Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach  (Przeczytany 46607 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« dnia: 25 Lipiec, 2017, 09:52 »
Drogi Trampku! Oto zakładam wątek, w którym rad byłbym, abyś opisał gdzie nie piszemy prawdy o Świadkach Jehowy i ich dogmatach, których strażnikami są członkowie Ciała Kierowniczego.


Nikt

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lipiec, 2017, 10:03 »
Drogi Trampku! Oto zakładam wątek, w którym rad byłbym, abyś opisał gdzie nie piszemy prawdy o Świadkach Jehowy i ich dogmatach, których strażnikami są członkowie Ciała Kierowniczego.
Ależ Gorszycielu chyba wkradła się tu mała nieścisłość .
Dogmat (gr. δόγμα) – w sensie ścisłym pojęcie używane tylko w teologii chrześcijańskiej. Oznacza naukę wiary zawartą w Objawieniu, której poprawna interpretacja jest ściśle określona przez Kościół. Dogmaty są przedmiotem refleksji teologii dogmatycznej.

Definicja dogmatu . No jest to jakaś prawda do wierzenia i jej interpretacja jest określona przez Kościół. Prawda czyli coś stałego . A jak można mówić o. Prawdzie przy zmienności interpretacji . Jedynym dogmatem  SJ jest to że nigdy nie wiedza co jest prawdą w co wierzą . I to jest stale


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lipiec, 2017, 10:35 »
Ależ Gorszycielu chyba wkradła się tu mała nieścisłość .
Dogmat (gr. δόγμα) – w sensie ścisłym pojęcie używane tylko w teologii chrześcijańskiej. Oznacza naukę wiary zawartą w Objawieniu, której poprawna interpretacja jest ściśle określona przez Kościół. Dogmaty są przedmiotem refleksji teologii dogmatycznej.

Definicja dogmatu . No jest to jakaś prawda do wierzenia i jej interpretacja jest określona przez Kościół. Prawda czyli coś stałego . A jak można mówić o. Prawdzie przy zmienności interpretacji . Jedynym dogmatem  SJ jest to że nigdy nie wiedza co jest prawdą w co wierzą . I to jest stale

Słowa tego użył Trampek. δόγμα zaś, mój drogi, t słowo odpowidnie. Wszystkie tłumaczenia tego słowa w słoniku grecko-polskim pod red. Abramowiczówny pasują do tego, co mamy u ŚJ. Mnie zaś podoba się ekwiwalent "mniemanie":


Nikt

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lipiec, 2017, 10:46 »
Słowa tego użył Trampek. δόγμα zaś, mój drogi, t słowo odpowidnie. Wszystkie tłumaczenia tego słowa w słoniku grecko-polskim pod red. Abramowiczówny pasują do tego, co mamy u ŚJ. Mnie zaś podoba się ekwiwalent "mniemanie":
Tak czy inaczej SJ mniemają raz tak raz siak czyli zmienie .


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lipiec, 2017, 10:56 »
Tak czy inaczej SJ mniemają raz tak raz siak czyli zmienie .

Czy świadkowie zmienili zdanie np w temacie Trójcy ? Czy zmienili zdanie odnośnie imienia Boga ? Czy zmienili zdanie odnośnie powstrzymywania się od krwi ? Czy zmienili zdanie odnośnie raju na ziemi ? Czy zmienili zdanie odnośnie kłamstwa o wiecznych mękach w "piekle" ? Czy zmienili zdanie odnośnie uczestniczenia świadków w wojnach ? Czy zmienili zdanie odnośnie czym jest Wielki Babilon ? Czy zmienili zdanie odnośnie krzyża  ?
Tak więc wiele dogmatów świadków jest niezmiennych .


Offline Dietrich

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Lipiec, 2017, 11:27 »
A czy ŚJ zmienili zdanie w kwestii składników krwi, szczepionek, przeszczepów, co mogą małżonkowie w sypialni, służby zastępczej,  pokolenia, owiec i kóz, NIEWOLNIKA WIERNEGO I ROZTROPNEGO, oraz ponad 200 innych nauk? Trójca, czy męki piekielne nijak się przekładają na życie zwykłych świadków. Oj trampek trampek :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lipiec, 2017, 11:28 »
Jedynym dogmatem  SJ jest to że nigdy nie wiedza co jest prawdą w co wierzą . I to jest stale

Bracie Morris, prosimy opublikować powyższe na jw.borg w trybie natychmiastowym
:)


Offline Anakin Darth

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lipiec, 2017, 11:29 »
Uuuu...,  kochany...
Nie zna się historii zmian swoich wierzeń...!!!


Nikt

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lipiec, 2017, 11:32 »
Czy świadkowie zmienili zdanie np w temacie Trójcy ? Czy zmienili zdanie odnośnie imienia Boga ? Czy zmienili zdanie odnośnie powstrzymywania się od krwi ? Czy zmienili zdanie odnośnie raju na ziemi ? Czy zmienili zdanie odnośnie kłamstwa o wiecznych mękach w "piekle" ? Czy zmienili zdanie odnośnie uczestniczenia świadków w wojnach ? Czy zmienili zdanie odnośnie czym jest Wielki Babilon ? Czy zmienili zdanie odnośnie krzyża  ?
Tak więc wiele dogmatów świadków jest niezmiennych .
No cóż trampek ja nie jestem znawca świateł w WTSie ale już na pierwszy rzut oka widzę że musisz przestudiować stare światła odnośnie krwi krzyża i kilku innych myślę że publikacje Roszady i Tusi będą bardzo przydatne . Ale bardzo proszę nie opieraj sie tylko na biezacych numerach strażnicy a zajrzyj do tych starszych sprzed wojny :)

Bracie Morris, prosimy opublikować powyższe na jw.borg w trybie natychmiastowym
:)
Wybacz cysorzu :) ale obawiam się że moi wierni Świadkowie Jehowy tej prawdy by nie znieśli i by pouciekali jak zlowiki anemikowi myk myk myk i zowie uciekly
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2017, 11:38 wysłana przez Nikt »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lipiec, 2017, 11:37 »
No cóż trampek ja nie jestem znawca świateł w WTSie ale już na pierwszy rzut oka widzę że musisz przestudiować stare światła odnośnie krwi krzyża i kilku innych myślę że publikacje Roszady i Tusi będą bardzo przydatne . Ale bardzo proszę nie opieraj sie tylko na biezacych numerach strażnicy a zajrzyj do tych starszych sprzed wojny :)
Dla Trampka publikacje "sprzed wojny" to epoka kamienia.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Dietrich

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Lipiec, 2017, 11:39 »
Nie trzeba sprzed wojny. Wystarczy od lat 70-tych.


Nikt

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Lipiec, 2017, 11:52 »
Nie trzeba sprzed wojny. Wystarczy od lat 70-tych.
Niech dobrze pozna co jego dziadowie w wierze głosili i zobaczy róznice i zastanowi się

. To co jest w końcu prawdą?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Lipiec, 2017, 11:59 »
Czy świadkowie zmienili zdanie np w temacie Trójcy ? Czy zmienili zdanie odnośnie imienia Boga ? Czy zmienili zdanie odnośnie powstrzymywania się od krwi ? Czy zmienili zdanie odnośnie raju na ziemi ? Czy zmienili zdanie odnośnie kłamstwa o wiecznych mękach w "piekle" ? Czy zmienili zdanie odnośnie uczestniczenia świadków w wojnach ? Czy zmienili zdanie odnośnie czym jest Wielki Babilon ? Czy zmienili zdanie odnośnie krzyża  ?
Tak więc wiele dogmatów świadków jest niezmiennych .

Wielokrotnie zmieniali następujące rzeczy:
- kim jest Jezus Chrystus i jaka jest natura Ducha Świętego
- odnośnie frakcji krwi, ale i krwi w ogóle (są publikacje, w których piszą, że jak ktoś krew oddaje, to jest bohater)
- nauka o wielkiej rzeszy drugich owiec na ziemi powstała w latach 30. - dobrze o tym wiesz
- brali udział w wojnach i wystosowywali słowa poparcia dla jednej z walczących stron podczas I wojny światowej
- odnośnie tego czym jest Babilon Wielki poczytaj sobie Dokonaną Tajemnicę i porównaj z tym, co głoszą teraz :)
- odnośnie krzyża poczytaj starsze publikacje - będziesz w szoku jak ja :D


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Lipiec, 2017, 12:01 »
Czy świadkowie zmienili zdanie np w temacie Trójcy ?

TAK

Czy zmienili zdanie odnośnie imienia Boga ?

TAK

Czy zmienili zdanie odnośnie powstrzymywania się od krwi ?

TAK

Czy zmienili zdanie odnośnie raju na ziemi ?

TAK

Czy zmienili zdanie odnośnie kłamstwa o wiecznych mękach w "piekle" ?

TAK

Czy zmienili zdanie odnośnie uczestniczenia świadków w wojnach ?

TAK

Czy zmienili zdanie odnośnie czym jest Wielki Babilon ?

TAK

Czy zmienili zdanie odnośnie krzyża  ?

TAK

Genialne. Myślałem że chłopak trafi w coś czego rzeczywiście nie zmieniono, ale trafił - kulą w płot.


Offline MX

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Lipiec, 2017, 12:05 »
Czy świadkowie zmienili zdanie np w temacie Trójcy ? Czy zmienili zdanie odnośnie imienia Boga ? Czy zmienili zdanie odnośnie powstrzymywania się od krwi ? Czy zmienili zdanie odnośnie raju na ziemi ? Czy zmienili zdanie odnośnie kłamstwa o wiecznych mękach w "piekle" ? Czy zmienili zdanie odnośnie uczestniczenia świadków w wojnach ? Czy zmienili zdanie odnośnie czym jest Wielki Babilon ? Czy zmienili zdanie odnośnie krzyża  ?
Tak więc wiele dogmatów świadków jest niezmiennych .
1. Trójca - błędnie rozumieją czym jest. Wiec zmiana byłaby porządana.
2. Imię Boże - też błędnie myślą, ale zmiany były bo kiedyś byli bliżej NT bo bardziej akcentowali Pana Jezusa, aczkolwiek daleko im było do tego jak Go traktowali apostołowie.
3. Krew - zmienili kiedyś nawet wychwalali transfuzje. Zmienili podejście do frakcji np hemoglobiny, kiedyś zabraniali, teraz nie.
4. Raj na ziemi - zmienili, poczytaj o grupach, owczarniach.
5. Piekło - tu raczej nadal krytykują ludowe zapatrywania na piekło.
6. Wojny - zmienili, poczytaj.
7. Babilon Wielki - tutaj też modyfikowali zrozumienie.
8. Krzyż - zmienili bo kiedyś im nie przeszkadzał. Poczytaj.

Czyli tylko piekło zasadniczo jest tak jak było od początku.

A jeżeli cofniemy się do Russella to zmian będzie jeszcze więcej.

Kiepsko u Ciebie ze znajomością historii swojego ruchu.

MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2017, 12:16 wysłana przez MX »