Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Liczba 666  (Przeczytany 23910 razy)

Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Liczba 666
« dnia: 08 Październik, 2017, 20:58 »
W ks. Objawienia 13 rozdział znajdujemy informacje o liczbie bestii. Jest to liczba człowieka i jest to liczba 666. Kto odznacza sie mądrością niech obliczy liczbę bestii. Czy ktoś próbował liczyć tą liczbę? Ja ostatnio zmagałem sie z tematem ale bez płynnej znajomosci języka hebrajskiego temat uważam nie do ruszenia.  Oczywiście tekst jest napisany po grecku ale uważam ze obliczenia należy dokonać po hebrajsku. Niestety różne kombinacje doprowadzają tylko do spółgłosek które to dla laika nic nie znaczą. Jednak dla hebraisty powinno być łatwiej. Dlatego tez moje pytanie szczególnie kieruje tutaj do Gorszyciela. Czy próbowałeś liczyć liczbę bestii?


Lunkaa

  • Gość
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Październik, 2017, 21:27 »
a może do chemika?
Węgiel C
liczba protonów 6 , neutronów 6, elektronów 6
 :D


Offline Gremczak

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Październik, 2017, 21:34 »
W ks. Objawienia 13 rozdział znajdujemy informacje o liczbie bestii. Jest to liczba człowieka i jest to liczba 666. Kto odznacza sie mądrością niech obliczy liczbę bestii. Czy ktoś próbował liczyć tą liczbę? Ja ostatnio zmagałem sie z tematem ale bez płynnej znajomosci języka hebrajskiego temat uważam nie do ruszenia.  Oczywiście tekst jest napisany po grecku ale uważam ze obliczenia należy dokonać po hebrajsku. Niestety różne kombinacje doprowadzają tylko do spółgłosek które to dla laika nic nie znaczą. Jednak dla hebraisty powinno być łatwiej. Dlatego tez moje pytanie szczególnie kieruje tutaj do Gorszyciela. Czy próbowałeś liczyć liczbę bestii?
A po co nam znajomość języka hebrajskiego?


Offline Stanisław Klocek

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Październik, 2017, 21:49 »
A po co liczyć, skoro już jest podana? Co ja mam się zastanawiać nad czymś, co napisał człowiek mający zaburzenia schizofrenii paranoidalnej?


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Październik, 2017, 22:04 »
A po co nam znajomość języka hebrajskiego?
Ponieważ cyfry po hebrajsku zapisuje sie literami. Np 600 to dwie liczby 400 i 200 czyli Taw i Rejsz תר


Offline Roszada

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Październik, 2017, 22:17 »
Ponieważ cyfry po hebrajsku zapisuje sie literami. Np 600 to dwie liczby 400 i 200 czyli Taw i Rejsz תר
A kto ci powiedział,że trzeba po hebrajsku,a nie po grecku czy aramejsku lub po polsku czy angielsku.
Przecież mieli iść z Ewangelią do wszystkich narodów.
Kombinujesz coś na wejściu na forum.


Offline Gremczak

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Październik, 2017, 22:18 »
Ponieważ cyfry po hebrajsku zapisuje sie literami. Np 600 to dwie liczby 400 i 200 czyli Taw i Rejsz תר
No i co to zmienia ?
 I tak jest 600.
A nie lepiej rzymskimi?
W szkole tego uczyli.
« Ostatnia zmiana: 08 Październik, 2017, 22:21 wysłana przez Gremczak »


Offline Roszada

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Październik, 2017, 22:22 »
Wpierw sam napisz czy nie jesteś 666 bo nikt nie wie z kim ma do czynienia.
Proroków w necie multum. :)


Lunkaa

  • Gość
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Październik, 2017, 22:28 »
właściwie to nie wiem co tu kombinować po hebrajsku czy innemu.
 Matematyka w każdym języku jest taka sama, no ale ok.


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Październik, 2017, 22:42 »
właściwie to nie wiem co tu kombinować po hebrajsku czy innemu.
 Matematyka w każdym języku jest taka sama, no ale ok.

No widzisz jednak nie rozumiesz tematu. 600 to Taw Rejsz. A od tych liter zaczyna sie mnóstwo słów. Np. Tar alah czyli wirujący lub np: TaRa co znaczy oddzwierny. Rozumiesz? Znajomość pełnego zapisu liczby 666 z zachowaniem zasad gramatyki hebrajskiej moze stworzyć słowo. Oczywiście nie jest to takie proste bo 600 można zapisać rownież jako 300 i 300 jednak prawdopodobnie nie jest to gramatycznie dlatego zwracam sie do znawców tematu. Jak ktoś lubi bić tylko pianę to mam prośbę by dał sobie spokój. Przyszedłem szukać tu odpowiedzi na moje pytania inaczej mówiąc szukać prawdy. Nie mam zamiaru toczyć tu jakiś wojen. Jak lubujecie sie w takich wojenkach to znajdźcie sobie innego sparingpartnera.


Offline Gremczak

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Październik, 2017, 22:42 »
No widzisz jednak nie rozumiesz tematu. 600 to Taw Rejsz. A od tych liter zaczyna sie mnóstwo słów. Np. Tar alah czyli wirujący lub np: TaRa co znaczy oddzwierny. Rozumiesz? Znajomość pełnego zapisu liczby 666 z zachowaniem zasad gramatyki hebrajskiej moze stworzyć słowo. Oczywiście nie jest to takie proste bo 600 można zapisać rownież jako 300 i 300 jednak prawdopodobnie nie jest to gramatycznie dlatego zwracam sie do znawców tematu. Jak ktoś lubi bić tylko pianę to mam prośbę by dał sobie spokój. Przyszedłem szukać tu odpowiedzi na moje pytania inaczej mówiąc szukać prawdy. Nie mam zamiaru toczyć tu jakiś wojen. Jak lubujecie sie w takich wojenkach to znajdźcie sobie innego sparingpartnera.
A w jakim języku została napisana księga objawienia?

Wpierw sam napisz czy nie jesteś 666 bo nikt nie wie z kim ma do czynienia.
Proroków w necie multum. :)
A czy to ważne kto  coś napisze?A nie ważniejsze co ten ktoś napisze?
« Ostatnia zmiana: 08 Październik, 2017, 22:46 wysłana przez Gremczak »


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Październik, 2017, 22:55 »
Niektórzy zwracali uwagę na to, że 6 zapisuje się hebrajskim waw,
czyli w transliteracji 666 to www.
a więc oznaczenie systemu internetu.

Ap 13:17 mówi, że bez tego znamienia nikt nie będzie mógł sprzedawać ani kupować.
Jakaś analogia faktycznie jest :)


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Październik, 2017, 22:56 »
A w jakim języku została napisana księga objawienia?
Drogi bracie juz napisałem. Po grecku. Jednak grecki jest prostszy od hebrajskiego. Dlatego uważam ze rozwiązania powinno szukać sie po hebrajsku.


Offline Albert

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Październik, 2017, 22:58 »


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Październik, 2017, 23:01 »
Niektórzy zwracali uwagę na to, że 6 zapisuje się hebrajskim waw,
czyli w transliteracji 666 to www.
a więc oznaczenie systemu internetu.

Ap 13:17 mówi, że bez tego znamienia nikt nie będzie mógł sprzedawać ani kupować.
Jakaś analogia faktycznie jest :)
Znam juz to wyjaśnienie ale uważam ze to jeszcze nie to.