Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji  (Przeczytany 84691 razy)

Offline Estera

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #180 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 14:24 »
Nooo mnie też "szatan opętał", mąż czynny ŚJ tak do mnie powiedział. Słuchają takich i podobnych stwierdzeń/nauk  na zebraniach, kongresach i między sobą i potakują  zgodnie głowami, to  wynik taki, że jak "jeden mąż" plotą takie same farmazony.
   Ciekawe, jakie farmazony w moim kierunku polecą, jak oficjalnie odejdę i będzie wiadomo dlaczego?
   Też według wielu zapewne, zginę w Armagedonie i będę, jak Ty Roszado, jako gnój na polu.
   Z tą różnicą, że jak będę umierała, to nie w imię fałszywej doktryny, jak piszesz słusznie Sebastianie.
   Bo świadomie, że to religijny fałsz.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #181 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 14:46 »
   Ciekawe, jakie farmazony w moim kierunku polecą, jak oficjalnie odejdę i będzie wiadomo dlaczego?
   Też według wielu zapewne, zginę w Armagedonie i będę, jak Ty Roszado, jako gnój na polu.
   Z tą różnicą, że jak będę umierała, to nie w imię fałszywej doktryny, jak piszesz słusznie Sebastianie.
   Bo świadomie, że to religijny fałsz.
nie boję się armagedonu opisanego w strażnicy z tej samej przyczyny z której nie boję się kary na niewiernych opisywanej w koranie, gdyż jestem pewny że nie istnieje Allah opisany w Koranie i tak samo jestem pewien że nie istnieje strażnicowa karykatura biblijnego Boga opisana w strażnicy. A skoro nie ma sprawcy zapowiadanej masakry (nie ma Allaha ani nie ma strażnicowego Jehowy) to mogę mieć pewność że zapowiadana masakra nie nastąpi.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline M

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #182 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 16:21 »
Przeczytałem na Reddicie ciekawy komentarz:

Cytuj
Zarówno na ŚJ jak i na Mormonów były nakładane restrykcje i zabroniono im nawracania.
Mimo, że to prawo było niesprawiedliwe, Mormoni podjęli kroki by się dostosować, podczas gdy ŚJ się postawili i zignorowali je, ponieważ prześladowania=reklama

Dla tych którzy nie wiedzą - Mormoni to wyznanie pod wieloma względami bardzo podobne do Świadków Jehowy, większość z nich również głosi, a nawet wyjeżdża na "misje". Jest ich na świecie kilkanaście milionów (w tym kilka milionów aktywnych). Jeśli okazałoby się że Mormoni faktycznie zrobili wszystko, żeby dopasować się do prawa "Cezara" i w związku z tym rząd Rosji nie wziął ich na celownik to znaczy, że Ciało Kierownicze Świadków Jehowy miało również wyjście z tej sytuacji, ale celowo doprowadziło do prześladowań.

Poprosiłem tę osobę o więcej szczegółów, to może być ciekawe przeczytać o tym jak sytuacja wyglądała w innych wyznaniach.


Offline Estera

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #183 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 16:37 »
nie boję się armagedonu opisanego w strażnicy z tej samej przyczyny z której nie boję się kary na niewiernych opisywanej w koranie, gdyż jestem pewny że nie istnieje Allah opisany w Koranie i tak samo jestem pewien że nie istnieje strażnicowa karykatura biblijnego Boga opisana w strażnicy. A skoro nie ma sprawcy zapowiadanej masakry (nie ma Allaha ani nie ma strażnicowego Jehowy) to mogę mieć pewność że zapowiadana masakra nie nastąpi.
   Też wyrosłam już z wszelkiego strachu.
   Mówię sobie, jak przetrwałam trzy dekady w wts-owskim zakłamaniu, to już nic dla mnie nie jest straszne.
   Teraz dopiero zaczyna się nowe życie.
   Aczkolwiek wspomnienia zapewne zostaną na zawsze po takim doświadczeniu życiowym.
   Ważne, że jest pełna świadomość, z czym człowiek miał do czynienia.
    :) :) :) :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #184 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 17:55 »
Wracając do tematu delegalizacji świadków Jehowy w Rosji...

Przeczytałem na sąsiednim forum opinię Antykierata, że atak na świadków Jehowy wynika z jakiejś paranoi W.Putina i że atak ten jest całkowicie nieracjonalny...

Niestety, obawiam się że uznanie świadków Jehowy za ekstremistów wynika z czystego wyrachowania i nie ma w sobie absolutnie nic z szaleństwa...

myślę, że świadkom Jehowy przypadła niewdzięczna rola worka treningowego na którym władze będą uczyć się zadawania ciosów organizacjom faktycznie ekstremistycznym.

Pod tym względem ŚJ stanowią idealny cel ataku: można z 99,99% a być może i 100,00% pewnością założyć, że nie podłożą bomby pod budynkiem sądu najwyższego. Można z taką samą pewnością założyć że nie będą używać broni palnej przeciwko policjantom czy milicjantom którzy przyjdą ich aresztować. I można (co najcenniejsze z pkt widzenia władzy) dyskretnie poobserwować jakimi metodami świadkowie Jehowy będą posługiwać się w nielegalnej działalności, czyli:

- jak będą werbować nowych mimo zakazu

- jak będą finansować nielegalną działalność (np. chodzi o śledzenie operacji finansowych jak są dokonywane aby władza ludowa ich nie zauważyła)

- jak będą przemycać literaturę ekstremistyczną

itd. itp.

To może być cenna wiedza, która może się władzom państwowym przydać w przyszłości gdyby zaszła konieczność walki z jakąś naprawdę ekstremistyczną sektą, przypominającą np. "najwyższą prawdę" z Japonii (tą co podkładała trujący gaz w metrze)

takie są obiektywne "potrzeby szkoleniowe" władz rosyjskich.

Jednocześnie władze Rosji te nie mogą ogłosić "publicznego losowania" - tzn. Władymir Władymirowicz nie może walnąć w telewizji tekstem w stylu "entliczek pentliczek czerwony stoliczek na kogo wypadnie na tego bęc - a teraz losowo wyciągnę karteczkę z nazwą konkretnego związku wyznaniowego "do wykończenia"... i wyjaśnić telewidzom że do publicznego losowania zakwalifikowało się około osiemdziesięciu zupełnie niegroźnych małych religii działających na terenie Rosji.

Myślę że każdy czytelnik rozumie dlaczego Putin "po prostu nie może" takich słów powiedzieć publicznie.

A z powyższego wynika że Putin musi kogoś zaatakować oficjalnie i musi to zrobić z zachowaniem wszelkich pozorów (musi być jakiś "materiał dowodowy", muszą być jakieś "powody", itd.).

No i padło akurat na świadków Jehowy. A równie dobrze mogliby to być np. baptyści. Ważne, aby mieć worek treningowy do poćwiczenia.

Sumując: świadkowie Jehowy "po prostu mają pecha", że władze Rosji zaatakowały akurat ich.


« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 20:36 wysłana przez gedeon »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #185 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 17:56 »
nie boję się armagedonu opisanego w strażnicy

  Z tymi straszakami ze strażnicy, jest tak samo jak z babą jagą w bajkach dla dzieci. Rodzice niezbyt rozważnie czytają malcowi takie bajki, a później się dziwią, że dziecko boi się samo iść do łazienki, samo boi się spać itd.
Później dzieciak podrasta i wie, że to tylko pic i fotomontaż. Tak samo jest ze straszakami w publikacjach śJ.

 Co do Rosji, to będzie woda na młyn, teraz tylko wiernym śrubkę podkręcać, jak nic spełnia się im proroctwo dni ostatnich, oby nie dostali głupawki jak przed rokiem 1975.

Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Startek

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #186 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 18:28 »
Tak żartem trochę , jeśli chodzi o postawienie świadków przed sądami , to powinien być sprawiedliwy sąd Jehowy , wszelkie wskazówki co do sposobu  zwołania sądu znajdują się w książce Paście Trzodę Bożą. Ciekawe jak by zareagowali świadkowie .






Offline Sebastian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #187 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 18:34 »
Tak żartem trochę , jeśli chodzi o postawienie świadków przed sądami , to powinien być sprawiedliwy sąd Jehowy , wszelkie wskazówki co do sposobu  zwołania sądu znajdują się w książce Paście Trzodę Bożą. Ciekawe jak by zareagowali świadkowie .
myślę że gdyby władze jakiegokolwiek kraju zastosowały procedurę opisaną w "Paściu". to świadkowie Jehowy zaalarmowaliby ONZ i wszystkie inne możliwe instytucje międzynarodowe, że łamane są prawa człowieka. I podkreślaliby że łącznie funkcji sędziego i prokuratora przez tę samą osobę oraz pozbawienie podejrzanego prawa do adwokata stanowią dwa ciężkie przewinienia przeciwko zasadzie praworządności.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline M

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #188 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 18:50 »
Poprosiłem tę osobę o więcej szczegółów, to może być ciekawe przeczytać o tym jak sytuacja wyglądała w innych wyznaniach.

Dostałem z powrotem link do artykułu w gazecie Huffington Post: http://www.huffingtonpost.com/entry/how-russias-new-anti-extremism-law-affects-mormon-missionaries_us_5784188de4b0e05f05232c97

W skrócie przedstawiciele Mormonów faktycznie powiedzieli, że uznają wprowadzone prawo ograniczające działalność misjonarską i że zamierzają się jemu podporządkować.

Czyli faktycznie wychodzi na to, że to nie jest tak że w Rosji uwzięli się na Świadków Jehowy. Prawo trafiało w różne organizacje religijne, ale tylko Świadkowie Jehowy stanęli okoniem i dlatego spotkało ich to, co spotkało. Na ich własne życzenie.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #189 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 18:52 »
Wracając do tematu delegalizacji świadków Jehowy w Rosji...

Przeczytałem na sąsiednim forum opinię Antykierata, że atak na świadków Jehowy wynika z jakiejś paranoi W.Putina i że atak ten jest całkowicie nieracjonalny...
(...)

Opinie Antykierata w kwestiach ekonomii mieliśmy niemiłą możliwość poznać na czacie. Dlatego dobrze rozumiem jego stanowisko w kwestii Putina. I nie podzielam.


Offline Roszada

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #190 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 19:55 »
A tu taki fragmencik, który daje do myślenia:

"Zdaliśmy sobie na przykład sprawę z tego, że »władze zwierzchnie« wspomniane w Liście do Rzymian 13:1 (NW), to nie Jehowa Bóg i Jezus Chrystus, ale władze polityczne” (Strażnica Nr 11, 1967 s. 11).

Teraz sobie szczególnie zdali sprawę z tego, że nie mają z Jehową do czynienia, ale z "władzami politycznymi". ;D
Pomylił im się Jehowa z Putinem. ;)


Offline CEGŁA

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #191 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 22:08 »
TVN24 BIS o zakazie działalności Świadków w Rosji:

https://drive.google.com/open?id=0B4lrXCMQzmDdU1c5TVkxZzk4dmc

Myślę, że tego ulizanego plastusia oddadzą na przetrzymanie na Syberię, żeby otrzeźwiał :D
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 22:11 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Sebastian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #192 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 23:41 »
Opinie Antykierata w kwestiach ekonomii mieliśmy niemiłą możliwość poznać na czacie. Dlatego dobrze rozumiem jego stanowisko w kwestii Putina. I nie podzielam.
dla sprawy nie ma znaczenia osoba Antykierata ale tylko i wyłącznie treść opinii z którą polemizowałem.

Wzmianka o autorze tej opinii pojawiła się tylko dlatego że nie lubię formułować wypowiedzi "w sposób strażnicowy" (w stażnicy można znaleźć stwierdzenia w stylu "w pewnej encyklopedii napisano" i bądź tu mądry i zgaduj którą spośród tysięcy istniejących encyklopedii autorzy mieli na myśli).

Wzmianka o autorze nie oznacza kreowania Antykierata na autorytet z zakresu sowietologii ani nie oznacza totalnej krytyki całej jego osoby (oznacza tylko i wyłącznie polemikę z jedną jego tezą). Skoro autorem opinii (o tym że przyczyną delegalizacji WTS w Rosji są domniemane problemy psychiczne Władymira Władymirowicza) jest Antykierat, to "z dziennikarskiej uczciwości" należało wskazać że to on jest autorem. I tylko tyle.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #193 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 01:04 »
W skrócie przedstawiciele Mormonów faktycznie powiedzieli, że uznają wprowadzone prawo ograniczające działalność misjonarską i że zamierzają się jemu podporządkować.
Nie bardzo rozumiem...
Jezus mówi "idźcie i czyńcie uczniami wszystkie narody"
Putin mówi "nie czyńcie uczniami narodu rosyjskiego"

I co?! I mormoni "słuchają bardziej Putina (człowieka) niż Jezusa (Boga)?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #194 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 01:08 »
Nie bardzo rozumiem...
Jezus mówi "idźcie i czyńcie uczniami wszystkie narody"
Putin mówi "nie czyńcie uczniami narodu rosyjskiego"

I co?! I mormoni "słuchają bardziej Putina (człowieka) niż Jezusa (Boga)?!

Mormoni nad Biblię cenię Księgę Mormona. Biblia została wg nich zniekształcona, a wszystko naprostował Joseph Smith :P