Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?  (Przeczytany 51557 razy)

Offline Córka Weterana

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #90 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 22:58 »
Mam w pracy starszego zboru ("w prawdzie" od 1995 roku - po 3 latach mianowany bo gorliwy był jak to mówi). On mówi z takim przekonaniem ze jest szczesliwy w organizacji i ma mnóstwo błogosławienstw.

Ja też znałam takich przekonanych o nieustającym błogosławieństwie... nie przemówisz.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #91 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 09:01 »
A ja nie wykluczam w czambuł pewnych "błogosławieństw", płynących ze zmiany sposobu życia nawet pośród SJ.
Czym innym bowiem noefita czy gorliwy i zamianowany, szczęśliwy że doceniony poczytujący za błogosławieństwo.
Czym innym odizolowany SJ w jakiś sposób od złych wpływów świata mający środowisko i społeczność ludzi podobnie myślących i wyznających podobne wartości biblijne.
Wielu pozostających w szeregach SJ może nawet chronić taki stan rzeczy.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2015, 09:05 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Dietrich

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #92 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 09:52 »
A ja nie wykluczam w czambuł pewnych "błogosławieństw", płynących ze zmiany sposobu życia nawet pośród SJ.
Czym innym bowiem noefita czy gorliwy i zamianowany, szczęśliwy że doceniony poczytujący za błogosławieństwo.
Czym innym odizolowany SJ w jakiś sposób od złych wpływów świata mający środowisko i społeczność ludzi podobnie myślących i wyznających podobne wartości biblijne.
Wielu pozostających w szeregach SJ może nawet chronić taki stan rzeczy.

Doprawdy, różne mają ludzie pojęcie o błogosławieństwie... Kiedyś brat tak rozpoczął modlitwę: "Dziękujemy Ci Jehowo, że nie zniszczyłeś od razu Szatana i pozwoliłeś istnieć temu światu".
Później dało się słyszeć pytania: No i co? Powiedzieliście amen???

« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2015, 09:59 wysłana przez Dietrich »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #93 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 10:50 »
To tak jakby walcząc z przeludnieniem modlić się o wojne atomową.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #94 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 11:25 »
Doprawdy, różne mają ludzie pojęcie o błogosławieństwie... Kiedyś brat tak rozpoczął modlitwę: "Dziękujemy Ci Jehowo, że nie zniszczyłeś od razu Szatana i pozwoliłeś istnieć temu światu".
Później dało się słyszeć pytania: No i co? Powiedzieliście amen???

Dobry przykład.

Dokładnie. Moim zdaniem różne pojecie występuje gdyż różne są drogi i owoce wędrówki z Bogiem tak jak różnie prowadzi i różnymi ścieżkami w zależności z kim ma do czynienia. Pewnie znajdą się tacy, którzy będę wiedzieli o czym piszę. Pewnie też i tacy którzy nazwą to urojeniem. Czy powinienem powiedzieć amen na takę modlitwę owego brata jak w przykładzie ? A czy Bóg nie pozwolił istnieć złu z jakiegoś powodu ?  Może tym złem myśmy się stali i niszcząc szatana od razu powinien zniszczyć i nas ?

Pojecie czym jest błogosławieństwo a czym ono nie jest kształtuje się moim zdaniem proporcjonalnie do poznania.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2015, 11:26 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #95 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 11:25 »

   Na każdej płaszczyźnie życia jeśli coś jest....zbyt piękne, kwieciste i bez skazy, należy poszukać tego dopisku drobnym drukiem. :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #96 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 11:28 »
To co powiesz o pięknej kwietnej łące, pełnej kolorów owadów i pachnących ziół ? :)
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #97 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 11:30 »
Dobry przykład.



Pojecie czym jest błogosławieństwo a czym ono nie jest kształtuje się moim zdaniem proporcjonalnie do poznania.

   Kaz zapomniałeś, że tak dobro jak i zło jest wymysłem Boga? On był początkiem wszystkiego....i jeśli powstały jakieś buble to wina producenta. :P

A skoro puścił je w obieg to może jest gościem który nie lubi monotonii? Lubi sobie ponarzekać, pospychać winę na innych....a może to on sam nie jest do końca taki jakim go ludzie widzą albo chcą widzieć?
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #98 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 11:30 »
To co powiesz o pięknej kwietnej łące, pełnej kolorów owadów i pachnących ziół ? :)

Że idąc nią trzeba uważać aby nie wdepnąć w jakąś kupę :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #99 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 11:39 »
   Kaz zapomniałeś, że tak dobro jak i zło jest wymysłem Boga? On był początkiem wszystkiego....i jeśli powstały jakieś buble to wina producenta. :P

A skoro puścił je w obieg to może jest gościem który nie lubi monotonii? Lubi sobie ponarzekać, pospychać winę na innych....a może to on sam nie jest do końca taki jakim go ludzie widzą albo chcą widzieć?

Taaaa, wiem, słyszłem nie raz :)

Moim zdaniem to bzdura i klepanie papuziego gadania za innymi. To tak jakby powiedzieć że w swej dobrej i wolnej woli nikt nie potrafi dokonywać dobrych wyborów :)
Przecież potrafimy dobrze czynić. Nigdy nie zrobiłaś czegoś bardzo dobrego ? Nawet jeżeli powiesz że nie, to jeżeli choć jeden człowiek potrafi czynić dobrze znakiem tego nie jest to bubel producenta jak mawiają nie znający zagadnienia. Tu właśnie samoistny sąd na człowiekiem się dzieje i jaki sam sobie na głowę bierze na podstawie wolnej woli i swoich wyborów.

To nie jest bubel. To jest prawda jaka się dzieje i sąd o nas w każdym z nas i z osobna. Temu nie wolno zbytnio przeszkadzać.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2015, 11:49 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #100 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 11:44 »
Taaaa, wiem, słyszłem nie raz :)

Moim zdaniem to bzdura i klepanie papuziego gadania za innymi. To tak jakby powiedzieć że w swej dobrej i wolnej woli nikt nie potrafi dokonywać dobrych wyborów : )
Jeżeli choć jeden potrafi czynić dobrze znakiem tego nie jest to bubel producenta jak mawiają nie znający zagadnienia, ale właśnie sąd na człowiekiem jaki sam sobie na głowę bierze na podstawie
wolnej woli i swoich wyborów. To nie jest bubel, to jest prawda i sąd o każdym z nas z osobna.

   A więc popapuziaj sobie ze mną....skoro chciał aby człowiekowi żyło się tak dobrze i cudownie, po jakie licho to zło? Człowiek miał być doskonały na jego obraz, a więc po co ten "drobny druczek"? Skąd u ideała takie niefajne zagrywki?
Człowiek powstał z czystą kartą, można powiedzieć zielony. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Iza

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #101 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 11:51 »
Mam w pracy starszego zboru ("w prawdzie" od 1995 roku - po 3 latach mianowany bo gorliwy był jak to mówi). On mówi z takim przekonaniem ze jest szczesliwy w organizacji i ma mnóstwo błogosławienstw.
Myślę, ze możesz mu wierzyć, bo on w sam uwierzył , tyle razy sam to sobie powtarzał i tyle razy słyszał.Wszak na każdym zesłaniu pada z mównicy tekst:" jesteśmy szczęśliwą społecznością, mamy cudowny raj duchowy, tylko w Organizacji kwitnie miłość i poznanie prawdy, nigdzie indziej tego nie ma, tylko tu znajdziesz prawdziwych przyjaciół a starsi zboru i niewolnik dbają o nasze zdrowie duchowe . itp.To zakrzywianie rzeczywistości wywiera na umysły wielu SJ przemożny wpływ, czasem jak słucham swych dawnych znajomych, to mam wrażenie ze sa nacpani. Np. W jednym ze zborów w których byłam atmosfera jest naprawdę nieciekawa, rodziny od pokoleń skłócone, patrzeć na siebie nie mogą, w zborze kliki i stronnictwa, starsi w tym wszystkim lawirują, zeby tak akurat zyskać twarz, gdzie to sie na jakieś korzyści przełoży ( często materialne, bo jeden z głównych mącicieli jest nadziany i oferuje zatrudnienie) . Ale taki starszy wychodzi na mównicę po tym jak sie wykłócał w drugiej klasie i pokornym głosikiem dziękuje w modlitwie za nasz cudowny, zjednoczony w miłości i pokoju zbór... No flaki sie po prostu wywracają...
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #102 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 12:01 »
   A więc popapuziaj sobie ze mną....skoro chciał aby człowiekowi żyło się tak dobrze i cudownie, po jakie licho to zło? Człowiek miał być doskonały na jego obraz, a więc po co ten "drobny druczek"? Skąd u ideała takie niefajne zagrywki?
Człowiek powstał z czystą kartą, można powiedzieć zielony. :D

Nie no nie bierz tego personalnie stricte do siebie. Nie to było moim celem. Określam jedynie pewien mechanizm jakim posługują się tak samo SJ jak i wielu innych.

Czy owy ideał (Bóg) nie może czynić zła ? Czy nie leży to w Jego mocy skoro ma wolną wolę ? A jakże, może i zapewne leży to w Jego mocy.
Ale jednak dokonuje właściwych wyborów. Skoro człowiek powstał na Jego Obraz i Podobieństwo nie może być z nim inaczej. Uczy się jednak i dokonuje wyborów jak Bóg
Nie na próżno napisano przecież: "Bogami jesteście ... ".

Dla mnie to zdecydowanie proste i prawidłowe rozumienie.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2015, 12:03 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Iza

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #103 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 12:16 »


Czy owy ideał (Bóg) nie może czynić zła ? Czy nie leży to w Jego mocy skoro ma wolną wolę ? A jakże, może i zapewne leży to w Jego mocy.
Ale jednak dokonuje właściwych wyborów. Skoro człowiek powstał na Jego Obraz i Podobieństwo nie może być z nim inaczej. Uczy się jednak i dokonuje wyborów jak Bóg
Nie na próżno napisano przecież: "Bogami jesteście ... ".
Pozwolicie, ze sie wtrącę do waszego papuziania ;)  czytając Hioba mam takie wrażenie, ze Bóg jako Ten Najwyższy , moze po prostu wszystko, i cala kwestia polega na tym, czy nawet nie rozumiejąc w pełni sensu cierpień , jakie nas czy innych dotykają, potrafimy ten fakt zaakceptować i ukorzyć sie pod potężna ręka Boga. Jak Hiob ( Jakuba 5:11)
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #104 dnia: 15 Wrzesień, 2015, 12:35 »
Słuszna uwaga i nawet nie stojąca w sprzeczności z tym co napisałem. Problem leży jednak gdzie indziej.
Jest takie powiedzenie że: Chęć szuka sposobności - niechęć wymówek.


Chcę przez to powiedzieć że całe życie spotkam ludzi, którzy mają pobudki aby szukać usprawiedliwień i wymówek, jak i tych którzy zadają pytania i szukają odpowiedzi.
Inni z kolei nie szukają odpowiedzi i nie chcą zadawać pytań uznając wszystko albo za względne albo za nie do odkrycia tym samym będąc w grupie tych pierwszych.
Jadnak jak pokazuje nawet świecka ideologia życia, czy choćby postępu technicznego i cywilizacyjnego, człowiek jest skazany, wręcz przeznaczony do zadawania pytań typu: Dlaczego - W jakim celu ?
Aktywnego szukania na nie odpowiedzi.

Gdyby nie to, to w myśl pewnych koncepcji skakalibyśmy nadal po drzewach :)

 
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień, 2015, 13:23 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.