Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji  (Przeczytany 84699 razy)

Offline Estera

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #165 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 12:36 »
To modlitwy Świadków Jehowy nie działają? Tysiące modlitw w zborach, miliony przy innych okazjach, i co zadziałało? DELEGALIZACJA.
Ciekawe jak to będą wyjaśniać.
   Nie ma rzeczy, której by nie wywrócili na swoją stronę.
   To też manipulacyjnie w jakiś sposób przekują na swoją korzyść.
   No jakoś trzeba te "owieczki" omamiać faktami.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #166 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 12:38 »
Mam pytanie: czy wśród użytkowników i czytelników forum jest jakiś mentalny odstępca mieszkający w Rosji i znający chociażby podstawy języka polskiego?

Oczywiście nawet nie marzę o tym żeby odezwał się do nas zakamuflowany mentalny odstępca z kierownictwa rosyjskiego biura oddziału (mimo że statystycznie rzecz biorąc jest 100% pewne że takowi istnieją), ale uważam że realne jest że może nas czytać jakiś (znający chociażby podstawy języka polskiego - bo inaczej NIE trafiłby na nasze forum) zwykły sługa pomocniczy albo zwykły starszy zboru działającego na terenie Rosji.

Pytam, gdyż chciałbym dowiedzieć się od kogoś z Rosjan (mam na myśli osobę utrzymującą kontakt z rosyjskim zborem) jak rozwija się sytuacja, czego żądają od zwykłych głosicieli przedstawiciele starszyzny i jak reaguje na ich słowa przeciętny rosyjski świadek Jehowy bez przywilejów w zborze.

Oczywiście bez ujawniania danych które mogłyby go zdekonspirować (nie musimy nawet wiedzieć z jakiej jest obłaszczi),

chciałbym po prostu wiedzieć
(1) jak sytuacja odbierana jest przez zwykłych szaraczków w zborach
(2) jaka jest realna codzienna rzeczywistość po wyroku zakazującym działalności,
tzn.:

- czy władze stosują karę grzywny czy karę więzienia w zawiasach czy karę więzienia bez zawiasów?
- czy nadal organizowane są zebrania w domach prywatnych
- co dzieje się z przejętymi przez państwo salami królestwa (stoją zamknięte na klucz czy są sprzedawane albo wynajmowane instytucjom komercyjnym)?
- czy do zborów dociera strażnica drukowana w innych krajach?
- czy ŚJ głoszą od domu do domu czy tylko nieoficjalnie?
- czy i jak działają komitety sądownicze?
- czy i jak działają KŁS albo jakaś ich nowa forma (chodzi mi o jakąkolwiek aktywność starszych służącą zastraszaniu pacjentów aby nie przyjęli transfuzji krwi)
- itd. Itp.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 12:42 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #167 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 12:48 »
No Sebastian odważny i pewny siebie jesteś ręcząc za wszystkich SJ . Sam słyszałem jak padły słowa zobaczysz zginiesz w armagedonie . A roszady trzeba by się spytać czy podobnych tekstów nie ma w publikacjach WTS . Na pewno są rysunki bardzo sugestywne . A z nauk WTS spokojnie takie wnioski można wysunąć .
„Widok wspomnianego wyżej pobojowiska zapewne budził grozę, ale o wiele straszliwszy rozrachunek dokona się podczas »wielkiego ucisku« (Mat. 24:21). Bóg zaprasza nas do obejrzenia rozmiarów tej rzezi” (Strażnica Rok CIX [1988] Nr 11 s. 16).

„Kiedy wrogowie Jehowy przystąpią do ogólnoświatowego ataku na Jego sług, zostaną powstrzymani zdumiewającymi przejawami potężnej mocy Bożej. Ich usta zamilkną, gdyż przewrotne języki staną się jak zgniłe. Ponieważ także oczy niejako zgniją, ludzie ci przestaną wyraźnie widzieć swój wspólny cel. Opuszczą ich siły fizyczne, które pozwoliły im śmiało ruszyć do ataku. Ogarnięci trwogą, zwrócą się jeden przeciw drugiemu i dokona się wielka rzeź” (Strażnica Nr 13, 1996 s. 22).

Wskazówki organizacji Jehowy, od których będzie zależało nasze życie, według ludzkiej oceny mogą się wtedy wydać niepraktyczne. Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie” (Strażnica 15.11 2013 s. 20).

Jak nie, to rzeź. :-\


Offline M

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #168 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 12:56 »
Mam pytanie: czy wśród użytkowników i czytelników forum jest jakiś mentalny odstępca mieszkający w Rosji i znający chociażby podstawy języka polskiego?

Napisałem podobny apel na Reddicie, tam jest większa szansa że czyta to ktoś z Rosji bo ten subreddit ma ponad 12 tysięcy czytelników.

https://www.reddit.com/r/exjw/comments/66ogip/to_stillin_mentallyout_jws_in_russia_lurking_here/


Offline Sebastian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #169 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 12:59 »
odpowiadam yanco i Roszadzie. Wiem, że są w publikacjach ŚJ różne opisy "rzezi", znam nawet cytat z lat 60-tych który mówi że zabitych będzie ponad dwa miliardy ludzi.

Ale ja pisałem o czym innym: przeanalizowałem stylistycznie wypowiedź zalinkowaną przez Gedeona i zauważyłem że świadkowie Jehowy nigdy nie formułują wprost swojej samolubnej jednostkowej motywacji:

nawet jak piszą że zginą miliardy, to one zginą albo aby uświęcić imię Jehowy albo aby mogło zrealizować się zamierzenie Jehowy itd. ale nigdy nie piszą o śmierci miliardów ludzi aby (Janowi Kowalskiemu i innym świadkom Jehowy) "żyło sie wygodniej". Takie słowa napewno (100% pewności) nie padły z klawiatury aktywnego świadka Jehowy.

a odnośnie słów yanco
Cytuj
Sam słyszałem jak padły słowa zobaczysz zginiesz w armagedonie
chcę doprecyzować że NIE podważałem możliwości że jakiś ŚJ może napisać wprost o śmierci Putina czy Merkel bo (1) pisali tak wprost o Hitlerze więc czemu nie o Putinie (2) ja także słyszałem słowa że ja (Sebastian) "zginę w armagedonie",więc to nic nowego.

Nie twierdzę że ŚJ nigdy nikomu nie życzą śmierci (życzyli śmierci Sebastianowi i życzyli śmierci Hitlerowi, co co pierwszego musicie mi uwierzyć na słowo, co do drugiego istnieją drukowane publikacje które to dokumentują) twierdzę jedynie że nigdy nie pisali tego ujawniając wprost samolubną motywację "abym ja Jan Kowalski żył sobie wygodniej".

O to mi chodziło.

I właśnie na tej podstawie uznałem że komentarz opublikowany na WP.PL miał charakter ironiczny.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 13:06 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #170 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 13:06 »
Cytuj
I właśnie na tej podstawie uznałem że komentarz opublikowany na WP.PL miał charakter ironiczny.
Potwierdź to dowodem.
nawet jeśli taki był, to nie odbiega od wypowiedzi ŚJ i publikacji.


Offline Sebastian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #171 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 13:17 »
Potwierdź to dowodem.
jedynym dowodem jakim dysponuję jest zamieszczona w poprzednich postach analiza stylistyczna tego komentarza.
Jeśli ta analiza stylistyczna kogoś nie przekonuje, to trudno.
Dla mnie sprawa jest oczywista.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


od-nowa

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #172 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 13:24 »
No Sebastian odważny i pewny siebie jesteś ręcząc za wszystkich SJ . Sam słyszałem jak padły słowa zobaczysz zginiesz w armagedonie . A roszady trzeba by się spytać czy podobnych tekstów nie ma w publikacjach WTS . Na pewno są rysunki bardzo sugestywne . A z nauk WTS spokojnie takie wnioski można wysunąć .
Po moim oficjalnym odejściu z org. od "siostry", która zatrzymała się na chodniku, co mnie zaskoczyło usłyszałam:
"Zle zrobiłaś, zginiesz w Armagedonie".


Offline Estera

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #173 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 13:30 »
Po moim oficjalnym odejściu z org. od "siostry", która zatrzymała się na chodniku, co mnie zaskoczyło usłyszałam:
"Zle zrobiłaś, zginiesz w Armagedonie".
  Przecież oficjalna doktryna śj głosi ...
  Że kto opuszcza szeregi WTS, zginie w Armagedonie.
  I tak się mówi o tych, co z niej odchodzą.
  Sama jeszcze tak niedawno z całą pewnością myślałam.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #174 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 13:31 »
Po moim oficjalnym odejściu z org. od "siostry", która zatrzymała się na chodniku, co mnie zaskoczyło usłyszałam:
"Zle zrobiłaś, zginiesz w Armagedonie".
też to słyszałem. Oprócz "sentencji wyroku" słysząłem także pytania retoryczne "czy naprawdę chcę zginąć?!" oraz słyszałem "ekspertyzy medyczne typu "szatan go opętał" itd. itp. Ale to niczego nie zmienia.

Cytat: Estera
  Przecież oficjalna doktryna śj głosi ...
  Że kto opuszcza szeregi WTS, zginie w Armagedonie.
  I tak się mówi o tych, co z niej odchodzą.
  Sama jeszcze tak niedawno z całą pewnością myślałam.
nawiasem mówiąc, gdyby to twierdzenie było prawdziwe, to miałbym zagwarantowaną długowieczność :D nie bałbym się że umrę na zawał serca czy na miażdżycę, nie bałbym się wypadków samochodowych, itd. Uwzględniając obecną wiarę w dwójpokolenie 1914 i przyszłą wiarę ŚJ w trójpokolenie 1914 miałbym zagwarantowany żywot grubo przekraczający setkę :D

ale "niestety", ta doktryna nie jest prawdziwa i mogę umrzeć w każdej chwili.

« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 13:35 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline M

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #175 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 13:34 »
też to słyszałem. Oprócz "sentencji wyroku" słysząłem także pytania retoryczne "czy naprawdę chcę zginąć?!" oraz słyszałem "ekspertyzy medyczne typu "szatan go opętał" itd. itp. Ale to niczego nie zmienia.

Zmienia tyle, że nawet jeśli ten komentarz był sarkastyczny to miał na celu ukazanie, że wielu Świadków Jehowy właśnie tak myśli, choć niewielu potrafi się do tego w tak dosadny sposób i publicznie w Internecie przyznać ;).


Offline Roszada

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #176 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 13:35 »
Po moim oficjalnym odejściu z org. od "siostry", która zatrzymała się na chodniku, co mnie zaskoczyło usłyszałam:
"Zle zrobiłaś, zginiesz w Armagedonie".
Eee to ja słyszałem gorzej: "będziesz jak gnój na polu". :-\


Offline Sebastian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #177 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 13:37 »
Napisałem podobny apel na Reddicie, tam jest większa szansa że czyta to ktoś z Rosji bo ten subreddit ma ponad 12 tysięcy czytelników.

https://www.reddit.com/r/exjw/comments/66ogip/to_stillin_mentallyout_jws_in_russia_lurking_here/
dziękuję!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


od-nowa

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #178 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 13:39 »
też to słyszałem. Oprócz "sentencji wyroku" słysząłem także pytania retoryczne "czy naprawdę chcę zginąć?!" oraz słyszałem "ekspertyzy medyczne typu "szatan go opętał" itd. itp. Ale to niczego nie zmienia.
Nooo mnie też "szatan opętał", mąż czynny ŚJ tak do mnie powiedział. Słuchają takich i podobnych stwierdzeń/nauk  na zebraniach, kongresach i między sobą i potakują  zgodnie głowami, to  wynik taki, że jak "jeden mąż" plotą takie same farmazony.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 13:44 wysłana przez od-nowa »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #179 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 13:43 »
na korzyść mojej interpretacji przemawia okoliczność że ostatnie zdanie komentarza zaprzecza nastawieniu emocjonalnemu wyrażonemu w poprzednich zdaniach.

Ponadto przedostatnie zdanie brzmiałoby (nawet w ustach fanatycznego ŚJ) bardzo sztucznie.

Przyglądając się cytatowi wnikliwiej, widzimy że już pierwsze zdanie jest sformułowane w sposób który trudno przypisać (nawet gorliwym i fanatycznym) świadkom Jehowy.

Każdy ŚJ podkreśla że armagedonowa zagłada jest konieczna albo dla (1) uświęcenia imienia Jehowy lub realizacji jego zamierzenia albo (2) podkreśla korzyści takie jak brak chorób śmierci przestępczości itd.

Nigdy absolutnie nigdy ŚJ nie sięgają po taki niekorzystny dla nich argument że "niech zginą miliardy byleby mnie Janowi Kowalskiemu wreszcie żyło się wygodnie".

Drugie zdanie także jest ironiczne. ŚJ nigdy nie sięgają po retorykę że "wystarczy zostać ŚJ", ale przeciwnie: to przeciwnicy wielokrotnie wkładają takie słowa w usta ŚJ i mówią że ŚJ chcą aby ktoś "zapisał się" do ŚJ.

W rozmowie ze ŚJ możemy raczej usłyszeć ogólniki o "spełnianiu Bożych wymagań" itp. rzeczy ale nigdy o przynależności organizacyjnej.

Ukoronowaniem wypowiedzi jest trzecie zdanie, stojące w kontrze do poprzednich i podkreślające absurdalność intencji przypisywanej świadkom Jehowy przez autora komentarza.

Może i tak. Ale anonimowo w necie bywają i bardziej bezpośredni ŚJ i mógł tak ktoś napisać będący ŚJ. Już mnie nic u nich nie zdziwi :P