Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach  (Przeczytany 46710 razy)

Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #75 dnia: 27 Lipiec, 2017, 22:03 »
Oczywiście masz rację.
Aczkolwiek u SJ zasadniczo antytrynitaryzm, śmiertelność duszy, zaprzeczanie istnieniu piekła jest podstawą na której zbudowali organizację i pozyskał sobie wiernych.
Russell owszem zmienił i to sugerowałem w poprzednich postach. Jednak gromadząc wokół siebie swoich wyznawców budował to na tej konfrontacji doktrynalnej z chrześcijaństwem.

A to, że jakieś większe czy małe szczegóły były poprawianie jest tutaj nie istotne tak naprawdę.

Sam wiesz że np ADŚ zmienili podejście do Trójcy, przynajmniej chyba ten główny nurt.

W odniesieniu do SJ czegoś takiego nie było. Jedynie co u nich spektakularne to zmiana podejścia do krwi, Świąt Bożego Narodzenia. Chociaż akurat krew jest ich największą obok przeszczepów głupotą jaką zrobili.

Nigdy nie było tak, że jako organizacja wierzyli w duszę nieśmiertelną wszystkich ludzi, nigdy nie uznawali Trójcy chociaż jak przyznałem wyżej stosunek do Pana Jezusa kiedyś, a szczególnie za Russella mieli lepszy niż dzisiaj. Od zawsze uczyli o anihilacji dla niezbawionych.

Jeżeli było inaczej w tych głównych sprawach co wymieniłem to mnie popraw i pokaż jakieś ich dawne oficjalne nauczanie.


MX - koniec - MX

Sam więc przyznajesz, że jednak Świadkowie Jehowy mają dogmaty, które nie zmieniły się od czasu, kiedy zaczęto badać pisma. Wymieniasz odrzucenie Trójcy, nieśmiertelności duszy czy istnienie piekła jako miejsce wiecznych mąk gdzieś pod ziemią . Dochodzi do tego jeszcze dogmat głoszący to, że Bóg ma imię i to imię na podstawie tetragramu przyjęto, że wymawia się jako Jahwe lub Jehowa.
Na jakiej podstawie uważasz, że Badacze Pisma Świętego dążyli do konfrontacji z kimś ? Moim zdaniem naprawdę zaczęli badać pisma i odkryli to co i teraz głoszą Świadkowie Jehowy.
Racją jest to, że niektóre dogmaty czy tezy z czasem zmieniały się ale czy ciało kierownicze kiedykolwiek twierdziło, że jest nieomylne ? Chyba nie.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2017, 22:19 wysłana przez trampek »


Offline MX

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #76 dnia: 27 Lipiec, 2017, 22:23 »


Sam więc przyznajesz, że jednak Świadkowie jehowy mają dogmaty, które nie zmieniły się od czasu, kiedy zaczęto badać pisma. Wymieniasz odrzucenie Trójcy, nieśmiertelności duszy czy istnienie piekła jako miejsce wiecznych męk gdzieś pod ziemią . Dochodzi do tego jeszcze dogmat głoszący to, że Bóg ma imię i to imię na podstawie tetragramu przyjęto, że wymawia się jako Jahwe lub Jehowa.
Na jakiej podstawie uważasz, że Badacze Pisma Świętego dążyli do konfrontacji z kimś ? Moim zdaniem naprawdę zaczęli badać pisma i odkryli to co i teraz głoszą Świadkowie Jehowy.
Racją jest to, że niektóre dogmaty czy tezy z czasem zmieniały się ale czy ciało kierownicze kiedykolwiek twierdziło, że jest nieomylne ? Chyba nie.

A twierdziłem inaczej o niektórych naukach SJ ? Gdzie?

Inne nauki zmienili.

To że Bóg ma Imię czyli tetragram zapisywany po hebrajsku czterema literami  naucza każdy kościół chrześcijański.  Najwyraźniej nie masz o tym pojęcia.

Co do wymowy to jest to zgadywanka. Nie wiadomo na 100% jak wymawiano oryginalnie.

Na podstawie historii tego ruchu twierdzę że chodziło też o konfrontację.

Dla ciebie jest nieomylne bo nie możesz mieć innego zdania niż CK bo inaczej grozi ci komitet sądowniczy. Gdyby było tak jak twierdzisz nie musiałbyś się z nimi zgadzać.

Manipulowanie przy doktrynie o krwi i inne związane ze zdrowiem uważam za haniebne. Jest też to wykraczanie poza to co napisane. To jest panowanie człowieka nad człowiekiem.

MX - koniec - MX



Tusia

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #77 dnia: 27 Lipiec, 2017, 22:23 »
Racją jest to, że niektóre dogmaty czy tezy z czasem zmieniały się ale czy ciało kierownicze kiedykolwiek twierdziło, że jest nieomylne ? Chyba nie.

Dlatego już dawno powinieneś przestać wierzyć w strażnicowe bajki.




Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #78 dnia: 27 Lipiec, 2017, 22:39 »

A twierdziłem inaczej o niektórych naukach SJ ? Gdzie?

Inne nauki zmienili.

To że Bóg ma Imię czyli tetragram zapisywany po hebrajsku czterema literami  naucza każdy kościół chrześcijański.  Najwyraźniej nie masz o tym pojęcia.

Co do wymowy to jest to zgadywanka. Nie wiadomo na 100% jak wymawiano oryginalnie.

Na podstawie historii tego ruchu twierdzę że chodziło też o konfrontację.

Dla ciebie jest nieomylne bo nie możesz mieć innego zdania niż CK bo inaczej grozi ci komitet sądowniczy. Gdyby było tak jak twierdzisz nie musiałbyś się z nimi zgadzać.

Manipulowanie przy doktrynie o krwi i inne związane ze zdrowiem uważam za haniebne. Jest też to wykraczanie poza to co napisane. To jest panowanie człowieka nad człowiekiem.

MX - koniec - MX

Czy wiesz, ze imię Jehowa jest znane i używane dużo wcześniej zanim Badacze Pisma Świętego rozpoczęli swoje prace nad pismami ? Zapraszam np do kościoła w Gdańsku, gdzie imię Jehowa zostało uwiecznione chyba w XV wieku.
A czy wiadomo jak po hebrajsku brzmiało imię Jezusa ? Pewnie też nie a mimo to przyjęto, że syn Boga to Jezus i jakoś nikt nikomu nie robi z tego powodu zarzutów.
Prosiłem cię o wskazanie tych fragmentów z pism, gdzie Bóg zabrania używania i głoszenia Jego imienia i nie doczekałem się jeszcze. Póki co przytaczasz tylko argumenty przeciwników tego imienia a te znam doskonale.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #79 dnia: 27 Lipiec, 2017, 22:50 »
Sam więc przyznajesz, że jednak Świadkowie Jehowy mają dogmaty, które nie zmieniły się od czasu, kiedy zaczęto badać pisma. Wymieniasz odrzucenie Trójcy, nieśmiertelności duszy czy istnienie piekła jako miejsce wiecznych mąk gdzieś pod ziemią .

Kto Ci takich głupot naopowiadał, że piekło jest pod ziemią?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 549
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #80 dnia: 27 Lipiec, 2017, 22:51 »

Racją jest to, że niektóre dogmaty czy tezy z czasem zmieniały się ale czy ciało kierownicze kiedykolwiek twierdziło, że jest nieomylne ? Chyba nie.
[/quote]

Jakim sposobem ciało kierownicze bazujące na sile bożej lub mocy bożej (zależnie od aktualnego światła które to (kiedyś się zmieniało a teraz jedynie mocniej świeci) ) może się mylić ???

Bóg posługuje się kłamstwem aby na planecie o wielkości ziarnka grochu przewodzić ludziom ?


Offline MX

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #81 dnia: 27 Lipiec, 2017, 22:59 »
Czy wiesz, ze imię Jehowa jest znane i używane dużo wcześniej zanim Badacze Pisma Świętego rozpoczęli swoje prace nad pismami ? Zapraszam np do kościoła w Gdańsku, gdzie imię Jehowa zostało uwiecznione chyba w XV wieku.
A czy wiadomo jak po hebrajsku brzmiało imię Jezusa ? Pewnie też nie a mimo to przyjęto, że syn Boga to Jezus i jakoś nikt nikomu nie robi z tego powodu zarzutów.
Prosiłem cię o wskazanie tych fragmentów z pism, gdzie Bóg zabrania używania i głoszenia Jego imienia i nie doczekałem się jeszcze. Póki co przytaczasz tylko argumenty przeciwników tego imienia a te znam doskonale.

Nie rozmawiasz z dziećmi. Ja to doskonałe wiem i o kościołach i o tak wokalizowanym Imieniu i o hebrajskim imieniu Pana Jezusa.

Nigdzie nie mówiłem ze zabraniał wymawiać ani głosić. Trzeci raz ci to pisze.  Wiec pytaj o wersety tych co tak twierdzą.

Nie znasz argumentów co dowiodłeś i dowodzisz ciągle. Twoje mniemanie o sobie cie zwodzi i nie czytasz ze zrozumieniem.

Nikt tutaj NIE jest przeciwnikiem Imienia. Kto ci takich kłamstwa nagadał, a ty jak naiwny w to wierzysz.

Nikt nie jest wrogiem Imienia.

Ja ci pisałem o szacunku do niego a nie wrogości.



MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2017, 23:01 wysłana przez MX »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #82 dnia: 28 Lipiec, 2017, 09:38 »
Racją jest to, że niektóre dogmaty czy tezy z czasem zmieniały się ale czy ciało kierownicze kiedykolwiek twierdziło, że jest nieomylne ? Chyba nie.

To po co ich słuchać i ślęczeć nad czymś, co za tydzień mogą zmienić? Nie lepiej zająć się czymś niezmiennym, tj. Biblią?


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #83 dnia: 28 Lipiec, 2017, 10:17 »
Włodek, trochę naciągasz.
Wg WTSu pomazańcami byli też apostołowie, którzy jednak "zapadli w sen śmierci" i zostali wzbudzeni około 1918. Przemienienie "w mgnieniu oka" dotyczy zatem tych, którzy umierają po 1918. Należy podkreślić, że oni umierają i dopiero zostają wzbudzeni do nieśmiertelnego życia, zatem przez jakiś moment są nieżywi.

A czy od dzieciństwa? No chyba też nie, bo przecież pomazańcami stają się w dorosłym życiu (cały czas mówię z punktu widzenia WTSu). No i niekoniecznie muszą stać się nieśmiertelnymi istotami, bo przecież mogą zostać odrzuceni i nie trafić do nieba ;)

Zatem wątpliwe jest by jakiś SJ uznał, że pomazańcy są duszami nieśmiertelnymi. Będą. Gdy umrą i zostaną wskrzeszeni.
Świadomość pomazańca, że nigdy nie umrze jako dusza żyjąca cały czas wzrasta od dzieciństwa, tak jak i moja że mam duszę nieśmiertelną.
Jak byłem dzieckiem to o tym nie myślałem i nie rozpowiadałem na prawo i lewo.
To samo z pomazańcami ŚJ. Też jako dzieci nie myśleli że ich dusza żyjąca nie umrze.
Jednak upływ czasu nie ma wpływu na naukę Kościoła czy Towarzystwa. Wiara jest wiarą, czy się jest dzieckiem czy dorosłym.


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #84 dnia: 29 Lipiec, 2017, 14:40 »
Nie rozmawiasz z dziećmi. Ja to doskonałe wiem i o kościołach i o tak wokalizowanym Imieniu i o hebrajskim imieniu Pana Jezusa.

Nigdzie nie mówiłem ze zabraniał wymawiać ani głosić. Trzeci raz ci to pisze.  Wiec pytaj o wersety tych co tak twierdzą.

Nie znasz argumentów co dowiodłeś i dowodzisz ciągle. Twoje mniemanie o sobie cie zwodzi i nie czytasz ze zrozumieniem.

Nikt tutaj NIE jest przeciwnikiem Imienia. Kto ci takich kłamstwa nagadał, a ty jak naiwny w to wierzysz.

Nikt nie jest wrogiem Imienia.

Ja ci pisałem o szacunku do niego a nie wrogości.



MX - koniec - MX


Mnie nikt nie zwodzi. Udowodniłem ci, że błędne są tezy głoszące, że świadkowie co chwilę wszystko zmieniają. Większość z tutejszych forumowiczów twardo twierdzi, że imienia Jehowy nie wolno wymawiać bo żydzi kiedyś zakazali i już ! Niestety Bóg nigdzie nie zabrania głoszenia Jego imienia. Próbujecie wmówić, że świadkowie "wymyślili" to imię. Teza też kłamliwa bo imię to było używane przez wieki.
Żadna wasza teza nie ma uzasadnienia w pismach. Pisma potwierdzają, ze Świadkowie Jehowy głoszą to co nakazuje Jehowa .


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #85 dnia: 29 Lipiec, 2017, 18:05 »
Cytuj
Mnie nikt nie zwodzi. Udowodniłem ci
No bo sam siebie zwodzisz. :)
A gdzie te twoje dowody? ???


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #86 dnia: 29 Lipiec, 2017, 21:08 »
No bo sam siebie zwodzisz. :)
A gdzie te twoje dowody? ???

W piśmie świętym.


Lunkaa

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #87 dnia: 29 Lipiec, 2017, 21:34 »
Miałam niedawno  rozmowę ze Świadkami, poruszyłem temat zmieniających się nauk no i zańim cokolwiek zdążyłam powiedzieć  wyskoczyli mi o tym, że tak , to fakt, zmieniło się np to, że na początku Śj  obchodzili święta Bożego Narodzenia... I ręce mi opadły:/


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #88 dnia: 29 Lipiec, 2017, 22:46 »
  wyskoczyli mi o tym, że tak , to fakt, zmieniło się np to, że na początku Śj  obchodzili święta Bożego Narodzenia... I ręce mi opadły:/

Też mi tym oczy mydlili... Kiedys papierosy palili.

Mówię im, że kiedys to papierosy paliła duża większość w Polsce i to wszędzie... To była taka część "kultury". Czasy się zmieniły.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Lunkaa

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #89 dnia: 29 Lipiec, 2017, 23:10 »
Być może taka ich strategia. Gadać o dziecinadach jak te święta, papierosy i to w dwóch  na jednego.