konfrontacji. Przynależność do jakiegoś Kościoła zobowiązuje do przytakiwania i zniechęca do krytycznego sprawdzania poprawności. Już samo to, że 'MateuszJan' poruszył zagadnienie liczby 666, czym wskazuje, że szuka pomocy u innych. Gdyby sam, to by sam sobie tłumaczył nie pytając innych.

Jezus założył Kościół, który opisały Dzieje Apostolskie, a nie prywatnych wykładaczy Biblii. :-\
Nie do końca jest prawdą, że Dzieje Apostolskie przypisują Jezusowi założenie KK. Dzieje. Ap. opisują jak się organizowali ludzie w tworzeniu struktury kościelnej. W tej dziedzinie większe zasługi ma Paweł niż Jezus. Gdyby nie Paweł, to prawdopodobnie nie byłoby chrześcijaństwa. Łukasz pisząc  Dz. Ap.  wraz z Pawła listami zawierają w swej treści więcej osiągnięć niż Jezus w Ewangeliach.


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Październik, 2017, 18:29 »
Uważam ze wszyscy samodzielnie wykładający Biblię są tacy sami i tylko odwodzą od Boga. Badają sami Biblię i nigdy nie poznają prawdy, a tylko swoje własne mniemania układają.
Jezus założył Kościół, który opisały Dzieje Apostolskie, a nie prywatnych wykładaczy Biblii. :-\
Powiem tak. Możesz mieć swoje zdanie i na tym poprzestańmy bo nie jest to przedmiotem tego postu. A co do założenia kościoła. Jak twierdzi ktoś ze Jezus założył jakikolwiek kościół to nie rozumie prostej ale zarazem głębokiej nauki jaką Pan Jezus przedstawił samarytance przy studni. Zachęcam do lektury.
« Ostatnia zmiana: 09 Październik, 2017, 18:31 wysłana przez MateuszJan »


Offline Roszada

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Październik, 2017, 18:40 »
Powiem tak. Możesz mieć swoje zdanie i na tym poprzestańmy bo nie jest to przedmiotem tego postu. A co do założenia kościoła. Jak twierdzi ktoś ze Jezus założył jakikolwiek kościół to nie rozumie prostej ale zarazem głębokiej nauki jaką Pan Jezus przedstawił samarytance przy studni. Zachęcam do lektury.
To co, Jezus nie założył Kościoła opisanego w Dziejach Apostolskich?
Co Samarytanka ma do tego?
Jezus wskazał Samarytance, że Boga będzie się wielbić na całym świecie, ale i wskazał, że Apostołowie mają tworzyć Kościół wraz ze starszymi i wiernymi.
Nie wiesz o tym?
Nie czytałeś Dziejów Apostolskich a tylko o Samarytance?
Ewangelia to nie wszystko. Są jeszcze Dzieje, Listy, Apokalipsa, a w niej listy do 7 Kościołów lokalnych.

Weź się wpierw za to, a nie za 666, bo się okaże, że Ty pasujesz do tej liczby. ;D
« Ostatnia zmiana: 09 Październik, 2017, 18:52 wysłana przez Roszada »


Offline Brat Furtian

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Październik, 2017, 18:49 »
„Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20)...

"Kościół", wg nauk Jezusa, to społeczność, a nie "organizacja"... I to niestety jest prawidłowością historyczna, że kiedy społeczność się rozrosnie i nie daj Boże , uzyska władze i pieniądze, społeczność taka z czasem dryfuje w stronę "organizacji religijnej"... Tak było z chrześcijanami po śmierci apostołów i tak dryfuje obecnie wzorem innych "organizacja" SJ...

Wspólnota indywidualnych poszukiwaczy i naśladowców nauk Jezusa ma nie tylko sens duchowy w sferze sacrum ale i wymiar miedzyludzki w sferze profanum...

Jezus podał "prawdę uniwersalną" lecz każdy musi znaleźć do niej klucz w wymiarze indywidualnym.  To jest niedopuszczalne doktrynalnie przez większość wyznań sprawujących "Rządy Dusz"...

„Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich”...





Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Październik, 2017, 19:24 »
To co, Jezus nie założył Kościoła opisanego w Dziejach Apostolskich?
Co Samarytanka ma do tego?
Jezus wskazał Samarytance, że Boga będzie się wielbić na całym świecie, ale i wskazał, że Apostołowie mają tworzyć Kościół wraz ze starszymi i wiernymi.
Nie wiesz o tym?
Nie czytałeś Dziejów Apostolskich a tylko o Samarytance?
Ewangelia to nie wszystko. Są jeszcze Dzieje, Listy, Apokalipsa, a w niej listy do 7 Kościołów lokalnych.

Weź się wpierw za to, a nie za 666, bo się okaże, że Ty pasujesz do tej liczby. ;D
I tak to jest jak religia zasłania prawdę którą objawił Pan Jezus.


Offline Roszada

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Październik, 2017, 19:48 »
I tak to jest jak religia zasłania prawdę którą objawił Pan Jezus.
Jaka religia?
Co ty za bzdury piszesz?
Znasz słowo Kościół?
Czy słowo zbór?
Nie ma o tym w Biblii?
Ty w ogóle czytałeś Pismo Św. czy tylko samą Apokalipsę?

A wiesz że słowo "religia" jest w Biblii?
Ty weź się za abc Biblii. ;D

A co jest tą "prawdą"?
To co ty piszesz? :-\
"religia zasłania prawdę"
« Ostatnia zmiana: 09 Październik, 2017, 19:56 wysłana przez Roszada »


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Październik, 2017, 20:44 »
Jaka religia?
Co ty za bzdury piszesz?
Znasz słowo Kościół?
Czy słowo zbór?
Nie ma o tym w Biblii?
Ty w ogóle czytałeś Pismo Św. czy tylko samą Apokalipsę?

A wiesz że słowo "religia" jest w Biblii?
Ty weź się za abc Biblii. ;D


A co jest tą "prawdą"?
To co ty piszesz? :-\
"religia zasłania prawdę"
Co napisałem to napisałem. Co wiem to wiem. Mysle ze dużo trafniejsze komentarze będziesz miał jak trochę mnie poznasz zamiast oceniać. Bo jak ktoś mowi nim wpierw wysłucha to jest to jego .......  Jak znasz ten werset to sobie dopowiedz a jak nie znasz to poszukaj. ;)


Offline Roszada

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Październik, 2017, 20:49 »
Okej zostawiam ten wątek i baw się dalej w śledzenie, kto jest tym 666.
Widzę że innych już znudziłeś. :)


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Październik, 2017, 20:57 »
Dobrze to ponawiam pytanie które zginęło w gąszczu komentarzy nie na temat. Jak liczba wychodzi ze słowa człowiek czyli ADM? Czy ktoś pomoże ?


Lunkaa

  • Gość
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Październik, 2017, 21:15 »


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Październik, 2017, 23:13 »
Dobrze to ponawiam pytanie które zginęło w gąszczu komentarzy nie na temat. Jak liczba wychodzi ze słowa człowiek czyli ADM? Czy ktoś pomoże ?

Biblia Hebrajska dla określenia człowieka używa nie tylko słowa "adam" אָדָם (pokrewne dla słów oznaczających ziemię, ale także czerwony),
ale również "enosz" אֱנוֹשׁ (tłumaczone w PNŚ cześto na "śmiertelnik") - może to coś wnosi (??) i warto uwzględnić.


Offline wrzesien

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Październik, 2017, 05:15 »


Widzę że innych już znudziłeś. :)

Z całym szacunkiem. Łamiesz regulamin forum.

Nie wiem co z Tobą Włodek, ale Ty to chyba masz jakieś lata przestępne w byciu merytorycznym. 2 lata temu byłeś jednym z moich najmniej lubianych forumowiczów. Rok temu- jeden z najbardziej merytorycznych i na prawdę w porządku użytkowników. A teraz znowu zachowujesz się jakbyś dostał okresu...

I to obserwacja nie tylko w tym wątku, ale we wszystkich. Gdzieś jednak musiałem to napisać.
Nie obraź się proszę.
Pozdrawiam


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Październik, 2017, 07:41 »
A jaką cyfrę da nam słowo człowiek czyli ADM?

Nie cyfrę, a liczbę: 45.


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Październik, 2017, 10:30 »
Nie cyfrę, a liczbę: 45.
Dzięki.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Październik, 2017, 21:13 »
Natomiast określenie człowieka słowem "enosz"
ma hebrajską sumę liter wynoszącą 357