Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach  (Przeczytany 46649 razy)

Offline wrzesien

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Lipiec, 2017, 20:33 »
"A prawdę znajdziesz w biblii a nie na forach walczących ze Świadkami Jehowy." - ok. Przeczytałem Biblię- jako śj w przekładzie nowego świata. Teraz- przestałem greckie manuskrypty nowego testamentu. I wiesz co?
Przekład nowego świata nie nadaje się do niczego innego jak do wpisania na listę ksiąg satanistycznych.


Offline MX

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Lipiec, 2017, 20:36 »
Czyli przyznajesz, że Świadkowie Jehowy od początku czczą jednego Boga o imieniu Jehowa? (...)
Czyli jak widzisz w kwestii czczenia Boga świadkowie nigdy nie zmienili zdania.
To może przejdźmy do kwestii Trójcy. Czy możesz mi powiedzieć kiedy świadkowie czcili Trójcę i kiedy przestali ją czcić ?
Ale mnie przekonywać nie musisz, bo w kwestii czczenia tego Boga, którego uznają SJ nie było jakiś wielkich zmian. Nie twierdziłem czegoś innego.

Jeżeli przyjmiemy, że SJ to istnieją jako organizacja od prezesury Rutherforda, czy nawet jak się cofniemy do ruchu Russella, to wiadomo, że on swój ekskluzywizm oparł zasadniczo na trzech założeniach. Zaprzeczał Trójcy, istnieniu piekła i duszy nieśmiertelnej. Te trzy kwestie zasadniczo nie zmieniły się wcale.

Mój komentarz zresztą odnosił się do twoich domniemanych nieistniejących zmianach w kwestiach, które poruszyłeś. W wielu jak widziałeś byłeś w błędzie. To powinno wywołać w Tobie refleksję.

Co do Trójcy nie twierdziłem, ze SJ wierzyli, twierdzę, że błędnie informowali i informują czym jest dogmat o Trójcy. Problem z tym dogmatem u SJ to już inny i bardzo obszerny temat. Nie będę go rozwijał, jedynie stwierdzę, że SJ patrzą na Boga jak na Boga mitologicznego, czyli uczłowieczają Go. Ale to nie jest tematem tego wątku.

 


Offline Agnesja

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Lipiec, 2017, 20:42 »
Czy świadkowie zmienili zdanie np w temacie Trójcy ? Czy zmienili zdanie odnośnie imienia Boga ? Czy zmienili zdanie odnośnie powstrzymywania się od krwi ? Czy zmienili zdanie odnośnie raju na ziemi ? Czy zmienili zdanie odnośnie kłamstwa o wiecznych mękach w "piekle" ? Czy zmienili zdanie odnośnie uczestniczenia świadków w wojnach ? Czy zmienili zdanie odnośnie czym jest Wielki Babilon ? Czy zmienili zdanie odnośnie krzyża  ?
Tak więc wiele dogmatów świadków jest niezmiennych .
Kolosan 2:8-10
8. Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;
9. gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości
10. i macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności,

Ale nasuwa się pytanie :Czy te ich nauki mają poparcie w Piśmie Świętym ? Mam na myśli inne przekłady, ja korzystam z Warszawskiej i dopiero otworzyły mi się oczy że czytam zupełnie o czym innym
 Poszli dalej w ich tak zwanej biblii przekład nowego świata jest pozmieniany tak aby pasował do ich wierzeń :
krzyż na pal, (1Tym.3:2,8 Biskup na nadzorcę, diakoni na słudzy pomocniczy)
albo ten werset
1 Kor. 15:33 przekład nowego świata cyt.
Nie dajcie się wprowadzić w błąd.Złe towarzystwo psuje pożyteczne zwyczaje.
1 Kor. 15:33  Biblia Warszawska cyt.
33. Nie błądźcie: Złe rozmowy psują dobre obyczaje.

1 Kor. 15:33  Biblia Tysiąclecia
33 Nie łudźcie się! Wskutek złych rozmów psują się dobre obyczaje.

1 Kor. 15:33 Biblia Wujek
33 Nie dajcie się zwodzić; złe rozmowy psują dobre obyczaje.

Ale im chodziło pewnie o to aby wszyscy trzymali się z dala od "szatańskiego świata "  i całkowicie być oddanym tej organizacji. Żadnych dyskotek, imprez szkolnych, imprez w pracy  itd.

 Ostatnio  miałam takie przemyślenia odnośnie świąt.
Wiemy, że do roku 1925 (dawniej Badacze Pisma Świętego) były obchodzone święta bożonarodzeniowe i było ok.
Jak zobaczyłam dokumenty w co oni inwestują i jakie kwoty to mi się zapaliła czerwona lampka.
Oni są cwani, pewnie doszli do takich wniosków: wiadomo, że święta bożonarodzeniowe czy urodziny i imieniny wiążą się z dawaniem prezentów i wydatkami a to kosztuje. Lepiej do skrzyneczki i biznes się kręci .
Nie wiem trampek, czy ty jesteś jeszcze w tej organizacji i jej bronisz, czy raczej zauważasz błędy, które powoli będą wychodzić na światło dzienne.
Mat. 24:4,5
4. A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł.
5. Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą.
2 Kor. 4:2-6
2. lecz wyrzekliśmy się tego, co ludzie wstydliwie ukrywają, i nie postępujemy przebiegle ani nie fałszujemy Słowa Bożego, ale przez składanie dowodu prawdy polecamy siebie samych sumieniu wszystkich ludzi przed Bogiem.
3. A jeśli nawet ewangelia (w ich przekładzie dobra nowina)
nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną,
4. w których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga.
Jak zwykle się rozpisałam, ale tylko dlatego, że czytając  natchnione  Pismo Święte bez żadnych strażnic i wszelkich ich publikacji jest fascynujące.

Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Lipiec, 2017, 20:56 »
MX pisał:
Cytuj
Jeżeli przyjmiemy, że SJ to istnieją jako organizacja od prezesury Rutherforda, czy nawet jak się cofniemy do ruchu Russella, to wiadomo, że on swój ekskluzywizm oparł zasadniczo na trzech założeniach. Zaprzeczał Trójcy, istnieniu piekła i duszy nieśmiertelnej. Te trzy kwestie zasadniczo nie zmieniły się wcale.
A ja się z tym nie zgadzam.
Bo Towarzystwo wprowadzając za te nauki swoje wykładnie, zmieniało je niejednokrotnie.
Cóż z tego że nie rozumiało piekła tak jak protestanci czy katolicy, skoro swoją wykładnię czym jest piekło (hades, gehenna) i kto z niego może wyjść zmieniało.

To samo swój odpowiednik dusz nieśmiertelnych, to znaczy tych ze 144 000 też zmieniało.

To samo dotyczy trójcy Towarzystwa.
Kiedyś otwarcie pisano o Jezusie jako Wszechmogącym, Alfie o Omedze, Współstwórcy itd. Oddawano Mu też cześć.

Poza tym Russell sam przyznaje, że wpierw wierzył w te nauki, a dopiero inni go przekonali.


Offline Agnesja

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Lipiec, 2017, 23:08 »
Wersety biblijne które świadczą o tym ,że Duch Święty jest osobą duchową  a nie czynną mocą doktryna ŚJ.
Rodz.1:2
2. A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód.
Iz. 63:10
10.Lecz oni byli przekorni i zasmucili Ducha jego Świętego(czy energie można zasmucić ,raczej kogoś kto przejawia uczucia ); wtedy przemienił się w ich nieprzyjaciela, sam przeciwko nim walczył. (czyli osoba duchowa)
Mat. 4:4
4 Wtedy Duch zaprowadził (czyli osoba duchowa)Jezusa na pustynię, aby go kusił diabeł.
Mat. 4:5
5. Wtedy wziął go diabeł (czy diabeł też jest czynną mocą?)do miasta świętego i postawił go na szczycie świątyni.
Marka 13:11
11. A gdy was poprowadzą, żeby was wydać, nie troszczcie się naprzód o to, co macie mówić, ale mówcie to, co wam będzie dane w owej godzinie, albowiem nie wy jesteście tymi, którzy mówią, lecz Duch Święty.
Łuk.1:35
35. I odpowiadając anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym.
Jana 14:26
26. Lecz Pocieszyciel, (forma osoby)Duch Święty, którego Ojciec pośle ( posłać można raczej osobę)w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.
Dzieje Ap.2:4
4. I napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i zaczęli mówić innymi językami, tak jak im Duch poddawał.(czyli dzięki Niemu mogli mówić w różnych językach)
Łuk.  12:10
10. Każdemu, kto powie słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie odpuszczone; lecz kto by bluźnił przeciwko Duchowi Świętemu, temu nie będzie odpuszczone.
Stwórca traktuje Ducha Świętego bardzo poważnie zwraca się jak do osoby, bluźnierstwo jest karane grzechem śmiertelnym.
Dokładnie nie wiemy jaką formę ma Duch Święty ale z Pisma Świętego można wywnioskować że ma zdolność przybierania różnych postaci i na pewno posiada moc oddziaływania.
Mat 3:16
16. A gdy Jezus został ochrzczony, wnet wystąpił z wody, i oto otworzyły się niebiosa, i ujrzał Ducha Bożego (gdy by to była czynna moc była by nie widoczna jak energia), który zstąpił w postaci gołębicy i spoczął na nim.

Nawet chrzest u ŚJ jest nie zgodny ze Słowem Bożym .
Mat 28:18
19. Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline HARNAŚ

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #50 dnia: 26 Lipiec, 2017, 07:25 »
Oj trampek , trampek , widzę , że argumentów brak to i agresją odreagowujesz . Wlazłeś parę lat temu w błoto organizacji i ślady trampek wciąż widoczne .


Offline MX

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Lipiec, 2017, 07:50 »


MX pisał:A ja się z tym nie zgadzam.
Bo Towarzystwo wprowadzając za te nauki swoje wykładnie, zmieniało je niejednokrotnie.
Cóż z tego że nie rozumiało piekła tak jak protestanci czy katolicy, skoro swoją wykładnię czym jest piekło (hades, gehenna) i kto z niego może wyjść zmieniało.

To samo swój odpowiednik dusz nieśmiertelnych, to znaczy tych ze 144 000 też zmieniało.

To samo dotyczy trójcy Towarzystwa.
Kiedyś otwarcie pisano o Jezusie jako Wszechmogącym, Alfie o Omedze, Współstwórcy itd. Oddawano Mu też cześć.

Poza tym Russell sam przyznaje, że wpierw wierzył w te nauki, a dopiero inni go przekonali.
Oczywiście masz rację.
Aczkolwiek u SJ zasadniczo antytrynitaryzm, śmiertelność duszy, zaprzeczanie istnieniu piekła jest podstawą na której zbudowali organizację i pozyskał sobie wiernych.
Russell owszem zmienił i to sugerowałem w poprzednich postach. Jednak gromadząc wokół siebie swoich wyznawców budował to na tej konfrontacji doktrynalnej z chrześcijaństwem.

A to, że jakieś większe czy małe szczegóły były poprawianie jest tutaj nie istotne tak naprawdę.

Sam wiesz że np ADŚ zmienili podejście do Trójcy, przynajmniej chyba ten główny nurt.

W odniesieniu do SJ czegoś takiego nie było. Jedynie co u nich spektakularne to zmiana podejścia do krwi, Świąt Bożego Narodzenia. Chociaż akurat krew jest ich największą obok przeszczepów głupotą jaką zrobili.

Nigdy nie było tak, że jako organizacja wierzyli w duszę nieśmiertelną wszystkich ludzi, nigdy nie uznawali Trójcy chociaż jak przyznałem wyżej stosunek do Pana Jezusa kiedyś, a szczególnie za Russella mieli lepszy niż dzisiaj. Od zawsze uczyli o anihilacji dla niezbawionych.

Jeżeli było inaczej w tych głównych sprawach co wymieniłem to mnie popraw i pokaż jakieś ich dawne oficjalne nauczanie.


MX - koniec - MX



Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Lipiec, 2017, 10:12 »
Cytuj
A to, że jakieś większe czy małe szczegóły były poprawianie jest tutaj nie istotne tak naprawdę.
Dla Ciebie nieistotne a dla mnie wręcz odwrotnie.
Dla mnie to nie są szczegóły, gdy ktoś w latach 1879-1927 naucza na podstawie Biblii, że wszyscy zmarli pomazańcy zmartwychwstali w roku 1878, a później ogłasza, że jednak oni leżeli w grobach aż do roku 1918. :-\
Czyli krótko mówiąc z nieba sprowadzono ich jeszcze na 40 lat do grobów w niebyt. A podobno już królowali i były widoczne znaki tego królowania.


Offline MX

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #53 dnia: 27 Lipiec, 2017, 08:52 »


Dla Ciebie nieistotne a dla mnie wręcz odwrotnie.
Dla mnie to nie są szczegóły, gdy ktoś w latach 1879-1927 naucza na podstawie Biblii, że wszyscy zmarli pomazańcy zmartwychwstali w roku 1878, a później ogłasza, że jednak oni leżeli w grobach aż do roku 1918. :-\
Czyli krótko mówiąc z nieba sprowadzono ich jeszcze na 40 lat do grobów w niebyt. A podobno już królowali i były widoczne znaki tego królowania.

Szanuje to, że dla Ciebie jest to istotne. Chociaż szczerze mówiąc nie wiem dlaczego. Ale jak się to ma do zaprzeczania nieśmiertelności duszy? Jak uczyli tak uczą. Dusza dla nich jest śmiertelna.

Kwestia kiedy poszli do nieba ci co według nich mają tam żyć nie ma tutaj znaczenia. Od zawsze uczyli o takiej grupie. To jest już inny temat.

Problem jest w niezmiennej nauce o śmiertelności duszy. To jest obok Trójcy i piekła kwestia jak narazie zasadniczo nie zmienna.

MX - koniec - MX



Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Lipiec, 2017, 09:24 »
Cytuj
. Ale jak się to ma do zaprzeczania nieśmiertelności duszy? Jak uczyli tak uczą. Dusza dla nich jest śmiertelna.
Dla nich człowiek jest duszą żyjącą.
I te dusze ze  144 000 nie umierają.
Rozumiesz?
Są więc nieśmiertelnymi duszami czy nie?
Kiedyś do 1935 dotyczyło to wszystkich ŚJ.
Inne klasy mieli stanowić ludzie ze świata.
Cytuj
Kwestia kiedy poszli do nieba ci co według nich mają tam żyć nie ma tutaj znaczenia. Od zawsze uczyli o takiej grupie.
Ma znaczenie, bo ci ludzie rzekomo nigdy nie umierają. Są duszami żyjącymi, które nie umierają.

Poza tym takich grup mających pójść do nieba było kiedyś DWIE a nie jedna.
Mało tego 2 inne grupy miały po Tysiącleciu pójść do nieba.

Dla ciebie to wszystko nieistotne a dla mnie bardzo istotne.
ŚJ żerują właśnie na naszej niewiedzy dotyczącej ich nauk, starych i nowych.
W rzeczywistości są one tylko imitacją naszych nauk. :-\
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2017, 09:56 wysłana przez Roszada »


Offline MX

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Lipiec, 2017, 09:32 »
Dla nich człowiek jest duszą żyjącą.
I te dusze ze  144 000 nie umierają.
Rozumiesz?
Są więc nieśmiertelnymi duszami czy nie?
Ale to nieśmiertelność nabyta, a nie wrodzona. Oni uczą, że dany człowiek posiadający duszę śmiertelną z decyzji Boga otrzymuje nadzieje na niebo i po śmierci otrzymuje nieśmiertelność.

Ogólna ich nauką jest, że każdy z ludzi ma duszę śmiertelną. W chrześcijaństwie jest nauczanie o duszy nieśmiertelnej wrodzonej, która już posiadasz od poczęcia.

Jeśli się mylę to mnie popraw.

MX - koniec - MX


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Lipiec, 2017, 09:36 »
U nich:
Nie nabyta za zasługi, bo z przeznaczenia, dla tych co się urodzili i żyli w danym czasie.

Ich nauka o 144 000 nie różni się niczym od naszej o duszy.
Np. te same wersety Ap 6:9-11 wykorzystują co my. :)

Tylko że u nas ta nieśmiertelność dla chrześcijan jest już w naszych czasach ostatecznych, a u nich one się kiedy indziej zaczynały czy zaczynają.
Mają więc przesunięcie w czasie. ;)


Offline MX

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #57 dnia: 27 Lipiec, 2017, 09:41 »
U nich:
Nie nabyta za zasługi, bo z przeznaczenia, dla tych co się urodzili i żyli w danym czasie.

Ich nauka o 144 000 nie różni się niczym od naszej o duszy.
Np. te same wersety Ap 6:9-11 wykorzystują co my. :)

Tylko że u nas ta nieśmiertelność dla chrześcijan jest już w naszych czasach ostatecznych, a u nich one się kiedy indziej zaczynały czy zaczynają.
Mają więc przesunięcie w czasie. ;)
To według mnie musisz poszukać w ich literaturze. Bo ja jestem przekonany, że uczą tak jak pisałem wyżej. Dodatkowo chyba też wiesz, że oni w przeznaczenie nie wierzą.

MX - koniec - MX



Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Lipiec, 2017, 09:43 »
To według mnie musisz poszukać w ich literaturze. Bo ja jestem przekonany, że uczą tak jak pisałem wyżej. Dodatkowo chyba też wiesz, że oni w przeznaczenie nie wierzą.

MX - koniec - MX
Nic nie muszę szukać, bo wszystko mam poszukane.
Tylko musisz napisać co chcesz mieć za cytaty.

Jak piszesz, że nie wierzą w przeznaczenie?
Właśnie że uczą, że Bóg jednych przeznaczył do życia na ziemi a innych do życia w niebie. Nie za zasługi.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2017, 09:45 wysłana przez Roszada »


Offline MX

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Lipiec, 2017, 09:56 »
Nic nie muszę szukać, bo wszystko mam poszukane.
Tylko musisz napisać co chcesz mieć za cytaty.

Jak piszesz, że nie wierzą w przeznaczenie?
Właśnie że uczą, że Bóg jednych przeznaczył do życia na ziemi a innych do życia w niebie. Nie za zasługi.
Nie napisałem że za zasługi tylko, że nabyta i według nich to Bóg decyduje kto pójdzie do nieba, a nie że zanim się urodził to już miał przeznaczone. Uczą, że są dwie grupy przeznaczone jedni do nieba drudzy na ziemi, ale kto się w tych grupach znajdzie to nie kwestia jednostkowego przeznaczenia.

Może po prostu przytocz fragmenty na których opierasz swoje stwierdzenia
lub
- To, że niektórzy z nich już posiadają duszę nieśmiertelną za życia od poczęcia. 
- Jak również to, że według nich konkretne jednostki, pojedyncze mają od poczęcia przeznaczone na życie w niebie. 
Popatrzymy.



MX - koniec - MX