Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Liczba 666  (Przeczytany 23911 razy)

Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #90 dnia: 30 Październik, 2017, 20:18 »
Fajnie zamieszałeś.
Edison kiedyś powiedział i zostało to zapisane: "Nie ma takiego fortelu, do którego nie odwołałby się człowiek, aby uniknąć pracy zwanej myśleniem".
W jednym ze swych wpisów użyłeś zwrotu, :"wnikliwa analiza" tak to wymaga czasu, źródeł i mądrości by to ogarnąć.
Na zebraniach bardzo często używano zwrotu "analiza" napiszę że go nadużywano, bo jak można przeanalizować werset podany w strażnicy w ciągu jednej minuty, to wymaga czasu i rzeczywiście wnikliwości, dlatego Paweł pisał o, gnosis (poznanie) i epignosis (dokładne poznanie) łącznie z Piotrem użyli zwrotu epignosis 20 razy, zatem istotnym jest by rozgraniczyć POZNANIE od DOKŁADNEGO POZNANIA. Dziękuję Ci za te trzy szóstki.
Pozdrawiam
Ależ proszę bardzo. ;)


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #91 dnia: 04 Marzec, 2018, 16:44 »
Odgrzewam temat bo nadal nie uzyskałem odpowiedzi.


Offline Roszada

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #92 dnia: 04 Marzec, 2018, 19:36 »
Odgrzewam temat bo nadal nie uzyskałem odpowiedzi.
To idź na forum biblia webd lub protestantów, to otrzymasz pełno interpretacji. :)


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #93 dnia: 05 Marzec, 2018, 14:09 »
Uważasz ze to forum ma takie niskie noty? Szkoda bo myślałem ze oprócz obalania wierzeń SJ masz cos w zamian ale widzę ze pustka. Czyli przestań wierzyć w co wierzysz a potem spadaj na szczaw.  Brawo brawo. Dlatego trzymam sie z dala od ludzi którzy potrafią tylko rujnować. Mnie interesuje budowanie. Sorki nie widziałem buźki wiec odbieram to jako żart.


Nikt

  • Gość
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #94 dnia: 05 Marzec, 2018, 14:33 »
Uważasz ze to forum ma takie niskie noty? Szkoda bo myślałem ze oprócz obalania wierzeń SJ masz cos w zamian ale widzę ze pustka. Czyli przestań wierzyć w co wierzysz a potem spadaj na szczaw.  Brawo brawo. Dlatego trzymam sie z dala od ludzi którzy potrafią tylko rujnować. Mnie interesuje budowanie. Sorki nie widziałem buźki wiec odbieram to jako żart.
To forum ma na celu między innymi demaskowanie manipulacji i falszu WTSu . Czyli odkrywaniu zła i nazwanie go po imieniu. To nie prawda że ono nic Ci nie proponuje . Ono proponuje Ci wolność wyboru i samodzielne poszukiwanie prawdy i tego co dobre . Co z tego, że niszczy domy zbudowane na piasku . Tak ma być. Zbuduj dom na skale na prawdzie i nic go nie ruszy. Szukaj samodzielnie . Niemniej i tu na forum znajdziesz różne głosy przemawiające za tą bądź inną drogą . Ale wybór należy do Ciebie . Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji jaką drogą masz pójść dokąd iść. Kogo słuchać za kim pójść . Twój wybór komu wierzysz zawieerzysz za kim pojdziesz.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec, 2018, 14:37 wysłana przez Nikt »


Offline greekNT

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #95 dnia: 05 Marzec, 2018, 14:36 »
Cytat: MateuszJan link=topic=54symbliczne97.msg127088#msg127088 date=1520255350
Uważasz ze to forum ma takie niskie noty? Szkoda bo myślałem ze oprócz obalania wierzeń SJ masz cos w zamian ale widzę ze pustka. Czyli przestań wierzyć w co wierzysz a potem spadaj na szczaw.  Brawo brawo. Dlatego trzymam sie z dala od ludzi którzy potrafią tylko rujnować. Mnie interesuje budowanie. Sorki nie widziałem buźki wiec odbieram to jako żart.

Fora religijne są takim "wielkim zborem", w którym wszyscy prorokują , nauczają, objaśniają , mówią językami.
W kościołach , salach królestwa wszystko jest zaprogramowane a my mamy tu jak u Pana Boga za piecem.
Najpierw należy zadać pytanie , dlaczego w tamtym czasie w tak zagadkowy sposób przekazano wizje Jana kościołom, zborom?
Jakie jest twoje spostrzeżenie ?


Offline Sebastian

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #96 dnia: 05 Marzec, 2018, 16:25 »
Najpierw należy zadać pytanie , dlaczego w tamtym czasie w tak zagadkowy sposób przekazano wizje Jana kościołom, zborom?
Ja Sebastian osobiście uważam że czynnikiem determinującym sposób zredagowania apokalipsy był nieciekawy stan zdrowia sędziwego apostoła Jana (liczącego wówczas 100 lat lub cos około setki).

Uważam że autor apokalipsy znał różne symbole, interpretacje, proroctwa, oczekiwał spełnienia sie proroctw itd. itp. a wraz z przybywaniem lat i ubywaniem sił witalnych szwankowało jego zdrowie (mówią najdelikatniej: nie tylko fizyczne).

Z tego pkt widzenia Apokalipsa wg Jana jest po prostu opisem stanu chorobowego autora tejże apokalipsy.

w Apokalipsie trzeba dostrzec żywą wiarę jej autora, ale także jego wątpliwości ("płakałem że nie znalazł sie nikt godny złamać pieczecie") i nadzieje ("oto jest lew z pokolenia Judy"), trzeba dostrzec jego troske o kościół  chrześcijański (wizja wielkiej rzeszy wychodzącej z wielkiego ucisku) i nadzieję (zaślubiny Baranka).

Myślę że z tej "medycznej" perspektywy patrząc nie ma zbyt wielkiego sensu rozkodowywanie każdego symbolu, a tym bardziej podstawianie liter pod cyfry aby ustalić znaczenie symbolu 666 - mysle że 666 to po prostu symbol diabła i symbol instytucji które sędziwy apostoł uważał za diabelskie.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline greekNT

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #97 dnia: 05 Marzec, 2018, 17:25 »
Ja Sebastian osobiście uważam że czynnikiem determinującym sposób zredagowania apokalipsy był nieciekawy stan zdrowia sędziwego apostoła Jana (liczącego wówczas 100 lat lub cos około setki).

Uważam że autor apokalipsy znał różne symbole, interpretacje, proroctwa, oczekiwał spełnienia sie proroctw itd. itp. a wraz z przybywaniem lat i ubywaniem sił witalnych szwankowało jego zdrowie (mówią najdelikatniej: nie tylko fizyczne).

Z tego pkt widzenia Apokalipsa wg Jana jest po prostu opisem stanu chorobowego autora tejże apokalipsy.

w Apokalipsie trzeba dostrzec żywą wiarę jej autora, ale także jego wątpliwości ("płakałem że nie znalazł sie nikt godny złamać pieczecie") i nadzieje ("oto jest lew z pokolenia Judy"), trzeba dostrzec jego troske o kościół  chrześcijański (wizja wielkiej rzeszy wychodzącej z wielkiego ucisku) i nadzieję (zaślubiny Baranka).

Myślę że z tej "medycznej" perspektywy patrząc nie ma zbyt wielkiego sensu rozkodowywanie każdego symbolu, a tym bardziej podstawianie liter pod cyfry aby ustalić znaczenie symbolu 666 - mysle że 666 to po prostu symbol diabła i symbol instytucji które sędziwy apostoł uważał za diabelskie.

Masz taki pogląd na pytanie, które zadałem MateuszowiJanowi.
Zgodnie z tekstem to Jezus przekazuje wizje Janowi, więc nie patrzył bym, aż tak krytycznie i podejrzewał o objawy starczo chorobowe tym bardziej, że tekst trzyma się konsekwentnie podłoża.
Może znajdzie się bardziej rozsądne i logiczne wyjaśnienie.?
 



Offline Roszada

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #98 dnia: 05 Marzec, 2018, 18:02 »
Uważasz ze to forum ma takie niskie noty? Szkoda bo myślałem ze oprócz obalania wierzeń SJ masz cos w zamian ale widzę ze pustka. Czyli przestań wierzyć w co wierzysz a potem spadaj na szczaw.  Brawo brawo. Dlatego trzymam sie z dala od ludzi którzy potrafią tylko rujnować. Mnie interesuje budowanie. Sorki nie widziałem buźki wiec odbieram to jako żart.
Toć człowieku naucz się czytać.
Napisałem Ci swoją opinię wcześniej, ale nawet jej nie przeczytałeś.
Wpadłeś tu ni z gruszki ni z pietruszki a poruszasz temat jakbyś, był znawcą a nie wiesz nic. :-\

Co mądrego napisałeś?

Czy to jest forum biblijne, że szukasz tu fachowej pomocy?
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec, 2018, 18:04 wysłana przez Roszada »


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #99 dnia: 05 Marzec, 2018, 18:10 »
Toć człowieku naucz się czytać.
Napisałem Ci swoją opinię wcześniej, ale nawet jej nie przeczytałeś.
Wpadłeś tu ni z gruszki ni z pietruszki a poruszasz temat jakbyś, był znawcą a nie wiesz nic. :-\

Co mądrego napisałeś?

Czy to jest forum biblijne, że szukasz tu fachowej pomocy?
Jest tu zakładka dyskusje Biblijne. Jeżeli jest niepotrzebna to usuń zakładkę. Jeżeli jest potrzebna to nie rozumiem twojego zdziwienia. Co do twojej odpowiedzi to czytałem wszystkie. Jednak nie wniosły one nic do mojej wiedzy. Co do wpadnięcia tutaj to chyba wpadłem tu jak każdy. ;).


Offline Roszada

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #100 dnia: 05 Marzec, 2018, 18:16 »
Jest zakładka, to chwal się swoją wiedzą, a nie ciągasz ludzi, których akurat 666 nie interesuje.
Wskazałem ci gdzie możesz znaleźć multum odpowiedzi.
Tu nie dostajesz żadnej, która Cię zadowala.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec, 2018, 18:59 wysłana przez Roszada »


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #101 dnia: 05 Marzec, 2018, 18:19 »
Jest zakładka, to chwal się swoją wiedzą, a nie ciągasz ludzi, których akurat 666 nie interesuje.
Wskazałem ci gdzie możesz znaleźć multum odpowiedzi.
To nie dostajesz żadnej, która Cię zadowala.
Nie no przepraszam ze szukam mądrzejszych od siebie. ;)


Offline josh82

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #102 dnia: 05 Marzec, 2018, 19:26 »
MateuszJan - Od pięciu miesięcy nie uzyskałeś satysfakcjonującej odpowiedzi. Widocznie tu jej nie znajdziesz...


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 007
  • Polubień: 8494
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #103 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 14:26 »
aby śmiesznie było:


Offline gangas

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #104 dnia: 02 Wrzesień, 2018, 14:52 »
Ja Sebastian osobiście uważam że czynnikiem determinującym sposób zredagowania apokalipsy był nieciekawy stan zdrowia sędziwego apostoła Jana (liczącego wówczas 100 lat lub cos około setki).

Uważam że autor apokalipsy znał różne symbole, interpretacje, proroctwa, oczekiwał spełnienia sie proroctw itd. itp. a wraz z przybywaniem lat i ubywaniem sił witalnych szwankowało jego zdrowie (mówią najdelikatniej: nie tylko fizyczne).

Z tego pkt widzenia Apokalipsa wg Jana jest po prostu opisem stanu chorobowego autora tejże apokalipsy.

w Apokalipsie trzeba dostrzec żywą wiarę jej autora, ale także jego wątpliwości ("płakałem że nie znalazł sie nikt godny złamać pieczecie") i nadzieje ("oto jest lew z pokolenia Judy"), trzeba dostrzec jego troske o kościół  chrześcijański (wizja wielkiej rzeszy wychodzącej z wielkiego ucisku) i nadzieję (zaślubiny Baranka).

Myślę że z tej "medycznej" perspektywy patrząc nie ma zbyt wielkiego sensu rozkodowywanie każdego symbolu, a tym bardziej podstawianie liter pod cyfry aby ustalić znaczenie symbolu 666 - mysle że 666 to po prostu symbol diabła i symbol instytucji które sędziwy apostoł uważał za diabelskie.



Do tego mógł mu ktoś zaparzyć ziółka o których działaniu nie miał pojęcia. Może łyknął kwasa SLD kto wie??
To przecież ponoć 2000 lat a przez ten czas mogły sie odrodzić co najmniej dwie cywilizacje ;D ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.