Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?  (Przeczytany 51568 razy)

Offline Szyszoonia

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #75 dnia: 11 Wrzesień, 2015, 11:30 »
 


      A słyszałeś coś takiego..... Nic tak serca nie studzi jak poznawanie ludzi. ? :P

 A więc jeśli moje wspomnienia, doświadczenia ostudzą zapał choć jednej osoby, która pozna drugą twarz organizacji i głęboko się zastanowi zanim tam wejdzie.  To można te moje słowa nazywać jak się chce.... oszczerstwa, prześladowanie, krytyka mam to.... 

Każdy ma prawo poznać obie strony medalu, a nie tylko tą na pokaz i odświętną. Później przychodzi zderzenie z rzeczywistością i cierpią na tym całe rodziny, a najbardziej ci którzy powinni być chronieni i kochani.

Taki rodzic zostaje sobie świadkiem, swoje nauki zakazy nakazy przelewa na dziecko. I kto najbardziej cierpi? Ano właśnie dziecko....szkoła, koledzy, podwórko....itd. Za wybór rodzica ono zbiera cięgi.
Takie dziecko musi uważać dwa razy....raz aby nie podpaść Jehowie, a dwa nie narazić się kolegom.
A dla tego dzieciaka to naprawdę bywa ogromny problem.

Więc jeśli ktoś pisze, że przez durne zakazy, zasady iście wzięte z sufitu cierpią dzieci, które są napiętnowane i rozdarte to co to jest? Kłamstwo, szkalowanie ?
Pół biedy jak jest kilkoro takich dzieci w grupie....ale jak jest jedno to ma naprawdę prze.....ane.

A więc w tej kwestii pilnować się nie mam zamiaru. :D

Miłego dnia . :)
Zgadzam sie z Toba w calej rozciaglosci.... Zmuszanie kilkuletniego dziecka do rezygnacji z zycia i  przyjemnosci, ktore sa udzialem jego rowiesnikow, jest okrucienstwem. Ono musi zrezygnowac z normalnosci tak naprawde..... I juz na samym poczatku jest swiadomie narazane na stres, wstyd, szkalowanie, wysmiewanie itd.... Wiem co mowie, bo tez to przezylam..... i musialam robic dobra mine do zlej gry, udawac ze nic mnie to nie obchodzi, a bolalo jak cholera....
Dlatego nie wyobrazam sobie narazac mojego dziecka na taki stres i to w imie milosci do Boga.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #76 dnia: 12 Wrzesień, 2015, 00:44 »
Zgadzam sie z Toba w calej rozciaglosci.... Zmuszanie kilkuletniego dziecka do rezygnacji z zycia i  przyjemnosci, ktore sa udzialem jego rowiesnikow, jest okrucienstwem. Ono musi zrezygnowac z normalnosci tak naprawde..... I juz na samym poczatku jest swiadomie narazane na stres, wstyd, szkalowanie, wysmiewanie itd.... Wiem co mowie, bo tez to przezylam..... i musialam robic dobra mine do zlej gry, udawac ze nic mnie to nie obchodzi, a bolalo jak cholera....
Dlatego nie wyobrazam sobie narazac mojego dziecka na taki stres i to w imie milosci do Boga.

  A pożalić się nie było komu. Matka miała jeden tekst....komu chcesz się podobać, kolegom czy Jehowie?
I było po gadce. Niejedną noc przepłakałam do poduszki, niejeden raz uciekałam w chorobę byle nie iść do szkoły i nie stawiać czoła klasie.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline preampusDistortus();

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #77 dnia: 12 Wrzesień, 2015, 04:23 »
 


      A słyszałeś coś takiego..... Nic tak serca nie studzi jak poznawanie ludzi. ? :P

 A więc jeśli moje wspomnienia, doświadczenia ostudzą zapał choć jednej osoby, która pozna drugą twarz organizacji i głęboko się zastanowi zanim tam wejdzie.  To można te moje słowa nazywać jak się chce.... oszczerstwa, prześladowanie, krytyka mam to.... 

Każdy ma prawo poznać obie strony medalu, a nie tylko tą na pokaz i odświętną. Później przychodzi zderzenie z rzeczywistością i cierpią na tym całe rodziny, a najbardziej ci którzy powinni być chronieni i kochani.

Taki rodzic zostaje sobie świadkiem, swoje nauki zakazy nakazy przelewa na dziecko. I kto najbardziej cierpi? Ano właśnie dziecko....szkoła, koledzy, podwórko....itd. Za wybór rodzica ono zbiera cięgi.
Takie dziecko musi uważać dwa razy....raz aby nie podpaść Jehowie, a dwa nie narazić się kolegom.
A dla tego dzieciaka to naprawdę bywa ogromny problem.

Więc jeśli ktoś pisze, że przez durne zakazy, zasady iście wzięte z sufitu cierpią dzieci, które są napiętnowane i rozdarte to co to jest? Kłamstwo, szkalowanie ?
Pół biedy jak jest kilkoro takich dzieci w grupie....ale jak jest jedno to ma naprawdę prze.....ane.

A więc w tej kwestii pilnować się nie mam zamiaru. :D

Miłego dnia . :)
Dokładnie. Doskonale taki stan rzeczy opisuje książka JANA FREY - CHLOD OD RAJU. Fakt, że pewne rzeczy są nie do końca przedstawione zgodnie z prawdą, ale jeśli chodzi o samo przesłanie książki... Wzruszyłem się.


Offline nowa

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #78 dnia: 12 Wrzesień, 2015, 21:38 »
Tazła,
jak dobrze, że mówisz o swoich doświadczeniach otwarcie.
Bardzo Cię za to szanuję. To daje innym odwagę do stawiania czoła trudnym sytuacjom i przeciera drogę, aby mówić o nich  :)
Dzięki :)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #79 dnia: 13 Wrzesień, 2015, 10:09 »
Tazła,
jak dobrze, że mówisz o swoich doświadczeniach otwarcie.
Bardzo Cię za to szanuję. To daje innym odwagę do stawiania czoła trudnym sytuacjom i przeciera drogę, aby mówić o nich  :)
Dzięki :)

   Nie ma za co :) Wiem jak ciężko jest  się przełamać i zacząć głośno mówić o tym co było. Jak się człowiek otworzy to znaczy że zaczyna wierzyć w siebie, a to co było nie jest dowodem na to że był złym dzieckiem, człowiekiem. To dowód na robaczywe , fałszywe, chore zasady organizacji.

Ktoś mi tu raz napisał że....pochodzę z patologicznej rodziny. Może i tak ale wtedy to znaczy że ta patologia jest rodem z CK, bo to  strażnica i wszystko co wydali było instruktarzem i przewodnikiem tej patologii.
Inaczej się nie da    skoro matka w moim wychowaniu zawsze podpierała się jednym....a bracia w strażnicy napisali, a biblia mówi.... i to było najważniejsze. To była wyrocznia i jedyna prawda, chora prawda.

preampusDistortus() Nie czytałam, ale jak spotkam chętnie się zapoznam.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #80 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 10:17 »
Tazała wybacz że zapytam, gdyż ośmiela mnie Twoja śmiłość, ale czy wybaczasz lub wybaczyłaś matce ?
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #81 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 19:18 »

      Nie ma problemu, moja otwartość to tylko dowód na to, że się uporałam z tym ....wrzodem z przeszłości. :D
Kiedyś w ogóle nie potrafiłam o tym mówić, zabierałam się wiele razy do spisania swoich wspomnień i nawet na papier nie umiałam tego przelać. Teraz nie mam już takich problemów, nauczyłam się nazywać rzeczy po imieniu.


Pytasz o przebaczanie, długo to trwało ale tak, teraz mogę śmiało powiedzieć, że przebaczyłam mojej matce. Tak naprawdę to biedna kobieta, która utkwiła w tym bagnie i buksuje stojąc w miejscu przez czterdzieści lat.
Wierzy w to co jej napisze strażnica i tylko w to. Bardzo ładnie powiedział to Robert w swoim wywiadzie z T. Raczek....ze wszystkich używek najgorsze jest ćpanie religii. Jest niebezpiecznie nie tylko dla samego ćpającego, ale także dla otoczenia.

I jeszcze jeden cytat....Mahatma Gandhi powiedział....Przebaczanie jest cnotą silnych.
Przebaczyłam i jestem z tego dumna, jednak  nie zapomniałam. Choć  ona powiedziała iż mi nigdy nie wybaczy mojego odejścia, to niech i tak będzie.

« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień, 2015, 20:05 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Szyszoonia

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #82 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 20:12 »
[quote author=Tazła link=topic=500.msg16957#msg16957 date=1442251109
I jeszcze jeden cytat....Mahatma Gandhi powiedział....Przebaczanie jest cnotą silnych.
Przebaczyłam i jestem z tego dumna, jednak  nie zapomniałam. Choć  ona powiedziała iż mi nigdy nie wybaczy mojego odejścia, to niech i tak będzie.
[/quote]

To widac, ze jestes silna kobieta......... Choc nie znamy sie osobiscie, to mam do Ciebie ogromny szacunek. TO te podobne doswiadczenia zwiazane z odrzuceniem przez najblizszych i z radzeniem sobie pomimo wszystko... Sama wiele razy sie zastanawialam, czy juz przebaczylam moim rodzicom.... Mysle ze tak, zwlaszcza gdy uswiadomilam sobie w jakiej tkwia matni, ale nie potrafie zapomniec... I nie potrafie tez ich w zaden sposob usprawiedliwic, bo manipulacja manipulacja, ale to, ze wylaczyli rozum i odrzucili wartosci, ktore sa w zyciu nadrzedne jest dla mnie po prostu totalna porazka... I to tylko dlatego, ze paru facetow w garniturach dyktuje jak maja zyc i postepowac z bliskimi... Zenujace :)
Ale wracajac do tematu:
Tazla, jak dla mnie.. i tu posluze sie jednym z moich ulubionych serialowych cytatow "Malenka, jestes WIELKA"  ;D


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #83 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 20:12 »
Dziękuję za odpowiedź :)
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #84 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 20:53 »

   Szyszoonia dziękuję bardziej uważam się za upartą. :)
U mnie też jest ojciec, niby katolik....do niego też był żal, że nic nie zrobił, nie wstawił się za mną. Teraz to starsi schorowani ludzie i zostało tylko współczuć.

Mój też....Czego stoisz na torach, czego stoisz na torach!?? :D

KAZ nie ma za co :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #85 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 21:43 »
Czytam uważnie Wasze wypowiedzi i skóra mi cierpnie, włosy stoją mi jak nasi pod Kirholmem.
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień, 2015, 21:44 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #86 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 21:47 »
      Wypada powtórzyć za Zofią Nałkowską.... Ludzie ludziom zgotowali ten los.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #87 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 22:02 »
Mam w pracy starszego zboru ("w prawdzie" od 1995 roku - po 3 latach mianowany bo gorliwy był jak to mówi). On mówi z takim przekonaniem ze jest szczesliwy w organizacji i ma mnóstwo błogosławienstw. 
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Dietrich

Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #88 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 22:12 »
I jak z nim wytrzymujesz? :D


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Jeśli ostracyzm ma podstawy biblijne, to dlaczego się go wstydzić?
« Odpowiedź #89 dnia: 14 Wrzesień, 2015, 22:16 »
nie namawia
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),