Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Opowieści o ingerencji istot duchowych w obecne życie  (Przeczytany 16436 razy)

Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Opowieści o ingerencji istot duchowych w obecne życie
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Lipiec, 2017, 18:23 »
Listonoszu chcesz fakty -to masz dziś nie przespaną noc.
Wystukaj na You Tube  -Na poddaszu Marcin Boczek gość żyje współcześnie nie 2 tys lat temu.
I opowiada co ON przeżył a nie ktoś,coś, kiedyś.
Tego gościa wysłuchało 0.5 mln ludzi

Drogi Reskatorze !
Zdarzalo mi sie miec nie przespane noce , ale nigdy z powodu historii o duchach .
Obejrzalem na jutiubie  co mi poleciles  i rzeczywiscie , przezycia tego czlowieka robia wrazenie .
Tylko , nie zmniejsza to w zaden sposob mojego sceptycyzmu .
Historie tego typu (a w necie jest ich bardzo wiele) , sa zawsze  przetstawiane z subiektywnego punktu widzenia i trudno je w jakikolwiek sposob udowodnic .  Albo w nie wierzymy  albo nie .
Tak jak juz wczesniej pisalem : nie kwestionuje faktu , ze  wielu ludzi ma tego typu przezycia  a chodzi mi tylko o to , zeby  nie  wyciagac przedwczesnych wnioskow  a raczej starac sie je rzeczowo zbadac .



Offline Reskator

Odp: Opowieści o ingerencji istot duchowych w obecne życie
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Lipiec, 2017, 18:34 »
Drogi Reskatorze !
Zdarzalo mi sie miec nie przespane noce , ale nigdy z powodu historii o duchach .
Obejrzalem na jutiubie  co mi poleciles  i rzeczywiscie , przezycia tego czlowieka robia wrazenie .
Tylko , nie zmniejsza to w zaden sposob mojego sceptycyzmu .
Historie tego typu (a w necie jest ich bardzo wiele) , sa zawsze  przetstawiane z subiektywnego punktu widzenia i trudno je w jakikolwiek sposob udowodnic .  Albo w nie wierzymy  albo nie .
Tak jak juz wczesniej pisalem : nie kwestionuje faktu , ze  wielu ludzi ma tego typu przezycia  a chodzi mi tylko o to , zeby  nie  wyciagac przedwczesnych wnioskow  a raczej starac sie je rzeczowo zbadac .
Na czym polega "staranie się  je rzeczowo zbadać?
Skoro masz ludzi- Macieja Boczka- którzy rzeczowo na sobie doświadczają wpływ demonów
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2017, 18:49 wysłana przez Reskator »


Offline wrzesien

Odp: Opowieści o ingerencji istot duchowych w obecne życie
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Lipiec, 2017, 19:32 »
Nie znam żadnego Macieja Boczka mimo że jutro chce zrobić żurek w chlebie...

Ale do wszystkich doświadczonych czymś takim- daje wszystkie pieniądze jeśli mnie zabierzecie tam gdzie doświadczę czegoś takiego. Mianowicie czegoś nie materialnego. Jako zastrzeżenie- rejestracja obrazu i dźwięku.


Offline HARNAŚ

Odp: Opowieści o ingerencji istot duchowych w obecne życie
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Lipiec, 2017, 19:44 »
Demony , jeśli istnieją nie mogą oddziaływać przez jakieś przedmioty , bo to tylko martwe przedmioty i pozbycie się ich nie sprawi , że ktoś pozbył  się rzekomego demona. To głowa tak działa , że jak wyrzucę to nie będzie miał do mnie dostępu. Nie ma go , bo uspokoiłaś swoją głowę , że go nie ma ,przecież wyrzuciłaś pocztówkę , obrączkę z przetopionego krzyżyka lub czasopisma.


Offline Sebastian

Odp: Opowieści o ingerencji istot duchowych w obecne życie
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Lipiec, 2017, 20:01 »
Ja tam wykonałem domowe wahadło Foucaulta i jestem pewien - nie muszę wierzyć w krągłość ani ruch Ziemi ;)
ile metrów długości miało Twoje wahadło i jaką miałeś dokładność pomiaru wahań tego wahadła?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Opowieści o ingerencji istot duchowych w obecne życie
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Lipiec, 2017, 20:03 »
Ale on nie mierzył czasu obrotu ziemi. On sobie jedynie udowadniał, że ziemia się kręci.

Swoją drogą - jak tym wahadłem dowiodłeś gorszycielu kulistości naszej polany?


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Opowieści o ingerencji istot duchowych w obecne życie
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Lipiec, 2017, 20:40 »
Na czym polega "staranie się  je rzeczowo zbadać?
Skoro masz ludzi- Macieja Boczka- którzy rzeczowo na sobie doświadczają wpływ demonów

Maciej Boczek opisal swoje , subiektywne , odczucia .
Badacz -sceptyk , moglby zaczac od wypytania  swiadkow tych zajsc o to , jak oni to postrzegali . Czy moga to potwierdzic , badz zaprzeczyc .  Dalej , jaki wplyw na jego psychike mialo przyjmowanie  narkotykow ?  Itd , itp...
To tak ,jak wczesniej opisala  przezycia  swojego brata - ateisty , Roma .  Moze to i demon podrapal go na plecach , a moze  , w czasie snu , przygniotl spiacego tam kota , i stad te zadrapania .
Nic ani nikt nie zabrania nam uzywania zdrowego rozsadku  przy zastanawianiu sie nad takimi rzeczami .
Jedyne co moze przy tym ucierpiec to nasze ego .
Ludzie wierzacy w dzialanie na nas sil demonicznych , maja czesto przekonanie , ze biora udzial w  jakiejs  batalii  DOBRA przeciwko ZLU  i , ze odgrywaja w tym  znaczaca role . 
To bardzo atrakcyjny punkt widzenia  w porownaniu z  rola jaka odgrywa czlowiek  wedlug swiatopogladu materialistycznego ,  jako nic nieznaczaca drobina bialka , na  malej planetce , w zapyzialej czesci  gigantycznego Kosmosu .


Offline sawaszi

Odp: Opowieści o ingerencji istot duchowych w obecne życie
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Lipiec, 2017, 20:55 »
Ludzie kochani - a co z Apostołami (przecie wyganiali demony i uzdrawiali mocą Jezusa) - a Jan na wyspie Patmos miał objawienia - to jego urojenia ? , a inni prorocy z Biblii to co ? -paranoicy ? -Może wszystkich trzeba przebadać  ;) ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Opowieści o ingerencji istot duchowych w obecne życie
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Lipiec, 2017, 21:10 »
Moim zdaniem nawiedzani są jedynie już uprzednio nawiedzeni.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2017, 21:16 wysłana przez KaiserSoze »


Offline wrzesien

Odp: Opowieści o ingerencji istot duchowych w obecne życie
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Lipiec, 2017, 21:20 »


a Jan na wyspie Patmos miał objawienia - to jego urojenia ?

Właśnie ostatnio się nad tym zastanawiam- w końcu gość był na wyspie i mogło mu coś odbić. Poza nawiązywaniem do Apokalipsy co ma wspólnego z resztą Biblii?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Opowieści o ingerencji istot duchowych w obecne życie
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Lipiec, 2017, 21:22 »
Ale on nie mierzył czasu obrotu ziemi. On sobie jedynie udowadniał, że ziemia się kręci.

Swoją drogą - jak tym wahadłem dowiodłeś gorszycielu kulistości naszej polany?

Przecież jest płaska :D


Lunkaa

  • Gość
Odp: Opowieści o ingerencji istot duchowych w obecne życie
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Lipiec, 2017, 21:22 »


Odważę się wysnuć tezę- że to nasza własna głowa płata nam figle.

Zgodzę się, w Biiblii wszak  zaznaczana jest czystość myśli (nie pamiętam teraz wersetów), gdyż nasze myśli poniekąd kreują naszą rzeczywistość, z tym,że w tym wszystkim ważne jest by odróżnić co jest naszymi myślokształtami, czyimiś zmanifestowanymi myślami , a przekazem idącym z góry, tudzież z dołu ;p


Offline sawaszi

Odp: Opowieści o ingerencji istot duchowych w obecne życie
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Lipiec, 2017, 21:48 »
Jest także coś takiego - jak proroctwa sano się spełniające.. (nie chodzi mi o prognozy pogody), np. : jak pewna większa grupa ludzi uwierzy w słowa charyzmatycznego przywódcy - to i zaczyna się dziać  :-* , :o .


Lunkaa

  • Gość
Odp: Opowieści o ingerencji istot duchowych w obecne życie
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Lipiec, 2017, 21:29 »

Po moich doznaniach podczas seansów spirytystycznych ja wierzę w te opowiadania.


a cos wiecej w tym temcie?


Offline sawaszi

Odp: Opowieści o ingerencji istot duchowych w obecne życie
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Lipiec, 2017, 23:52 »
Lunkaa - to coś jest (jak nasze trzy wymiary) i Reskator może tego doświadczył 'organoleptycznie' - nie tylko w psychice  ???