Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Liczba 666  (Przeczytany 23908 razy)

Online Gremczak

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Październik, 2017, 23:14 »
. Po grecku. Jednak grecki jest prostszy od hebrajskiego. Dlatego uważam ze rozwiązania powinno szukać sie po hebrajsku.
A dlaczego nie należy rozumieć tak jak zostało przetłumaczone na język polski? Czyżby to tłumaczenie zostało sfałszowane? Na pewno Bóg by nie pozwolił aby jego święte słowa człowiek fałszował.


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Październik, 2017, 23:21 »
A dlaczego nie należy rozumieć tak jak zostało przetłumaczone na język polski? Czyżby to tłumaczenie zostało sfałszowane? Na pewno Bóg by nie pozwolił aby jego święte słowa człowiek fałszował.
Tu nie chodzi o tłumaczenie. W tym miejscu jest stworzona zagadka. Dlatego w tekście wyraźnie napisano: kto jest mądry niech OBLICZY liczbę bestii. Tu nie chodzi o tłumaczenie ale obliczenie. :)


Offline Albert

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Październik, 2017, 23:30 »
A ogólnie przyjęta interpretacja, że chodzi o Nerona nie wchodzi w grę? Mi tam pasuje...


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Październik, 2017, 23:39 »
A ogólnie przyjęta interpretacja, że chodzi o Nerona nie wchodzi w grę? Mi tam pasuje...
Zbyt dużo kombinacji na ten wynik. Takim tokiem rozumowania to nawet znaleziono kod w Biblii.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Październik, 2017, 23:44 »


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Październik, 2017, 23:48 »
Odsyłam do pewnego opracowania mojego znajomego: https://docs.google.com/viewerng/viewer?url=http://stream.docer.pl/pdf/115289/xs085c
Dziękuje juz zabieram sie do czytania.

Ciekawy koncept ale raczej nie pasuje do kontekstu. Ludzka słabość to raczej słaby obraz bestii której ludzie maja oddawać cześć. Nadal brak mi w tym logiki. Brak jakiegoś sensu.

Zwracając uwagę na kontekst mysle ze warto tu zaznaczyć ze bestia z Objawienia to jakiś mutant 4 bestii z Daniela. Gdy zsumujemy głowy, rogi i opis tych bestii to okazuje sie ze to jest bardzo zbieżne z bestia z Objawienia.
« Ostatnia zmiana: 09 Październik, 2017, 00:03 wysłana przez MateuszJan »


Online Gremczak

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Październik, 2017, 00:17 »
Dziękuje juz zabieram sie do czytania.

Ciekawy koncept ale raczej nie pasuje do kontekstu. Ludzka słabość to raczej słaby obraz bestii której ludzie maja oddawać cześć. Nadal brak mi w tym logiki. Brak jakiegoś sensu.

Zwracając uwagę na kontekst mysle ze warto tu zaznaczyć ze bestia z Objawienia to jakiś mutant 4 bestii z Daniela. Gdy zsumujemy głowy, rogi i opis tych bestii to okazuje sie ze to jest bardzo zbieżne z bestia z Objawienia.
No bo to była jakaś wizja.To ja się nie dziwię,że nazywasz to mutantem ,  brakiem logiki lub sensu. Porozmawiaj z lekarzami co to są wizje i skąd się biorą. Wychodzi na to,że w tamtych czasach ludzie nie mieli na ten temat jeszcze takiej wiedzy.A Ty doszukujesz się nie wiadomo czego.


Offline wrzesien

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Październik, 2017, 00:23 »
Jak napiszesz po hebrajsku "pełnia"? A jak napiszesz "siedem"? Zapisz i daj to komuś do odczytania...
Jest to jakiś trop ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Październik, 2017, 00:25 »
Jest bardzo wiele koncepcji rozszyfrowania tego 666. Poza "Cesarz Neron" wartość liczbową 666 ma zwrot "SPQR", tj. Sentaus Populusque Romanus (pol. Senat i lud rzymski), skrót tatuowany na prawych dłoniach rzymskich legionistów (por. Ap 13,16).

Najbardziej prawdopodobne rozszyfrowanie całej sprawy moim zdaniem przedstawia się tak. Cyfra sześć to prawie siedem, a więc brakuje jej coś do doskonałości. Sześć to słabość, niestabilność, brak perfekcji, symbol kruchości i czasowej ulotności. Potrojenie szóstki tylko to potęguje.


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Październik, 2017, 01:06 »
Jest bardzo wiele koncepcji rozszyfrowania tego 666. Poza "Cesarz Neron" wartość liczbową 666 ma zwrot "SPQR", tj. Sentaus Populusque Romanus (pol. Senat i lud rzymski), skrót tatuowany na prawych dłoniach rzymskich legionistów (por. Ap 13,16).

Najbardziej prawdopodobne rozszyfrowanie całej sprawy moim zdaniem przedstawia się tak. Cyfra sześć to prawie siedem, a więc brakuje jej coś do doskonałości. Sześć to słabość, niestabilność, brak perfekcji, symbol kruchości i czasowej ulotności. Potrojenie szóstki tylko to potęguje.
A jaką cyfrę da nam słowo człowiek czyli ADM?


Offline gedeon

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Październik, 2017, 09:06 »
W ks. Objawienia 13 rozdział znajdujemy informacje o liczbie bestii. Jest to liczba człowieka i jest to liczba 666. Kto odznacza sie mądrością niech obliczy liczbę bestii. Czy ktoś próbował liczyć tą liczbę? Ja ostatnio zmagałem sie z tematem ale bez płynnej znajomosci języka hebrajskiego temat uważam nie do ruszenia.  Oczywiście tekst jest napisany po grecku ale uważam ze obliczenia należy dokonać po hebrajsku. Niestety różne kombinacje doprowadzają tylko do spółgłosek które to dla laika nic nie znaczą. Jednak dla hebraisty powinno być łatwiej. Dlatego tez moje pytanie szczególnie kieruje tutaj do Gorszyciela. Czy próbowałeś liczyć liczbę bestii?

Jako nowemu uczestnikowi forum na wstępie wypadałoby się przedstawić, może i masz dobre intencję ale zakładając trudny do analizy temat tak z marszu nie możesz się dziwić że forumowicze są ostrożni.
Wpadają do nas różni i tacy co znają datę końca świata też. Dlatego proszę napisz dlaczego ten temat Ciebie interesuje i jaki cel temu przyświeca.


Offline Roszada

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Październik, 2017, 09:56 »
Zbyt dużo kombinacji na ten wynik. Takim tokiem rozumowania to nawet znaleziono kod w Biblii.
Kombinacji to u ciebie najwięcej.
Ty już wszystko wiesz, więcej niż Apostołowie.

A tak w ogóle to masz bardzo ciekawe zainteresowania. ;D


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Październik, 2017, 11:25 »
Jako nowemu uczestnikowi forum na wstępie wypadałoby się przedstawić, może i masz dobre intencję ale zakładając trudny do analizy temat tak z marszu nie możesz się dziwić że forumowicze są ostrożni.
Wpadają do nas różni i tacy co znają datę końca świata też. Dlatego proszę napisz dlaczego ten temat Ciebie interesuje i jaki cel temu przyświeca.
Drogi bracie, cóż da moje przedstawienie jak ciagle w konspiracji jestem, wiec za wiele o sobie ne mogę by nie było zbierznosci zdarzeń. Ktoś mógłby pokojazyc. Nadal jestem w zborze by uniknąć ostracyzmu. Byłem starszym ale zrezygnowałem. Obecnie mentalnie jestem bez religijny. Uważam ze wszystkie religie sa takie same i tylko odwodzą od Boga. Badam sam Biblie i staram sie poznać prawdę. Poddaje w wątpliwość wszystko nawet kanon pisma. Jako wnikliwe studium sprowadziłem nawet do analizy języka oryginału. Dlatego zarzucam temat. Nie interesuje mnie walka z organizacja. Szkoda mi na to sił a nie przybliża to do prawdy. Tyle narazie. Mysle ze możecie być spokojni. Nie jestem jakimś kosmitą z odjechanymi poglądami. Choć dla niektórych tak moze być. Jednak wszystko poparte jest analiza i wyciągniętymi wnioskami które mogę bronić.


Offline gedeon

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Październik, 2017, 11:50 »
Drogi bracie, cóż da moje przedstawienie jak ciagle w konspiracji jestem, wiec za wiele o sobie ne mogę by nie było zbierznosci zdarzeń. Ktoś mógłby pokojazyc. Nadal jestem w zborze by uniknąć ostracyzmu. Byłem starszym ale zrezygnowałem. Obecnie mentalnie jestem bez religijny. Uważam ze wszystkie religie sa takie same i tylko odwodzą od Boga. Badam sam Biblie i staram sie poznać prawdę. Poddaje w wątpliwość wszystko nawet kanon pisma. Jako wnikliwe studium sprowadziłem nawet do analizy języka oryginału. Dlatego zarzucam temat. Nie interesuje mnie walka z organizacja. Szkoda mi na to sił a nie przybliża to do prawdy. Tyle narazie. Mysle ze możecie być spokojni. Nie jestem jakimś kosmitą z odjechanymi poglądami. Choć dla niektórych tak moze być. Jednak wszystko poparte jest analiza i wyciągniętymi wnioskami które mogę bronić.

ok. ;D


Offline Roszada

Odp: Liczba 666
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Październik, 2017, 12:57 »
Cytuj
. Uważam ze wszystkie religie sa takie same i tylko odwodzą od Boga. Badam sam Biblie i staram sie poznać prawdę.
Uważam ze wszyscy samodzielnie wykładający Biblię są tacy sami i tylko odwodzą od Boga. Badają sami Biblię i nigdy nie poznają prawdy, a tylko swoje własne mniemania układają.
Jezus założył Kościół, który opisały Dzieje Apostolskie, a nie prywatnych wykładaczy Biblii. :-\