Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach  (Przeczytany 46609 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Lipiec, 2017, 12:10 »
1. Trójca - błędnie rozumieją czym jest. Wiec zmiana byłaby porządana.

Szeregowi Świadkowie błędnie rozumieją naukę o Trójcy Świętej, tylko dlatego, że Towarzystwo Strażnica w swoich publikacjach w fałszywym świetle ją przedstawia, a sami Świadkowie Jehowy tego nie sprawdzają albo nie chcą sprawdzić.
Jak fałszuje się naukę o Trójcy Świętej:
http://piotrandryszczak.pl/dlaczego-swiadkowie-jehowy-nie-wierza-w-trojce-swieta-cz2.html


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Lipiec, 2017, 12:21 »
1. Trójca - błędnie rozumieją czym jest. Wiec zmiana byłaby porządana.
2. Imię Boże - też błędnie myślą, ale zmiany były bo kiedyś byli bliżej NT bo bardziej akcentowali Pana Jezusa, aczkolwiek daleko im było do tego jak Go traktowali apostołowie.
3. Krew - zmienili kiedyś nawet wychwalali transfuzje. Zmienili podejście do frakcji np hemoglobiny, kiedyś zabraniali, teraz nie.
4. Raj na ziemi - zmienili, poczytaj o grupach, owczarniach.
5. Piekło - tu raczej nadal krytykują ludowe zapatrywania na piekło.
6. Wojny - zmienili, poczytaj.
7. Babilon Wielki - tutaj też modyfikowali zrozumienie.
8. Krzyż - zmienili bo kiedyś im nie przeszkadzał. Poczytaj.

Czyli tylko piekło zasadniczo jest tak jak było od początku.

A jeżeli cofniemy się do Russella to zmian będzie jeszcze więcej.

Kiepsko u Ciebie ze znajomością historii swojego ruchu.

MX - koniec - MX

To może na początek powiedz mi jakiego Boga czcili Świadkowie Jehowy w swojej historii. Bo ja słyszałem tylko o Jehowie.
Co do historii mojego ruchu to faktycznie nie jestem aż takim archeologiem jak wy . 


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Lipiec, 2017, 13:20 »
To może na początek powiedz mi jakiego Boga czcili Świadkowie Jehowy w swojej historii. Bo ja słyszałem tylko o Jehowie.
Co do historii mojego ruchu to faktycznie nie jestem aż takim archeologiem jak wy .
No pewnie że ŚJ czcili swego plemiennego boga Jehowę. :)
Nikt inny go nie czci, bo to ich Jehowa, a nie nasz. ;)
Ich Jehowa nakazuje im odciąć dzieci ŚJ od transfuzji, leków ze składnikami krwi.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Lipiec, 2017, 13:23 »
To może na początek powiedz mi jakiego Boga czcili Świadkowie Jehowy w swojej historii. Bo ja słyszałem tylko o Jehowie.
Co do historii mojego ruchu to faktycznie nie jestem aż takim archeologiem jak wy .

Daj piątaka to ci pokażę. A za darmo to sobie sam szukaj


Nikt

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lipiec, 2017, 13:26 »
To może na początek powiedz mi jakiego Boga czcili Świadkowie Jehowy w swojej historii. Bo ja słyszałem tylko o Jehowie.
Co do historii mojego ruchu to faktycznie nie jestem aż takim archeologiem jak wy .

To nie pisz głupot o sprawach o których nie masz pojęcia. Najpierw się doksztalć . A co do Trójcy to czytaj ze zrozumieniem . Tam jest napisane, że Świadkowie Jehowy błędnie pojmują  Trójce i zmana nauki byłaby przydatna. Od siebie dodam że Świadkowie manipulują również tym czego naucza Kościół . Błędnie tłumaczą nauki Kościoła. Ale mniejsza o to . Ale jeśli świadkowie nie potrafią pojąć tak prostego zdania " Trójca - błędnie rozumieją czym jest. Wiec zmiana byłaby porządana. ". To ja się nie dziwię ich interpretacji Pisma Świętego .


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Lipiec, 2017, 13:29 »
Czy świadkowie zmienili zdanie np w temacie Trójcy ?
..............
Tak więc wiele dogmatów świadków jest niezmiennych .
Jak nie zmienili?

   Towarzystwo Strażnica od początku swego istnienia celowo (!) zniekształca „definicję” Trójcy Świętej. Nie mówi ono o „jednym Bogu w trzech osobach”, ale o:

„trzech osobach w jednej osobie”;
„trzech Osobach w jednej Osobie”;
„trzech bogach w jednej osobie”;
„trzech Bogach w jednej osobie”;
„trzech Bogach w jednej Osobie”;
„trzech bogach w jednym bogu”;
„trzech bogach w jednym Bogu”;
„trzech bogach w jednym”;
„trzech Bogach w jednym”.


Od kiedy istnieje nauka o Trójcy Świętej

   Towarzystwo Strażnica opisując początki nauki o Trójcy Świętej wyznaczało różne daty, od kiedy miała się ona pojawić (od drugiego do co najmniej piątego wieku). Wpadło przy tym w takie zamieszanie, że nawet zasugerowało wbrew sobie, iż w pierwszym wieku wprowadzono wykładnię o Bogu w Trójcy:

„W szczególności po drugim zburzeniu Jeruzalem, to znaczy po roku 70 n.e. Szatan przy pomocy fałszywych apostołów wypaczył nauki chrześcijańskie, przepajając je babilońskim mistycyzmem i świecką filozofią grecką. Tak więc w miejsce »jednego Jehowy«, o którym mówi Biblia, wprowadzono ‛trójjedyne bóstwo’, tak zwaną Trójcę” (Strażnica Nr 8, 1989 s. 5).

   Poniżej ukazujemy jak organizacja Świadków Jehowy zmienia zdanie o tym, od kiedy istnieje wiara w Boga w Trójcy.

   II wiek

„Doktryna o trójcy została pierwotnie wprowadzona do kościoła przez klerykała z Antjochji, który nazywał się »Theophilus«. Doktryna pouczana wówczas przez tegoż klechę, za którym poszli w ślady i inni, opiewa, że jest trzech bogów w jednym...” (Pojednanie 1928 s. 108);

„Do greckich pism kościelnych doktrynę o trójcy wprowadził po raz pierwszy żyjący również w drugim stuleciu duchowny imieniem Teofilus” („Niech Bóg będzie prawdziwy” 1954 rozdz. IX, akapit 3);

„Ogromna większość Kościołów nominalnie chrześcijańskich nadal naucza doktryny o duszy nieśmiertelnej, o trójcy i innych, które w II wieku n.e. przeniknęły do odstępczego chrystianizmu z filozofii greckiej” (Strażnica Rok C [1979] Nr 3 s. 13).

Oto dla odmiany dwa teksty Towarzystwa Strażnica negujące to, że w II wieku uczono o Trójcy Świętej:

   „Kim byli apologeci i czy nauczali o Trójcy? Byli to pisarze chrześcijańscy żyjący w drugiej połowie II wieku. Pisali w obronie znanej wtedy formy chrystianizmu, występując przeciw wrogim filozofiom, bardzo licznym w ówczesnym świecie rzymskim. Żaden z nich nie uczył o Trójcy” (Strażnica Nr 8, 1992 s. 30).

   „»(...) Słowo (...) [tri’as] (którego tłumaczeniem jest łacińskie trinitas) spotykamy po raz pierwszy u Teofila z Antiochii około A.D. 180. (...) Wkrótce potem pojawia się ono w łacińskiej formie trinitas u Tertuliana«. Jednakże samo to jeszcze nie dowodzi, że Tertulian uczył o Trójcy” (Czy wierzyć w Trójcę? 1989 s. 5).

   Ciekawe jest też to, że Świadkowie Jehowy przedstawili na temat wspomnianego Tertuliana dwie przeciwstawne opinie! Oto one:

   „W czasie niespełna 100 lat po śmierci Jana, powstał mąż imieniem Tertulian (r. 155-222 po Chr.), który nauczał, że jest trójca składająca się z trzech osób w jednej osobie, czyli jednym Bogu” („Prawda was wyswobodzi” 1946 s. 261).

   „Tertulian nie uczył o Trójcy” (Skorowidz do publikacji Towarzystwa Strażnica 1986-2000, 2003 s. 562).

   III wiek

„»Trynitarianie i unitarianie ciągle spierali się ze sobą; na początku III wieku n.e. ci drudzy wciąż jeszcze stanowili przeważającą większość« (Encyclopaedia Britannica, wydanie 11)” (Strażnica Rok CVI [1985] Nr 3 s. 21)

„Kościół katolicki, chcąc poprzeć kształtujący się w III i IV wieku dogmat o »Trójcy Przenajświętszej«, musiał usunąć w cień hebrajskie pojmowanie Boga” (Strażnica Nr 13, 1988 s. 20);

„Niemniej już w III wieku niektórzy wpływowi duchowni, zafascynowani trynitarskimi naukami pogańskiego filozofa Platona, zaczęli tak modyfikować koncepcję Boga, by pasowała do doktryny o Trójcy” (Strażnica Nr 11, 2000 s. 5).

Oto dla odmiany teksty Towarzystwa Strażnica negujące to, że w trzecim wieku, a nawet w czwartym, uczono o Trójcy Świętej:

   „Wielu jest zdania, że sformułowano ją na soborze nicejskim w roku 325 n.e. (...) Ale nie powstała wtedy Trójca, ponieważ na tym soborze nic nie wspomniano o duchu świętym jako trzeciej osobie trójjedynego Pana Boga” (Czy wierzyć w Trójcę? 1989 s. 7).

„Czy na Soborze Nicejskim wprowadzono lub zatwierdzono naukę o Trójcy jako obowiązujący dogmat chrześcijaństwa? Wielu sądzi, że tak właśnie było. Ale fakty temu przeczą” (Strażnica Nr, 15, 1992 s. 19).

   IV wiek

„Doktryna ta została wprowadzona do »zorganizowanego chrześcijaństwa« przez greckiego duchownego w czwartym wieku” (Bogactwo 1936 s. 162).

„»Trójcę Świętą« składającą się z trzech bogów w jednym Bogu czci również większość sekt katolickich i protestanckich, a przyjęto ją jako naukę katolicką dopiero na soborze nicejskim w roku 325 po Chr.” (Strażnica Nr 14, 1961 s. 3);

„Pogański cesarz rzymski Konstantyn, który w roku 325 n.e. zwołał sobór kościelny do Nicei. To on przyczynił się do przyjęcia na tym soborze »Credo nicejskiego« z zawartą w nim nauką o Trójcy” (Strażnica Nr 23, 1970 s. 18);

„Pierwszy sobór powszechny w Nicei (325 n.e.) przyczynił się do szybkiego rozwoju kultu Marii. W jaki sposób? Otóż do oficjalnej nauki katolickiej włączono wtedy dogmat o »Trójcy«, a w nicejskim symbolu wiary ogłoszono Jezusa Bogiem” (Przebudźcie się! Rok LXVII [1986] Nr 5 s. 7);

„Nie później niż w IV wieku przeniknęła do zborów fałszywa nauka o Trójcy” (Wspaniały finał Objawienia bliski! 1993 s. 30);

   „Kościół sformułował swoje pojęcie Trójcy dopiero w IV wieku, długo po ukończeniu spisywania Pisma Świętego” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 168).

Oto dla odmiany teksty Towarzystwa Strażnica negujące to, że w czwartym wieku uczono o Trójcy Świętej:

„Oryginalny Symbol nicejski nie wprowadził ani nie zatwierdził dogmatu o Trójcy” (Strażnica Nr 15, 1992 s. 20).

„325, sobór nicejski: (...) nie sformułowano nauki o Trójcy” (Skorowidz do publikacji Towarzystwa Strażnica 1986-2000, 2003 s. 496).
   Patrz też powyżej wypowiedzi negatywne dotyczące III wieku.

   V wiek i czasy późniejsze

„W gruncie rzeczy pojęcie »jednego Boga w trzech osobach« zostało sformułowane przez ludzi i ostatecznie wprowadzone do kościoła dopiero jakieś 400 lat po śmierci Chrystusa” (Strażnica Nr 23, 1970 s. 17);

„Odstępstwo kwitło zwłaszcza w wiekach od II do V i doprowadziło do pojawienia się plugawej imitacji czystego chrystianizmu. Przyjęto takie babilońskie koncepcje, jak nieśmiertelność duszy, ogniste piekło czy nauka o Trójcy” (Strażnica Nr 23, 1991 s. 13);

„Rozszerzone wyznanie wiary z roku 381 (...) ukazuje, że chrześcijaństwo było już bliskie sformułowania dogmatu trynitarnego w pełnym brzmieniu. Jednakże nawet ów sobór nie nadał tej nauce ostatecznego kształtu. (...) Nawet po Soborze w Konstantynopolu minęły stulecia, zanim nauka o Trójcy przyjęła się w całym chrześcijaństwie” (Strażnica Nr 15, 1992 s. 21);

„Dopiero w późniejszych wiekach nauka o Trójcy została sformułowana w konkretnych wyznaniach wiary” (Czy wierzyć w Trójcę? 1989 s. 8).

   Jak z powyższego widzimy, Towarzystwo Strażnica nie ma i nie miało jednego stanowiska na określenie czasu zaistnienia nauki o Trójcy Świętej. Nie chce też ono widzieć w Biblii jej źródła, lecz uczy o pogańskich korzeniach i wprowadzeniu jej do chrześcijaństwa przez cesarza Konstantyna. Organizacja ta też często zaprzecza sobie, pisząc wpierw o Soborze Nicejskim i Konstantynie jako twórcach Trójcy, a później negując ich udział w kształtowaniu nauki o Trójjedynym Bogu.

Tak więc kłamiesz trampek.


Offline MX

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Lipiec, 2017, 13:33 »
To może na początek powiedz mi jakiego Boga czcili Świadkowie Jehowy w swojej historii. Bo ja słyszałem tylko o Jehowie.
Co do historii mojego ruchu to faktycznie nie jestem aż takim archeologiem jak wy .
Nie twierdzę, że czczą innego Boga niż na początku swego istnienia.

Ale temat jest o dogmatach, które ponoć się nie zmieniały. A jak widzisz jest inaczej.

Mi te zmiany same w sobie nie przeszkadzają o ile nie wymaga się od ludzi bezwzględnego posłuszeństwa i nie zagraża to zdrowiu i życiu. A tak było z hemoglobiną, przeszczepami. Ludzie mogli umierać tylko w imię zasad, które jutro mogły się zmienić.

A w Piśmie pisze - stale badajcie, wszystko sprawdzające, czyli z definicji każdy chrześcijanin powinien być takim archeologiem własnego ruchu. 

MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2017, 13:39 wysłana przez MX »


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Lipiec, 2017, 13:40 »
Cytuj
Cytat: trampek w Dzisiaj o 12:21
    To może na początek powiedz mi jakiego Boga czcili Świadkowie Jehowy w swojej historii. Bo ja słyszałem tylko o Jehowie.
Jakiego Boga czcili?
Proszę:

   „Kiedy Chrystus stanie się Bogiem tego świata i panować będzie nad wszystkiemi sprawami, czy wtedy w dalszym ciągu jeszcze organizacje polityczne wśród ludzi wybierać będą swych urzędników na różne urzędy? Z pewnością nie!” (Złoty Wiek 15.03 1933 s. 84).

„Tacy odziedziczą ziemię, kupioną własność – którą Jezus przy końcu Tysiąclecia przywróci wszystkim dzieciom Adama, którzy wówczas przyjmą Jego wielkie łaski i zostaną przez Niego odrodzeni, aby w ten sposób stać się Jego synami, a On ich Ojcem, ich Bogiem. (Izaj. 9:6)” (Dokonana Tajemnica 1925 s. 379).

„Słuszną jest rzeczą przypisywać Chrystusowi Jezusowi imię Pana i Boga, jak to czynił pierwotny kościół i św. Szczepan modląc się do Niego – Dzieje 7:59” (Strażnica 15.04 1922 s. 125).

Chrystus ma być wielbiony jako chwalebny duch, który zwyciężył śmierć na palu tortur” („Upewniajcie się o wszystkich rzeczach” ok. 1957 [ang. 1953, 1957] cz. II, s. 114).

Trampek nie zna kompletnie nauk ŚJ, ani nowych ani starych. :)

Trampek powinien na spokojnie sobie przestudiować wątek:

Mrugające nowe światła - zmieniające się co najmniej 3 razy nauki

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/nowe-swiatla/mrugajace-nowe-swiatla-zbior-zmieniajacych-sie-nauk/

Tam ma wszystkie najważniejsze co się 3 razy zmieniały.
A ile jest takich co się tylko 2 razy zmieniały? :)
Setki.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2017, 13:45 wysłana przez Roszada »


Offline Światus

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Lipiec, 2017, 13:53 »
Czy świadkowie zmienili zdanie np w temacie Trójcy ? Czy zmienili zdanie odnośnie imienia Boga ? Czy zmienili zdanie odnośnie powstrzymywania się od krwi ? Czy zmienili zdanie odnośnie raju na ziemi ? Czy zmienili zdanie odnośnie kłamstwa o wiecznych mękach w "piekle" ? Czy zmienili zdanie odnośnie uczestniczenia świadków w wojnach ? Czy zmienili zdanie odnośnie czym jest Wielki Babilon ? Czy zmienili zdanie odnośnie krzyża  ?
Tak więc wiele dogmatów świadków jest niezmiennych .

Czy Świadkowie są świadkami?

Świadek - «osoba obecna przy czymś i mogąca opowiedzieć o tym»

Czy ŚJ głosili kłamstwa, czy tylko "nowe zrozumienie"?

Końce świata, pokolenie 1914, zmartwychwstanie Mojżesza, Dawida itp w 1925, akaz szczepionek, zakaz przeszczepów.

Czy ŚJ głosili, że Wielki Babilon upadł?

"Ale w roku 1919 nastąpiła zdumiewająca zmiana. Uwięzieni odzyskali wolność, Biuro Główne na powrót otworzyło swe podwoje i znowu przystąpiono  do głoszenia. A zatem Babilon Wielki upadł, utracił bowiem władzę nad ludem Bożym."

Czy "drugie owce" zawsze były chrześcijanami?

„Pytanie: Co czyni człowieka chrześcijaninem i co należy czynić, aby stać się chrześcijaninem?

Odpowiedź: Chrześcijanin to człowiek przyjęty przez Pana i poczytywany przezeń za członka ciała Chrystusowego. Słowo chrześcijanin znaczy pomazaniec. (...) Każdy przeto, kto rzeczywiście jest chrześcijaninem, musi otrzymać pomazanie duchem Bożym, co znaczy, że Bóg kładzie na niego swego ducha i poleca mu reprezentować Jehowę Boga” (Odbudowa świata 1934 s. 28).
*******************

Na to wszystko były BIBLIJNE DOWODY.
Zmieniła sie Biblia czy nauki?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Gorg

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Lipiec, 2017, 14:02 »
wts robi wszystko żeby im pasowało stąd te wszystkie nowe światełka.


Nikt

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Lipiec, 2017, 14:13 »
wts robi wszystko żeby im pasowało stąd te wszystkie nowe światełka.
To ich pasowanie przypomina przeciąganie za krótkiej kołdry . Jak naciągnąć na głowę to nogi odkryte jak przykryć nogi to w nos zimno nijak dopasować . Jak w jednym miejscu sklejone to w drugim naciągnięte i pęka i tak w koło Macieju.


Gorg

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Lipiec, 2017, 14:28 »
dlatego tylu wybudzonych


Offline wrzesien

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Lipiec, 2017, 16:35 »
Trampek- czytałeś "Kryzys sumienia"?


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Lipiec, 2017, 17:48 »
Na zapytania trampka odpowiadał Kaiser

Cytuj
Cytat: trampek w Dzisiaj o 10:56
    Czy świadkowie zmienili zdanie np w temacie Trójcy ?

TAK

Cytat: trampek w Dzisiaj o 10:56
    Czy zmienili zdanie odnośnie imienia Boga ?

TAK

Cytat: trampek w Dzisiaj o 10:56
    Czy zmienili zdanie odnośnie powstrzymywania się od krwi ?

TAK

Cytat: trampek w Dzisiaj o 10:56
    Czy zmienili zdanie odnośnie raju na ziemi ?

TAK

Cytat: trampek w Dzisiaj o 10:56
    Czy zmienili zdanie odnośnie kłamstwa o wiecznych mękach w "piekle" ?

TAK

Cytat: trampek w Dzisiaj o 10:56
    Czy zmienili zdanie odnośnie uczestniczenia świadków w wojnach ?

TAK

Cytat: trampek w Dzisiaj o 10:56
    Czy zmienili zdanie odnośnie czym jest Wielki Babilon ?

TAK

Cytat: trampek w Dzisiaj o 10:56
    Czy zmienili zdanie odnośnie krzyża  ?

TAK

Genialne. Myślałem że chłopak trafi w coś czego rzeczywiście nie zmieniono, ale trafił - kulą w płot.

Na każdy z tych punktów można przytoczyć po kilka cytatów. :)
Tylko trampek musi chcieć, a nie udawać że chce.


Offline Helleboris

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Lipiec, 2017, 18:01 »
Trampek i Kryzys Sumienia :D suchar dnia :D
"To repeat the same action and expect different results is madness."